• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2018

Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcja

Zainteresowanie wczorajszą akcją szczepień przerosło oczekiwania organizatorów. Łącznie zaszczepiono 184 osoby, to rekordowy wynik.

Osoby zdecydowane na szczepienie zaczęły ustawiać się już na godzinę przed przyjazdem szczepieniobusu, a zainteresowanych było tak wielu, że kolejkę udało rozładować się dopiero po godzinie 1930. Przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zaszczepiło się wczoraj 184 mieszkańców Wągrowca i ościennych gmin.

Wzrost zainteresowania szczepieniami jest bardzo duży. Przypomnijmy, że podczas wrześniowej wizyty szczepieniobusu udało się zaszczepić 63 osoby, a w październiku tylko 53. Na taką zmianę nastawienia wągrowczan ma zapewne wpływ fala nowych zachorowań oraz obowiązkowe kwarantanny nakładane na osoby niezaszczepione. Spośród 184 osób zaszczepionych przed ratuszem w poniedziałek aż połowę stanowiły osoby, które przyjęły dopiero pierwszą dawkę szczepionki.

Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt wczoraj wieczorem w porozumieniu ze służbami wojewody wielkopolskiego podjął decyzję o zorganizowaniu kolejnych akcji szczepień, aby umożliwić mieszkańcom jak najszybsze przyjęcie szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Kolejna możliwość zaszczepienia już w najbliższą sobotę 27 listopada w godzinach od 900 do 1200. W związku z coraz niższymi temperaturami na zewnątrz, tym razem punkt szczepień zostanie zorganizowany w holu siedziby Urzędu Miejskiego w Wągrowcu przy ulicy Kościuszki 15 a, a nie jak wcześniej w szczepieniobusie.

W ratuszu podawana będzie szczepionka Johnson&Johnson oraz przypominająca dawka preparatu Pfizer. Nie będzie wymagana wcześniejsza rejestracja na szczepienie i na miejscu wydawane będą certyfikaty.


Komentarze   

PWR
0 #22 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaPWR 2021-11-26 06:58
Różnica między "teorią spiskową" a rzeczywistością wnosi kilka/ naście tygodni. Na początku szczepień miały być tylko 2 dawki. Teraz przyjmujecie trzecią. Izrael podaje już czwartą (w kraju który ma największy odsetek wyszczepienia). Wczoraj ue wydało opinię, aby skrócić ważność paszportu do 9 miesięcy, żeby przyjąć następne dawki. Na chłopski rozum za kilka lat to te szczepionki będą kroplówkami podawać.
GOLEM
+2 #21 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaGOLEM 2021-11-26 04:58
PIS-Janowy o jakiej kasie ty bredzisz? Kto na tym zarabia? Podaj głąbie konkrety swoich teorii spiskowych.Ty już głąbie wypisywałeś swoje brednie, rozprzestrzeniane przez środowiska antyszczepionkowe na temat skuteczności iwernektyny. Nikt, nie zatwierdził iwermektyny jako leku przeciw COVID-19. To teoria ruchów antyszczepionkowych.
Iwermektyna to substancja o przeciwpasożytniczym działaniu. Została odkryta w latach 70-tych XX wieku w Japoni, przez Satoshi Omurę, który zostal za to uhonorowany Nagrodą Nobla. W związku z tym, że jest to przeciwpasożytniczy lek, nie zaleca się go stosowania antyszczepionkowcą i wyznawców PiSożytów XD.
22 marca opinię w sprawie stosowania iweremktyny wydała Europejska Agencja Leków (EMA). Stwierdziła, że - jak dotąd - działanie na COVID-19 tego leku nie zostało wystarczająco udowodnione i wezwała do dalszych lepiej zaprojektowanych badań.
"Wcześniej podobny komunikat wystosował koncern farmaceutyczny Merck, który wynalazł lek. Wdług tej firmybadanie nie tylko nie wykazały skuteczności iwermektyny w leczeniu COWID-19, ale też nie uwzględniają danych dotyczących bezpieczeństwa."
"31 marca Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że nie należy stosować iwermektyny do leczenia COVID-19. Jak podała w komunikacie , jest oparte na grupy ekspertów , którzy przeanalizowali 16 opublikowanych dotychczas badań o stosowaniu iwermektyny na COVID-19 ...."
PIS-Janowy, przestań głąbie okłamywać ludzi i zamieszczać nieprawdziwe informacje. Już nie raz udowodniłeś, że jesteś tylko głąbem oderwanym od rzeczywistości, który wierzy w bajki, na temat obecnej pandemii COVID-19. Wcześniej nie wierzyłeś w tą chorobę, a teraz zamieszczasz kłamstwa negujące szczepienie się. Twoja wiarygodność, podobnie jak wiarygodność tego co wypisujesz jest równa zeru.
Zapewne jesteś jednym z tych, którzy w młodości sprawiali trudności wychowawcze w domu i szkole. Przepychano ciebie z klasy do klasy, zamiast skierować ciebie do szkoły specjalnej lub do szkoły z trudną młodzieżą. Twoi rodzice wychowali głąba, nie potrafiącego myśleć logicznie. Co gorsza powołujesz się na to, że skończyłeś Polibudę, gdzie wymaga się logicznego i analitycznego myślenia. Czyżby dyplom Polibudy rodzice tobie załatwili, czy kupiłeś go na którymś z poznańskich bazarów? Taki kłamca i oszust jak PIS-Janowy, jest zdolny do każdego oszustwa. Udowodnił to już nie raz swoimi wpisami.
PIS Janowy
-4 #20 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaPIS Janowy 2021-11-25 21:19
ZXC- spytaj sie admina gdzie sa mojeodpowiedzi. Na razie co najmniej dwie pod tym artykulem wykasowane. Wolnosc slowa zaczela sie na tym portalu pojawiac tak samo jak na fejsu czy Youtube ... Za chwieczke sami tutaj zostaniecie i bedziecie mieli jak za czystej komuny - wzajemne lizanie swoich glupich glowek i jeden bezmyslny sciek reprezentowany prezez Betii,Renie czy inne takie odchyly bezdizetne. Dostaje wyrazne znaki, ze nie mam wpiuszczac tutaj swiezego powietrza i jak najbardziej sie do tego zastosuje ....
zxc
+4 #19 bandazxc 2021-11-25 20:07
Jacy ci pisowcy są nieudolni, niedobrzy nie potrafią rządzić, niszczą sądy , nic nie potrafią ale jak dosypali do koryta to żaden już na pisowców nie narzeka za 20 % podwyżki gdy emeryci dostali 4 % co nawet kosztów inflacji nie pokrywa
zxc
-2 #18 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjazxc 2021-11-25 20:00
Janowy idioto żadnej odpowiedzi na komentarz nr 10 i co cepie zatkało pusty globus .Nie masz skąd skopiować odpowiedzi pustaku
Johny
0 #17 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaJohny 2021-11-25 19:13
Jakie to piękne, przejrzyste jeden z NOPów widać jak na tacy. :lol:
Agresja, bełkot, brak merytoryki, wulgaryzmy widać we wszystkich komentarzach osób które już są po przyjęciu, nie mogą doczekać się trzeciej. :o

