• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 4636

Burmistrz apeluje do mieszkańców Wągrowca

Burmistrz Jarosław Berendt apeluje do mieszkańców Wągrowca o rozwagę. Apel jest wynikiem wykrytych dzisiaj zakażeń u cznia Szkoły Podstawowej nr 4 i pracownika Urzędu Miejskiego.

- Epidemia koronawirusa coraz mocniej wdziera się do naszego powiatu i miasta. Jeśli nie będziemy zachowywać się odpowiedzialnie, to nie zatrzymamy rozprzestrzeniania się choroby, tak groźnej dla naszego zdrowia i życia. Dlatego raz jeszcze zwracam się do wągrowczan z prośbą o zachowanie ostrożności w codziennych kontaktach i czynnościach – apeluje burmistrz miasta Jarosław Berendt.

Słowa burmistrza Wągrowca mają bezpośredni związek z coraz bardziej alarmującymi informacjami płynącymi z kraju – kolejnymi rekordami zakażeń i ofiar – ale także rosnącą liczbą osób zakażonych na terenie naszego miasta, w tym ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 oraz urzędnika Urzędu Miejskiego w Wągrowcu. W związku z tymi zachorowaniami Szkoła Podstawowa nr 4 została do końca tygodnia zamknięta (nauka zdalna), a 3 pracowników Urzędu Miejskiego, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną, zostało odesłanych do domu na kwarantannę.  

Jak wynika z informacji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z 7 października, w powiecie wągrowieckim mamy już 24 osoby zakażone koronawirusem, przy czym 19 z nich przebywa w izolacji domowej (8 osób z miasta Wągrowiec, 2 osoby z gminy Wągrowiec, 4 osoby z gminy Skoki, 1 osoba z gminy Wapno, 4 osoby to mieszkańcy gminy Damasławek z ognisk z powiatu żnińskiego), 5 osób przebywa w szpitalu (mieszkaniec gminy Skoki, mieszkaniec gminy Damasławek, mieszkaniec gminy Wągrowiec, mieszkaniec miasta Wągrowiec, mieszkaniec gminy Mieścisko)

Aby zapobiec dalszym zarażeniom, na kwarantannę zostało skierowanych 330 mieszkańców naszego powiatu, a 27 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Warto przypomnieć, że w ramach przeciwdziałania skutkom pandemii 30 września br. na wyposażenie wągrowieckiego szpitala trafiły dwa nowe respiratory zakupione przez wągrowieckie samorządy – 100 000 złotych na zakup jednego z nich pochodzi z budżetu miasta Wągrowca.


