• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 4433

Szpital w Wągrowcu skontrolowany przez Najwyższą Izbę Kontroli

Najwyższa Izba Kontroli zakończyła kontrolę w Zespole Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu. NIK nie stwierdził żadnych nieprawidłowości.

16 września bieżącego roku Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła w Zespole Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu kontrolę dotyczącą wyceny, wykonania i rozliczenia świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Kontrolą objęto okres lat 2015-2020. Na wstępie weryfikacji pod względem zgodności z prawem poddano obowiązującą w jednostce politykę rachunkowości, w tym dokumentację dotyczącą przyjętych zasad klasyfikacji zdarzeń, prowadzenia ksiąg pomocniczych oraz ich powiązania z kontami księgi głównej i ewidencji analitycznej (rachunek kosztów).

Przeanalizowana została działająca w Szpitalu architektura i funkcjonalność informatycznego systemu przetwarzania danych wraz z opisem odpowiednich algorytmów i parametrów, w szczególności pod kątem programowych zasad ochrony danych.

Sprawdzono losowo wybrane z okresu lat 2015-2020 dowody księgowe, obowiązujące w ZOZ procedury zaciągania zobowiązań finansowych, a także dokumentację określającą szczegółowo zasady obiegu i zatwierdzania dokumentów księgowych.

Następnie badaniu poddano funkcjonujący w jednostce wewnętrzny system kontroli zarządczej, zakres wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej oraz inne, bardzo szczegółowe obszary działalności (np. sposób prowadzenia ewidencji czasu pracy personelu medycznego zatrudnionego na podstawie umów cywilno-prawnych czy sposób i kompletność prowadzenia ksiąg Bloku operacyjnego).  Istotnym tematem kontroli była także współpraca Szpitala z Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Czynności kontrolne inspektorzy NIK zakończyli 18 listopada br. nie stwierdzając nieprawidłowości.

Warto dodać, że to nie pierwsza kontrola w wągrowieckim szpitalu.

W październiku swoją kontrolę zakończyło Centralne Biuro Antykorupcyjne, które też nie wykryło żadnych nieprawidłowości, nie zakwestionowało też rozliczeń finansowych, dotyczących na przykład kar umownych i gwarancji bankowych.

Komentarze   

PIS-Janowy
-2 #14 RE: Szpital w Wągrowcu skontrolowany przez Najwyższą Izbę KontroliPIS-Janowy 2020-11-23 21:55
Tuytaj co nieco o lekarzach dzisiaj:"...Bod aj półtora tygodnia temu przez media przetoczyła się fala, posługując się językiem medialnym, „hejtu” na Edytę Górniak. Bardzo trudno jest mi bronić pani Górniak, bo doskonale pamiętam jej „wyczyny” i nigdy nie należała do osób wybitnych intelektualnie. Dotąd najbardziej kojarzyłem ją nie z „hymnem” odśpiewanym w Korei, ale z kwiatami złożonymi ze łzami w oczach przed spaloną tęczą na „Zbawixie". Nie będę bronił Górniak, dla mnie żaden celebryta nie jest wart obrony, natomiast będę bronił tego co powiedziała.
W szpitalach w sporej części leżą statyści, trzech najbardziej znanych pokazywały media i sami się pokazywali w Internecie: Majdan, Polaczek, Posobkiewicz. Ostatni z nich przekroczył wszelkie granice żenady i nagrał w szpitalu „piosenkę”, gdy przed tym samym szpitalem umierający krążyli w karetkach i czekali na miejsce. Edyta Górniak ma rację, takich i mniej spektakularnych statystów leży w szpitalach wielu i poza tym, że mają objawy charakterystycz ne dla człowieka przechodzącego przez przeziębienie, nie grypę, zupełnie nic im nie jest. Kiedy tacy pacjenci trafiali do przychodni albo prywatnych gabinetów, dostawali Rutinoskorbin z Gripexem i szli do łóżka na parę dni. Dzięki idiotycznej i ludobójczej „strategii” Morawieckiego i Niedzielskiego, teraz kichający z 38C leżą na salach szpitalnych i ich przeziębienie wypiera nowotwory, zwały, udary, konieczne zabiegi operacyjne. Przy takich „priorytetach” ani szpitale, ani służba zdrowia w ogóle nie mają prawa działać i nie działają. Jest oczywiste, że ludzie nie przestali chorować na to, na co zawsze chorowali, a skoro normalne oddziały szpitalne zamienia się na „covidowe”, to po prostu się likwiduje onkologię, kardiologię, chirurgię i tak dalej.

