• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 7213

Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasę

Burmistrz Wągrowca wydaje publiczne pieniądze na kartki pocztowe. Włodarz informuje mieszkańców o rewitalizacji plaży i życzy im udanych wakacji.

Propaganda niczym z PRL-u. Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt postanowił wrócić do „przeszłości”, przygotował kartki pocztowe dla mieszkańców. Na kartkach znalazła się informacja o rewitalizacji plaży miejskiej. Burmistrz chwali się dofinansowaniem ponad 11-milionowym, jednak rewitalizacja samej plaży, to połowiczny sukces.

Planowana w poprzednich latach rewitalizacją miał kosztować ponad 30 milionów, jednak miasto nie otrzymało wówczas dofinansowania i plany zostały okrojone.

Rewitalizację podzielono na etapy. Ten, którym chwali się burmistrz to zaledwie I etap. Kiedy zostaną zrealizowane kolejne, trudno dzisiaj powiedzieć. Miasto nie dysponuje środkami, aby przeprowadzić całkowitą rewitalizację tego terenu. 

W ramach I etapu rewitalizacji nie przejdzie promenada ani Amfiteatr. O tym burmistrz już nie wspomina. Burmistrz chciał już wcześniej rozmawiać o rewitalizacji plaży z mieszkańcami, jednak na zaplanowane spotkanie przyszły pojedyncze osoby. Skoro nie było zainteresowania, to dlaczego teraz postanowił wysłać kartki?

Mimo trudnej sytuacji finansowej miasta, burmistrz nie ma oporów, aby wydawać kolejne pieniądze na „propagandę swojego sukcesu”

W dobie Internetu oraz działającej strony internetowej miasta i social mediów wysyłanie kartek pocztowych wydaje się dziwne i niezrozumiałe, podobnie jak zdjęcie w klapkach na załamanym drzewie i udawanie "superbohatera". Takie zachowanie, raczej nie wynika z okazywania siły i władzy, to raczej mechanizm obronny, który uruchamia się w momencie, kiedy nie dajemy rady, to taki "syndrom ratownika".


