• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 9073

Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w Wągrowcu

Woda nazywana budyniem, brak sosów, ryby z ośćmi, sparowany makaron i to wszystko w brudnych pojemnikach. Tak dzisiaj wygląda żywienie dzieci w wągrowieckich przedszkolach i szkołach.

Burmistrz Jarosław Berendt zaserwował dzieciom prawdziwy horror. Żywienie dzieci w wągrowieckich przedszkolach i szkołach to koszmar dla dzieci i ich rodziców.

Od września posiłki do Przedszkoli nr 1, 2 i 3 oraz Szkół Podstawowych nr 2, 3 i 4 dostarcza firma PW Krzysztof Lewandowski z Bydgoszczy. Firma ta złożyła najniższą ofertę w przetargu przeprowadzonym przez Urząd Miejski. Więcej o przetargu i zaproponowanych cenach TUTAJ.

Burmistrz Jarosław Berendt strzelił sobie w kolano. W kampanii wyborczej ostro krytykował poprzednika za catering, teraz sam serwuje dzieciom śmieciowe jedzenie. Berendt na potrzeby kampanii wyborczej mówił o powrocie do szkolnych stołówek lub kuchni centralnej. Miało być smacznie i zdrowo, wyszło jednak zupełnie inaczej. Obietnice wyborcze szybko zostały zapomniane.

- Mam wrażenie, że to powtórka tego, co było kilka lat temu z cateringiem z Poznania. Wtedy burmistrz obiecał, że w kolejnych przetargach będzie limit kilometrów, raz był, teraz podobno nie, mógł wystartować każdy z każdego możliwego miejsca w Polsce, byle było tanio — informuje nas jedna z matek.

Tanio nie będzie dobrze, dobrze nie będzie tanio!

- Makaron jest sparowany, to jedna wielka klucha, często brakuje sosu, dzieci jedzą makaron z cukrem. Podawane ryby mają ości, rzodkiewki zamiast na talerz powinny trafić do kosza, woda nazywana jest budyniem. Ziemniaki robią się brązowe od tego leżenia, gulasz to sama kasza, mięsa nie widać — wylicza kolejny rodzic.

Skandalicznie wyglądają też pojemniki, w których dostarczane są posiłki. Gołym okiem widać, że są brudne. Zdjęcie użyte w artykule jest autentyczne i pokazuje pojemnik w jednym z przedszkoli. Zdarzyło się też, że w sosach, jeżeli już jest, pływają kawałki folii.

Dzieci wracają do domów głodne, często z bólem brzucha. Zdarzają się też sytuacje, że rodzice zmuszeni są odbierać swoje dzieci z przedszkoli, co dezorganizuje im pracę.

- Syn wczoraj nic nie zjadł, wrócił z płaczem, że jest głodny — dodaje kolejna matka.

Co ciekawe rodzice mają zakaz robienia zdjęć dostarczanych posiłków, takie wytyczne dyrektorek. Czy to jakiś układ i próba obrony burmistrza?

Burmistrz nie potrafi nakarmić dzieci, więc robią to rodzice. W przedszkolach rodzice prowadzą dodatkowe zbiórki i samodzielnie kupują posiłki, które dostarczają do przedszkola. Za co w takim razie miasto płaci firmie cateringowej?

Skontaktowaliśmy się z właścicielem firmy PW Krzysztof Lewandowski z Bydgoszczy, który potwierdził częściowo doniesienia rodziców. Jeżeli chodzi o ości w rybach, powiedział, że kupuje filety i dodatkowo pracownik sprawdza każdy kawałek, jeżeli w rybie pojawiły się ości, to musiał je przeoczyć. Co do makaronu, to kolejny raz wina pracownika, za bardzo go rozgotował i makaron w trakcie transportu uległ sklejeniu.

Rodzi się pytanie, dlaczego firma z Bydgoszczy żywi nasze dzieci, dlaczego odrzucane są oferty lokalnych firm?

Firma PW Krzysztof Lewandowski zarejestrowana jest w Bydgoszczy, jednak posiłki przygotowywane są w miejscowości Sadki (powiat nakielski) i właśnie z tego miejsca w termosach transportowane są każdego dnia do Wągrowca. To ponad 50 kilometrów.

Jeszcze ciekawiej robi się, gdy spojrzymy w Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej.

