• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 5137

Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złote

Burmistrz rozważa wprowadzenie strefy płatnego parkowania. Kierowcy mają płacić za postój pojazdów na parkingach w pasie drogowym i w strefach buforowych.

Dzisiaj odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Wągrowcu. Koncepcję wprowadzenia płatnej strefy parkowania w Wągrowcu przygotował Jan Skolorz z poznańskiej firmy, który wcześniej przez 13 lat był dyrektorem Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Radni Rady Miejskiej w Wągrowcu poznali dzisiaj kilka rozwiązań. Co ciekawe w trakcie omawiania tematu na sali nie było burmistrza ani jego zastępcy.

Przedstawiona koncepcja zakłada kilka wariantów.

Za godzinę postoju w strefie czerwonej możemy zapłacić niebawem nawet 3 złote, w dwóch pozostałych strefach ma to być odpowiednio 2 zł i 1 zł.

Na chwilę obecną nie wiadomo, na jakim obszarze zostanie wprowadzona strefa, ostatecznie zdecydują o tym radni Rady Miejskiej w Wągrowcu, podejmując stosowną uchwałę.

Jedna z koncepcji zakłada, że w strefie znajdzie się Rynek i ulice przyległe wraz z ulicą Kościuszki aż do ronda Chodzieskiego, a nawet ulica Jeżyka.

Wszystkie parkingi w strefie mają być płatne. Proponowane jest także, wprowadzenie dodatkowych stref buforowych, które również obejmie opłata m.in. parking przy Aquaparku czy parking przy Urzędzie Miejskim.

Co ciekawe, zakłada się, że parking przy Urzędzie Miejskim ma być darmowy tylko dla urzędników, płacić będą petenci. To absurdalny pomysł, bo właśnie urzędnicy swoimi samochodami blokują parking przez cały dzień.

Strefa płatnego postoju na Kościuszki i Jeżyka, co to oznacza dla mieszkańców?

Parkowanie samochodu pod blokiem czy kamienicą przy ulicach Kościuszki, Jeżyka będzie możliwe tylko po wniesieniu opłaty. Osoby zameldowane w strefie, dostaną możliwość wykupienia abonamentu, opłata ma wynieść znacznie mniej, niż stawka godzinowa. Jednak postój pod blokiem na parkingu, który znajduje się w strefie drogowej, nie będzie już darmowy.

Kto będzie sprawdzał, czy kierowcy płacą?

Tutaj mamy też kilka możliwości. Dzisiaj zastanawiano się nad dwoma wariantami. Pierwszy zakłada, że kontrola pojazdów zlecona zostanie zewnętrznej firmie, lub jak zakłada drugi wariant, jedna ze spółek miejskich np. Zakład Komunikacji Miejskiej stworzy komórkę, która będzie się tym zajmować. Takie rozwiązanie wiąże się oczywiście z dodatkowym zatrudnieniem i kosztami dla spółki.

Strefa płatnego parkowania w Wągrowcu powstanie. Pytanie brzmi od kiedy?

Nie jest tajemnicą, że włodarz miasta, jego zastępcą oraz radni obawiają się reakcji społecznej. Nikt nie jest zadowolony, kiedy nakłada się na niego dodatkowe daniny, dlatego wszystko odbywa się w ciszy. Radni debatują, ale nie dyskutują publicznie na ten temat.

Postanowiliśmy ujawnić temat, aby poznać Waszą opinię. Czy uważacie, że strefa płatnego postoju to dobry pomysł?Komentarze   