Komentarze   

foka romana
+1 #21 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców Wągrowcafoka romana 2020-10-20 18:48
Jak to jest że w Wapnie szukaja prezesa do Spółdzielni Mieszkaniowej a w Wrc jak już kogoś potrzebowali to tylko dozorce ? Skąd oni biorą tych prezesów ?
olek
+2 #20 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców Wągrowcaolek 2020-10-20 16:16
Rada Nadzorcza spółdzielni średnia wieku 70 lat , to ja się pytam co taki dziadek z babcią wie o zarzadzaniu itd W tym wieku to trzeba prawnuki bawić a nie myśleć że zrobi się coś dobrego do mieszkańców Drodzy SENIORZY zostancie w domu bo lata świetności to może mieliście za komuny Sami widzicie że jesteście sterowani jak marionetki .
łapa
+5 #19 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców Wągrowcałapa 2020-10-19 23:31
W spółdzielni na stanowisko prezesa wybierają tylko swoich stąd takie mierne zarządzanie dopóki tego syfu nikt nie przewietrzy to nadal jeden drugiemy dupe liże i jeszcze sobie to chwali. Najgorsze jest to że my taki byle co utrzymujemy z naszych pieniędzy .
feliks n
+5 #18 nowakifeliks n 2020-10-19 17:52
Odwalcie się od Spółdzielni Mieszkaniowej tam panuje błogi spokój, oni nadal myślą że żyją w latach komuny i to mieszkańcy mają przed nimi klękać na kolanach. Także pachołki musicie płacić czynsze na ich bajońskie pensje ,Teraz to już nic nie robią do wszystkiego najmują zaprzyjażnione firmy . Tak trzymać pani prezes podziwiam pani pracowitość
Pis-Janowy
-7 #17 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców WągrowcaPis-Janowy 2020-10-19 17:32
DO Janowego (post 16) - czy ty probujesz prezebic w debilizmie samego Golema? Przeciez kazdy normalny, srednio inteligentny facet od razu skojarzy, rowerek i ruch ze swiezym powietrzem ... co ty a brednie wypisujesz? Nacpales sie czy za duzo goloema naczytales? A moze w tym wagrowcu to nawet sredniointeligentnych brakuje juz nawet ...?
Do Janowego
+8 #16 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców WągrowcaDo Janowego 2020-10-13 07:50
Oazo i krynico mądrości czosnek i cebulę promujesz, rowerek na powietrzu też, a takis niedouczony, że nie skojarzyłem dlaczego kiedy jest ciepło na dworze nludzie mniej chorują na infekcje wirusowe. Mniej chorują przygłupie, bo nie muszą się w dusznych zamkniętych pomieszczeniach, otwierają okna , łażą na powietrzu i to właśnie dostęp powietrza z zewnątrz ma wpływ na mniejsze zachorowania, bo kumulacja wirusów jest mniejsza!!!!! Ciężko myślący powielający pierdoły że średniowiecza, że tylko czosnek i cebula odpędzi diabła, że można umrzeć od przewiania, że najlepsza jest para w mieszkaniu i syf brudnych skarpet i potu oraz pierzyna z roztoczami przekazywana z pokolenia na pokolenie i kąpiel raz w tygodniu w sobotę niech dotrze do twojej mózgownicy, że najlepszym sposobem na wirusy jest niedopuszczenie do skumulowania latających w powietrzu drobinek wydychanych , wyplutych przez człowieka poprzez ciągłą wentylację powietrza w pomieszczeniach!!!!!!!! Czyli wietrzenie pomieszczeń gdzie przebywają ludzie oraz zakładanie maseczek w miejscach, gdzie spotykamy się z obcymi. Klatka schodowa w bloku jest takim miejscem, podobnie jak samochód, którym przewidzisz ludzi z którymi nie mieszkasz. Tak więc PiS Janowy, nie słuchaj swojej prababci i wietrz chatę, do tego czosnek i cebula, może jeszcze rosołek, witamina B byś deprechy nie dostawał i będziesz dalej tu pisał brednie.
Pan Magister
+5 #15 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców WągrowcaPan Magister 2020-10-13 07:22
Panie Burmistrzu wierzę w Pana wiedzę i odpowiedzialność za ludzi z blokowisk, których chyba jest większość w mieście oraz że zaapeluje Pan do spółdzielni o to, by podjęła jakieś kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego na klatkach, które są częścią wspólną dla wielu mieszkańców. A ludzie jak to ludzie nieświadomi zagrożenia swoim zachowaniem przyczynić się mogą do tragedii wielu osób. ( Patrz wcześniejszy post #11)
Pis-Janowy
-11 #14 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców WągrowcaPis-Janowy 2020-10-12 21:04
Mieszkaniec 10 - niedojebie umyslowy. Wirusy nie mnoza sie poza cialem nosiciela. Wysoka temperatura im nie słuzy specjalnie tez ....
Poza tym - wiejcej syfu jest w tej twojej maseczce idiotycznej po gdozinie na zakupach niz w najgorszym chlewie jak mozesz spotkac. I to tyle celem wyjasnienia ...
Mieszkaniec 10
+13 #13 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców WągrowcaMieszkaniec 10 2020-10-12 18:34
No jasne już ci otworzą okna i wywietrzą. Kiszą się we własnym smrodzie, grzeją mózgi, a potem siedzą w kwarantannie niektórzy już 2 razy i niczego się nie nauczyli antymaseczkowcy,aż teraz ich wirus dopadł i znowu siedzą zamknięci. Tyle mają z wolności bez maseczek i z ciepełka, a za chwilę cały blok przez takich będzie siedział jak w klatce. Niech ktoś oświeci te głowy niedouczone, że wirusy i bakterie uwielbiają zaduch i jeszcze lepiej się wtedy mnożą. Co za ciemnogród!
Mieszkanka miasta W.
-10 #12 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców WągrowcaMieszkanka miasta W. 2020-10-12 15:50
Brakuje informacji o szczepieniach przeciwko grypie. Lekarze rodzinni kierują do aptek, które maja prowadzić listy oczekujących, apteki takich zapisów nie prowadzą. Farmaceuci informują, że dostają bardzo małe ilości szczepionek, a chętni codziennie przychodzą i pytają. Iście polskie piekiełko. Starosta powinien wydać oświadczenie o ilości szczepionek w powiecie, o zasadach szczepień. W Gołańczy problem rozwiązali. W ubiegłym tygodniu trwały szczepienia przeciw grypie.