Firma PW Krzysztof Lewandowski, jako stałe miejsce wykonywania działalności wskazuje adres w Bydgoszczy. Widnieją też dwa dodatkowe adresy w Bydgoszczy i Wągrowcu. Firma działa od 4 września 2017 roku, jednak adres w Wągrowcu (Pocztowa 9), został dodany dopiero 14 lipca 2022 roku. Czy zmiana została wprowadzona na potrzeby przetargu?

O całej sprawie poinformowany został również SANEPID, trwa postępowanie wyjaśniające. Apelujemy też do burmistrza o szybką reakcję w tej sprawie.


Aktualizacja 2022-09-14, godzina 12:25:02

Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu Agnieszka Nowak wstrzymała dzisiaj wydawanie obiadów ze względu na bezpieczeństwo uczniów. Rodzice otrzymali taką wiadomość.


Aktualizacja 2022-09-14, godzina 14:32:02

Oświadczenie burmistrza Jarosława Berendta

Szanowni Państwo, Szanowni Rodzice,

 

od 1 września świadczeniem usługi żywienia dzieci w naszych szkołach i przedszkolach (Szkoły Podstawowe nr 2 , 3 i 4, Przedszkola nr 1, 2 i 3) zajmuje się firma P.W. Krzysztof Lewandowski z siedzibą w Bydgoszczy. Została ona wyłoniona w trybie postępowania przetargowego, bowiem przedstawiła najkorzystniejszą finansowo ofertę oraz okazała się koniecznym doświadczeniem w zakresie zbiorowego żywienia. Posiada również wszelkie niezbędne do realizacji umowy uprawnienia i zgody, m.in. służb sanitarnych.

 

Ponieważ jednak był i jest to podmiot nowy, to już od pierwszego dnia rozpoczęcia realizacji umowy objęliśmy jej działalność szczególnym nadzorem, w tym przede wszystkim: jakość i terminowość dostarczanych posiłków. Niestety, od pierwszych dni realizacji tej umowy jesteśmy z jej usług niezadowoleni. Prowadzone przez nas obserwacje i kontrole oraz liczne sygnały napływające od dyrektorów jednostek objętych usługami firmy pana Lewandowskiego, sprawiły że już w drugim tygodniu września podjąłem zdecydowane kroki mające na celu poprawę sytuacji, w tym dotyczące jakości i logistyki dostarczania posiłków. W piśmie wystosowanym przeze mnie do wykonawcy 8 września wezwałem go do podjęcia natychmiastowych działań, które poprawią jakość świadczonych usług. Wykonawca został także poinformowany, że w przypadku 5-krotnego nałożenia na niego kary umownej istnieje możliwość natychmiastowego rozwiązania umowy, co zamierzam uczynić bezzwłocznie, jak tylko będzie to możliwe.

 

Z mojej inicjatywy 12 września odbyło się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wągrowcu spotkanie dyrektorów placówek objętych cateringiem oraz przedstawicieli Rady Rodziców z wykonawcą usługi. Mimo że podczas spotkania wykonawca zadeklarował podjęcie wszelkich działań naprawczych, w kolejnych dniach sytuacja w naszych placówkach nie uległa radykalnej poprawie, jakiej oczekują rodzice, dzieci, oraz jakiej oczekiwałem i ja. W takiej sytuacji nie możemy już dłużej czekać, dlatego jestem zdeterminowany do podjęcia wszelkich działań mających na celu zerwanie umowy oraz znalezienie nowego, lokalnego podmiotu, który w sposób odpowiedzialny i rzetelny podejdzie do kwestii zdrowego i smacznego żywienia dzieci i młodzieży w wągrowieckich przedszkolach i szkołach.

 

Dodam jeszcze, że z tą nadzwyczajną sytuacją zostali zapoznani radni Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Polityki Społecznej. Sprawa radykalnej poprawy jakości żywienia w naszych jednostkach oświatowych jest dla mnie i podległych mi pracowników priorytetowa i dołożę wszelkich starań, aby została jak najszybciej rozwiązana.