Fix
-2 #56 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteFix 2021-09-20 06:02
Jak to gdzie do polinowy cały powiat i blokowiska jezdzą! A co z Kobylcs, Pawlowa i innych kniei zamiast jechac Reja, Rgielską i obwodnicą, to objezdzaja cale miasto, kraza uliczkami, Janowiecką, by wjechac dopiero na obwodnice. Tak trudno przeliczyc, ze prosta droga i rowna jazda droga, ktora wskazałem juz bardziej odzczedna i szybsza?
Zaraza
0 #55 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteZaraza 2021-09-20 05:48
Moze mi ktos powiedzieć dokąd i skąd tyle ludzi jezdzi po miescie od 5 nad ranem? Normalnie ruch jak w Paryzu, jeden za drugim bez konca!!!! Ludzie chą spać!!!! Po to jest obwodnica zebyscie tamtędy jezdzili W miescie zuzywacie wiecej benzyny i ropy przez ciagle hamowanie i dodawanie gazu. Naprawde nie wiem dokad te tłumy mogą jezdzić w sumie juz od 4 nad ranem. Handlujecie czyms czy co, ze tak po nocach jeździcie?
Mir
-7 #54 Płatna strefaMir 2021-09-19 16:25
Na gnieźnieńskiej też to zrobić bo wiara parkuje i autami nie jeżdżą
senior
-11 #53 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złotesenior 2021-09-19 16:10
Każąc ludziom za wszystko płacić to nam żadna władza nie potrzebna bo każdy głupi potrafi gospodarzyć się z czyiś pieniędzy Mozna zrobić opłate za wejscie do Urzedu Miasta ze 1000zł i już mamy z głowy iluś petentów to samo za wezwanie karetki 1000 zł ,za chodzenie chodnikiem itd .Tylko siedzieć na stołku i wymyślać opłaty a samemu nic nie robić Berent nie takiego gospodarza chcieliśmy żeby siedział w Naszych portfelach Teraz za Twoje nieróbstwo mamy my płacić Po co pchałeś się na stołek zeby nam haracze narzucać ?
?
+10 #52 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złote? 2021-09-19 15:34
Przerobić aquapark na galerię handlową. Ze sprzedaży tego obiektu miasto dosyć zarobi.
oko pana
+9 #51 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteoko pana 2021-09-19 14:58
I bardzo dobrze.Wreszcie właściciele sklepów nie będą okupować miejsc parkingowych.W Chodzieży rynek był płatny już w 1992 roku-i nikt nie robi problemu.3 zeta to symbolika-więc nie beczeć.Z dymem puszczacie 15 zeta minimum dziennie,a jak za parking zapłacić trzeba-to płacz.
Kolo
+8 #50 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteKolo 2021-09-19 12:36
Ja - jak jeżdzisz już 40 lat to zapewne zaczynałeś na parowozach ,
ja
-8 #49 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteja 2021-09-19 12:25
Do wpisu 48. Przyjdziesz synek na nasze latka,to wtedy będziesz inaczej śpiewał. Tak dla twej informacji ,jeżdżę już prawie 40 lat 30 tys km . rocznie i do tej pory nie spowodowałem żadnej kolizji ,ani wypadku . Moje konto punktowe zawsze jest zerowe w porównaniu do ciebie RAMOLU.
Kolo
+2 #48 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteKolo 2021-09-19 12:01
Ja to Ty w domu kibla nie masz , ja jeszcze nie byłem w miejskim szalecie a do miasta jezdże codzień Takze porównywać wizyte w kiblu raz na 10 lat a robienie zakupów i płacenie za parkowanie to spora różnica itd Berent kładzie teraz nasze pieniądze za wode i ścieki na Nielbe a nastepne położy za parkowanie Burmistrzu skoro jest pan takim fanem sportu proszę bawić się za swoje a nie Nasze
Ja
-5 #47 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteJa 2021-09-19 11:49
