• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 4030

Urząd Miejski w Wągrowcu ma nowego sekretarza

Na stanowisko Sekretarza Miasta w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu wybrana została Wiesława Domańska, dotychczasowa kierownik Centrum Usług Wspólnych w Wągrowcu.

Nowa Sekretarz Miasta Wiesława Domańska ma 41 lat i w 2004 roku ukończyła Administrację na Wydziale Prawo i Administracja na Uniwersytecie Szczecińskim. Jej kariera zawodowa jest związana wyłącznie z pracą w administracji samorządowej.

W latach 2003-2004 pracowała w Gminnym Zakładzie Oświaty w Chodzieży, a następnie – w latach 2004-2007 – w Urzędzie Gminy w Chodzieży. Od tego czasu kontynuuje karierę urzędniczą w Wągrowcu, pracując w latach 2007-2018 w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu, a od 1 maja 2018 roku jest kierownikiem Centrum Usług Wspólnych w Wągrowcu.

Do obowiązków Sekretarza Miasta należeć będzie m.in.

▫️ opracowywanie projektów zmian Regulaminu Organizacyjnego Urzędu,
▫️ opracowywanie projektów zmian Statutu Gminy,
▫️ wykonywanie czynności z zakresu prawa pracy wobec Burmistrza, o których mowa w art. 8 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych,
▫️ opracowywanie projektów zakresów czynności kierowników wydziałów i samodzielnych stanowisk pracy,
▫️ organizacja pracy w Urzędzie,
▫️ egzekwowanie przestrzegania dyscypliny pracy w Urzędzie,
▫️ nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentacji i informacji w Urzędzie, w tym nadzór nad sposobem obsługi spraw w elektronicznym systemie obiegu spraw,
▫️ przedkładanie Burmistrzowi propozycji dotyczących usprawnienia pracy Urzędu,
▫️ zapewnienie sprawnej organizacji i funkcjonowania Urzędu,
▫️ organizacja i nadzór nad właściwym rozmieszczeniem, wyposażeniem i zaopatrzeniem pomieszczeń biurowych i stanowisk pracy w meble, niezbędne urządzenia biurowe i sprzęt komputerowy,
▫️ zapewnienie warunków właściwej obsługi obywateli w Urzędzie,
▫️ zapewnienie wdrażanie informatyki i nowoczesnych technik w pracy Urzędu,
▫️ opracowywanie we współdziałaniu z komórkami organizacyjnymi Urzędu projektu corocznego "Raportu o Stanie Gminy Miejskiej Wągrowiec",
▫️ organizacja prac związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem wyborów do Sejmu i Senatu, Parlamentu Europejskiego, wyborów Prezydenta RP oraz Rady Miejskiej i Burmistrza, a także referendum i konsultacji społecznych.

Nowa Sekretarz Miasta jest mężatką, ma dwoje dzieci.


 

Komentarze   

OmeGa
+10 #21 RE: Urząd Miejski w Wągrowcu ma nowego sekretarzaOmeGa 2022-05-27 11:44
Konkursy organizowane przez Urząd Miejski w Wągrowcu, to na moje oko jedna wielka ustawka.

1. Konkurs na sekretarza - wygrywa mierna, ale wierna.
2. Konkurs na dyrektora MDK - wygrywa kuzynka Sylwii Krawczyk, pracownicy UM, która jest bliską koleżanką Bukowskiej. Oby sprostała wyzwaniu i dobrze pokierowała MDK-iem.

Teraz ogłoszono kolejne dwa konkursy i już wiadomo, kto wygra❗️Według mojej wiedzy:

- kierownikiem CUW w Wągrowcu zostanie Marlena Pawłowska, teraz pracownica urzędu,
- dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 po konkursie będzie, obecna dyrektorka Alina Machy.

Teraz czekam na ogłoszenie wyników. Może ten wpis zmieni podjęte już decyzje, oby.

Nie rozumiem po co organizowane są konkursy, skoro i tak wszystko wcześniej ustalone.

