• McDonalds
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2944

Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli

Nauczyciele szkół podstawowych i przedszkoli podległych miastu odebrali wczoraj gratulacje i nagrody Burmistrza Miasta Wągrowca z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Oprócz wyróżnionych, w uroczystości, która odbyła się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Bronisława Zielińskiego w Wągrowcu, uczestniczyła Halina Lubawa-Rajkiewicz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Zarząd Oddziału Miasta i Gminy Wągrowiec.

Spotkanie z nauczycielami otworzył krótki recital fortepianowy w wykonaniu nauczycielki Szkoły pani Pauliny Łopaciuch, zebrani uczcili też minutą ciszy pamięć swoich zmarłych koleżanek, które odeszły w minionym roku.

Podobnie jak w latach poprzednich burmistrz miasta wręczył listy gratulacyjne oraz nagrody dyrektorom podległych placówek, oraz wyróżniających się swoją pracą nauczycielkom i nauczycielom.

Nagrody Burmistrza Miasta otrzymali:

▫️ Alina Machy - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu
▫️ Kinga Babicz - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu
▫️ Agnieszka Nowak - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu
▫️ Małgorzata Borowiec - Dyrektor Przedszkola nr 1 w Wągrowcu
▫️ Aleksandra Walich - Dyrektor Przedszkola nr 2 w Wągrowcu
▫️ Violetta Giżycka - Dyrektor Przedszkola nr 6 w Wągrowcu
▫️ Edyta Semmler-Śróda - Dyrektor Przedszkola nr 7 w Wągrowcu
▫️ Jolanta Eitner - nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu
▫️ Danuta Kaniewska - nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu
▫️ Kinga Kruszka - nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu
▫️ Lidia Bielecka - nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu
▫️ Wiesław Kotecki - nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu
▫️ Maria Czerniak – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu
▫️ Marek Marchel - nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu
▫️ Anna Fabiszak - nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu
▫️ Arleta Łosiniecka - nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu
▫️ Justyna Erens – nauczycielka Przedszkola nr 1 w Wągrowcu
▫️ Agnieszka Majewska – nauczycielka Przedszkola nr 2 w Wągrowcu
▫️ Małgorzata Burzyńska – nauczycielka Przedszkola nr 3 w Wągrowcu
▫️ Aleksandra Olejniczak – nauczycielka Przedszkola nr 6 w Wągrowcu
▫️ Teresa Kulczak – nauczycielka Przedszkola nr 7 w Wągrowcu.

Za pośrednictwem dyrektorów szkół i przedszkoli burmistrz Jarosław Berendt oraz kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego dr Roman Pawłowski złożyli też najlepsze życzenia wszystkim pracownikom podległych jednostek oświatowych. Uroczystość zakończyły wspólne rozmowy o oświacie.


