• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 4478

Burmistrz Wągrowca zapowiada kontrole podatkowe

Od marca rozpoczną się kontrole podatkowe w zakresie podatku od nieruchomości osób fizycznych.

Burmistrz Miasta Wągrowca informuje, że podobnie jak w latach ubiegłych począwszy od marca 2020 roku na terenie miasta zostaną przeprowadzone kontrole podatkowe w zakresie podatku od nieruchomości osób fizycznych.

- W związku z planowanymi działaniami, prosimy mieszkańców miasta o weryfikację powierzchni użytkowej posiadanych budynków lub ich części, w tym budynków mieszkalnych, budynków pozostałych, a w szczególności gruntów, budynków lub ich części oraz budowli związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą - poinformował Jarosław Brerendt, burmistrz Wągrowca.

Jednocześnie burmistrz przypominamy o możliwości złożenia w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu korekty Informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych (druk IN-1). Stosowne druki są dostępne w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wągrowcu (pokój nr 1).

Urząd Miejski przypomina jednocześnie, że w przypadku stwierdzenia zaniżonej powierzchni stanowiącej podstawę opodatkowania, organ podatkowy może naliczyć wysokość zobowiązania podatkowego za okres do 5 lat wstecz.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Referatem Egzekucji i Kontroli pod numerem telefonu 67 268 19 43 lub osobiście w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Kościuszki 15a, pokój nr 1.


DO POBRANIA: 

IN-1  Informacja w sprawie podatku od nieruchomości - osoby fizyczne - obowiązuje od 01.07.2019 r.

Załączniki do informacji na podatek od nieruchomości - osoby fizyczne;

ZIN-1 obowiązuje od 01.07.2019 r.

ZIN-2 obowiązuje od 01.07.2019 r.

ZIN-3 obowiązuje od 01.07.2019 r.

Informacja w sprawie podatku od nieruchomości - osoby fizyczne - obowiązywała do 30.06.2019 r.

 

DN-1  Deklaracja na podatek od nieruchomości - osoby prawne - obowiązuje od 01.07.2019 r.

Załączniki do deklaracji na podatek od nieruchomości - osoby prawne:

ZDN-1 obowiązuje od 01.07.2019 r.

ZDN-2 obowiązuje od 01.07.2019 r.

Deklaracja na podatek od nieruchomości - osoby prawne - obowiązywała do 30.06.2019 r.

Komentarze   

hono- ratka
+2 #5 RE: Burmistrz Wągrowca zapowiada kontrole podatkowehono- ratka 2020-02-14 21:36
Panie burmistrzu na zagraniczne wycieczki było a teraz trzeba ścigać mieszkańców bo dziura w budmzecie ?
olas
+5 #4 uberolas 2020-02-14 13:10
Czy Sygierycz został ukarany za podwożenie służbowym autem osobe prywatną Szejnfleta ? Czy taka osoba jest wiarygodna żeby kontrolować innych ? Drugi Banaś ?
GOLEM
+6 #3 RE: Burmistrz Wągrowca zapowiada kontrole podatkoweGOLEM 2020-02-14 00:57
Zapewne to Sygierycz będzie się szwędał i węszył po posesjach. Ale w czym problem? Zmierzy budynki i nic poza tym, o ile nikt nie ma coś do ukrycia. Nikt z nas nie ma obowiązku wpuszczania, go do domu. Zgodnie z KPK i KPC, nawet policja nie może wejść na posesję, bez pewności o uzasadnionej interwencji na posesję. W atakim wypadku musi mieć nakaz sądowy. Wystarczy czytać ze zrozumieniem KPK i KPC oraz dowiadywać się o możliwościach służb. W przypadku nie uzasadnionej nterwencji policji można domagać się odszkodowania. Info o odszkodowaniu, czyli o kolejnej kasie, to chyba dobre nfo dla wyznawców PiS i PiS-Janowego oraz jego piesków lub nicków pod którymi się podszywa. Ciekawe jak będzie skoleć kiedy władza się zmieni????!!!!!
PO, też zachłysnęłó się władzą i było przekonane, że władza raz im dana jest nie do odebrania. Dzisiaj tak myślą zadufani w sobie PiSdzielce i inne darmozjay popierające obecną władzę!!!!!!!!!!!!!
Kiedy PiS-Janowy porównuje mnie do Jachiry, to bawi mnie to. Świadczy to o jego bezradności i braku argumentów. Jedyny jego argument to "GOLEM-JACHIRA" . Zabawny argument, dobry dla ciemnego ludu i elektoratu PISdzielców.
Po co nas dzielić na PiSdzielców i POwców????????? ????!!!!! Łatwiej ten podział zrozumieć, dzieląc na komuchów i POwców. Zapewne wsadziłem "kij w mrowisko" i teraz będą komentarze beneficjentów 500+ i katoli zpindalających co niedziela na "zdrowaśki", a później plujących na inne poglądy niż głoszą PiSdzielce w swoim propagandowym przekazie na TVPiS i PR-PiS. Żałosne. I na tą partyją propagandę mają iść 2 mld. na propagandę TVPiS iPR-PiS!!!!!!!!!!!!
Wolę nie płacić abonamentu na TVPiS. Po co płacić za medium, które nas okłamuje, jak za komuny. Wtedy płaciła za to kumuna, toteraz niech płacą PiSdzielce, czyli uśpione komuchy!!!!!!!! !!!!
olas
+14 #2 RE: Burmistrz Wągrowca zapowiada kontrole podatkoweolas 2020-02-12 20:20
Czy to Sygierycz będzie węszył ?
Ja
+21 #1 RE: Burmistrz Wągrowca zapowiada kontrole podatkoweJa 2020-02-12 19:15
Oj z finansami miasta jest chyba bardzo źle ,jak Burek szuka pieniędzy.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.