Komentarze   

józiu
+5 #61 Odp#57józiu 2022-09-19 08:40
Natalia, a ty kamerę dziecku zainstalowałaś, że wiesz,że nie zjedzone? Podatnicy może mają zribić składke dla pani matki, ktora mysli, ze obiad za dychę wystarczy dziecku na cały dzień.Skoro wierzymy bezgranicznie dziecku, to trzeba by powiadamiać pewne organa , zwłaszcza po weekendach, takie rzeczy dzieci opowiadają o rodzicach. Chyba jednak nie będzie innej opcji. Miłego dnia.
jo stont
+6 #60 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w Wągrowcujo stont 2022-09-19 08:16
No bo uni myślom że jak dzieciok pódzie do pszeczkola to bydzie mundre. Tylko nie myslom ze jak staruszkom w szkole nie szło, to i dzieciok mo przecie te same geny, nieee? To jymu tyż byndzie pod górke panie.
tedy
+6 #59 Do #58tedy 2022-09-19 08:08
Najgorsze jest to, że ci rodzice nie rozumieją, że dziecko też potrzebuje odpoczynku od hałasu innych dzieciaków, od ciągłych atrakcji itp. Takiego rodzica trzeba by zamknąć w sali pełnej jazgoczacych , krzyczacych, latajacych ludzi codziennie na kilka godzin, no i oczywiście bez żadnego odpoczynku i wtedy zobaczymy co stanie sie z jego głową. Potem jeszcze muzyczka w aucie, w sklepie, w domu, krzyki mamusi, wrzaski tatusia, tv, telefony,ciągłe bombardowanie hałasem. A oni sie dziwią, że " moje dziecko takie nadpobudliwe.... " A jakie ma być, kiedy nie ma sie kiedy wyciszyć, jak te biedne dzieci mają być spokojne, kiedy ich układ nerwowy na się normalnie rozwinąć? Widzę w sklepie dzieci i nastolatki którym trzęsą się dłonie, takie znerwicowane społeczeństwo nam rośnie dzięki własnym rodzicom
Rodzic
+13 #58 OpiekaRodzic 2022-09-18 16:09
Przedszkola powinny być zamknięte w wakacje, aby rodzice mogli poznać swoje pociechy i spędzić z nimi więcej czasu. Ugotować obiadek, porozmawiać, spędzić czas. A dziecko będzie mogło się w końcu wyspać za całe 10 miesięcy.
Natalia z wągrowca
-10 #57 ObiadyNatalia z wągrowca 2022-09-16 16:38
Teraz będziemy za obiady płacić 10zl i dofinansowanie 5.50 od 19 a kto zapłaci za te niezjedzone i niesmaczne obiady które dzieci miały zjeść
PIS Janowy
-10 #56 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuPIS Janowy 2022-09-15 14:08
Andrzejku - mialem szkolenia i pracowalem w roznych krajach ... po polibudzie. Doczytaj biedaczku covidowy. Reszcie przyglupow covidowych nie odrozniajacych kalsycznej szczepionki od szprycy mRna ktora trzeba "boostowac" co trzy miesiace, nie ma sensu nawet odpowiadac - idz ie po 4 szpryce, debile - juz wam wisielec wysyla skierowanania, dbile ... BEEEE! BEEEEEEEEEEEEEEEE!!MEEE!
STANISŁAW W.
-4 #55 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuSTANISŁAW W. 2022-09-15 14:06
Nie bardzo rozumiem i widzę tutaj winę burmistrza?! Tak to jest jak ma być NAJTANIEJ! Nikt nie jadł przy przetargu "próbek jedzenia" i nikt się nie zachwycił tą a nie tamtą firmą. Jest problem trzeba go po męsku rozwiązać. Wywalić na zbity pysk zgodnie z zapisami umowy (co chwile potrawa) jedną firmę i zatrudnić, głęboko wierząc w poprawę... kolejną. Żłobek ma własną kuchnie... zero problemów. Bardzo dobra decyzja z przed lat o zlikwidowaniu wszystkich możliwych, szkolnych stołówek... bo się nieopłacało! TERAZ SIĘ OPŁACA, jak nasze szkraby będą wracały ze SRACZKĄ do domu!
Hehe
0 #54 😢Hehe 2022-09-15 13:56
Biedne bombelgi i madki😁
zły
+7 #53 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w Wągrowcuzły 2022-09-15 12:01
Matki chyba z bezczynnego siedzenia w chacie wymyślają coraz to nowe rewelacje. Gdyby poszły do roboty, to były by wdzięczne, ze dzieciaki w ogóle cos jedzą i ma kto nimi się zaąć. A tak siedzą w domu na utrzymaniu męża i socjalu i wymyślają jak tu jeszcze komuś życie uprzykrzyć. Kiedyś to rodzice byli szczęśliwi, że w ogóle dziecko dostało sie do przedszkola i płacili za pobyt jak za zboże. A dziś jak z darmo wszystko im się należy, to przy kawce z kumpelą wymyślają co by tu jeszcze wykombinować...