Komentarze   

Ja
-2 #33 RE: Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoliJa 2021-10-17 12:40
Nie ma co komu w portfele zaglądać.
Komu mało pieniedzy moze na budowe isc w ferie czy w wakacje dorobic.
Praca od rana do wieczora czy praca 4 godziny dziennie.Ktora bardziej docenic?!
Kazdy w zyciu ma wybór.Jedni nie chcac brudzic sobie rak i zginac karku ida uczyc sie dalej by jedynym ciezarem byla waga zeszytu i długopisu. A to nie zawsze przeklada sie na kokosy przy wyplacie.
Najlepszym rozwiazaniem było by gdyby rodzice sami wybierali nauczycieli do nauki swych pociech a pieniadze nie trafialy by na ucznia do szkol tylko wlasnie do nich.Koszty edukacji ponad to z wlasnej kieszeni trzeba by dolozyc.Wtedy dopiero ziarno od plew nauczycielskich oddzielone by zostalo i sami belfrowie zmienili by podejscie do pracodawcy-ucznia.
hirek
+1 #32 RE: Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkolihirek 2021-10-17 12:17
Klops to ile zarabiają ci budowlancy za godzine pracy że mówisz że nauczyciel ma tak mało Moze myślisz o tych budowlancach co zapierdalaja w różnych warunkach pogodowych maja swoje firmy , opłacają z własnej kieszeni zusy podatki kupują sprzet itd.Jak im zazdrościsz to otwórz swoją szkołe i przestaniesz marudzić tylko że wtedy nie bedziesz pracował kilka godzin dziennie tylko kilka razy więcej i jeszcze o pracy bedziesz myslał w nocy Według Ciebie to budowlaniec z którego podatków dostajesz pensje ma zarabiać 1000 zł a Ty 5000 zł. Dziwne jest to że w kraju brakuje więcej budowlanców jak nauczycieligdy według Ciebie budowlancy zarabiają miliony . Zobacz sobie na oswiadczenia majątkowe lokalnych radnych nauczycieli a pózniej pisz te bzdury
Wicek
+4 #31 Do #28Wicek 2021-10-17 11:35
I co to wszystko zmieni. We wrześniu znowu zjawię się w szkole i usłyszę przydział godzin , goły etat , kolega dyrektora na emeryturze i to.pewnie nie małej dostaje 1.5 etatu , i cała.świta pozostałych kolesi. Dla zrozumienia nie mam nic do emerytów jak chcą niech dorabiają tylko w sytuacji jak brakuje nauczycieli a nie ze nie daje się godzin młodym nauczycielom tylko.po Lini znajomy żona kolega
Klops
+2 #30 #28Klops 2021-10-17 07:54
Pawlus zgodza się, oprocz myślenia, że winą kolesiodtwa jest, że młody nauczyciel zarabia mało z tego powodu. Nauczyciele ZAWSZE ZARABIALI MAŁO,tylko nie wiedzieć dlaczego społeczenstwo zawsze uważało, że zarabiają dużo. Tylko teraz dysproporcja w zarobkach hydraulika, budowlańca itp. po gimnazjum i kursie przysposabiającym stała się ogromna i jest to bardziej widoczne. Z jakiej racji, ktoś, kto poł życia albo i dłużej sie uczył wydajac swoja kase na tę naukę, by ją przekazać innym zarabia mniej , niż ten ktory po gimnazjum poszedł zaraz do roboty, bo głowka już żadnej wiedzy nie zmieściła? To jest niezrozumiałe oraz to, że ktoś, kto leży na tapczanie z nudow, bo dzieci zaraz po urodzeniu wysyła do darmowych placowek, otrzymuje rozne benefity od państwa, socjal z ktorego żyje jak król, jeździ na wakacje, kupuje auta, przykrywa swoje nieuctwo ciuchami z markowego sklepu, a nie z lumpeksu tak jak nauczyciele, właśnie to jest upokarzające. Nauczyciel zna cel takich odgornych działań ale społeczeństwo nie. Przeciez jeszcze niedawno brakowalo pracownikow fizycznych, prawda? Zapełni sie rynek fizycznymi i znowu nauka będzie na topie. Wszystko juz było, historia lubi sie powtarzać. Trzeba znowu naprodukować robotnikow fizycznych, a co najważniejsze nie myślących zbyt dużo.Trzeba to wszystko przeczekać. Młodzi inteligentni trzymajcie się i nie dajcie złudnej siły bogactwa z siły mięśni, a nie rozumu .Historia lubi się powtarzać. Bedzie jeszcze normalnie.