A teraz do osób, które startują w tych konkursach i wygrywają. Po co rozpowiadacie wcześniej, że macie wygraną w kieszeni? To dla was duma, że jesteście w układach z Berendtem? Oby ta wasza znajomość nie zaszkodziła wam za jakiś czas, jak pojawi się nowy burmistrz i zacznie sprzątać po poprzedniku, co jest normalne w samorządzie.
QQ-7
+7 #20 RE: Urząd Miejski w Wągrowcu ma nowego sekretarzaQQ-7 2022-05-26 21:36
Czyli będzie tak-w miejsce Domańskiej wjedzie Bukowska.A,że burek podniósł wynagrodzenia kierowników,więc wynagrodzenie Bukowskiej wzrośnie do prawie 10 tysi.Idziemy o zakład?
nnn
+10 #19 do getstednnn 2022-05-21 20:41
Gorzej będzie jeśli konkurs był ustawiony (a wiele na to wskazuje) i nowa sekretarz będzie wyłącznie marionetką. Niestety nie zanosi się żeby tych Państwa już we wrześniu miało nie być :sigh:pewnie do końca kadencji jaaaaakoś "dociągną".
do Www
+12 #18 nabórdo Www 2022-05-21 09:42
Walenie głową w mur, hmmmm... z pewnością! Dziadostwa panującego dzięki słynnemu duetowi, a właściwie trójcy śmiesznej, nikt nie jest w stanie zniwelować :sigh:ale czy to "walenie głową w mur" jest żałosne? Nie wiem... uważam, że mimo wszystko należy głośno mówić o wszystkich nieprawidłowościach.
Www
0 #17 WwwWww 2022-05-20 23:36
Żałosne walenie głową w mur
przerażona
+18 #16 nabórprzerażona 2022-05-20 08:45
do Kotekko. Oczywiście, że konkurs był ogłoszony tylko po to, aby zamydlić mieszkańcom oczy. Słynna "prawa ręka" nie przystąpiła za pierwszym razem do konkursu,ponieważ nie byłaby w stanie odp. na pytania zadane w teście. Pozostali kandydaci na teście uzyskali próg 76% i przeszli do rozmów... decyzją Burmistrza bo na pewno nie komisji! konkurs został nierozstrzygnięty. Do kolejnego konkursu miał przystąpić prezes jednej ze spółek komunalnych, jednak nie spełniał wymogów formalnych i z pewnością namówiono do udziału w konkursie p. Wiesławę. Oczywiście nie podważam w tym momencie jej kompetencji, ale zastanawiam się jakie ma doświadczenie chociażby w przeprowadzaniu wyborów? skoro zajmowała się stricte obsługą kadrowo-płacową jednostek oświatowych :-?
Zenek
+3 #15 RE: Urząd Miejski w Wągrowcu ma nowego sekretarzaZenek 2022-05-19 23:15
W Wągrowcu wybrano sekretarza a w Damasławku jak go nie było tak go niema . Co jest grane?
kotekko
+13 #14 RE: Urząd Miejski w Wągrowcu ma nowego sekretarzakotekko 2022-05-19 20:11
Nie rozumiem jednego . Konkurs i pozostali kandydaci rozpłynęli się jak fatamorgana.Odnoszę wrazenie że tak pro forma został ogłoszony dla zamydlenia oczu mieszkańcom ze niby wszystkoak zgodnie z prawem dodadza zza pleców z urzedu swojeg który bedzie tańczyl jak burmistrz i jego sławetna prawa reka zagra???
Jaja sobie robia z tych kandydatów odrzuconych!!! Czekam az to wszystko pierdyknie i kolejny burmistrz zrobi porzadek z przy....sami obecnego. Miasto teraz rozryte ,korki.Ile jeszcze ten tunel na Janowieckiej kopać beda.Metro budują czy co ....
kotekko
+12 #13 RE: Urząd Miejski w Wągrowcu ma nowego sekretarzakotekko 2022-05-19 20:11
Nie rozumiem jednego . Konkurs i pozostali kandydaci rozpłynęli się jak fatamorgana.Odnoszę wrazenie że tak pro forma został ogłoszony dla zamydlenia oczu mieszkańcom ze niby wszystkoak zgodnie z prawem dodadza zza pleców z urzedu swojeg który bedzie tańczyl jak burmistrz i jego sławetna prawa reka zagra???
Jaja sobie robia z tych kandydatów odrzuconych!!! Czekam az to wszystko pierdyknie i kolejny burmistrz zrobi porzadek z przy....sami obecnego. Miasto teraz rozryte ,korki.Ile jeszcze ten tunel na Janowieckiej kopać beda.Metro budują czy co ....
kumpela
+21 #12 RE: Urząd Miejski w Wągrowcu ma nowego sekretarzakumpela 2022-05-19 19:02
Fiona się pakuje i na budke do lodów startuje bo schrfeka w lipcu juz nie bedzie.
Urzednik
+4 #11 RE: Urząd Miejski w Wągrowcu ma nowego sekretarzaUrzednik 2022-05-19 18:57
Super wybór. Congratulions dla Komisji. W koncu bedzie kontrola nad Bukowska i jej godzinami pracy oraz zapanuje normalność w urzedzie
przerażona
+3 #10 nabórprzerażona 2022-05-17 16:48
Iwa4 z taką definicją stanowiska spotykamy się w ustawie o pracownikach samorządowych, ..."tworzy się stanowisko sekretarza...". Dlatego mamy albo Panią Sekretarz albo Pana Sekretarza 😉
PIS Janowy
-13 #9 RE: Urząd Miejski w Wągrowcu ma nowego sekretarzaPIS Janowy 2022-05-17 16:40
Iwa - tak, tak - ksztalcic sie i na kase w biedrze albo gdzies do tartaku mozna tez bo przeciez jest rownouprawnienie. I tylko takie opcje sa w powiecie, bo fuchy urzednicze juz zajete od pokolen ... Bron Boze nie dac sobie zrobic bachora - dlategoo walczmy o klinike aborcyjna na na kazdej ulicy ... I wszystkie wtedy bedziecie szczesliwe i spelnione, na starosc chodzac z pieskiem w sweterku na spcerkach i zbierajac po nim gowienka.