Nie koniec problemów i w tym miejscu należy uzupełnić wypowiedź Edyty Górniak o lekarzy statystów. Najlepiej to widać w „szpitalu narodowym”, gdzie bez sensu pałętają się sami pacjenci statyści, którym w zasadzie nic nie jest, poza tym, że mają pozytywny „test”. Skoro pacjenci są urlopowiczami, to lekarze i personel medyczny nie ma tam nic do roboty i jakoś musi sobie wolny czas wypełnić. Ostatnio jednego lekarza ruszyło sumienie, co mnie bardzo zaskoczyło i opowiedział, czym się zajmuje. Lekarz siedzi w pięciogwiazdkow ym hotelu, ogląda telewizję, buszuje po Internecie, czasami dla odmiany pogapi się na nowiutki nie używany sprzęt, którego w życiu nie widział w prawdziwym szpitalu. Cała ta maskarada jest kwintesencją głupoty i ludobójstwa w wykonaniu dwóch głównych odpowiedzialnyc h Morawieckiego i Niedzielskiego, ale nie tylko „szpital narodowy” tak wygląda. Prócz tego, że przekształca się oddziały szpitalne na „kichalnie”, część z nich i to sporą zwyczajnie się zamyka. Na przykład tak się stało w Legnicy, gdzie nie działa chirurgia, ponieważ większość personelu siedzi bezobjawowo na kwarantannie, a pozostali nie są w stanie zapewnić prawidłowego funkcjonowania oddziału, to siedzą w gabinetach i odbierają telefony.
Szpitale są pełne statystów „covidowych” i to najbardziej szczęśliwi pacjenci na świecie. Jeśli masz pozytywny wynik i 38C, zyskujesz niepowtarzalną szansę, że usuną ci woreczek żółciowy, w ostatniej fazie kamicy. Gdybyś zgłosił się do szpitala z samą kamicą twoje szanse rosną, ale na zgon z chorobą współistniejącą , najpierw czekasz na „test”, potem na otwarcie chirurgii. Gdy przeżyjesz wśród statystów pacjentów i lekarzy, może będziesz cudownie uzdrowionym, jak ta 102–letnia babcia, która „pokonała wirusa”. Górniak nie powiedziała niczego, co nie miałoby miejsca i to nie na jednostkową, ale poważną skalę, co więcej zapomniała o lekarzach statystach. Moja ocena inteligencji Morawieckiego i Niedzielskiego to 4 na 10, jednak nawet oni doskonale wiedzą do czego doprowadzili, ponieważ skutki mógł przewidzieć osobnik ze wskaźnikiem 1 na 10. Dlatego też inaczej niż zaplanowanym i z pełną konsekwencją realizowanym ludobójstwem, działań tych ludobójców nazwać się nie da. Ostatnia bardzo zła wiadomość jest taka, że cała ta patologia nie zniknie, tylko będzie z każdym dniem narastać...."
I to tyle spoza "epidmiomatrixa"....
czekam na minusy standardowo, he, he, he
SAURON
+1 #13 Do $$$$$$$$SAURON 2020-11-22 21:49
Uderz w stół a nożyce się odezwą.
Pielęgniarka czy rodzina pielęgniarki?
Zobaczymy jak będziesz cienko śpiewał jak Tobie nie będzie miał kto d.....y podetrzeć!
Pozdrawiam wszystkich na kasie w marketach!!!
Ramez NL
+5 #12 Kontrola nikuRamez NL 2020-11-22 21:01
Jak mieli coś znaleźć jak głównym specem w w/w. zamieszkach był brat szwagra dyra i co na to władza w-ca
$$$$$$$$$
+2 #11 DO SAURONA$$$$$$$$$ 2020-11-22 19:07
Gzie są pielęgniarki?Na kasie w markecie.Tam zarabia się więcej.A ty baranie idz sam dupę rodzinie podcierać za 2700 na rękę.
SAURON
+5 #10 RE: Szpital w Wągrowcu skontrolowany przez Najwyższą Izbę KontroliSAURON 2020-11-22 19:02
Mnie też, a pozostawia wiele do życzenia.
Wszyscy dobrzy lekarze uciekają czy są zwalniani?
Gdzie się podziali: lek.Warzybok, lek.Kwitowski, lek.Wydra, lek.Głos?
Personel pielęgniarski też do wymiany.Tylko siedzą i piszą tzw. raporty a gdzie w tym wszystkim pacjenci?
Bolesław
-3 #9 gośćBolesław 2020-11-21 19:47
olas, zgodzę się z tobą, że im większą kasę się pobiera to tym bardziej chyba olewa się swoje obowiązki, taki dyrektor szpitala Strusia w Poznaniu covidowego zarobił wg oświadczenia w roku minionym 429.689 zł, a jak zorganizował opiekę to wszyscy widzieliśmy (TVN Uwaga - reportaż z poniedziałku, a w piątek samobójstwo pozostawionego samemu sobie pacjenta).
Pis-Janowy