%%
+3 #29 RE: Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli%% 2021-10-16 10:57
Z calym szacunkiem ale w szkolnictwie zawodowym nie koniecznie trzeba trzymac emerytow.Przeciez kończa mlodzi ludzie Politechniki z tytulami inż mg i wiedze maja po 100 ktoc wieksza od tych emerytow .
Wystarczy dac szanse jednemu czy drugiemu .Ale nepotyzm nadal istnieje i sile przebicia nawet po nauczycielskim kierunku mlody ma problem.Jakim cudem zmniejsza sie ilosc przyjec do branżówek a produkuje sie uczniow z papierkiem do podtarcia tylka .
To już burmistrz tak krytkowzroczny jest czy tez tak wierzy w to co mu dyrektorzy mówia.Liczy sie dobre wyksztalcenie techniczne skuteczne zakonczone panstwowym egzaminem.To świadczy o poziomie kadry nauczycielskiej .Wynikow brak to niestety ale trzeba na dywanik wykladowcow wezwac a nie ganic uczniow .
Czy szkoła ma być li tylko rozrywka przez4 lata dla jednych i drugich!!!
Pawlus
+8 #28 Pensum - nagrodyPawlus 2021-10-16 10:09
Szkoła to jedno wielkie kolesiostwo jako młodemu nauczycielowi wszystkiego mi się odechciewa jako początkujący nauczyciel zarabiam minimum socjalne szans na nadgodziny brak w pierwszej kolejności po nadgodziny świta dyrektora znajomi potem emeryci na pełnych etatach. Tylko uciekać .
Ryszard
-1 #27 Nagrody dla nauczycieliRyszard 2021-10-15 16:18
Zastanawiam się dlaczego osoby krytykujące przy każdej okazji nauczycieli, nie zostały nauczycielami, skoro ci mają tak dobrze?
cxz
+6 #26 RE: Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkolicxz 2021-10-15 15:00
Dlaczego brakuje nauczycieli ? Każdy głupi wie że jakby pracowali tyle godzin co inne zawody to by było ich za dużo , takze prosta dołozyć im godzin pracy
wyborca
+5 #25 I wszystko jasnewyborca 2021-10-15 13:30
Po komentarzach widać wydajność zarządzania i nadzoru we wiadomej instytucji. Pomału wiem o co tu chodzi :)
umowa
+11 #24 nagrody dla nauczycieliumowa 2021-10-15 12:27
#do 8 - przypominacz
Był kiedyś na Kcyńskiej dyrektor który wynajął pomieszczenia dla dla Pana Gąsiorka za małe pieniądze. Temat powinna prześwietlić prokuratura w Bydgoszczy bo może być ciekawy. Wynajęto pomieszczenia z sprzętem szkolnym do fizjoterapii i masażu plus klasy lekcyjne, dlaczego to zrobiono za ówczesnego dyrektora?
Liza
+10 #23 Co Ty za głupoty piszeszLiza 2021-10-15 12:25
do balonik: Tak brakuje na Kcyńskiej nauczycieli, że dyrektor rok temu nie przedłużył umowy nowemu nauczycielowi przedmiotów zawodowych mechatronicznych, chociaż facet kumał czaczę. Dzięki temu pozostali nauczyciele tego kierunku mają po 1,5 etatu. Nawet do szkół w Poznaniu dotarła informacja, że wszędzie brakuje zawodowców, a w Wągrowcu ich zwalniają.
anglista
+19 #22 nagrody dla nauczycielianglista 2021-10-15 11:01
Szanowny Panie Burmistrzu czas przyjrzeć się temu co wyprawiają dyrektorzy podległych Panu placówek. Jak dyrektor żłobka może pracować w szkole podstawowej na kolejnym etacie - skandal. Podobno czas pracy dyrektora to 40 godzin.
balonik
-3 #21 nagrody dla nauczycielibalonik 2021-10-15 10:39
do Liza:
Każda szkoła szuka nauczycieli różnych przedmiotów, brak chętnych do pracy w tym zawodzie można sprawdzić na stronie kuratorium, brakuje kilkuset nauczycieli. Dzisiejsi emeryci to ratunek dla szkoły że chcą pracować i uczyć. Oderwało cię od rzeczywistości jaka panuje w szkołach w tym roku. Prawdą jest to że 80% nauczycieli pracuje na 1,5 etatu lub dodatkowo w innych szkołach.
bidon
+13 #20 nagrody dla nauczycielibidon 2021-10-15 10:30
Egzaminy uczniów szkół podstawowych w Wągrowcu wypadły bardzo słabo na tle kraju czy wielkopolski. Więc za co są te nagrody.