Robol
+12 #52 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuRobol 2022-09-15 10:32
Za moich czasów w przedszkolu dawali tylko herbatkę, resztę jedzenia miałem w chlebaku i wyrosłem na potężnego chłopa :)
Smalny
-1 #51 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuSmalny 2022-09-15 10:17
A może tak burmistrza koleżanki czyli panie na stanowiskach które im przygotował zaczną wreszcie coś pożytecznego robić i może ugotują dzieciom obiady jak potrafię
wwr
+1 #50 !wwr 2022-09-15 08:47
Jak sie chciało tanio to takie są efekty. Dobrze, że nie wybrali firmy z Warszawy " bo tanio" ale przynajniej by samolotem przywozili i jeszcze gorące by bylo 😁😁Wiadomo, że jesli firma kateringowa jest super tania to będzie syf. Wiemy ile kosztuje teraz żywność. Nie ma tanio i dobrze. Niestety.
podatnik8
+4 #49 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w Wągrowcupodatnik8 2022-09-15 08:36
Burmistrz chciał tanich obiadów, bo zapewne kierował sie ilością wyplacanego socjalu mieszkancom. Jednak okazuje sie ze mamy bogate społeczeństwo skoro chcą drogich obiadów. Kierujac sie wzorem Poznana mozna wiec wprowadzić czesciowa idplatnisc za pobyt dziecka w przedszkolu, miasto tylko na tym zyska!
podatnik9
+10 #48 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w Wągrowcupodatnik9 2022-09-15 07:48
Utrzymanie przedszkoli przez to, ze darmowe przynosi miastu straty, wiec zamknąć te bez kuchni. Po co zawracać sobie głowę jakimiś obiadkami jeśli większość mam i tak nie pracuje. Stołówki w szkole tak naprawdę tez nie sa potrzebne. Dzieci mogą w domu zjadać obiady i w więksosci tak jest.
Wyborca
+5 #47 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuWyborca 2022-09-15 07:30
Przecież miały być uruchomione kuchnie w szkołach, takie były obietnice wyborcze, kto w Urzędzie jest odpowiedzialny za tą aferę? Przecież od dawna wiadomo, że co najtańsze to po prostu dziadostwo.
Wizjoner
+5 #46 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuWizjoner 2022-09-15 07:26
Od cateringu zaczął się koniec poprzedniego włodarza. Historia lubi się powtarzać?
kasika
+11 #45 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w Wągrowcukasika 2022-09-15 07:08
JesPo co w ogóle te matki odprowadzają dzieci do przedszkola, skoro nie pracują? Obserwuję u siebie na osiedlu jak odprowadzają dzieci do przedszkoli matki, które nigdy nie pracowały zawodowo. Dzieci w przedszkolu, a one do domu, a za chwilę przychodzi kolezanka i śmiechy, chichy aż do 13, kiedy wychodzą po dzieci do przedszkola. ŻEby to chociaż obiad chlopu i dzieciakom ugotowała ale nie, chłop wraca i podjeżdża samochód z pizzą lub auto dowizi obiad z knajpki. Jak dla mnie, to chyba tylko nauczyciele zauwazają jakość obiadów o których mowi artykuł, bo wątpię, żeby rodziców to obchodziło.
meeerrryyy
+9 #44 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w Wągrowcumeeerrryyy 2022-09-15 07:00
Skoro są ciągle pretensje o posiłki, to najlepszym wyjściem jest likwidacja stołowek w szkołach i posiłki w przedszkolach. Dzieciaki w szkołach przynoszą swoje kanapki, a do przedszkola przyprowadzaja po śniadaniu w domu i na obiad ida do domu, bo przecież matki i tak nudza sie w domu , nie pracujac. Dzieci beda przynajmniej dobrze zaopiekowane. Moim zdaniem najlepsze wyjście.
pomidor
+11 #43 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w Wągrowcupomidor 2022-09-15 05:50
Myslę, że najlepszym rozwiązaniem bedzie likwidacja przedszkoli i szkół bez kuchni. Mamuśki niech same wreszcie zajmą się gotowaniem zdrowych posiłków, bo ich rola dotycząca żywienia dzieci kończy się na etapie podgrzewania słoiczków z marketu, potem już żywi przedszkole, szkoła, knajpy . Nawet w niedzielę ciężko przygotować cos w domu i żywi restauracja. Tak wiec nie rozumiem o co kaman? Matki w większosci w Wągrowcu nie pracują, wiec dzieci siedzą w domach i jedzą zdrowe obiadki mamusi.
