• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 7411

Murem za Natalią, nagonka trwa

"Natalia Kuklińska musi odejść" - to motto przewodnie obecnej władzy. Czy uda się burmistrzowi zrealizować swoje wizje?

Wcześniej uwielbiana, teraz znienawidzona.
Na zdjęciu Natalia Kuklińska i były burmistrz Krzysztof Poszwa.

Trudno zrozumieć, o co chodzi Berendtowi, dlaczego kolejny raz próbuje zwolnić dyrektorkę MDK, podobno stracił zaufanie, ale jak można stracić zaufanie do osoby, z którą się nie rozmawia?

To, że burmistrz nie lubi Natalii Kuklińskiej, nie jest zaskoczeniem. Praktycznie od początku kadencji próbuje się jej pozbyć. Natalia miała zostać zwolniona 30 kwietnia ale nie podpisała rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron, to była już kolejna próba.

Burmistrz nie odpuszcza, rozpoczął kolejną procedurę odwołania, czy tym razem mu się uda? Nie wiadomo.

Dzisiaj kilka ciepłych słów o dyrektorce MDK w Wągrowcu opublikowała Załoga 62100.

Kilka słów o dyrektorce MDK, Natalii.

Osoba działająca w szeroko pojętej kulturze musi spełniać niesamowicie wygórowane oczekiwania różnych środowisk. Z jednej strony wymaga się od niej zaspakajania potrzeb szerokich mas odbiorców, które częstokroć nie są zbyt wygórowane. Z drugiej jest silny nacisk na to, by instytucja kultury krzewiła także sztukę wysublimowaną dla wąskiej grupy odbiorców. Na dodatek swoje oczekiwania mają oddolne środowiska twórcze, które liczą na instytucjonalne wsparcie. Dołóżmy do tego zobowiązania oraz lojalność wobec pracowników instytucji i mamy niezły galimatias. Po latach współpracy z Natalią Kuklińską, dyrektorką MDK w Wągrowcu, możemy z satysfakcją powiedzieć, że nasze miasto może poszczycić się świetną zarządczynią kultury. Osobą, która potrafi w idealny sposób łączyć ogień z wodą, lawirując w taki sposób między wymaganiami poszczególnych grup, by zadowolić jak najszerszą grupę odbiorców jej pracy, czyli mieszkańców Wągrowca. Potrafi wyciągnąć pomocną dłoń do lokalnych freaków (czego Załoga jest najlepszym przykładem), by działać wspólnie dla dobra mieszkańców, czyniąc to bez zadęcia typowego dla wielu urzędników, którzy często przecież „wiedzą lepiej”. Potrafi natchnąć działających dookoła niej ludzi tak, by potrafili przymknąć oko na niedogodności, które są nierozerwalnie połączone z wiecznie niedoinwestowanym światem kultury. Posiada know-how pozwalające zorganizować zarówno wielkie przedsięwzięcia miejskie, jak i niszowe imprezy dla fascynatów. Jest wzorem- w tych słowach najlepiej można oddać rolę Natalii w świecie domów kultury, nie tylko w światku lokalnym.

Gdy zostawała dyrektorką w 2017, miała za sobą już bogate doświadczenie, które wykorzystywała w pracy na rzecz lokalnej kultury. Pracownik, który przychodzi z gotową wiedzą, ale zarazem potrafi słuchać, to skarb dla samorządu i społeczności. Do dziś pamiętamy, jak Natalia po angażu na stanowisko w MDK w rozmowie z nami powiedziała, że skoro mamy gotowe schematy działania to funkcjonujmy wedle nich, udoskonalając i poszukując, ale absolutnie nie zarzucając tych ścieżek. W ten sposób udało się stworzyć festiwal, jakiego Wągrowiec nie miał i pewnie długo mieć nie będzie. Był to również wynik tego, że Natalia wiedziała, że by móc sprawnie działać należy nie tylko słuchać ludzi dookoła siebie, ale wykorzystywać mrówczą pracę poprzednika- Natalia potrafiła twórczo rozwinąć to, co pozostawił po sobie w budynku przy ulicy Kościuszki Włodek Naumczyk. To oni są odpowiedzialni za niesamowity skok cywilizacyjny Wągrowca w obrębie kultury w ciągu ostatnich blisko 15 lat.