Idac do miejskiego szaletu placisz 2 zl.Doprawdy nikt nie zniednieje placac 3zl a bedzie parkowal i szybko sprawy zalatwial a nie zostawial jak teraz samochud na caly dzien uniemozliwiajac innym postawienie samochodu cjocby na chwile.
A ci ktorzy przed domami swoimi parkuja w pasie drogowym w innych miastach wykupuja abonament miesieczny .
Generał
+6 #46 Strefa parkowaniaGenerał 2021-09-18 18:34
Żeby pójść na aqapark trzeba bilet kupii i do tego parking opłacić? Tego chcecie . Powiedzcie prosto w oczy że chcecie znów nasze pieniądze bo brakuje wam na podwyżki. Niczym się nie różnicie od tych w sejmie
gruby lexus
+14 #45 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złotegruby lexus 2021-09-18 16:06
Godzina powinna być płatna minimum 20 zł żeby bieda nie parkowała swymi dziurawymi padakami
mahomet
+6 #44 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złotemahomet 2021-09-18 14:44
do wpisu 38 siedz ramolu w domu , a nie wypadki robic!
GOLEM
+7 #43 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteGOLEM 2021-09-18 14:27
PIS-Janowy to dzban!!!!
Stefan P
+3 #42 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteStefan P 2021-09-18 14:16
Bardzo się cieszę z tego rozwiązania, czasami człowiek musi stanąć na chwilę na rynku by coś załatwić, a tam brak miejsc. Stać mnie zapłacić te parę złotych raz na jakiś czas.
kazuś
+2 #41 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złotekazuś 2021-09-17 20:24
To napewno nadburmistrzowa Fionka to wymiśliła, żeby miała gdzie parkować jak jeździ samiochodem w godzinach pracy. Zeby tylko jeździła samochodem ale i konno :lol::lol::lol:
kolo
0 #40 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złotekolo 2021-09-17 19:24
Idąc tokiem myślenia Burka można wprowadzić trzeba płatną służbe zdrowia i rozwiąże się kolejny problem np z lekarzami i kolejkami do zabiegów Panie Berent do dzieła Starosta też bedzie za
kolo
-3 #39 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złotekolo 2021-09-17 19:20
Jak powstanie strefa to będzie trzeba zapłacić gamoniom którzy będą kontrolowali kierowców i gówno zysku z tego zostanie Chyba że płatne parkowanie bedzie pretrksyem aby powstała straż miejska ale im też trzeba zapacić chyba żena te etaty zeby szczerzą psy na emeryturze
ja
-1 #38 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteja 2021-09-17 19:07
Jeżeli już wprowadzić chcą parkometry ,to proszę się zastanowić aby były one czytelne dla seniorów, Nie tak jak jest w Poznaniu,że nie wiadomo o co chodzi z tymi głupimi automatami. Muszą być proste w obsłudze.
guciu
+1 #37 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteguciu 2021-09-17 17:14
Justyn to że brakuje miejsc w starej części to mogę zrozumieć ale przy nowych osiedlach jest to samo bo jeden z drugim urzednik myśli że to nadal są lata 70 -te gdzie jeden samochód przypadał na 5 rodzin Oczywiście urzednik nie jest głupi bo sam nie ma gdzie parkować a że go deweloper potrafi przekonać to inna sprawa . Pytanie do Starosty czy Burmistrza co żescie zrobili za swojego urzedowania żeby zwiększyć liczbe miejsc parkingowych
jula
+7 #36 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złotejula 2021-09-17 17:08
Najpierw robiliście Berentowi zdjęcia że zle parkuje to teraz zrobi płatne strefy i będzie miał płatne miejsca do parkowania bo go stać a Wy na rowery zima, lato deszcz czy śnieg .
Justyn
+6 #35 Zawsze to jakiś pomysłJustyn 2021-09-17 17:07