koala
+10 #42 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w Wągrowcukoala 2022-09-15 05:35
Ciekawe, ze nie podoba sie jedzenie.... No logiczne, ze nie bedzie, zwłaszcza po wakacjach, kiedy dzieciaki karmione były fast foodami typu frytki, kebab, chińskie dania, pizza...na to lody, czipsy i ogromne butle kolorowych napojów itp.... Wiadomo, ze organizm bedzie sie buntowal pragnąc dawki tej chemii. Mieszkam w budynku wielorodzinnym, gdzie wiekszosc ma male dzieci i przez cale wakacje codziennie podjeżdżamy auta z dostawali swiżutkiego, pachnącego śmieciowego jedzonka szkodkiwego dla małych dzieci. No i na pewno , nie była to domowa zupa kalafiorowa czy zdrowy rosołek na warzywach.. Tak wiec rodzice bez przesady, najpierw sami dajcie przykład troski, bo jakoś nie czuję zapachu gotowanych przez was dań obiadowych ale smród kebabu i pizzy codziennie!
Olas
+1 #41 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuOlas 2022-09-14 22:54
Andrzej 2 tego durnia nikt poważnie nie traktuje .Jego szlak bojowy zaczął się od Lenino poprzez Wietnam , Afganistan , Irak i teraz Ukraina
.Nieraz w weekendy to walczy przeciw Ukraincom w grupie Wagnera bo w dni robocze jest w armi ukraińskiej i rozminowuje łąki pp wypasie krów
Czechuu l
+1 #40 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuCzechuu l 2022-09-14 22:49
Janowy wszyscy żołnierze ZSbyli szczepienia Delbeta i Ty tego nie wiesz .Zapewne teraz też byś musiał dostać szczepionkę jakąś do baranów bo te be be to coś znaczy Co do wojska to byłeś kapralem a to największe świnie i.cala służbę jeździli po szeregowych Także miałeś w wojsku jak u cioci na imieninach , także kapralu Ty wojska nie przeżyłeś bo byłeś popychadłem yrepow .
Andrzej 2
0 #39 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuAndrzej 2 2022-09-14 22:19
PIS Janowy.Jakie to szkolenia odbyłeś w tych różnych krajach jako żołnierz poborowy?Z tego co mi wiadomo to tylko kadra odbywała kiedyś takie szkolenia,i tylko w krajach demoludów.Moze pochwalisz się ranga po tych szkoleniach.
PIS Janowy
-7 #38 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuPIS Janowy 2022-09-14 21:49
BACA - technikum, wojsko i polibuda - tak sie dziwnie zlozylo - a potem dziesiatki szkolen, roznych miejsc, krajow .... Przypomne - jestem z tzw. dziury zabitej i rodziny wielodzietnej - nie moglem tak jak synkowie ormowcow i UB-ekow z wagrowca wojska uniknac. Nie bylo stac na lapowy rodzicow. Juz o tym tutaj pisalem jakiemus Andrzejowi ..Pasuje ci?
Olas - izby chorych byly aby ci przepisac trampki na odciski glownie - i tak zawsze prawie puste bywaly. Nie wiem czy dostalem delbete - nie pamietam zadnego szprycowania w wojsku a na pewno bieganie rano w mrozie i sloncu czynilo cuda - grypka jesli byla to 1-2 dni smarkania moze.
Poza tym covidowy zjebie - ja antyszczepionkowcem nie jestem - szczepie tym co jest pewne, ze nie uszkadza organizmu - ty mozesz sobie nawet wstrzykiwac konski mocz w zyle - nic mi do tego , ale nie zmuszaj mnie abym tez to robil. Rozumiesz to ty wypierdku z dupy lempart. Po delbecie nikt nie umieral NAGEL jak to dzis mamy ( wyszprycowana europan ma obecnie okolo 15 % smiertelnosc wieksza niz w 2018-2019 - pomimo wybicia najslabszych przez covidka i kitlarzy). Delbeta byla sprawdzona i skuteczna - nie powodowala zwiekszania fali zakazen jak dzisiejsze gono na covid dla baranow. Ale z jakis powodow zrezygnowano z niej ... jak podejrzewam ( na pewno slusznie) za malo przynosila zyskow Pfizerom i spolce Po twojej szprycy mRNA po 3 miesiacach musisz brac boosta bo ci odpornosci spada ponizej zera. Widze to wokol siebie - ja od stycznia (chyba covid milame zakonczony laniem sie z nosa i lekkim kaszlem - nawet debilnego testu nie robilem) NIC a caly budynek kicha i na zwolnieniach. Ale wszystko jest OK - swiat uratowany!!
BEEEE! BEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!BEEEE!