Przez lata pracy z Natalią mogliśmy zaprosić do Wągrowca wielkich artystów, młodych twórców, ambitnych muzyków. Mogliśmy pomóc wielu ludziom, zarówno materialnie, jak i mentalnie. Mogliśmy pokazać Wągrowiec światu, bo setki przyjeżdżający na Rocknoc osób mogły zobaczyć, że w małym mieście tworzymy wielkie (na miarę możliwości) rzeczy. Mogliśmy pokazywać, jak powinna wyglądać współpraca między instytucją miejską a lokalną społecznością. Mogliśmy zmieniać to miasto na lepsze, budując społeczeństwo obywatelskie.

Natalia to świetny gospodarz, sprawny organizator, doskonały motywator, realistyczny marzyciel a przede wszystkim cudowna osoba. Dyrektorka, jakiej inni mogą nam zazdrościć. I mamy nadzieję, że będą mogli zazdrościć nam Jej nadal.

Załoga 62100


Komentarze   

em
+1 #57 docem 2021-05-18 14:18
Już poprzednik Naumczyk zapoczątkował chlubny zwyczaj picia w MDK, więc idzie to dalej...
PIS-Janowy
+1 #56 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaPIS-Janowy 2021-05-10 14:24
Golem - nie pod tym artykulem ten wpis, idioto! Czyli rozumiem, ze ty, osrany przed swirowirusem, ze dwie maski na swinskim ryju nosisz od roku, ty ktory kazales mnie zglaszac na polcije i sciagac bo po lesie sobie jezdzielm i biegalem bez maski, gdy debile wprowadizili zakaz poruszania sie w lesie bo wirus za kazdym drzewem czycha, ty kretyn lapiacy kazdy idiotym na tle debilowirusa, ktory starciles ponoc pol rodziny przez niego (co deklarowales chyba tydzien temu) a sam malo nie zdechles po dwoch dawkach szczepionki, bo ci tchu brakuje (mi czasami brakuje gdy za ostro biegne - ale potem nie boje sie zadnego debilowirusa), ty z takim nastawieniem podrozujesz po swiecie lamiac obostrzenia?! czy ty sie czytasz czasami? Twoja tepota i debilizm sa niesamowite! Ty chociaz zawodowke skonczyles? Bo nawet na marketingach i stosunkac z UE nie ma takich kretynow ...
Rodzic
0 #55 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaRodzic 2021-05-10 11:32
Dobrze, że Kuklinska nie spowodowała śmiertelnego wypadku.... dziwię się Wam, że stoicie murem
Kierowca
-4 #54 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaKierowca 2021-05-10 11:28
Super decyzja! Dość tolerowania pijackich wybryków Kuklinskiej. Jazdy po pijaku!!! Teraz woża ją zaufani pracownicy MDK!!!
GOLEM
+3 #53 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaGOLEM 2021-05-10 04:23
PiS-Janowy, czy ty się spodziewałeś się, że na forum publicznym w odpowiedzi do takiego kretyna jak ty, napiszę, że można i jak przekraczać granicę. Sądziłeś, że takiemu kretynowi jak ty, napiszę jak radzić sobie z obostrzeniami międzynarodowymi. Zrobił byś z tego aferę międzynarodową. Radź sobie przygłupie PIS-Janowy sam. Podobno jesteś taki entelegentny :))))))) Za coś zapłaciliśmy 2,5 mld na TVPiS, TVP INFO i inne reżimowe media
Entelegencja PYS, to himalaje tej entelegencji.
GOLEM
-1 #52 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaGOLEM 2021-05-10 03:52
um, miki w, i chyba D-mitr - napiszczcie temu VVV8 czym wam lub tobie przysłużył się, że tak po nim jedziecie w tych wpisach. Ja tylko ścigam przygłupa PiS-Janowy i jego pokurcza, czyli wyznawców PiSdzielców. Niech panisko dowie się, że był miernotą i nie radził sobie w pracy z wami. Być może to taka sama ameba intelektualna, jak wy lub ty.