Płatne parkowanie jest w centrum praktycznie każdego większego miasta. Tylko w Wągrowcu musi być wszystko za friko, mimo że miasto nie jest z gumy i miejsc parkingowych zwyczajnie brakuje. A kto zajmuje większość? Wystarczy przejechać się po Rynku, Pocztowej czy Wojska Polskiego przed 9.00 rano i 15 minut później, a wnioski nasuwają się same. I właśnie między innymi dlatego drobny, prywatny handel zdycha: nikt o zdrowych zmysłach nie będzie jeździł kilka razy, aby znaleźć jakiekolwiek miejsce, a potem kupić książkę czy sukienkę w odzieżowym. Większość woli sieciówki lub Internet. Paradoksalnie taka decyzja mogłaby tylko pomóc, ale żeby nie było zdzierstwa, zostawić np. pół godziny za darmo, żeby rotacja była większa. Wtedy skończy się blokowanie miejsc przez panienki zatrudnione na stażowym w okolicznych sklepach, a kupujący wrócą do centrum.
juras
+1 #34 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złotejuras 2021-09-17 16:44
Narcyz wymyślił rowery miejskie i ogłosił wielki sukces tylko że te rowery miały służyć kierowcą aut zeby nie jezdzili do pracy samochodami a tu w większości jeżdzi dzieciarnia .Także zlikwidować rowery pieniadze dać Berentowi na jego pomysły a nie że wymyślił kolejne obciążenie dla mieszkańców.
Szadokk
+4 #33 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteSzadokk 2021-09-17 16:05
Auta tej ochrony zajmują tam niejednokrotnie 5 miejsc
Smerf
+7 #32 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteSmerf 2021-09-17 15:24
To po co remontować ulice?
By zmniejszać ilość miejsc parkingowych. ( przed remontem na Kościuszki mogło zaparkować 2x więcej pojazdów niż po remoncie)
I na samym końcu jeszcze wprowadzić opłatę za to co zostało.
Głupota nie zna granic.
Piotrek 1
+7 #31 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złotePiotrek 1 2021-09-17 13:06
Przez przypadek osoba z #2 podpięła się pod mój "NIK" ale do rzeczy.
Z jakiej okazji pracownicy urzędu mają mieć darmowy parking, to jakiś absurd rodem z filmu Barei. Kupili sobie rowery to niech jeżdżą.
Albo wszyscy płacą równo albo nikt.
A parkingi np. na ul. Jeżyka to jakie to są, miejskie, spółdzielcze a może zmienią się w prywatne.
Będzie cyrk.
Filozof
+12 #30 RE: Będzie (NIE)wesołoFilozof 2021-09-17 12:24
Aaaaaaaaaa ... to już teraz wiem PO CO akcja "Rowerami w deszczu" !!!
Ciekawe tylko, czy pracownicy UM i włodarze rowerami do pracy zaczną jeździć ?!?
Przykład idzie z góry ...
Zmiany zawsze trzeba zacząć OD SIEBIE!
Urzędnik
+12 #29 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteUrzędnik 2021-09-17 12:04
Kasia burmistrz za to bierze kasę, więc spełniając swoje obowiązki powinien w tym uczestniczyć, no chyba, że obniżka pensji. Jak można zarządzać miastem skoro nie ma się zielonego pojęcia co się w urzędzie dzieje.
Jacek 13
+9 #28 Płatność za parkowanieJacek 13 2021-09-17 11:46
Chorzy ludzie jeszcze trochę za to że będziemy chodzić po ulicy burmistrz i jego zastępca będą chcieli żebyśmy im płacili co ludzie dla kasy zrobią wszystko. Czas na znany a tym mieście i to szybko.
kasia wrc
+4 #27 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złotekasia wrc 2021-09-17 11:17
A po co na sali miał być burmistrz i zastępca podczas omawiania, jak panowie Poszwa i Zadroga - przy wtórze portalu wrc wszystko krytykują. Tam już nie ma miejsca na jakąś konstruktywną dyskusję, ale jest miejsce na zawiść, robienie sobie na złość, obrażanie itp. Tak, że tez bym nie przyszła gdybym była na ich miejscu ( burmistrzów). Żal Wągrowca.