lukas
+14 #19 nagrodylukas 2021-10-15 10:13
Te nagrody nam się po prostu należą. Mogą być ostatnie bo są nie ciekawe wieści z Bydgoszczy. Będzie szybko komisarz w urzędzie. Smutne co stanie się z prezesami.
Ja
+14 #18 RE: Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoliJa 2021-10-15 09:48
Towarzystwo wzajemnej adoracji.
O jakichkolwiek nagrodach dla nauczycieli winni decydowac uczniowie.
Nie osiagniecia dzieci w nauce zdalnej bo wiedza z tej nauki fikcja jest .
Wystarczy zobaczyc ilu w tym roku pozdawalo matury za 1 podejsciem.A przeciez okrojone te egzaminy byly.
Wystarczy zobaczyc ilu uczniow zdało koncowy egzamin zawodowy .Oj cieńko na Kcyńskiej poszło np informatykom .Nie ma czym sie chwalic i nagród przyjmowac.
Liza
+18 #17 Jak ma starosta zrobić porządek?Liza 2021-10-15 09:15
#14 do Mietek:
Przecież starosta nie zrobi porządków z nauczycielami-emerytami, bo musiałby zacząć od żony wicestarosty Michała Piechockiego, która jest na emeryturze i jednocześnie ma cały etat w szkole na Kcyńskiej.
Młoda
+12 #16 RE: Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoliMłoda 2021-10-15 08:51
To kiedy kolejne konkursy na dyr? Czas na powiew świeżości. Młodzi chcą pracować!
Ulala
+18 #15 RE: Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoliUlala 2021-10-15 08:29
Jest pandemia, odgoórne zalecenia, wszyscy pracują równo! Szkoły, przedszkola były zamykane, w jaki sposób wyróżnili się ci nagrodzeni? Jaką innowację wprowadzili w dobie Covid 19? Nie zachorowali? Czy to był wykładnik nagród?
Mietek
+23 #14 NagrodyMietek 2021-10-15 07:35
Szanowny Panie Starosto może czas wielki przyjrzeć się temu co wyprawiają dyrektorzy podległych Panu szkół dochodzi do patologi gdzie normalny młody nauczyciel pracuje na minimum pensum czyli goliżnie a dyrektorzy zatrudniają dodatkowych nauczycieli i to jeszcze emerytów a oni mają po etacie i to jeszcze z nadgodzinami. Czy Pan panie starosto się na to godzi. Kiedyś pan zrobił.porzadek z pracownikami starostwa pracującymi w szkołach.
Waldek
+11 #13 NagrodyWaldek 2021-10-15 07:26
Panie starosto a co z podległymi.panu szkołami Nagród brak , Dodatkowych zajeć brak, Godzin mało a dyrektorzy mówią że to starostwo wprowadza ograniczenia PRAWDA TO???
Magda.
+15 #12 RE: Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoliMagda. 2021-10-15 06:13
Dla niektórych to chyba juz pora na emeryturę, wiek juz emerytalny, a tym samym wydajność.
Uuuuuuuu
+22 #11 RE: Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoliUuuuuuuu 2021-10-15 05:49
Pierwszy raz od wielu lat nagrody w miescie dostali nie tylko dyrektorzy ale nauczyciele, widać komentarze w internecie i samochwałki na facebooku są wykładnią nagród . Co do zasadności, trzeba by jeszcze zapytać rodziców i innych pominiętych nauczycieli. A dyrektorki wszystkie solidnie pracowały w domu? Kto typuje dyrektów do nagród i co trzeba robić by ja otrzymać bedac dyrektorem? Często biegać do urzędu? Jako laik chciałbym wiedzieć, bo jest przeciez pandemia i nic się nie działo szczególnego oprócz zamykania placówek.
Murzynka
-15 #10 GRATULACJEMurzynka 2021-10-14 23:00
Tylko pogratulować nauczycielom i zarządzającym. Niestety pracując pod powiatem można tylko pomarzyć o dodatkach, nagrodach itd. A mówi się, że powiat to półka wyżej :)
Ja
+18 #9 RE: Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoliJa 2021-10-14 22:33
A nagrody za co?!
Tak sie przerobili siedzac przed laptopami cale 2 lata .
Wyniki ich nauczania widac potdm na egzaminavh wzelakich.Dno.Jakimz to algorytmem wybierano wlasnie te gromadke.A pozostali to co .