Beka z grubego
+22 #51 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaBeka z grubego 2021-05-09 15:56
Berendt na dyrektora MDK, taki geniusz połączy oba stanowiska :D
Maja
-2 #50 Mam pomysł na dyrektora MDKMaja 2021-05-09 15:16
Należy pójść na całość z dyrektorem MDK i niech w konkursie wystartuje były szef tej placówki Gustaw Gościniak :lol:Berendt już raz go zatrudniał w szkole na Kcyńskiej, Gościniak solidne pracował i skrupulatnie bywał w pracy :lol:To człowiek wielu talentów o czym Berendt doskonale wie :lol:
waldi
+18 #49 trampolinawaldi 2021-05-09 12:47
Po pierwsze,podnieś komuś pensje o 4 koła i się podzielić.Po drugie,dać stanowisko aby wskoczyć do Warszawki przy okazji otrzeć się o Jaśkowiaka.CZY TO WYPALI-POWODZENIA.
Ja
-2 #48 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaJa 2021-05-09 11:58
Dobra rada dla burmistrza.
Proszę rozpisać konkurs na stanowisko kierownika MDK .
Proszę nie brać pod uwagę nazwisk które tu zostały wymieniane.Przyjąć kogoś zupełnie z zewnatrz z kwalifikacjami.
Zamknie to usta oponentom zarzucającym nepotyzm.A tego by Pan nie chciał .
Lata rządzenia tej kobiety N w domu kultury powinny już przejść do przeszłości.
To taka skromna sugestia mieszkańca który nie głosował na Pana ale czyta i widzi co sie tu wyprawia.
Oj tam
-6 #47 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaOj tam 2021-05-09 11:46
To z czytanych tu opini można wywnioskować ze to dom kultury picia i dbania o dobre samopoczucie kierowniczki N po stracie prawka .
Wpuszczanie samych swoich za frre na seanse i ogólnie hulaj duszo piekła nie ma .
Dobra ta wagrowiecka kultura no na poziomie %
Skoro ta kierownik taka och i ach i wogóle dobra w tym co robi to w znalezieniu pracy nie powinna miec kłopotu jak nie mdeki to moze polmos .
Tylko co te biedne koleżanki zrobią .A zreszta zawsze podczas reorganizacji moga awansować na sprzataczki.
Po
+1 #46 HahaPo 2021-05-09 10:55
Prawda w oczy kłuje co nie których :D
Zróbcie porządek z samowolą w MDK.
I proszę niech do kina nie wpuszcza kobieta od której
z daleka jedzie alkoholem.
Nie rozumiem... Dziwne. Jak można pić w pracy po kryjomu :Dale w końcu najlepsze koleżanki..
Pani dyrektor mogłaby sobie znaleźć koleżanki w swoim wieku.
v bc
+25 #45 romeov bc 2021-05-09 10:21
Dziwne że niektóre osoby są tak krótkowzroczne , wiadomo ze jak pogonimy w wyborach obecnego burmistrza to jego świta też wyleci .
Kadrowy
+32 #44 Gałowska dyrektorem MDK?Kadrowy 2021-05-09 10:02
Gałowska to koleżanka Honoraty Bukowskiej. Kiedyś pracowała w MDK, ale odeszła bo chyba był jakiś konflikt. Jak ona zostanie dyrektorem to będzie zabawa, będzie się działo :lol::lol::lol:
Zubr
-8 #43 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaZubr 2021-05-08 21:57
Alkoholiczka chleje za kołkiem to tym bardziej w pracy po stracie prawa jazdy mając szofera .
Elaan
-5 #42 AbsurdElaan 2021-05-08 21:31