Pan magister
+6 #11 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców WągrowcaPan magister 2020-10-12 14:24
A ja wierzę, że Panu Burmistrzowi i jego zastępcom choć niedoświadczonym zależy na elicie tego miasta- na mieszkańcach blokowisk i zadba oraz podejmie właściwe kroki w celu wyeliminowania zagrożenia wybuchu ogniska zakażenia przez liczne kontakty różnych osób na klatkach schodowych bloków. Pan Burmistrz przecież zdaje sobie sprawę, że jak jeden z klatki zachoruje, to wyeliminuje wszystkich mieszkanców, a to było by bardzo niebezpieczne zjawisko. Przecież każdy inteligentny człowiek, a tym bardziej Burmistrz wie, że na klatce trzeba nosić maseczkę i często odkażać ją oraz wietrzyć. Myślę, że możemy w tej kwestii na niego liczyć, by wydał stosowne polecenie pani prezes spółdzielni, a ta lokatorom, bo przecież nie każdy mieszkaniec jest tak inteligentny żeby wszystko wiedział. My elita blokowisk liczymy na Panów Panowie Burmistrzowie. Dziękuję pięknie.
Lokator 4
+16 #10 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców WągrowcaLokator 4 2020-10-12 08:34
Burmistrz powinien wydać nakaz spółdzielni i TBS codziennego odkażania klatek oraz wywieszenia informacji o zasadach zachowania mieszkańców w części wspólnej, która jest klatka schodowa. Bo do niektórych nadal nie dociera, że klatka nie służy celom towarzyskim ani zabawowym dla dzieciaków. I faktycznie wszyscy powinni zakładać maski, no i obowiązkowo przynajmniej jedno okno otwarte na klatce, żeby nie wdychać wyziewów że wszystkich mieszkań, bo jak ktoś zachoruje( nie ważne na co) to zawsze tak bywało, że przez dwa tygodnie każdy z klatki złapał zarazę. Więc teraz tym bardziej trzeba podjąć kroki, by zminimalizować rozsiewanie zarazy.
Zeniu
+15 #9 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców WągrowcaZeniu 2020-10-12 08:22
A może by tak SPOLDZIELNIA MIESZKANIOWA też wprowadziła jakieś zasady dla mieszkańców bloków!!!!. Zakaz przesiadywania i pieprzenia na klatkach schodowych, sprowadzania obcych ludzi bez maseczek spacerujących po klatkach, przecież w klatce jest kilka odrębnych mieszkań, ja nie życzę sobie żeby obcy ludzie, a nawet mieszkańcy szwendali mi się bez zabezpieczenia. Klatka to miejsce użytku publicznego i podobnie jak w samochodzie jeśli przewidzisz obcą osobę trzeba zakrywać usta i nos, to na klatce schodowej w bloku też! W tym mieście jakieś takie niedouczone osoby mieszkają. SPOŁDZIELNIA PORA ZADZIALAĆ, ŁACZNIE Z WIETRZENIEM TYCH ZASYFIONYCH KLATEK, GRZEJEMY SIE W SWOICH MIESZKANIACH A NIE CIEPŁEM I SMRODEM Z KLATKI
lokl
-12 #8 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców Wągrowcalokl 2020-10-08 11:28
Moralny autorytet ze Skoków .
Stefania
+13 #7 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców WągrowcaStefania 2020-10-08 09:06
Moje dziecko chodzi do przedszkola gdzie w sali może 16 metrów kwadratowych w której jest masa mebli , stoły, krzesła zapisanych jest i chodzi 25 dzieci.To ja się pytam gdzie dyrektor ma przepisy Głównego inspektora sanitarnego? Czy Sanepid i Burmistrz mają w ogóle nad tym jakąś kontrolę?
internautaaaaaaa
+15 #6 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców Wągrowcainternautaaaaaaa 2020-10-08 07:11
A po co apelować? Rozdać oświadczenia, w których niech napiszą, że nie będą nosić maseczek i w razie czego przynajmniej nie będzie trzeba takim osobom podawać tlenu gdyby wylądowały w szpitalu. Przecież maseczki z tlenem też im będą przeszkadzać. No i zwrócić im składki z ubezpieczenia zdrowotnego, przecież ci nienoszący maseczek zawsze będą zdrowi!
zocha z Gębarzewa
-6 #5 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców Wągrowcazocha z Gębarzewa 2020-10-07 20:58
Chodzący ideał się odezwał i upomina mieszkańców .
Grzegorz.
+18 #4 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców WągrowcaGrzegorz. 2020-10-07 20:00
Łażą bez maseczek po sklepach i miejscach publicznych więc się wirus roznosi. Tylko rozdawanie mandatów na prawo i lewo pomoże. 500 złotych mniej w portfelu i od razu wiara będzie pamiętać o maseczkach. Kilka takich blankietów "minus 500 złotych" i zapamiętają by zasłaniać nos i usta!
Observerrrr
+35 #3 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców WągrowcaObserverrrr 2020-10-07 16:20
Gdzie jest policja i ochrona w sklepach, aby pilnować nie stosujących sie do noszenia maseczek? Dlaczego nie mierzy się temperatury w szkołach i przedszkolach? Dlaczego nie wyciąga się konsekwencji wobec rodziców, którzy świadomie wysyłają do szkoły czy przedszkola dzieciaki kaszlace albo ze smarkami ? Zawiadomić odpowiednią instytucje, która zbada sytuację rodzinną. Dlaczego w przedszkolach nie przestrzega się zaleceń GiS by na jedno dziecko przypadało 1,5 M2. Sanepid sprawdzić to wszystko.
member
+48 #2 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców Wągrowcamember 2020-10-07 16:14
Panie Burmistrzu!
A co miał pan na nosie i ustach, gdy święcony był sztandar PSP w Wągrowcu?
łapa
+33 #1 RE: Burmistrz apeluje do mieszkańców Wągrowcałapa 2020-10-07 15:33
Jarosławie B . najpierw zrób porządek u siebie w urzxdzie a póżniej apeluj do innych .Po drugie żeby apel był skuteczny to powinna go wygłosić osoba z autorytetem .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.