jan paweł
+2 #26 ul Szerokajan paweł 2021-09-17 10:50
zlikwidować parkowania przy ul Szerokiej ! Tam parkują własciciele sklepów, a klient nie ma miejsca ! Albo wprowadzić opłaty, wtedy zrobi się dużo miejsca !
Mieszkaniec65
-4 #25 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteMieszkaniec65 2021-09-17 10:39
Mikołaj co ty za bzdury piszesz? Miasta nie stać na inwestycję, proste. Bardzo dobrze zrobili, chyba, że chcesz płacić wyższe podatki i za strefę jak postawisz samochód przed piekarnią.
Pieniądze, które były zabezpieczone to za mało.
Mikołaj
-1 #24 WSTYDMikołaj 2021-09-17 10:35
Radni zabrali pieniądze na rewitalizację "księżego kacerka"! Czyżby burmistrz namówił swoich popleczników w radzie aby tak głosowali, bo pieniądze na tę inwestycję "przeputane"?! Przecież wg poprzednich zapewnień p.Berendt-a były na to środki i powoli powinniśmy już się zbliżać do końca robót! O CO CHODZI !!
Ania
0 #23 Ale ich pogrzałoAnia 2021-09-17 09:39
Trzeba mieć g..no w głowie. Sklepy ledwo ciągną a tu opłaty parkingowe. Każdy pojedzie do marketu a reszta na kuronia. Po kiego wyróżniać urzędasów niech płacą jak wszyscy. Co to jakiś lepszy gatunek?
natka
+1 #22 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złotenatka 2021-09-17 07:49
To pomysl najbardziej madrego,elokwentnego niskodupnego zarozumialca kubusia
Mgr inz.
+20 #21 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteMgr inz. 2021-09-17 07:15
Pod rozwagę społdzielni i innych deweloperow . Tym torem myslenia jako, ze lokatorzy placa za utrzymanie parkingow osiedlowych należałoby w tej sytuacji e zamknać, WJAZD I PARKOWANIE TYLKO DLA MIESZKAŃCOW oraz BRAMKI. Przy takiej liczbie przyjezdnych spoza miasta nie moze tak byc, by przyjezdni niszczyli to, za co płacą utrzymujacy je lokatorzy. W wielu miastach ten problem juz tak rozwiązano. Bedzie to z korzyscia dla lokatorów i spółdzielni oraz deweloperów.
Mgr inz.
+9 #20 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteMgr inz. 2021-09-17 07:06
Wspaniale!!! Ja moze skromnie dodam, że w Wągrowcu byłby jeszcze jeden zysk i to ogromny, jesli przywróci Pan podatek od psów. Stała kwota np. 500 zł rocznie od jednego psa, a za kazdego kolejnego podwojona kwota. Jestem tu często i w innych miastach rownież ale takiej ilosci psów nie widziałem w żadnym innym. Są miejsca, ze bez smyczy okrecających się wokoł nóg przejść sie nie da. No i ten brud zostawiany przez psy. Panie burmistrzu tylko zobowiązania finansowe sa w stanie powstrzymać, ten niebezpieczny i szkodliwy dla zdrowia sanitarnego miasta i ludzi trend.
słabe
-6 #19 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złotesłabe 2021-09-17 07:03
A gdzie ta "zajebista" platforma dla kontaktu z mieszkańcami na której takie sprawy powinny być rozstrzygane. Chyba się "zjebała", że nic na niej się nie dzieje. Pomysł i wykonanie przez klub Bliżej Ludzi umarł, a liderzy tego klubu muszą zniknąć ze sceny politycznej. Piasek się wysypał z piaskownicy, zabawki zabrali i klub Bliżej Ludzi przestaje istnieć ze swoimi "durnymi pomysłami". Teraz jest HOŁOWNIA 2050 na tapecie.
Gggg
+4 #18 Tak tak takGggg 2021-09-17 00:21
Płatna strefa na rynku i drogi dojezdne do rynku. Dalej w miasto bym z tym tematem nie leciał.
Pani Magister
-6 #17 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złotePani Magister 2021-09-17 00:05
Bardzo dobry pomysł Panie Burmistrzu!!!