Zaczęła urzędowanie od zrobienia kierowniczką koleżankę z kasy (bez matury z resztą, przy czym każdy kierownik w tym mieście musi według konkursów posiadać wykształcenie wyższe) i z załogi62100 (no ciekawe dlaczego ta grupa ją tak zachwala!). No a potem to się już zaczęło, zawożenie kierowniczki na lotniska przez panią pracodawczynie na urlopiki w UK co miesiąc. Każdy kto miał z tym problem dostawał wypowiedzenie. Teraz wożona jest pani dyrektor z wiadomych względów. Za taką kulturę płacą mieszkańcy Wągrowca.
Fasolowa
+5 #41 .Fasolowa 2021-05-08 21:21
W tej firmie nie docenia się pracowników, doceniani są
CI KTÓRZY się podlizują - donoszą o ploteczkach, i lubią
%%.
Jaś Fasola
+9 #40 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaJaś Fasola 2021-05-08 18:49
Mnie ona ani nie świeżbi ani nie grzeje ale jako pracodawca takiego pracownika niestety bym nie chciał mieć .
Po prostu już utrata przez alkochol prawa jazdy i wysługiwanie sie innymi było by wystarczajace do rozwiazania umowy.
Jako mieszkaniec grodu Jakubowego tej kobiecie dziekuje za prace i prosze o rozpisanie konkursu na wakat na tym stanowisku.
Jezyka
+2 #39 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaJezyka 2021-05-08 18:32
No nie żeby za pieniadze podatnikow etat robić do wożenia tyłka kierowniczki i utrzymywanie tego folwarku to już potwarz dla nas jest.
Nie można tego tolerować.
Wogóle jak czytam to widze ze z tego domu kultury trzeba by wymienić wszystkich pracownikow bo zbyt tam się rozbisurmanili.
Nie trzeba bylo burmistrza wybierac bo ci sami teraz krzycza o referendum.
Miasto za dużo pieniędzy ma.
Majkowa0fj
+9 #38 HahaMajkowa0fj 2021-05-08 17:35
Ludzie kochani, jesteście tak pewnie ludzi ze tak stoicie za nimi murem, chociaż nic o nich nie wiecie oprócz tego co z pozoru wydaje się piekne...
To tylko pozory.
Czas zrobić porządek w tej jednostce i skończyć z samowolą pracowników.
Te wszystkie osoby stojące za murem to koleżanki i
koledzy którzy dostaja za darmo wejściówki do kina.
I załoga prowadzona przez koleżankę najlepsza..
Szkoda gadać..
Może inny dyrektor wniesie świeżość właśnie i może więcej nowoczesności a nie tylko koncerty dla starych babci.
Elaa
0 #37 HmmElaa 2021-05-08 17:32
Przestańcie już z tym murem za Panią Dyrektor.
Pracownicy bardzo się boją że stracą ją bo wiedzą że
dzięki niej mają tam samowolę. Koleżanka obsadzona
na stanowisku kierowniczki, sprzątaczki tak samo..
Kto nie zaskarbi sobie przychylności Pani Dyrektor
nie ma co liczyć że dłużej tam popracuje. Dla niej ważniejsze są koleżanki do wożenia. Niestety.
Anna P.
-3 #36 Lepiej późno niż wcaleAnna P. 2021-05-08 14:53
Panie burmistrzu, o kilka lat za późno. Wstyd z powodu pijaństwa i zabranego prawa jazdy to jedno. Utworzenie sobie prywatnego folwarku z pracownikami i totalna samowola to drugie. Tylko, że to wszystko idzie z kieszeni podatnika. Na przykład to, że pani dyrektor musi mieć kierowcę - pracownika MDK na etacie, gdyż sama się prowadzić bez dokumentu nie odważy (dziwne:). Jedynego kompetentnego człowieka - wice dyrektora gnębiono oraz zwalczano w MDK i pewnie robiono by to nadal. Do póki nikt nie patrzy fajnie się bierze pieniądze państwowe robiąc nic, no może jedynie trochę wstydu, ale to się dało nadrobić disco polo, kotletem, wielkim telewizorem LCD dla sprzątaczek w kuchni, wycieczkami, urlopami bez ograniczeń, nieuzasadnionymi podwyżkami... Ot, przepis na pochwalne peany wśród kadry gotowy.
