• McDonalds
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2379

Jubileusz 35-lecia Klubu Seniora "Srebrna Nić"

Klub Seniora "Srebrna Nić" działa w Wągrowcu od 6 grudnia 1986 roku. Dzisiaj świętował Jubileusz 35-lecia.

Impreza Jubileuszowa odbyła się dzisiaj w restauracji na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu. Klubowi od 7 stycznia 2019 roku przewodniczy Aldona Śliwińska.

- Patrząc z perspektywy 35 lat trudno ogarnąć wszystkie działania jakie miały miejsce. Wspomnę tylko niektóre. Organizowaliśmy liczne zabawy, Dzień Babci i Dziadka, święta wielkanocne, spotkania bożonarodzeniowe, wycieczki, wczasy letnie w Sarbinowie, Ustroniu Morskim, Darłowie, Zakopanem, a nawet w Częstochowie. Co roku klub działa na rzecz WOŚP, organizujemy spotkania z policją, przedstawicielami straży pożarnej, psychologiem, dietetykiem, a także radcą prawnym — poinformowała Aldona Śliwińska, Przewodnicząca Klubu Seniora "Srebrna Nić"

Klub działa przy Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu. Nie wiadomo jak teraz będzie wyglądać współpraca dyrektora MDK z klubem, bo po ostatnich zmianach, sytuacja się zmieniła. Seniorzy mówią wprost, jest gorzej, niż było. Jasny przekaz dał dzisiaj sam p.o. dyrektora Krzysztof Czapul, który mimo zaproszenia nie pojawił się na Jubileuszu.

Obecna była za to była dyrektor MDK Natalia Kuklińska, którą seniorzy powitali gromkimi brawami. Natalia ufundowała z własnych środków olbrzymi tort okolicznościowy.

- Wielkie, a nawet ogromne podziękowania należą się Pani Natalii Kuklińskiej, byłej dyrektor MDK w Wągrowcu, kobiecie o wielkim sercu, rozumiejącej osoby starsze. Nigdy nie zdarzyło się, by odmówiła nam współpracy. To dzięki niej byliśmy w Zakopanem, w Warszawie zwiedzając gmach Sejmu i naszą stolicę. Pani Natalio bardzo, bardzo dziękujemy — powiedziała w trakcie wystąpienia Aldona Śliwińska.

Osobne podziękowania klubowicze skierowali na ręce Elżbiety Rożnowskiej, dyrektorki Powiatowej Biblioteki Publicznej, za pomoc, którą zawsze im okazuje.

W uroczystości udział wziął wicestarosta Michał Piechocki oraz zastępca burmistrza Remigiusz Priebe, którzy na ręce przewodniczące złożyli gratulację i życzenia z okazji Jubileuszu.

Klub Seniorów "Srebrna Nić" działa przy MDK w Wągrowcu. Regularnie co dwa tygodnie klubowicze spotykają się w Galerii MDK. Aktualnie klub liczy 98 członków, w tym 80 kobiet i 18 mężczyzn. Wśród klubowiczów jest 9 małżeństw.

Na koniec warto dodać, że Klub Seniora "Srebrna Nić" nie korzysta z żadnych dotacji, dofinansowań, wszystkie działania, łącznie z imprezą Jubileuszową są pokrywane z własnych środków i składek członkowskich.Komentarze   

Milioner
+18 #4 Ale popis FaraonaMilioner 2021-10-11 20:49
No to Faraon Czapul zachował się, że ho ho. Buractwo totalne nie skorzystać z zaproszenia. Ta władza w mieście to jest coś niesamowitego, nawet prosty chłop z budowy wiedziałby jak się postępuje w takich sytuacjach.
Kolega ze Straszewa
+19 #3 RE: Jubileusz 35-lecia Klubu Seniora "Srebrna Nić"Kolega ze Straszewa 2021-10-11 20:40
Ludzie pokroju p. Czapula nie powinni zasiadać na takich stanowiskach. Problemy z jakimi borykał i pewnie nadal boryka się p. Czapul stwarzają duże ryzyko dla takiej jednostki jak MDK. Obym się mylił.
Tychy
+20 #2 RE: Jubileusz 35-lecia Klubu Seniora "Srebrna Nić"Tychy 2021-10-11 19:01
Wnuczek masz rację! Tak jak wczoraj weteranka powstani miała odwagę zjeb.ć faszystowskiego typa tak nasi, wągrowieccy seniorzy mają jaka żeby powiedzieć co i jak. Pełniący Obowiązki dyrektora MDK (a nie tak jak sie przedstawił w bardzo słabym udziale w milionerach Pan Dyrektor😂😂😂) olał seniorów, burmistrz wysłał następną osobę której dał stanowisko. Istna szopka. Niestety cały czas widzimy co sie dzieje lub nie dzieje z kulturą w naszym mieście. W malutkim Damaslawku imprezy, koncerty Łydka Grubasa, Peja, Maleńczuk ludzie!!!! A u nas co???!!! Szok i niedowierzanie że w taki sposób i w tak krótkim czasie można rozpierdol..ć świetnie działającą instytucję😩😩😩
Wnuczek
+18 #1 RE: Jubileusz 35-lecia Klubu Seniora "Srebrna Nić"Wnuczek 2021-10-11 18:48
No to Czapulando olał Klub Seniora, nie ładnie, tak samo zrobił na imprezie WUTW, nie dziwię się, że go tam "wybuczeli", burmistrza zresztą też, dzisiaj wysłał Priebego. Brawo seniorzy, tylko wy macie "jaja" i potraficie mówić wprost o chorych układach w tym mieście.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.