Komentarze   

Baryła
+6 #49 Prince Polo czy GrzeskiBaryła 2022-08-15 15:03
Bolo - ja tego poboznego to kojarzę z ul Poznańskiej , nie tylko tam mieszkają menele.Nawet pułkownik stamtąd pochodzi., ciekawe za co mu dali tyle na pagony .
Pani Magister
-3 #48 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęPani Magister 2022-08-15 13:19
Skoro Pan Burmistrz wydaje publiczne pieniądze, to widocznie musiał!
Ludzie, zrozumcie wreszcie, że wszystko co robi nasz Pan Włodarz ,robi tylko i wyłącznie dla nas.Ciebie i mnie!
Pan Burmistrz kocha Wągrowiec i robi wszystko by ludziom tu żyło się lepiej, co widać na każdym kroku!!!
Panie Burmistrzu ....jest Pan aniołem w ciele człowieka.
Tylko PiS
Cvcxc
+5 #47 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęCvcxc 2022-08-15 13:09
Na TVP info kolejna gwiazda pisowski tzw generał. Tego liliouta tak posadzili że tylko czapkę widac
Bolo
+2 #46 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęBolo 2022-08-15 13:04
Chłop stał się pobożny, już nie je mięsnych obiadków we Wigilię jak to dawniej bywało.
Olo
+5 #45 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęOlo 2022-08-15 10:41
Widzę naszego radnego w TVP info na mszy świętej w Warszawie Co to za metamorfoza nastąpiła.
Vxz
+2 #44 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęVxz 2022-08-15 10:39
Kolejny burmistrz musi być Nasz miejscowy a nie tylko polskojęzyczny z proniemieckiej parti która chce z nas zrobić sługusów zachodu.
Presi- dent
+4 #43 Do #41Presi- dent 2022-08-15 06:31
Do koryta wystartuje na pewno jakiś fagas że zmywaka po zawodówce lub gimnazjum, który dorobił się na zmywaku przewożąc kasę której nie opodatkował przez kumpla z ciężarówki i przekazywał ja swojej kolejnej konkubinie z 4 dzieci żyjącej z socjalu. Teraz dorobił się na tych szwinglach chaty i jeppa, ciuchów Toniego H.i wydaje mu się, że jest panem świata, tylko zapomniał, że że jak buziuchnę otwiera to zaraz widać że ostatnie świadectwo było z gimnazjum. Taki chętnie by porzadził po swojemu nawet całym krajem, zero skrupułów.
Luki
-3 #42 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęLuki 2022-08-14 15:18
Do # 40 kto tu ma zorganizować jakieś patriotyczny dzień czy pokaż sprzętu wojskowego Berent z proniemieckiej parti który chwilowo schował legitymację PO czy może towarzysz z PZPR z powiat u lub jego przełożony z PSL, który tylko rujnuje wizerunek powiatu Oni tylko patrzą w swoje pelne koryta
Mico
+2 #41 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęMico 2022-08-14 11:37
Ja jestem ciekaw kto wystartuje w wyborach na burmistrza. Tylu do koryta się będzie pchało ...
Bartas
-2 #40 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęBartas 2022-08-14 10:03
W kraju odbywają się pikniki wojskowe a w czerwonym Wagrowcu Beret nic nie zorganizował Zapewne to wina Jaśkowiaka bo mu nie nakazał.
Marcin
+11 #39 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęMarcin 2022-07-20 15:46
Mój ojciec który już ma trochę lat wczoraj mi mowi czy już byłem na tej plaży z fotki Berenta Nawet nie doczytałem że to dopiero plany .Ciekawe ilu tak Beret zrobił w h....a
Jarek Wągrowiec zbaw
+11 #38 Gdzie on nie był?Jarek Wągrowiec zbaw 2022-07-20 12:41
Do #36 Myślący urzędnik: nie zdziwi mnie, jak katecheta i nauczyciel klas 1-3 w jednym wystartuje w wyborach z poparciem pisiorów :lol:Gdzie on już nie był? Do rady powiatu pierwszej kadencji wszedł z prawicowego komitetu wyborczego. Potem kandydował do sejmiku z listy SLD, a w kolejnych wyborach z listy Platformy Obywatelskiej. A teraz przytuliły go Kubusie, po cichu poparł starosta razem z PSL, po czym ze wszystkimi się pokłócił :lol:To jest doskonały kandydat, wszędzie się nada, każdą listę przyozdobi :lol:
kotekko
+1 #37 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasękotekko 2022-07-20 10:49
Jak tak nowa plaza ma byc odeskowana to ja dziękuje.Ile bedzie kosztowac rokrocznie renowacja tych sztachet,Po kiego deskami drzewo rosnące obkładać. masakra , Wystarczy zobaczyć jak wyglądaja na dworcu te lawki drewniane po kilku latach,
Jako mieszkaniec Wągrowca mówie syanowczo NIE DLA PLAŻY PRZEDSTAWIONEJ NA WIDOKÓWCE.
Myślący urzędnik
+5 #36 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęMyślący urzędnik 2022-07-20 08:59
do #33 ex-mieszkaniec zgadzam się z tobą, ale czego spodziewać się po Hubercie Matuszaku, który to wymyślił? Dzieciak nie ma pojęcia o pijarze i wciąga w to burmistrza, bo myśli, że ma super pomysły. Nieudolność i brak elementarnej wiedzy, to jego podstawowa cecha.

Hubert Matuszak zatrudniony przez Berendt to człowiek PiS-u, a tam myślenie skierowane jest na propagandę. Śmiesznie to wygląda.