A teraz napisz cos do gowniarza Lukiego z ogolniaka - te same tematyi bedziecie miec, BEEEE! BEEEEEEEEEEEEEEEEEE! BEEEEEEEEEE!
Cz
+2 #37 SzczurCz 2022-09-14 19:56
Do # 35 PiS janowy ma taką taktykę że jak nie wie co napisać to się chowie i dopiero komentuje jak nieprzychylny mu komentarz zniknie
Rodzic
+5 #36 PosiłkiRodzic 2022-09-14 19:19
Ha.. na temat „ DoReMi” można byłoby napisać niezła lekturę.Największa udręka jaka przeżyłam i wielu innych Rodziców . Upał niesamowity, brak picia , dzieci w szatni wypijały butelkę wody na jednego łyka , gdy rodzice je odbierali. Straszne upały , nie było nawet zadbania czy dzieciom czapkę założyć .. swoją pociechę odbieraliśmy niemal zawsze mokrego, a odzież nadawała się do wyzdzemniecia ..kompletny brak przygotowania pomieszczeń , brak cyrkulacji powietrza , sale z oknami na poddaszu jak wychodki do kur..oczywiście nie wietrzone , sala do spania- tragedia , tylko ładne zdjęcia ..
Dzieci śpią na podłodze a inne między nimi się bawią , skaczą ..
Żadnej wykwalifikowanej kadry, bez kompletnego doświadczenia , dzieci uczą dzieci. Zero podejścia,zero zaangażowania w prace dziećmi . Kadra z przypadku ! Ciagle personel się zmienia jak zima rekawiczki! Najmłodsze dzieci najmniej mówią , a przezywają horror! Pieluchy zakładane na cały dzien i „ święty spokój „ bo przecież trzeba w telefonie pół dnia spędzić .. a jeszcze lepsze , dzieci telefony dostają od „ pan” żeby były cicho .. pożywienie .. suche skórki od chleba . Płac zabaw .. pod każdym katem niebezpieczny. Zero remontu, uszkodzone „ koniki” spróchniałe drewno. Rodzic , który widział , ze coś nie tak to od razu najgorszy i zaszczekany , zastraszony przez kadrę … jak się nie podoba to do widzenia.. naprawdę pełen profesjonalizm .. zabawek brak, materiałów dydaktycznych brak..
Dzieci odpieluchowane od półtora roku a odbieraliśmy z pieluchami … cyrk!! Tam powinna każda możliwa kontrola się zjawić !!- a i jeszcze , pomieszczenia , które nie są oddane do użytkowania … stęchlizną , smrod w sali gdzie nasze pociechy nieraz spały. Pościele śmierdziały .. porażka !!!
Olas
+4 #35 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuOlas 2022-09-14 18:48
Janowy skoro wszyscy w wojdku byli zdrowi to po co były izby chorych Po drugie jełopie Ty jako antyszczepionkowiec dostałeś w wojsku delete i jeszcze trepom podziękowałeś że Cie zaszczepili .
Rada
-1 #34 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuRada 2022-09-14 18:44
Dziękujemy pani dyrektor za czujność i podjętą decyzję. Pozdrawiamy rodzice 💓
Ojciec
+2 #33 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuOjciec 2022-09-14 18:39
#19 matka, sadki są w odległości 98 kilometrów od Wągrowca, wystarczy wpisać w nawigacje, a na pocztowej 9 jest właśnie filia tej firmy kateringowej.
Jooo
+2 #32 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuJooo 2022-09-14 18:34
Urabyk, #26, brawo 👏 dokładnie jak piszesz, przynajmniej od pięciu dni już ktoś coś zwąchał, dopiero po reportażu WRC oświadczenie na kolanie wysmarował. W trybie natychmiastowym RADA MIEJSKA POWINNA SIĘ ZWOŁAĆ SESJE NADZWYCZAJNĄ O ODWOŁANIE BURMISTRZA WRAZ Z JEGO OTOCZENIEM.
fuksa ma że żadne dziecko się nie zatruło albo ciężko zachorowało.
Baca
+5 #31 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuBaca 2022-09-14 17:59
PiS Janowy zdecyduj się czy byłeś w wojsku czy ukończyłeś polibudę bo 6 mc chyba służby jako bażant nie zaliczysz jako że byłeś w wojsku
PIS Janowy
-10 #30 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuPIS Janowy 2022-09-14 17:50
Baca - alez normalnym jest, ze na 100 ludiz masz moze z 10 normlanie myslacych. Resta to baray powtarzajace beeee!BEEEEEE!! za tymi ktorzy maja lladniejsze krawaty i obiectnice nic nie robienia. Skad ty sie , baca , zerwales, ze tego nie wiesz jeszcze ....
Ja sie ciesze, ze nie jestesm z tymi baranami, ktore jecza ze w gulaszu sama kasza ... W wojsku to porzadnym kasze bylo trudno znalezc, kapusta walila na 100 m a pomimo to wszysyc byli zdrowi jak ryba. Teraz sie "farncuskie pieski" znalazly, z piorkami w dupie ....
Palacz z zawodowki
-5 #29 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuPalacz z zawodowki 2022-09-14 17:49
Zaufajcie Panu Burmistrzowi nasz burmistrz ma nieposzlakowana opinie jest. to człowiek kryształ .Jak on nadzorował ten przetarg to wszystko musi być super , dopracowane do każdego szczegółu .
Baca
+5 #28 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuBaca 2022-09-14 15:25
Janowy z Tobą coś nie tak skoro bardzo rzadko ktoś podziela Twoje komentarze Ty zawsze jesteś antywiekszosci .Tak szczerze to nie widzę ratunku już do Ciebie
PIS Janowy
-19 #27 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuPIS Janowy 2022-09-14 15:17
Widac wyraznie, ze te pokolenie teczowych zjebow covidowych nie wie co to jest glod. "Ziemniaczki brazowe, ryby z osciami, sklejony makaron ..." , " ...dzieci przychodza glodne ze szkoly..." A jakie, ku..a, maja przychodzic? Uczucie glodu to oznaka zdrowia!