Nie piszemy tu po to by nawrócić barany, tylko dać siłę wszystkim wilkom. :lol:
PIS Janowy
-4 #16 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaPIS Janowy 2021-11-25 16:05
Hahaha - bez obaw - jeszcze troche a darmowe zlobki w pcimiu wagrowcu byuc moze nie beda w ogole potrzebne. A nie wiadomo, czy w wyniku regularnych szczepien szpryca genetyczna dzieci nie trzeba bedzie otworzyc zamiast nich dodatkowego cmentarza czy zamienic te zlobki na domy dla niepelnosprawnych. Tego na razie nie wie nikt - a na pewno producent szprycy
Haha
+11 #15 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaHaha 2021-11-25 07:11
Bez obaw, jeszcze trochę, a darmowe żłobki czy przedszkola i zasiłki będą tylko dla pracujących, wiec skończy się leżenie odłogiem i zarabianie na płodzeniu . Kasy na rozdawnictwo brakuje.
Beti
+10 #14 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaBeti 2021-11-25 06:58
No właśnie jak można mając małe dzieci świadomie narażać je na bycie sierotami, nie szczepiąc się! Jak można traktować życie jak loterię, a dziecko jak przedmiot. Odebrać dzieci ludziom, którzy robią to z pełną świadomością, do tego głosząc antycovidowe teorie i w ogóle antyszczepionkowe.
To karygodne
+11 #13 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaTo karygodne 2021-11-25 06:47
Coraz więcej dzieciaków i młodych umiera na covid, może teraz dotrze do głów egoistycznych przygłupów krzyczących brednie o wolności, którą sami ograniczają sobie, a zwłaszcza innym swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem. Nie rozsiewaj zarazy na imprezkach pijackich, nie spaceruj z chorym dzieckiem po miejscach publicznych, nie pozbywaj się chorego przeziębionego dziecka do żłobka, przedszkola czy szkoły. Czyżby tak bardzo przeszkadzało ci twoje dziecko? Jeśli tak, nie rodź kolejnych tylko dla korzyści materialnych. Chcesz imprezować, korzystać z życia, nie zakładaj rodziny, nie na tym polega życie rodzinne. Nikt cię tego nie nauczył? To przykre, widocznie twoim rodzicom ty też przeszkadzałeś, że powielasz ich błędy. Nie rozumiem rodziców, którzy wchodząc np.do marketu pełnego ludzi sami mają maski na twarzach, a małe dziecko lub dzieci ich nie mają. Nie rozumiem jak można malutkie dziecko oddawać do żłobka czy przedszkola kiedy matka z ojcem nie pracują. Toż to znęcanie się nad dziećmi, własne wygodnictwo i brak miłości. Odebrać takim dzieciaki, jest wiele osób, które chętnie je przygarną.Nie mogę pojąć jak w sezonie zachorowań na różne choroby i dodatkowo w pandemii można świadomie narażać je na zachorowanie. Tacy osobnicy nie powinni w ogóle posiadać dzieci.
Do PIS Janowy
+14 #12 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaDo PIS Janowy 2021-11-24 20:19
PIS Janowy proszę. Podaj jeden,jedyny przypadek zgonu w pobliżu Wągrowca z powodu szczepień.
Do PIS Janowy
+14 #11 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaDo PIS Janowy 2021-11-24 20:15
PIS Janowy jak zwykle bredzisz i kłamiesz. Kasa, kasa, kasa . Zwykły ruski troll.
jula
+13 #10 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjajula 2021-11-24 19:56
Pis Janowy idioto przejdż się na cmentarz i spójrz na nagrobki sprzed lat czy tam nie ma młodych osób zobacz czy ludzie w młodym wieku umierają tylko dziś Gdzie ty żyjesz ? Wyjdż z tej nory i spójrz na swiat a nie tylko piszesz bzdety.
Johny
-4 #9 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaJohny 2021-11-24 10:42
Stado baranów jest głośne, po przyjęciu jeszcze beczą że są zagrożeni, a miało ich chronić.