I teraz UWAGA. Berendt w zbliżających się wyborach wystartuje jako kandydat niezależny, ale z poparciem PiS-u. Szefem jego kampanii będzie właśnie Hubert Matuszak, który już raz na Berendt pluł, jak walczył o wygraną Hurnika, bezskutecznie. Kandydat poparty przez PiS zajął 4 miejsce. Jestem spokojny, Berendt otaczając się takimi ludźmi, przegra z kretesem. Wągrowiec nie jest pisowy! Zresztą Huberto też kiedyś startował do Rady i zdobył tyle głosów, że chyba nawet rodzina go nie poparła, albo ma taką małą :P
Five
0 #35 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęFive 2022-07-20 08:28
Place zabaw, plaża, drogi rowerowe, skatepark, zabieranie chodników pieszym, tunele dla rowerów, koszenie trawy w parku do piasku i kamieni podczas gdy w całym mieście chwasty wychodzą z betonu i kostki brukowej, przy drzewach w innych częściach miasta trawa sięga jego połowy. To teraz może władze miasta pochwalą się co zrobiły dla osób starszych w tym i niepełnosprawnych w tym mieście? Uniwersytet 3 wieku nie jest dla wszystkich, korzystają z niego zdrowi i jeszcze w miarę młodzi ludzie. W Poznaniu np. MOPR przeznacza olbrzymie kwoty na dofinansowanie do rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Mamy w tym mieście 2 baseny, ośrodek rehab.Wielspin ale nic nie słychać aby miasto w jakiś sposób ułatwiło lub dofinansowało niepełnosprawnym korzystanie z nich. W wielspinie nawet nie ma żadnych zniżek dla takich osób, to wstyd, bo w całej Polsce niepełnosprawni ze znacznym lub umiarkowanym stopniem mogą skorzystać ze zniżki. Strasznie jest żyć w tym mieście ostatnio.
vvv
-15 #34 kartkivvv 2022-07-11 09:03
Ciekawe czy ktokolwiek z urzędu pomyślał o listonoszach roznoszących te kartki? Już teraz pracując za śmieszne pieniądze pokonują ponad 30 km dziennie roznosząc wymysły innych ludzi. Jeśli taka kartka ma trafić do każdego mieszkańca praca listonosza będzie trwać 12 godzin dziennie...
ex-mieszkaniec
+16 #33 PRLex-mieszkaniec 2022-07-11 07:05
To nie tylko PRL-bis, tak kartka, ten żargon, ten ton to czysty PRL-PIS. To takie billboardy Mateusza M., za pomocą których lubi się chwalić "osiągnięciami" pisowskiego nie-rządu, tyle że na mniejszą skal, takie gminno-miejskie :-)
ds
0 #32 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęds 2022-07-10 20:07
Janowiecka jeszcze zamknieta i pewnie do zimy ten stan rzeczy potrwa.Sala gimnastyczna w budowie na Kcyńskiej nadal o balonie nie wspominam bo cholera wie gdzie on teraz lezy A tu za plaze widze sie zabieraja o sorry skeytpark robia .Wystarczy ze kilka dni młodzi pojezdza i pohałasuja i bedzie petycja z bloków o likwidacji zobaczycie!!!!A nowa plaża to dla nas czy pietraka , Seniorzy niestety ale nie maja gdzie isc na świezym powietrzu odpoczac w tym mieście. Rynek to patelnia ,
Xyz
-4 #31 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęXyz 2022-07-10 18:38
Piotr Pałczyński wraca do gry ...
Reżyser
+12 #30 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęReżyser 2022-07-10 18:25
Jarkowi nie potrzeba rozgłosu, wystarczy porozmawiać z pracującymi w urzędzie, i można kręcić kolejna telenowele
Iga
+18 #29 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęIga 2022-07-10 16:11
Panie Jarku niech Pan nie zapomni wysłać karteczki do Brukseli .Będzie polewka jak z tym listem.
Olo
+15 #28 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęOlo 2022-07-10 16:08
Osobiście wyrzuce kartkę od Berenta przez okno niech lata po mieście.
filip
+15 #27 .filip 2022-07-10 15:40
Jeśli do mojej skrzynki zostanie wrzucona ta niezamawiana korespondencja, wrzucę kartkę do czerwonej skrzynki pocztowej na listy. Niech poczta to odda nadawcy.
Uyr
+18 #26 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęUyr 2022-07-10 14:28
Berent a ochrona środowiska gdzie , tyle papiery poszło na Twoje chore pomysły. MOŻE nam powiesz kto to teraz rozniesie ?
Jarosław Lekc
+16 #25 Akcja nudnego WRCJarosław Lekc 2022-07-10 09:39
Burmistrzunio liczy na obecnych i tych byłych wychowanków szkoły.
Celina
-16 #24 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęCelina 2022-07-09 10:20
Portal zainteresuj się cenami śmieci w powiecie. Trochę wysiłku reporterskiego a nie tylko krytyka burmistrza i agitki propagandowe innych włodarzy gmin
polska
+11 #23 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasępolska 2022-07-09 09:57