Miro
+27 #35 MdkMiro 2021-05-08 13:10
Czemu BURKA nie usuna? Powinien pierwszy wylecieć
Babcia
+10 #34 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaBabcia 2021-05-08 13:02
Kończcie z tą tragikomedią.
Chcecie pracować pod kierownictwem tej kobiety to proszę stwórzcie razem z nią nowe stanowisko pracy w wynajetym przez was lokalu gdy osobe te zwolnia.
Tam mozecie talenty dalej rozwijac.
A nie pisać banały typu stoimy murem czy bo niby przeciwniczka pisze.
Wiecej szkody tej kobiecie narobicie.
Już widze wyszlo że ta kryształ kobieta prawko zabrane ma i to nie bynajmniej za żucie gumy.
Takimi osobami kierownicze stanowiska publiczne mają być obsadzone??!!
To ma być przykład i murem za kim niby stać??!!.
Żarty z mieszkańców sobie robicie z których to podatki też na działalnośc kierowanej przez ta panią instytucji ida.Czas na zmiany.
por anna
+11 #33 RE: Murem za Natalią, nagonka trwapor anna 2021-05-08 12:59
#Lex - a komu odebrano prawko za jazde pod wpływem??? Bo o tym tu nic nie piszą. Ciekawe dlaczego.
Info
+17 #32 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaInfo 2021-05-08 11:29
Pojeb [email protected] chce kandydować do sejmu w 2923 :lol:
ben
+6 #31 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaben 2021-05-08 11:07
Sauron myśle ze masz racje , dzięki nadzorowi dyrektora nad rozbudową musieliśmy dołożyć 6 mln Szybsze tempo mieli Egipcjanie jak budowali piramidy. Co do nadzoru starosty to kasa nie idzie z jego kieszeni stad ta pobłażliwosci
Lex
+7 #30 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaLex 2021-05-08 11:02
Jako mieszkaniec tego miasta mam już dość tych lamentów o domu kultury i jego szefowej.
Skoro jest decyzja do odwołania ze stanowiska to nie pracownicy ani psiapsiuty tej pani mają moc prawną by to powstrzymać.Po prostu dziś pracownik jest jutro nie ma.A już jak czytam ze osobie publicznej odbieraja prawo jazdy za jazde po alkoholu i ma ona pełnić kierownicze stanowisko????!!!
To ma byc ten niezastapiony człowiek.
Chyba żart jakiś.
SAURON D
+6 #29 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaSAURON D 2021-05-08 09:59
Dom Kultury i dyrekcja a co powiecie o naszym szpitalu i jego dyrekcji? Pracownicy wiedzą co tam się dzieje i jedni jak zawsze liżą tyłki a drudzy siedzą cicho bo wiedzą, że dyro ma poparcie u starosty i nie wiem co by nie robić ten człowiek i tak zostanie mimo iż robi przewały, które wszyscy kryją. Masakra, a starosta udaje że nic nie wie.
lenka
+21 #28 RE: Murem za Natalią, nagonka trwalenka 2021-05-08 09:25
pewnie już jest ktoś chętny na te stanowisko. może Nadburmistrzowa Fionka wystartuje? problem taki ze z szeroko pojętą kulturą nie ma nic wspólnego :lol:
Wtajemniczony
+11 #27 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaWtajemniczony 2021-05-08 08:05
Na poczatku wiele słów wsparcia a tu nagle taki hejt na Portalu. Przypadek? Nie sadze. Przeciez wiadomo kto to pisze. Czyzby pretendentka do stołka dyrektorskiego? Kolezanka Fiony? Kurcze to takie oczywiste. Ogarnij sie kobieto!