Z resztą jak wszystko czym się nasz wspaniały Włodarz zajmie.
Oby żył nam 100 lat!
Tylko PIS!!!
PIS Janowy
+2 #16 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złotePIS Janowy 2021-09-16 22:36
Ha, ha, ha!! ha, ha, ha!! Placic za parkowanie przed wlasnym domem! ha, ha, ha!! To chyba w ramach " ...Europejskiego Rownowazenia transportu..". A moze to i dobrze? Za arobione pieniazki zbudujecie sobie sciezki rowerowe i za 3-4 lata bedzi eholenderskie miasto - rower za rowerem. Zdrowo, cicho bez syfu z rur ...
Kolo
+11 #15 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteKolo 2021-09-16 22:26
W jaki sposób Berent motywuje swój idiotyczny pomysł? Nasze pieniądze za wodę i ścieki idą na Nielbe a teraz kolejne pójdą nie wiadomo na co
TABALUGA79
+24 #14 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteTABALUGA79 2021-09-16 22:17
Platne parkingi pod domami radnych bedacych na tak strefie, niech oni i ich goscie placa 10zlotych za godzine
TABALUGA79
+14 #13 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteTABALUGA79 2021-09-16 22:15
Oj ktos tu dba aby udzie bardziej uciekali z miasta czyzby sugerowanie do skokow ? Tansze domy brak platnych parkingow 🤣😂
Mieszkaniecwrc
+11 #12 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteMieszkaniecwrc 2021-09-16 22:14
Jeszcze kwestia.
Rozumiem że zanim zostaną ustalone strefy, zostanie stworzona w Wągrowcu komunikacja miejska z prawdziwego zdarzenia.
Kanar
+20 #11 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteKanar 2021-09-16 22:09
Jestem za płatnym parkingiem przy urzędzie miasta,izbie skarbowej i przy starostwie.
Tyle lat i nic się nie zmieniło,a przecież obecny szef rady chciał zrobić tam porządek,ale punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia.
100 m dalej parking przy torach pusty,bo ciężko urzędnikom zorganizować karnety na cały rok,burmistrz czy starosta powinien ogarnąć im temat i zwolnić miejsca parkingowe przed urzędami, a ten ładny Mercedes parkowany prawie przy wejściu,mieszkańców już irytuje jak nie mogą zaparkować w pobliżu.
natka
-1 #10 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złotenatka 2021-09-16 22:00
Radni decydują Burmistrz wykonuje
Janusz Bagieta
+4 #9 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteJanusz Bagieta 2021-09-16 21:59
Panie Nauczyciel ani miejsc ani malego handlu juz nie bedzie kazdy zamiast placic 3 zlote za parking podjedzie do zagranicznej sieci bo darmowy parking. Jak SPP byla rozwiazaniem na cale bolaczki miasta to mam propozycje objac cale miasto i jak w Poznaniu albo lepiej 9 zlotych za godzine bedziemy bogaci i mieli pelno miejsc parkingowych
Wigry3
+23 #8 Płatna w rejonieWigry3 2021-09-16 21:59
Jestem na tak Aleje Jana Pawła, wokół Rynku widać przed otwarciem sklepów i po zamknięciu kto tak naprawdę z nich korzysta. Pracownicy, a klient nie ma gdzie stanąć i jak ma żyć handel w rejonie rynku a sklepy zarabiać. Sami sobie w kolano strzelają.
Mieszkaniecwrc
+13 #7 RE: Będzie strefa parkowania. Za godzinę postoju nawet 3 złoteMieszkaniecwrc 2021-09-16 21:57
A może odrazu 7 zł za godzinę ... Jak w Poznaniu tylko nie te zarobki..trudno mieszkańcy zapłacą... A urzędnicy będą za free parkować... Jak wszyscy to wszyscy. Pan Jarosław również. Jest jeszcze jedna opcja dla Pana. Bana ze Skoków jeździ to i nawet może wyjść taniej.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.