marnowanie pieniędzy co na to radni?w każdym europejskim mieści już by była dymisja.Wyrzucenie pieniędzy w błoto gdzie ekologia.Brawa dla autora artykułu mieszkańcy wiedzą co się dzieje.
iwa29
-10 #22 dziwneiwa29 2022-07-08 21:59
Wągrowiec to dziwne miasto ciągle nie zadowoleni wszystko żle zawsze mało jednym pasuje drugim nie,,,,,,,,,,,,,,,, nikomu nie dogodzisz ,choćby stanął na głowie,,,,,,,,,tylko kto i komu zależy by być ponad,,,,,,,,,,jak widzę i obserwuję to ludzie cieszą się z powszechnej krytyki i tym żyją [ karma powraca]
Jacek13
+21 #21 KartkiJacek13 2022-07-08 21:13
Takiego syfu i bałaganu dawno w mieście nie było.
Kieras
-30 #20 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęKieras 2022-07-08 20:32
Do # 19 tunelu brak bo niemcy jeszcze nie pospawałem Także zamknij Janowiecka a robią z drugiego końca Taka to polityka Po drugie niemcy za tą kopułę zadają o wiele więcej jak pierwotnie Yrzeba będzie dołożyć jak powiat do szpitala.
dmuchacNaZimne!
-2 #19 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasędmuchacNaZimne! 2022-07-08 18:51
karteczki pocztowe?:) ale to z $miasta czy z wlasnej kieszeni? ;) jak ktos wspomnial o skateparku..przeciez podobnych wymiarow kwadrat juz stoi na parku a te pieniadze wydane na rzekomy beton przemyslowy:) mozna bylo wydac na cos innego:) wagrowiec jest jak bagno:) kazda inwestycje jaka istnieje i tak pochlonie :) a jak tam tunel dla sciezki rowerowej? ozesz kur..
😁
0 #18 😁😁 2022-07-08 18:08
Kocham sweet fotkę w czerwonych bamboszach, po prostu kocham 🤣 Mój ulubiony Superman w krótkich spodenkach i czerwonych laczkach, urzekł mnie teraz swoją kaligrafią, zwłaszcza literka "e" jest pięknie napisana 😀😁 "Barandt" pasuje idealnie ✒️✒️✒️c
Syn
+5 #17 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęSyn 2022-07-08 17:36
Do #11 A no co ludziom 60+ plaża? Teraz na starych będziecie się powoływać? Bo co, bo wybory,? Moi rodzice i ich starsi znajomi na pewno nie zagłosują na was! Bo pokazaliście dobitnie co znaczą dla was starsze osoby. Starzy mają gdzieś wasza plażę!!!!!!!!!! Zabraliście im park, zabraliście im chodniki, wszędzie tylko rowery, i jeżdżący nimi jak szatany! Wszędzie tylko wrzeszczące dzieciaki i drący się do nich i na nich ich rodzice! To chore!!!!! Starzy ludzie zamknęli się w domach i boją się przez was wychodzić z nich, nawet nie mają dokąd! Do tego doprowadziliście!
Syn
-16 #16 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęSyn 2022-07-08 17:26
Do #2 oooooooo nagle przed wyborami przypomniało się o ludziach starszych? Najpierw zabrano im jedyne miejsce czyli park, gdzie mogli w spokoju pooddychać powietrzem blisko swoich domów, potem zabrano im szerokie chodniki po których mogli chodzić o laseczce, z kimś pod rękę lub jeździć wózkiem inwalidzkim bez obaw, że ktoś na nich wjedzie ciężkim rowerem, a teraz nagle chcą starych ludzi informować o plaży? Na co staremu człowiekowi plaża? Moi rodzice boją się wychodzić nawet na zakupy, takie to bezpieczne miasto!
wyborca 2023
+10 #15 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęwyborca 2023 2022-07-08 16:20
Zagłosuję na tego kto obniży opłaty za wywóz odpadów/papieru/plastiku/szkła. Ceny na tym zadupiu są wyższe niż w Poznaniu!!!
Obiektywny
-28 #14 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęObiektywny 2022-07-08 16:11
Panie Kowalczewski podaruj sobie pan elementów ocennych bo kim pan jesteś. Nie pamietasz pan, jak pana żona okradła WBK!!! Nie przepadam za Łysym ale Pan to jesteś wyjątkową GNIDA i nie masz prawa oceniac! Staruj w wyborach i pokaż co potarfisz!!!
Iko
+18 #13 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęIko 2022-07-08 16:08
Beret nauczył się od PiS, oni też jeszcze czegoś nie zaczęli alę już ogłaszają jakby skończyli Yo samo Tobie jak kupują sprzęt wojskowy który do kraju przyjdzie za 5 lat a dziś hucznie o tym trąbią Betent yo jajcarz który sobie z Nas kpi Jarek w Nd zrób przecięcie wstegi
zwykły obywatel
+3 #12 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęzwykły obywatel 2022-07-08 15:33
Na zadaszenie amfiteatru nie było środków? Ale na skatepark pieniądze się znalazły? Bardzo interesujące...
eleleleh
-21 #11 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęeleleleh 2022-07-08 14:54
Dobrze że info jakieś jest, bo nie wszyscy siedzą w necie, szczególnie ludzie 60+, koszt nie będzie tragiczny. Po prawdzie będąc obiektywnym to i za Poszwę były jakieś akcje z kartkami, czy nawet gazetka urzędowa była.