A hla gimnastyczna kiedy oddana na Kcynskiej dzieciakom zostanie ?!.
Łatwo było dobre zadaszenie i obiekt zniszczyc .
A co do wynajmu lokalu pod fizjoterapie to zbadac powinno sie te sprawe.Wszak biznes tam sie kreci i to nie tylko w ramach NFZ.
Przypominacz
+21 #8 W szkołach powiatowych to się dziejePrzypominacz 2021-10-14 21:49
Nauczyciele ze szkół powiatowych nie dostali nagród, a zapewnili im to ich koledzy i koleżanka po fachu, którzy są radnymi powiatowymi i członkami zarządu. Wszyscy pracują w jednej szkole na Kcyńskiej:
- Robert Woźniak - nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i członek zarządu powiatu. Ma wielką chrapkę na zastąpienie Kranca po najbliższych wyborach, aż się trzęsie na myśl że będzie starostą :lol:
- Jerzy Springer - nauczyciel przedmiotów zawodowych i członek zarządu powiatu.
- Michał Liske - nauczyciel wuefu i nauki jazdy, przewodniczący komisji oświaty.
- Justyna Michalska - nauczycielka przedmiotów zawodowych i radna powiatowa.
Oni to właśnie tak zarządzają powiatową oświatą, że ledwo wystarcza pieniędzy. Oni to właśnie zgodzili się, aby w szkole na Kcyńskiej ograniczyć nabór do branżówek, dzięki czemu rocznie ponad dwie bańki idzie jako subwencja do szkoły rzemieślniczej. I teraz ciekawostka: dyrektorem szkoły rzemieślniczej na ul. Wierzbowej jest Stanisław Gąsiorek (były dyrektor gimnazjum miejskiego, od dawna na emeryturze). Z kolei jego brat Andrzej Gąsiorek wynajmuje za małe pieniądze pomieszczenia szkoły na Kcyńskiej, w których prowadzi fizjoterapię. A w szkole na Kcyńskiej ograniczono nabór głównie dlatego, że nie ma klas aby pomieścić wszystkich uczniów. A jak widać, sale są wynajmowane.
PIS Janowy
-8 #7 RE: Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoliPIS Janowy 2021-10-14 18:30
Rozumiem, ze ci nauczyciele byli przeciwni sztukowaniu nazywanemu "nauka zdalna" w 2020/21 i za wszelka cene chcieli uczyc dzieci (w 100% odporne na swirowirsua) w szkolach? Bo dzieki zdalnemu sztukowaniu mamy o 1/3 wieksza ilosc samobojstw dzieci w Polsce, zdeptana psyche i kondycje. O upodleniu wrecz poziomu nauczania nawet nie wspomne ...
Mam nadzieje, ze ci nauczyciele sa normalni i nie namwiaja dzieci do szprycowania sie na choronbke w 100% niegrozna dla nich?
Czytelnik
+1 #6 NagrodyCzytelnik 2021-10-14 16:23
Zgadza się! niestety....Starostwo zapomina o swoich nauczycielach.... a szkoda.....ja zapomnę o nich w przyszłych wyborach...
MIESZKANIEC II
-8 #5 Nagrody dla nauczycieliMIESZKANIEC II 2021-10-14 14:41
Z ETATOWCEM to szkoda nawet polemizować-baran
Etatowiec
+10 #4 RE: Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoliEtatowiec 2021-10-14 13:42
Za dużo zarabiają! Wszyscy nauczyciele za dużo zarabiają za te marne 18 godzin tygodniowo. Wszyscy inni pracują 40!!! I jeszcze mamy problem co zrobić z dziećmi, kiedy szkoły zamknięte a inni pracują! Mało wolnego w wakacje, ferie i w okresie świąt???
Etatowiec
+12 #3 RE: Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoliEtatowiec 2021-10-14 13:33
Może dlatego, że za dużo zarabiają. A nauczycieli z powołania brak od dawien dawna ☹
Pracownik
-3 #2 RE: Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoliPracownik 2021-10-14 12:11
Prawda, starostwo nie przyznało nagród pracownikom swoich placówek oświatowych :-(
Nauczyciel 😔
-5 #1 RE: Nagrody dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoliNauczyciel 😔 2021-10-14 11:44
Gratulacje koledzy i koleżanki cieszcie sie z tego dnia Niestety nauczyciele podegli starostwu nie otrzymaja nagród - być może nie zasługują
Przykre to!!!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.