Zjeby covidowe wstrzykneli swoim dzieicom jakas szpryce prosto w krew, nie wiedzac jaki syf im podaja a na drugi dzien narzekaja, ze "...gulasz to sama kasza..'. Zjeby teczowe z jedynakami co najwyzej - kasza to samo zdrowie!! I kasa, ryrby, ziemniaki czy rzodkiewka to nie "smieciowe jedzenie" - to mozecie znalezc w Mac Donaldzie czy na stacjach paliwowych - ale ".. jakie to pyszne jest.."!! Warte kazdej kasy!!

Na wiosce nawet nie ujrzysz takiego problemu jaki sobie tepaki w miescie wytworza ... Nie podoba sie to rob sniadania i obiady sam dzieciakom i niech nosza je w termosach - dzis sa takie mozliwosci!!
UraByk
+13 #26 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuUraByk 2022-09-14 14:54
To oświadczenie burmistrza, to jego "gwóźdź do trumny". Berendt to twoje: ja zrobiłem, ja napisałem, z mojej inicjatywy - czy ty człowieku masz jakieś problemy emocjonalne? Co ty człowieku zrobiłeś? Nawet nie poinformowałeś nas o przetargu, zrobił to portal, teraz ty zakulisowo rozwiązujesz problemy, o których niby wiesz, ale informacja dopiero jak ujawnili to na portalu.
Człowieku ogarnij się i przestań...
djtms
+6 #25 BERENT IDE PO CIEBIE!!!!djtms 2022-09-14 14:07
BERENT IDE PO CIEBIE!!!
J-23 nadaje
+19 #24 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuJ-23 nadaje 2022-09-14 13:35
Czy w tym mieście już żaden konkurs nie może się odbyć bez kontrowersji?Dobrali się w ratuszu jak w korcu maku.Tylko po co są radni?Oddać mandaty i nie robić z siebie pośmiewiska.
Madzixxx
+14 #23 KpinaMadzixxx 2022-09-14 13:27
Zrezygnować z jedzenia,nie płacić, dawać kanapki w pudełeczku i picie... póki nic się nie zmieni...dobre żywienie dzieci to podstawa,to co się wyrabia to kpina
Mamuska
+6 #22 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuMamuska 2022-09-14 13:07
Na tyle placówek zareagował jeden dyrektor ,a w reszcie co dzieci nadal mają jeść ten syf. Moja starsza córka chodziła do przedszkola za czasu jak były kuchnie na miejscu i było fantastycznie, nigdy nie narzekała. A druga córka chodzi do przedszkola w czasie cateringu i poprostu masakra, a zwłaszcza od tego roku szkolnego. Jeszcze nie było dnia żeby wróciła z przedszkola i nie zawołała od razu obiadu bo ten w przedszkolu był "niesmaczny" i jest głodna
Ojciec
+6 #21 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuOjciec 2022-09-14 12:47
do #18 - Lolek, żonę ma jedną swoją, kochanki zabierze następnym razem :P
Łukasz
+6 #20 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuŁukasz 2022-09-14 12:46
Brawo 👋👋👋 dla dyrektorki SP4
Matka
+1 #19 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuMatka 2022-09-14 12:45