Wilków jest mniej, są bardziej spokojne, merytoryczne i nie dają się podpuszczać.

Nigdy baran nie będzie wilkiem.
Jurgen
+7 #8 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaJurgen 2021-11-24 07:11
A gdyby tak zamiast mandatów za brak maski czy głoszenie teorii anty szczepionkowych i anty covidowych kierować takich zaraz na przymusowe leczenie w zakładach zamkniętych? To co gloszą, to przeciez urojenia.
Brawo, brawo
+7 #7 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaBrawo, brawo 2021-11-24 07:04
Wielkie dzięki w stronę władz! Myślę, że samorządowcy powinni sami się skrzyknąć i wprowadzić ograniczenia na własnych terenach skoro rządzący nic nie robią w kwestii bezpieczeństwa wszystkich obywateli. Przede wszystkim zakazać wstępu bez masek do sklepów, pociągów, zakladów pracy. Dziś pół pociągu do Poznania bez masek. Czy konduktorzy nie dostają wytycznych od SANEPIDu? Moze stróże prawa powinni stac na dworcu i mandaty wlepiać takim słabiej myślącym dziadom, bo to głownie oni maja problem z podporządkowaniem się określonym normom. Boze teraz widać jak na dłoni jak duzo ludzi ma problemy z glową nawet śmierć tysięcy ludzi do nich nie trafia!!!!
kolo
+12 #6 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjakolo 2021-11-23 21:27
Pis Janowy z czego ty żyjesz , normalny pracujacy człowiek niema tyle wolnego czasu zeby nonstop szukać kto gdzie zmarł itd. Pasożycie zabierz się za coś pożytecznego
Do PIS Janowy
+11 #5 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaDo PIS Janowy 2021-11-23 21:26
Opisywałem już twoje kłamstwa związane z Indiami i Meksykiem. A ty dalej wskazujesz te kraje jako te , które poradziły sobie z pandemią. Jest to najlepszy dowód twojej złej woli. 😷
Do PIS Janowy
+11 #4 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaDo PIS Janowy 2021-11-23 21:23
Ruski trollu żaden wiek nie jest dobry do umierania. Tylko takim jak ty hienom cmentarnym zależy na cudzej śmierci. Im jej więcej tym bardziej jesteś szczęśliwy. Kasa, kasa , kasa ☹️
zico
+5 #3 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjazico 2021-11-23 21:22
jJowy wczoraj zdechł mi chomik , nigdy nie był zaszczepiony . Możesz to skopiować i podać dalej
Do PIS Janowy
+10 #2 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaDo PIS Janowy 2021-11-23 20:24
Ruski trollu ciśnienie ci skoczyło bo tylu wągrowczan zechciało się zaszczepić? Weź się opanuj bo zejdziesz z tego świata bez udziału Covid. Pewnie szkoda dla świata nie byłaby istotną ale nie wypada cieszyć się z cudzej śmierci. 😊
RENIA
+16 #1 RE: Duże zainteresowanie szczepieniami, w sobotę kolejna akcjaRENIA 2021-11-23 17:21
Janowy.Wczoraj kolejny sukces akcji "zaszczepili się "Dostałeś białej gorączki,czy skręca cię z kolejnej porażki ?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.