Natalia nie przejmuj sie glupim gadaniem. Wladza nie moze pojąc ze wiecej korzysci by miala nie robiac tego co robi. Masz wiecej zwolenników niż Shrek.
Ciekawska
-8 #26 CiekaweCiekawska 2021-05-08 00:12
Ciekawe czy właśnie inni pracownicy tak solidarni teraz
zwolnia się też po odejściu Pani dyrektor.
Raczej się boją że przyjdzie ktoś kto sobie nie pozwoli
w kasze dmuchać. Bo teraz robią co chcą.
Panie Jarku niech Pan zrobi porządek w tej jednostce.
Bo nie którzy pracownicy domu kultury nie mają nic
wspólnego z kulturą..
Miotła
-8 #25 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaMiotła 2021-05-07 23:52
Skoro murem za tą panią tak jesteście to pracujac tam wszyscy wymówienia złóżcie .
Solidarnośc zobowiazuje.
A za pracą w urzędzie czekają na wasze miejsca inni.
Koziollll
-3 #24 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaKoziollll 2021-05-07 16:30
Sami znajomi z ekipy piszą...hehe
Ll
-5 #23 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaLl 2021-05-07 16:12
Zebrało się widze towarzystwo wzajemnej adoracji i murem za tą kobietą.Może jako pracownicy teraz jest wam jak u bozi za piecem.A gdy kobiete zwolnią czy solidarnie wypowiedznie złożycie czy następcy lizać tyłek bedziecie badz świnie podkładać.
Nie ma niezastąpionych ludzi.Dziś masz stanowisko jutro baj...Takie prawa pracodawcy i rynek pracy.
Magdalenna
-3 #22 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaMagdalenna 2021-05-07 15:37
Matko...a kto to jest????jakiś minister sztuki czy coś w tym rodzaju....nie ta to inna. Ludzi jest dosyć. Także dobrze pracujących...ino na ulice nie wyjdźcie...
Piotrek
+24 #21 Do ZORIENTOWANAPiotrek 2021-05-07 12:34
Sama się zwolnij
Zorientowana
-11 #20 Nikt nie jest nie zastąpionyZorientowana 2021-05-07 12:11
Nikt nie jest nie zastąpiony. Kto powiedział że inna osoba na tym stanowisku była by nie odpowiednia i nie nie pokierowałaby dobrze mdk?
Większość komentarzy to piszą pracownicy mdku
którzy są bardzo spouchfaleni z Panią Dyrektor.
W tej jednostce czas zrobić porządki. 3 sprzątaczki pracujące podczas pandemii, mimo że brak funduszy bo są dobrymi koleżankami... Niech ktoś ogarnie ten
haos. Tam każdy robi co chce i nie ma odpowiedniego autorytetu który by utrzymał respekt i dystans.
Jak to możliwe że pracuje tam osoba która często jak się idzie do kina nie jest w całkiem trzeźwym stanie, a no ś.p pan Gregor był wiecznie krytykowany i nie zrozumiany bo miał swoją wizję i podejście.
W pracy można się dobrze trzymać ale nie kosztem innych.
Nikt nie jest nie zastąpiony.
Ll
+16 #19 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaLl 2021-05-07 11:01
Sobie możesz zwalniać swoją żone od gotowania obiadu.
Swój głos już raz oddałeś gdy go wybierałeś
Sylwia Przybylska
+31 #18 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaSylwia Przybylska 2021-05-07 10:56
A ja jestem za tym aby zwolnić Jareczka a panią Natalie zostaw w spokoju ona jest najlepsza i nikt jej nie zastąpi. Pewnie ma swoich ludzi na to stanowisko i dlatego do tego pnie.Ja stoję murem za panią Natalią.
Czas
-15 #17 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaCzas 2021-05-07 09:51
Czytam i się zastanawiam.Co to za hasła .Wszyscy mieszkańcy wsiądą na burmistrza?