A korzystając z okazji, zapytam czy wiadomo coś czy radni planują zagłosować za referendum w sprawie odwołania burmistrza? Teraz mają formalnie taką możliwość. Od razu zaznaczę że jestem neutralny politycznie, pytam z ciekawości jako zwykły mieszkaniec :D
HB
-26 #10 Skuteczna promocja musi być...HB 2022-07-08 14:44
Jeszcze niedawno było wielkie oburzenie, bo na spotkanie na plaży przyszło niewiele osób, mimo wszechobecnej w internecie informacji, której ponoć Wągrowczanie nie widzieli. (Pewnie gdyby była na Netflixie to by ją łatwiej zauważyli...). A że promować się trzeba, to burmistrz wraca do papieru, jakoś trzeba dotrzeć do wyborcy, to żadna nowość
Stachu
-16 #9 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęStachu 2022-07-08 14:36
News na poziomie TVPinfo
Miłosz
+3 #8 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęMiłosz 2022-07-08 14:21
To zadaszenie to jakaś kpina, burmistrz powinien wysłać kartki i wyjaśnić!
Marlena
+21 #7 PytanieMarlena 2022-07-08 14:16
A ciekawe gdzie poszły pieniądze z budżetu obywatelskiego na zadaszenie amfiteatru.
Urzędnik
+16 #6 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęUrzędnik 2022-07-08 14:07
Do #3 burmistrz nie potrzebuje doradców, bo ma wiele kobiet, które nieudolnie rządzą tym miastem i mamy co mamy. Zadłużenie, że ostatnio 300 tys. na spłatę kredytów zabrakło, ale na kartki jest. Brawo!
Jan Kukła
+30 #5 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęJan Kukła 2022-07-08 14:04
Ten burmistrz to dramat. Kolejne wybory zweryfikują jego zachowanie, mieszkańcy mają go już dość, klakiery piszą tutaj anonimowo komentarze zachwalając swojego wodza i atakując portal. Wybory pokażą jaka jest prawda.
Celina
-21 #4 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęCelina 2022-07-08 13:55
Drogi portalu dobrze że wychwytujesz takie zachowania burmistrza. Ale dlaczego nie piętnujesz tego typu zachowań innych włodarzy gmin? Np jakoby laptopy to gminy a przykład. Jeżeli umieszczacie często agitki propagandowe z gmin to może też krytyka?
Piotr & Paweł
-16 #3 W garnku dziuraPiotr & Paweł 2022-07-08 13:24
Portal WRC odspawany od miejskich pieniędzy po prostu zazdrości innym. Gdyby burmistrz zlecił nagranie filmiku z życzeniami udanych wakacji oraz z informacją nt. rewitalizacji plaży, a potem jego emisję na tym forum, pewnie nie byłoby sprawy. Właściciel tego medium zna się - jak widać - na marketingu, promocji i psychologii, więc chętnie podoradzałby ratuszowi za jakąś miłą sumkę. Niestety, nikt nie oczekuje takich porad - jakoś radzą sobie sami. Pozostaje potajemne naradzanie się z Kubusiami i Poszwiakami, którzy wrócili do łask i sami nie są już brzydliwi.
Bidon
+14 #2 RE: Kolejna akcja propagandowa burmistrza Berendta za publiczna kasęBidon 2022-07-08 13:14
Bardzo Dobrze ze poszła informacja co się dzieje i jak to wygląda. Miasto zamieszkują starsi ludzie to ich czasami jedyne źródło informacji. Zawsze są akcje informacyjne. Bez przesady z tym oburzeniem
Ździchu
-23 #1 Nudny portalŹdzichu 2022-07-08 13:10
Ja nie rozumiem. Czy portal WRC musi ciagle „jechać” po burmistrzu? To już się nudzi.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.