• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2750

Nasi reprezentanci poza podium

Mirosław Sobczak z Chrobrego Gniezno to zwycięzca tegorocznych Mistrzostw Miasta Wągrowca w Szachach Błyskawicznych, które odbyły się w minioną niedzielę w salach Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu.

W imprezie, współorganizowanej przez Burmistrza Miasta Wągrowca oraz Starostę Wągrowieckiego, wzięło udział 23 szachistów, którzy rozegrali między sobą 15 rund po 5 minut dla każdego zawodnika. Oprócz zwycięzcy Puchar Burmistrza Wągrowca wywalczyli również: Jarosław Wiśniewski z NOK Nakło oraz Krzysztof Ruczyński (MKS MDK Trzcianka). Najlepszy wągrowczanin, Radosław Żurowski wygrał 11 rund, co pozwoliło mu zająć miejsce tuż za podium. Wysokie, 8. miejsce zajął też Marek Konieczny (MDK Wągrowiec), który pokonał swoich rywali 9-krotnie. Miejsca pozostałych wągrowczan z MDK Wągrowiec: Lech Schneider (10), Mieczysław Pazderski (11), Krzysztof Okoniewski (17), Edward Wodnicki (19). Arbitrem w turnieju szachowym był zapalony (i bardzo dobry) szachista starosta wągrowiecki Michał Piechocki.
Najlepszym graczom gratulujemy i zapraszamy do udziału w turnieju w przyszłym roku!