• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1111

Złóż deklarację, bo zapłacisz karę

Uwaga! Właściciele nieruchomości lub zarządcy budynków mają już tylko niespełna 2 tygodnie na złożenie deklaracji dotyczącej źródła ogrzewania.

Deklaracje takie należy składać do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. W Wągrowcu na 4793 zaktualizowanych punktów adresowych w bazie CEEB znajdują się 2534 adresy, z których wysłano 3383 deklaracje. Oznacza to, że obowiązek dopełniło dotychczas jedynie około 52% właścicieli bądź zarządców nieruchomości.

Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, należy jednak posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny. Wystarczy wejść na stronę www.zone.gunb.gov.pl i po jej wypełnieniu nacisnąć wyślij.

Wzór deklaracji w formie papierowej:

📥 deklaracja dla budynków i lokali mieszkalnych,
📥 deklaracja dla budynków i lokali niemieszkalnych.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub profilu zaufanego, mogą składać deklarację we właściwym dla lokalizacji budynku urzędzie gminy, osobiście lub listownie. W Wągrowcu deklaracje listowne lub osobiste należy składać na adres: Urząd Miejski w Wągrowcu, ul. Kościuszki 15a, 62-100 Wągrowiec (z dopiskiem "Deklaracja emisyjności"). W przypadku pytań prosimy kontaktować się z Wydziałem Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami ☎️ 67 268 03 34 lub ☎️ 67 268 03 33.

Złożone deklaracje mają pozwolić na zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych w całej Polsce. Na podstawie tych danych, każda gmina będzie mogła tworzyć własną politykę walki ze smogiem.

Przypominamy! Obowiązek wypełnienia i złożenia deklaracji do bazy CEEB dotyczy właścicieli / zarządców budynków mieszkalnych i niemieszkalnych.

Osoby te muszą złożyć deklarację do 30 czerwca br., jeśli dotyczy ona budynków, w których źródło ciepła (lub spalania paliw) uruchomiono przed 1 lipca 2021 r. Natomiast w przypadku źródeł ciepła i spalania paliw uruchomionych po 1 lipca 2021 r., na spełnienie tego obowiązku jest 14 dni od dnia uruchomienia.

Za brak deklaracji grozi kara.


 

Komentarze   

daras Jp na100
+8 #3 RE: Złóż deklarację, bo zapłacisz karędaras Jp na100 2022-06-20 12:35
Pozdro 600 dla wszystkich ziomków z Pocztowej, Bydgoskiej, Rynku i oczywiście Poznańskiej!
Ja se właśnie walę 8 browarek od rana i odziwo nie mam jeszcze lufy :lol:
Chyba czas na coś mocniejszego :lol:
Pozdro wszystkie prawilne mordy !
Jp na100 %
Ojciec PIS Janowy
-3 #2 RE: Złóż deklarację, bo zapłacisz karęOjciec PIS Janowy 2022-06-17 19:34
Synek ty ćwoku
PIS Janowy
-4 #1 RE: Złóż deklarację, bo zapłacisz karęPIS Janowy 2022-06-15 15:58
Za co kare...? Na jakiej podstawie? Polityka walki ze smogiem ... - jaka kara grozi? Koze w szopce tez trezba podac? PO CO?? Co za skonczony debilizm - a barany ttlko BEEEE !BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!! BEEEEE! I podaj wszystko - niedlugo wam nkaza podac dlugosci kutasow (bo tak junia rozporzadzi) i tez to barany zrobia.

Slyszelisce barany, ze wasze skodziny i golfiki zatruwaja srodwisko strasznie, natomiast kilkulitrowe Benteleje, Ferrari czy Masserati juz nie i mozna je bedzie produkowac po 2035? BEEEEEEEEEEE! BEEEEEEEEEEEEEEE!!BBEEE!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.