• McDonalds
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 942

Dzień Rehabilitacji Oddechowej w Wągrowcu

24 października 2021 roku w Wągrowcu odbył się Dzień Rehabilitacji Oddechowej, którego organizatorem było Stowarzyszenie Lwie Serca.

W ramach Dnia Rehabilitacji Oddechowej fizjoterapeuci konsultowali mieszkańców, którzy wcześniej zgłosili chęć odbycia takiej wizyty. O tym, jak wielka była potrzeba takich spotkań, świadczy ogromne zainteresowanie mieszkańców.

Rehabilitacja oddechowa jest szczególnie wskazana przy przewlekłych chorobach oddechowych, częstych infekcjach dróg oddechowych oraz przy syndromie postcovidowym, z którym zmaga się wiele osób m.in. po przebytej chorobie Covid-19.

Ważne jest, aby osoby chorujące w trakcie i po pokonaniu infekcji miały zapewnioną kompleksową opiekę. Leczenie farmakologiczne, wsparte odpowiednią rehabilitacją oddechową, daje szansę na szybszy powrót do zdrowia oraz optymalne zadbanie o siebie.

- Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się ten projekt zorganizować i że spotkał się on aż takim zainteresowaniem. Mając możliwość obserwowania reakcji fizjoterapeutów oraz osób biorących udział w konsultacjach wiemy, że mamy w naszym mieście ludzi otwartych i chętnych do pracy na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców Wągrowca — tłumaczy Iwona Szafran, koordynatorka projektu, szefowa Stowarzyszenia Lwie Serca.

Warto nadmienić, że wcześniej, w ramach projektu, odbyło się szkolenie, w którym udział wzięło 17 fizjoterapeutów. Wiedza zdobyta w ramach tego projektu, z pewnością będzie dalej wykorzystywana przez nich w pracy z dziećmi oraz z dorosłymi.

Dzień konsultacji zakończył projekt pn. "Edukacja mieszkańców miasta Wągrowiec w zakresie rehabilitacji oddechowej", współfinansowany ze środków budżetu miasta Wągrowca.Komentarze   

olo
+3 #7 RE: Dzień Rehabilitacji Oddechowej w Wągrowcuolo 2021-10-27 09:33
Do # 6 - mur powinni też postawić na granicy z tymi co zabijali Naszych rodaków na Wołyniu
Pierot
+2 #6 RE: Dzień Rehabilitacji Oddechowej w WągrowcuPierot 2021-10-27 08:45
Niech też ktoś przetłumaczy tym przybyszom ze wschodu, ze maseczki sie nosi w PL, nie dość, ze nie byli w swoim kraju szczepieni na żadne zakaźne choroby, to jeszcze nie stosują się do zadnych zasad sanitarnych, a szemrane życie towarzyskie za nasze pieniadze na socjal kwitnie. Namnożyło się ich, że hej, a socjal mają dwa razy taki jak nasi. O to potrafią zadbać nawet bez tłumacza.
Do PIS Janowy
+6 #5 RE: Dzień Rehabilitacji Oddechowej w WągrowcuDo PIS Janowy 2021-10-27 07:49
Myślałem że pożyteczny idiota Putina ale ty jesteś ruskim trollem. Można być przeciwnikiem szczepienia. Ale tylko ruski troll może prowadzić tyle czasu dezinformację rodem z Russia Today. Takie ruskie trolle mają na sumieniu wiele ludzkich istnień.
Figa
+7 #4 RE: Dzień Rehabilitacji Oddechowej w WągrowcuFiga 2021-10-27 06:16
Nie zaszczepieni płacą za wszystkie rehabilitacje z własnej kasy. A tak naprawde, to w szczególnosci wstęp do placowek służby zdrowia powinien być zabroniony. W ogóle miejsca użytecznosci publicznej również. Trudno nie możecie odbierać innym swobód obywatelskich oraz prawa do swobodnego bezpiecznego życia, bez narażania innych na jakiekolwiek zachorowania. MASKA NA TWARZ!!!!! I Z CHORYMI, KASZLĄCYMI I SMARKAJĄCYMI DZIECIAKAMI NIE ŁAZIĆ PO MARKETACH!!!!!!!!!
&$#@&
+12 #3 RE: Dzień Rehabilitacji Oddechowej w Wągrowcu&$#@& 2021-10-26 23:43
Z jakiej racji antyszczepionkowcy i ci majacy w 4 lierach innych, nie przestrzegajacy zasad sanitarnych podczas pandemii, w efekcie czego zachorowali na własne życzenie znowu bedą zajmować miejsca na rehabilitację chorujacym przewlekle i kontuzjoanym, tak samo jak przez takichwielu straciło życie, bo pozamykali oddzialy kardiologiczne, neurologoczne i inne, by stworzyć w ich miejsce oddzialy covidowe!!!! Żadnej ulgi dla postocidowcow zwlaszcza młodych, zadnego przyjmowania bez kolejki!!!!!!!!!!!!! Zachorowali na własne życzenie płaskoziemcy, bo maseczka im przeszkadzała, a siedzienie na tyłku w domu to wg.nich ograniczanie ich wolnosci! Skoro chciali byc chorzy, to niech teraz czekają sobie rok na rehabilitację tak jak wszyscy inni chorzy, a jak chcą miec ja wczesniej, to niech płacą z własnej kieszeni!!!!!!!
jarek
+14 #2 RE: Dzień Rehabilitacji Oddechowej w Wągrowcujarek 2021-10-26 23:09
Ciekawe za ilew ta firma Rehat płaci za wynajem pomieszczeń. Myśle że tyle co Nielba za hale .
PIS Janowy
-13 #1 RE: Dzień Rehabilitacji Oddechowej w WągrowcuPIS Janowy 2021-10-26 15:38
Nie chce mi sie tego komentaowac nawet. Grunt, ze kasa wzieta ... a szczegolnie nalezy sie bo slowo COVID sie pojawilo.
A teraz z reala - budzi sie Naczelna Izba Lekarska. Jej szef na Twiterrze stwierdzil:"...Ograniczony dostęp do leczenia, wydłużające się kolejki do specjalistów i w konsekwencji nadmiarowe liczby zgonów – za to wszystko odpowiada Ministerstwo Zdrowia – nie personel medyczny czy niemedyczny ochrony zdrowia ...."
Niezle jaja, co? Ta sama Izba, te same postacei szykanowaly i pozbawialy prawa do wykonywania zawodu lekarzy leczacych COVID w czasie jego nasilenia i osmielajacych sie watpic w slusznosc lockdownow i wyszczepien ludzi jak swin.
Dawa listy zostaly wyslane do rzadu podpisane przez te 10% lekarzy i profesorow (chyba dodatkow covid nie brali) i prawei wszyscy ktory tam sie podpisali zostali wezwani na dywanik przez NIL.
Cos sie zaczyna dziac, beton pekac - juz coraz trudniej uzasadniac ta frase covidowa nawet posiadajac w rekach wszelkie fejse, TVN-y, TVP, Youtuby itd.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.