• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 826

Szkoła Podstawowa nr 3 "na niebiesko"

Kwiecień światowym miesiącem wiedzy na temat autyzmu. Od wielu lat hasłem przewodnim Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu jest: WSZYSTKO WEDŁUG PLANU - SP3 NA NIEBIESKO.

Na całym świecie Dzień Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia. Po raz drugi czas pandemii uniemożliwił uczniom "trójki", a także innym osobom ze spektrum autyzmu, świętowanie tego ważnego dnia. Mimo to, z inicjatywy Małgorzaty Grochocińskiej, szkoła dała świadectwo pamięci i solidarności z uczniami z autyzmem, którzy każdego dnia przychodzą do naszej szkoły.

Przed budynkiem posadzono symbolicznie niebieskie kwiaty, w oknach pojawiły się niebieskie balony, serca oraz motyle, w które wykonanie włączyła się również Grażyna Przybylska wraz z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy.

Pani Małgorzata wraz z Anną Moszczeńską dla wszystkich uczniów przygotowały atrakcyjne scenariusze zajęć, które były realizowane na godzinach wychowawczych. Oprócz wiedzy na temat autyzmu, akceptacji, tolerancji i szacunku scenariusze zajęć zawierały również quizy, krzyżówki i inne gry on-line, które uatrakcyjniły przebieg tych zajęć. Uczniowie aktywnie i z wielkim zaangażowaniem realizowali poszczególne zadania, a na znak solidarności z kolegami ze szkoły w swoich domach wykonali przepiękne prace plastyczne. Wychowawcy klas byli pod wielkim wrażeniem swoich uczniów i ich zainteresowania tym tematem, co jest świadectwem tego, że podjęte działania przyniosły skutek.

Szkoła od wielu lat stawia sobie za cel usuwanie wszelkich przeszkód i barier, i do każdego ucznia podchodzi w możliwie zindywidualizowany sposób.

Dla Szkoły Podstawowej nr 3 kolor niebieski jest istotnym elementem i symbolem Dnia Autyzmu, dlatego ważna jest świadomość uczniów i całego społeczeństwa na ten temat. Wspieranie młodych ludzi ze spektrum autyzmu, a także innymi niepełnoprawnościami oraz ich rodzin, to priorytetowy cel placówki.

Każdy jest "INNY", każdy ma swoje ograniczenia i zasoby i to właśnie na nich należy bazować w pracy i kontaktach z uczniami oraz osobami autystycznymi. Słowo INNY dla nauczycieli szkoły przybiera pozytywne znaczenie: różnorodny, wyjątkowy, ciekawy. To akceptacja, tolerancja i szacunek wobec każdego człowieka, które są miarą naszego społeczeństwa. Wszelkie nasze działania, nawet w trudnych pandemicznych czasach, mają na celu podnoszenie świadomości uczniów na temat autyzmu, ich problemów i potrzeb.

Bądźmy razem każdego dnia, nie tylko w kwietniu.

Materiał wideo

 


Komentarze   

Jaj
0 #4 RE: Szkoła Podstawowa nr 3 "na niebiesko"Jaj 2021-04-07 16:56
Czyżby to celebrowanie i nagłaśnianie miało związek i z otwieraną szkołą-poradnią dla dzieci autystycznych???
Takie czytanie moje miedzy wierszami.
Cały rok nie widzi społeczność schorowanych dzieci dotknietych przeróżnymi deficytami zdrowotnymi.Tylko ich rodzice wiedzą ile walki i samozaparcia kosztuje wydarcie jakiejkolwiek pomocy czy świadczenia.
Życzę właśnie im Wszystkim dużo zdrowia i samozaparcia w dążeniu do zapewnienia godnego jutra swoim dzieciom .
Jaśfasola
+3 #3 RE: Szkoła Podstawowa nr 3 "na niebiesko"Jaśfasola 2021-04-07 07:47
I po co ten cyrk ? Tolerancja to nie jest kolorowy strój jednego dnia! To szacunek, akceptacja i pomoc każdego dnia, a nie uśmieszki, obmawianie i odwracanie się plecami. Śmieszne są te maskarady w przedszkolach i szkołach. Czemu ma to służyć? Że niby coś się dzieje?
Violino
+12 #2 RE: Szkoła Podstawowa nr 3 "na niebiesko"Violino 2021-04-02 13:50
Cukrzyca, mózgowe porażenie dziecięce, SLA, nowotwory, wady wrodzone, ciężkie alergie, otyłość, astma, stwardnienie rozsiane, padaczka i wiele, wiele innych chorób... Wystarczy tolerancja, akceptacja zarówno przez dorosłych i dzieci. Tolerancja i akceptacja chorych dzieci i dorosłych, bo rzeczywiście obecnie mamy kult ludzi bez wad, a niestety pojawia się coraz więcej osob chorych, których choroby nie widać po wyglądzie zewnętrznym.
Jurij
+12 #1 RE: Szkoła Podstawowa nr 3 "na niebiesko"Jurij 2021-04-02 13:24
Żadnego chorego nie wolno dyskryminować. Każda choroba wymaga też leczenia. Nie rozumiem jednak zamieszania, celebrowania jednego schorzenia. Zdrowia dla wszystkich, wszystkim w obecnych czasach jest ono bardzo potrzebne.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.