-10 #8 RE: Szpital w Wągrowcu skontrolowany przez Najwyższą Izbę KontroliPis-Janowy 2020-11-21 16:52
Kolo - Niedzielski to jest glupi jak sam Szczerba czy budka. Ja nie wiem skad tego pajaca wytrzasneli? PIS zaczyna wzorce z PO brać ...? Do piachu , pajacu, idzie kazdy. Pradwa jest taka, ze po pandemi doiero zacznie sie wysyp zgonów - i to moze byc glowonie PIS-owski elektorat bo zanim ten obtluszczony PO-skowo-lewack o-ubecki schudnie to biedny pisowski padnie.
Misio
-2 #7 RE: Szpital w Wągrowcu skontrolowany przez Najwyższą Izbę KontroliMisio 2020-11-21 13:23
Smieszni jestescie wszyscy
kolo
+5 #6 RE: Szpital w Wągrowcu skontrolowany przez Najwyższą Izbę Kontrolikolo 2020-11-21 13:12
Zabawny jesteś olas, tak zabawny jak minister Niedzielski o epidemii koronawirusa: "Chyba powoli możemy troszeczkę się uśmiechnąć"
Chyba chodziło mu o to, że ludzie idą do piachu i ZUS ma lżej. Zapomniał tylko, że do piachu w większości idzie suweren PISowski.
olas
-9 #5 RE: Szpital w Wągrowcu skontrolowany przez Najwyższą Izbę Kontroliolas 2020-11-21 12:54
Kolo na tvn mówili że brakuje w szpitalach worków na zwłoki , aby Cię uprzedzić powiem Ci że jutro Morawiecki z Kaczyńskim będą jeżdzili po kraju i rozwozili te worki bo szpitale nie dały rade same ich zakupić . Z tego co wiem też będą rozwozić paste do podłóg bo też brakuje .
olas
-2 #4 RE: Szpital w Wągrowcu skontrolowany przez Najwyższą Izbę Kontroliolas 2020-11-21 12:32
kolo jak zawsze zabłysnąłeś 17 brutto tyś ma zarabiać wiceminister , to już tyle na reke zarabia w Wrc dyrektorszpital a który nie potrafi rozbudować szpitala w pierwotnym terminie i za pierwotną cene .Na dziś jego zdolności organizacyjne doprowadziły do tego że trzeba było dołożyć kolejne 6 mln żeby ten kurnik dokończyć i to zapewne nie koniec . Drugi który bierze takie pieniądze toprezes wysypiska śmieci w Kopaszynie . Powiem Ci że zaskoczyłeś wszystkich tym komentarzem Zapewne ty siedzisz na socjalu i stąd te sumy wydają ci się wielkimi
kolo
+10 #3 RE: Szpital w Wągrowcu skontrolowany przez Najwyższą Izbę Kontrolikolo 2020-11-21 09:51
A, tymczasem gdy szpitale niedofinansowan e, ludzie umierają w karetkach:
"Nawet 5 tys. zł więcej. Na takie podwyżki będą mogli liczyć wiceministrowie . Aby się tak stało, zostaną wcieleni do korpusu służby cywilnej.
Zgodnie z projektem ustawy, której autorem jest szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, wiceministrowie , którzy dotychczas byli głównie działaczami politycznymi, staną się urzędnikami w pełni tego psłowa. Zostaną bowiem wcieleni do korpusu służby cywilnej.
Jak uzasadniono, to wszystko "usprawni prace urzędników, którzy posiadają wiedzę ekspercką". A z takim "usprawnieniem" idzie sowity bonus: teraz wiceminister zarabia 12 tys. zł brutto, po zmianach będzie zarabiać 17 tys. zł brutto."
Brawa dla wyborców dojnej zmiany.
PIS-Janowy
-3 #2 RE: Szpital w Wągrowcu skontrolowany przez Najwyższą Izbę KontroliPIS-Janowy 2020-11-20 22:33
Kolo - to jest wlasnie problem 0 polowa tych pan tam pracujacych zajmiuje sie kwitami. Rejestracje do rejestarcji najpierw, potem rejestracja do gabinteu, idziesz do gabinteu pani od ksiazek cos tam wpisuje przez 10 minut. A badanie ... 3-4 minuty najczesciej. I znow pisanina w ksiegach z XIX wieku (co ja tluke - wtedy chyba mniej pisano). A do tego jeszcze dochodzi wklepywanie w komputer. Nie wiem - czy tak trudno zrobic jakas baze danych dla szpitali. Gdzie nie trzeba by wklepywac non stop tego samego? Czasami wydaje mi sie, ze nie dojdzie do tego w Polsce bo tym paniom pisarkom lepiej chyba odpowiada taka praca niz opieka nad chorym.
kolo
+23 #1 RE: Szpital w Wągrowcu skontrolowała Najwyższa Izba Kontrolikolo 2020-11-20 19:13
Hu , mie obchodzi księgowość w tym szpitalu mnie interesuje opieka medyczna itd .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.