A ja napisze tak - dymac sie ile wlezie, rodzic dzieci i wychowywac je samemu a nie za pomoca nianki. Uczyc je, uczyc i uczyc , brac 500 plus i patrzec jak rosna, bawic sie z nimi i miec chwile szczescia ktorych zadna robota ci nie da nigdy!!! CHata pelan zdrowych rozwrzeszczanych dzieci da ci nipeorownanie wiecje szczecia niz pusta willa z elektrykime pod podjazdem!! Mowi to ojciec kilkoro dzieci z dobra praca ktory ma okazje widziec, ze jego ozna jest najszczesliwsza wlasnie przebywajac z dziecmi!! Howg!!!
Iwa4
-3 #8 Do #1Iwa4 2022-05-17 16:31
Do postu #1 to nie tylko jest uwłaczające ale traci dyskryminacją. Widać to też po zminusowanych postach..Udowodnione jest zresztą, że w takich małych dziurach, zwłaszcza z dużą liczbą osiedleńców że wsi polityka dyskryminacyjna wobec kobiet jest na porządku dziennym. Tak więc kobietki, nie siedzieć w chatach i czekać na 500+ i jałmużnę od chłopa, tylko kształcić się i do pracy, by być niezależną. W przeciwnym wypadku stosunek mężczyzn do kobiet będzie taki jak przed wiekami. Zero prawa głosu. A teraz czekam na minusy, bo kto inny ma czas, żeby leżeć na kanapie i klikać sobie w telefon? Wiadomo kto, prawda?
przerażona
+19 #7 nabórprzerażona 2022-05-17 14:56
Nabór na stanowisko Sekretarza Miasta od początku budził wiele kontrowersji. Pół roku dreptano w miejscu. Totalny brak chociażby minimum przyzwoitości i profesjonalizmu. Po przeprowadzeniu pierwszego naboru kandydaci dowiedzieli się z portalu wrc, że konkurs został nierozstrzygnięty, oficjalną wiadomość otrzymali po niemalże dwóch tygodniach. Nie pojawiło się również uzasadnienie dlaczego konkurs nie został rozstrzygnięty. Później zaczęły się układanki.... kogo by tu dać.... jeden z "ich" kandydatów nie spełniał wymogów formalnych, więc szukano osoby która te wymogi spełni.... przy kolejnym naborze, raczej nie zachowano zasady równości szans. Miejmy nadzieję, że nowa P. Sekretarz, godnie zastąpi Pana Marka i że uda jej się przywrócić dobre imię UM, bo niestety to, co tam się w tej chwili dzieje, przechodzi ludzkie pojęcie. Dzięki przywoływanej często Pani, jej prawej ręki oraz samego Burmistrza, standardy w UM spadły poniżej wszelkiej krytyki!
urzednik
+20 #6 RE: Urząd Miejski w Wągrowcu ma nowego sekretarzaurzednik 2022-05-17 12:53
Dobry wybór. W koncu Łysy zrozumiał, że ta niekopetenta Fiona to porazka. To byłby drmat dla urzedu.
Aresss
+6 #5 Do obserwatorAresss 2022-05-17 12:28
Umiesz czytać. Jankes zadał proste pytania, w artykule nie ma ani slowa odnośnie tego konkursu, a właściwie farsy.
Obserwator.
-6 #4 RE: Urząd Miejski w Wągrowcu ma nowego sekretarzaObserwator. 2022-05-17 11:41
Do Jankes.
Przeczytaj artykuł ze zrozumieniem a później komentuj. Masz klapki na oczach i tylko jedną osobę winną wszystkiemu.
Jankes
+14 #3 RE: Urząd Miejski w Wągrowcu ma nowego sekretarzaJankes 2022-05-17 11:33
Fiona - tych koleżanek to jeszcze dużo masz? Nic o konkursie, nic o kandydatach? W ogóle był jakiś konkurs? Kto był w komisji.? To jakaś farsa.
Gerda
-10 #2 RE: Urząd Miejski w Wągrowcu ma nowego sekretarzaGerda 2022-05-17 11:04
Brawo za post #1 Popieram przedmówczynię
madeleines
-9 #1 Sekretarz, kierownik....madeleines 2022-05-17 09:17
Czytam Sekretarz, kierownik i myślę że to facet, a na zdjęciu widzę kobietę. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach to jest uwłaszczajacę, aby męskie formy zawodów wciąż były używane. Sugeruje to w pewien sposób wyższość formy męskiej i jest mylące. Nie bójmy się wyrażeń takich jak kierowniczka czy chociażby Pani Sekretarz. "Kierownik" odnoszący się do kobiety jest to śmieszne

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.