• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2570

Kolejne inwestycje w Wągrowcu

Gmina Miejska Wągrowiec prowadzi postępowanie, które ma wyłonić wykonawców kolejnych inwestycji. Tym razem chodzi o oświetlenie ulic i przebudowę wraz z rozbudową sali gimnastycznej.

Burmistrz Wągrowca rozpoczyna kolejne dwie inwestycje. Ogłoszone postępowania dotyczą:

▫️budowa oświetlenia na ulicy Owocowej wraz z modernizacją oświetlenia ulic Nad Nielbą, Rolnej i Wschodniej;
▫️opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę wraz z rozbudową sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Klasztornej.

W pierwszym przypadku przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na „Budowa oświetlenia ulicy Owocowej wraz z modernizacją oświetlenia ulicy Nad Nielbą, Rolna, Wschodnia”.

Zamówienie obejmuje m.in. montaż szafy oświetleniowej wraz z urządzeniem sterującym oświetleniem stosowanym w mieście Wągrowcu, montaż instalacji oświetlenia drogowego, usunięcie kolizji np. drzew i krzewów, uruchomienie instalacji, zapewnienie kompleksowej obsługi geodezyjnej.

Poza oświetleniem miasto zamierza przebudować i rozbudować salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Klasztornej.

Przedmiotem zamówienia jest szczegółowe opracowanie wielobranżowej dokumentacji budowlano – wykonawczej, projektowo – kosztorysowej wraz ze złożeniem wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę dla inwestycji pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę wraz z rozbudową sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Klasztornej” wraz z przebudową, modernizacja lub budową nowej wewnętrznej i zewnętrznej infrastruktury technicznej niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania obiektu.

Zamówienie obejmuje wykonanie koncepcji architektonicznej, wielobranżowej dokumentacji budowlanej wraz z przedmiarem i kosztorysem inwestorskim oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, oraz uzyskaniem decyzji środowiskowej – jeśli będzie wymagana, innych niezbędnych opinii, uzgodnień (m.in. konserwator zabytków), pozwoleń niezbędnych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę dla tego projektu, a także do prawidłowej realizacji inwestycji.

Zgodnie z ogłoszeniem wykonawca ma przedstawić co najmniej trzy wstępne koncepcje architektoniczno – budowlane, przedstawiające podstawowe elementy funkcjonalne i przestrzenne.

Pierwsza koncepcja powinna obejmować rozbudowę sali gimnastycznej poprzez utworzenie łącznika w celu połączenia jej z budynkiem Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z przebudową, modernizacją lub budową nowej wewnętrznej i zewnętrznej infrastruktury technicznej niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania obiektu.

Druga koncepcja ma przedstawiać rozbudowę sali gimnastycznej w prawą stronę budynku aż do istniejącego placu zabaw. Koncepcja ma przewidywać połączenie nowej sali gimnastyczne z budynkiem szkoły za pomocą łącznika wraz z przebudową, modernizacja lub budową nowej wewnętrznej i zewnętrznej infrastruktury technicznej niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania obiektu.

W trzeciej koncepcji należy wziąć pod uwagę rozbudowę sali gimnastycznej na tyłach budynku aż do skarpy. Koncepcja ma przewidywać połączenie nowej sali gimnastycznej z budynkiem szkoły za pomocą łącznika wraz z przebudową, modernizacja lub budową nowej wewnętrznej i zewnętrznej infrastruktury technicznej niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania obiektu.


 

Komentarze   

internauta 1
+5 #11 Gdzie my zyjemy?internauta 1 2022-07-27 17:39
Szafy sterujace oswietleniem? A po co to komu? Ostatnio prawie 22 a na ulicach ciemno bo znow ktos nie ustawil by lampy wlaczaly sie wraz ze zmierzchem.

W tej wsi z marketami nawet wymiana przepalonej zarowki jest problemem, kilka tygodni temu na Libelta chyba nikt tego nie widzial ze trzeba wkrecic nowa! Trzeba bylo czekac dwa tygodnie az ktokolwiek zauwazy! To jest totalne zadupie!
Jurass
+8 #10 RE: Kolejne inwestycje w WągrowcuJurass 2022-07-27 14:29
Ile wytną nie wiadomo, ale jasno napisano, że to nie drzewa, to KOLIZJE cyt.: "usunięcie kolizji np. drzew i krzewów". Ten burmistrz oderwał się od rzeczywistości.
zielony
+11 #9 RE: Kolejne inwestycje w Wągrowcuzielony 2022-07-27 14:26
Ile tym razem drzew i zieleni zostanie usunięte podczas "modernizacji oświetlenia"? Chcemy drzew i zieleni!
Kolo
+8 #8 RE: Kolejne inwestycje w WągrowcuKolo 2022-07-27 13:40
Poszukajcie sobie w internecie xa ile powiat wystawił ziemię w przetargu ograniczonym tam gdzie dziś budują bloki Nad Nielba 6
Syk
+3 #7 RE: Kolejne inwestycje w WągrowcuSyk 2022-07-27 13:37
Gruby też ciężko choruje a myśli jakby miał żyć 200 lat .Przedtem wkolo niego latali teraz dalej to samo .
Ropucha
+9 #6 RE: Kolejne inwestycje w WągrowcuRopucha 2022-07-27 12:55
Trzy wieże to niech sobie postawi pod swoim domem, a nie w cudzym miescie
OmeGa
+6 #5 RE: Kolejne inwestycje w WągrowcuOmeGa 2022-07-27 12:49
Oświetlenie na ulicy Nad Nielbą? Czyli układ z inwestorem od wież kwitnie. Wiecie, że cały czas wykonywane są pewne ruchy, o których teraz nie chcę informować, aby te 3 wieże powstały! Jak mają być wieże i luksusowe apartamenty na XV pietrze to musi być odpowiednie oświetlenie ulicy.
Myślę, wiec jestem
+7 #4 RE: Kolejne inwestycje w WągrowcuMyślę, wiec jestem 2022-07-27 11:52
Żeby zniechęci. Potencjalnych kandydatów na burmistrza, trzeba narobić długów , nie rozumiecie
O jeeeee
+7 #3 RE: Kolejne inwestycje w WągrowcuO jeeeee 2022-07-27 11:50
Skąd kasa? Kto zyska na kolejnej umowie?
Rabusie
+10 #2 RE: Kolejne inwestycje w WągrowcuRabusie 2022-07-27 11:50
Na jedno żeby zakończyć nie ma pieniędzy a na inne jest Dno toralne
Pani Magister
-14 #1 RE: Kolejne inwestycje w WągrowcuPani Magister 2022-07-27 10:54
Coś wspaniałego i cudownego!
Wszystko to zasługa ciężkiej pracy naszego Pana Włodarza.Nie mam pojęcia skąd Pan Burmistrz bierze na to wszystko siły,bo nie dość że użera się z ludźmi i pracownikami,to jeszcze rozbudowuje całe miasto!
Pełen szacunek Panie Burmistrzu !!!
Jest Pan niesamowity.
Tylko PiS

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.