Paula przeczytaj zanim skomentujesz. Jasno napisali, że posiłki dowożone są z miejscowości Sadki, 50 km od Wągrowca z powiatu nakielskiego. Nie pisz bzdur.
Lolek
+9 #18 Mam pytanieLolek 2022-09-14 12:44
Do #3 Ojciec: Czyją żonę ma zaprosić na kolację? Bo pan nie doprecyzował!
Paula
0 #17 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuPaula 2022-09-14 12:38
Katering jest przecież z Wągrowca pocztowa 9 tam właśnie jest zarejestrowana firma, tylko gdzie tam kuchnia 😂😂😂😂, ktoś tu chyba ale wała zrobił.
Firma i kuchnia w Wągrowcu a jedzenie podobno jedzie zaaa Bydgoszczy, a jeszcze lepiej to dużo dalej niż w miasto dało wymogi w ogłoszeniu.
Rodzic
+13 #16 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuRodzic 2022-09-14 12:29
Brawo Pani Agnieszko! Wreszcie jedna poza układem i wpływami Berendta. Gratuluję podjętej decyzji i... odwagi. Berendt nie lubi jak ktoś mu się stawia.
Rodzic.
+9 #15 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuRodzic. 2022-09-14 12:24
Najgorsze w tym wszystkim jest to że przedszkola zabraniają przynoszenia własnych posiłków.
To co te dzieci mają jeść? - kozy z nosa?
Jedyna siła w Radach Rodziców!!!
Wsciekla
+8 #14 RE: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w WągrowcuWsciekla 2022-09-14 12:23
Kolejna dobra zmiana. Dlaczego dzieci jedzą codziennie przydorzone z Bydgoszczy sparowane jedzenie????? To już na miejscu nie ma sprawdzonego cateringu? Śmieciami dzieci karmią
Fuj
+11 #13 BleeeFuj 2022-09-14 11:43
A największy syf to przedszkole w Wagrowcu „do re mi” tam to serwują obrzydliwe jedzenie mój syn opowiadał co dostają do jedzenia, parówki z mikrofali, które śmierdzą , mieso z żyłami, z kościami, ciagle go brzuch bolał jak przychodził do domu, ale na szczęście już znaleźliśmy z mężem nowa placówkę ciagle jak pytalam co na śniadanie to mówil ze chleb z serem szynka lub jak nie starczyło to z masłem i panie które nie mają wykształcenia pedagogicznego, i żadnej wiedzy w zarządzaniu placówka. Porazkaaaa tylko sanepid
maminka
+17 #12 do #1maminka 2022-09-14 11:32
Po co było swojego czasu zachłystywać sie jedzeniem w pudełkach? Kazde przedszkole, kazda szkola miała swoja kuchnie. Dzieci mialy domowe jedzenie, a ludzie mieli prace. Ale komuś zachciało sie robić przechowalnie z przedszkoli i upychac je do salek po pomieszczeniach kuchennych. Moje dziecko chodziło do przedszkola kiedy były kuchnie i je zlikwidowano. Dyrektorki nie protestowały, wręcz były zachwycone tym pudełkowym jedzeniem. Nie rozumiem dlaczego teraz dyrektorki zabraniaja fotografowania posiłków , bronią chyba swojej posady, bo to burmistrz je zatrudnia.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.