• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 983

Budowa Konwaliowej i placu zabaw przy Wiśniowej

Na Osadzie dobiega końca budowa ulicy Konwaliowej, a przy Wiśniowej rozpoczęła się modernizacja placu zabaw. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 4,2 mln złotych.

Prace w ulicy Konwaliowej potrwają do końca października, a w ramach robót powstała m.in. nowa jezdnia o długości ok. 650 m i szerokości 5,5 m wraz z łącznikiem do ulicy Leśnej o długości 76 m, chodniki, zatoki parkingowe i miejsca postojowe, ale także kanalizacja deszczowa i odwodnienie ulic.

Przebudowano także sieć kanalizacyjną oraz wybudowano 98 mb nowej sieci. Wszystko to znacząco poprawi standard życia wągrowczan w tej części miasta. Największą tegoroczną miejską inwestycję drogową kończy realizować firma BIMEX sp. z o.o. z Rogoźna, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu nieograniczonym.

Miesiąc dłużej potrwają prace związane z modernizacją placu zabaw przy ulicy Wiśniowej, które realizuje wrocławska firma WERAN Sp. z o. o. Będzie on niemal trzykrotnie większy niż dotychczasowy, a w miejscu zdemontowanych urządzeń staną między innymi linaria, huśtawki, karuzela, zjeżdżalnie, bujaki oraz piaskownica. Wszystkie urządzenia będą posiadały wymagane certyfikaty, co jest gwarancją bezpiecznej zabawy dla najmłodszych mieszkańców Wągrowca. Miejsce to zostanie wzbogacone o elementy małej architektury, między innymi ławki i stojaki rowerowe. Zapisy umowy przewidują również wykonanie nowych nasadzeń roślin ozdobnych.

Przypomnijmy, że inwestycja ta, to realizacja projektu, który mieszkańcy Wągrowca wybrali w głosowaniu w ramach Wągrowieckiego Budżetu Obywatelskiego 2020, a tak późna jej realizacja ma związek z brakiem rozstrzygnięć w dwóch (z trzech przeprowadzonych) przetargach.  

Modernizacja placu zabaw przy ulicy Wiśniowej, zgodnie z zapisami umowy, ma zakończyć się do 30 listopada, a jej koszt to ponad 440 tysięcy złotych.


Komentarze   

Pis-Janowy
-1 #8 RE: Budowa Konwaliowej i placu zabaw przy WiśniowejPis-Janowy 2020-10-24 10:41
He, he,he p- Renia - nie wiem czy Genia jest z innego sortu ale na pewno z tego inteligentniejszego niz ty ... Czy ty naprawde nie dostrzegasz, ze Genia sobie polewkę robi, prowokuje takich niekumatych jak ty...? Podejrzewam, ze nie jest z Wagrowca i naśladuje wpis typowych "elit wagrowieckich" piszących tutaj o "hołocie ze wsi przyjeżdzajacej na zakupy z obsmarkanymi dzieciakami". Bo elita wagrowiecka nie chodzi na zakupy z dzieciakami bo najczesciej ich ...nie ma ...
Spec
0 #7 RE: Budowa Konwaliowej i placu zabaw przy WiśniowejSpec 2020-10-24 10:32
Osada to bardzo zaniedbana część miasta
RENIA
+2 #6 RE: Budowa Konwaliowej i placu zabaw przy WiśniowejRENIA 2020-10-24 07:59
Gienia,po twoim wpisie widać że jesteś z lepszego sortu.Reszta to chamska cholota.
olas
+5 #5 RE: Budowa Konwaliowej i placu zabaw przy Wiśniowejolas 2020-10-23 21:09
Panie burmistrzu niedługo odbiór i przeciecie wstęgi , moja propozycja aby wyszło z pompaz to tte 650 metrów można przeliczyć na milimetry i wtedy będzie się czym chwalić >
?
+3 #4 RE: Budowa Konwaliowej i placu zabaw przy Wiśniowej? 2020-10-23 20:57
Miasto placów zabaw i ścieżek rowerowych. Tylko za co tu żyć, jak wszędzie zakłady pracy z nędznym wynagrodzeniem ?
DAS
+6 #3 RE: Budowa Konwaliowej i placu zabaw przy WiśniowejDAS 2020-10-23 11:53
Zajebisty sukces wyremontować 650 m. drogi w tym tempie to za stolat zakończą remonty . To mi przypomina docieplaqnie bloków przez Spółdzielnie Mieszkaniową Nowaków gdy inne spółdzielnie montują już panele fotowoltaiczne na dachach to ci mistrzowie nawet nie docieplili połowy bloków Tam jest podobna gospodarka przypadkowych ludzi
Gienia
+2 #2 RE: Budowa Konwaliowej i placu zabaw przy WiśniowejGienia 2020-10-23 09:56
No fajnie ale jeszcze brakuje parkingu, bo jak przyjedziemy ze Margonina i Gołańczy to żeby było gdzie wóz postawić, no i kibelek by się jakiś przydał, gdyby dzieciaczków się zachciało. Super sprawa z tymi placykami, tylko ławek więcej poprosimy.
Jklop
+1 #1 RE: Budowa Konwaliowej i placu zabaw przy WiśniowejJklop 2020-10-23 09:51
Janowy nie masz czasu komentować, bo artykuły wstawiasz...no tak

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]l
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.