Przecież wybieraliście człowieka !!!!
Jako kandydat był dla was najlepszy.
Mnie on ani ziębi ani grzeje .
Sam pracuje na byt rodziny.
A ze urzędnicy trzęsą portkami to już doprawdy ich problem.
Mało to ludzi w zakładach pracy potraciło przez lata i jakoś mieszkańcy nie protestowali.
Tu chyba jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji sie zawiązało.
Teraz możecie czerwone łapki stawiać.
Żyjcie i dajcie żyć innym.
anna p
-6 #16 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaanna p 2021-05-07 09:37
no jak się te ,,peany"czyta, to aż się ma mdłości. po prostu powinna chyba co najmniej ministrem kultury zostać. to są chyba jakieś jaja, co tu sie wypisuje. Tylko się zastanawiam, co ma do tego ten portal, że taki tu lans. Wielu porządnych ludzi traciło prace na różnych stanowiskach i jakoś o tym cisza.
Wacek
+27 #15 Za NataliaWacek 2021-05-07 08:14
Poniosą za chwilę tego pożal się Boże Burmistrza Dosyć tych ustawek i nierubstwa kolesiostwa ustawek!!!!!
Kultury czas
-26 #14 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaKultury czas 2021-05-07 00:24
No ja osobiście znam od dzieciństwa niewiastę i do szlachetnej, krystalicznej i dobrej dużo jej brakuje. Rozumiem lans na całego i przeciw złemu, ale czy słusznie tu bym polemizowała
Wągrowczanka
+52 #13 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaWągrowczanka 2021-05-06 23:28
Panie Burmistrzu niech Pan wraca do siebie i tam kozaczy. Przy kolejnych wyborach otworzy Pan oczka będzie szach i mat... po burmistrzu!
Kora
-7 #12 Dyrektor sp3Kora 2021-05-06 23:27
A co w końcu z dyrektorem sp3?
Ania
+37 #11 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaAnia 2021-05-06 23:14
Pani Natalia to odpowiednia osoba na tym stanowisku. Należy wspierać jej działania a nie podcinać skrzydła. Choć osobiście jej nie znam pamiętam jak zaczynała swoją przygodę z domem kultury. Pełna energii i pomysłów. Dlaczego takich ludzi w naszym mieście nie docenia. Liczą się tylko układy., znsjomosci a nie kompetencje. Lubie to miasto ale polityka oparta na układach zaczyna mnie
Zez
-9 #10 RE: Murem za Natalią, nagonka trwaZez 2021-05-06 23:02
Jarek zgłoś się do Cypriana w Damasławku. Bez problemu zwolnił dyrektorkę domu kultury
Musiał zapłacić trzy pensje i przepraszać ale co tam. Jest skuteczny.
PS. Portal nie był murem za😂
Niezorientowany
+39 #9 A ile oni zarabiają?Niezorientowany 2021-05-06 22:25
Chciałbym zapytać, czy my jako mieszkańcy miasta możemy poznać zarobki na przykład kierowników poszczegolnych wydziałów? Bo to ile zarabia burmistrz to wiemy, bo o tym media pisały. Nurtuje mnie ten problem od jakiegoś czasu. Czy kierownicy zarabiają tyle samo, czy nie. Jeśli nie to z czego wynikają różnice w zarbkach? Rozumiem, że pewnie znaczenie ma np staż. Czy można prosić o ujawnienie tych zarobków czy są to informacje tajne?
zocha
+24 #8 RE: Murem za Natalią, nagonka trwazocha 2021-05-06 22:21
Nie tylko on, ale on na nowego pracownika ogłasza konkurs, i wszyscy wiedzą i się mówi, a w szkole ZS2 przyjmuje sie nowych pracowników bez konkursu nawet na kierownicze stanowiska i wszyscy milczą.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.