• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1404

Czy w Wągrowcu dojdzie do odwiertu próbnego? Co dalej z geotermią?

Nadal brak firmy na odwiert próbny w Wągrowcu, wybór Inżyniera Kontraktu zablokował dalszą procedurę. Już w czwartek 22 września sprawą zajmie się Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie.

W marcu radni Rady Miejskiej w Wągrowcu podjęli uchwałę w sprawie wykonania otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego GT-1. Niestety po 6 miesiącach miasto nie zdołało przeprowadzić przetargu, aby wybrać firmę, która dokona odwiertu. Sprawa utknęła na etapie wyboru Inżyniera Kontraktu.

- Po przeprowadzeniu postępowania przetargowego na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu podczas wykonania otworu poszukiwawczo – rozpoznawczego wód termalnych Wągrowiec GT-1 w miejscowości Wągrowiec wraz z wykonaniem badań laboratoryjnych i opracowaniem właściwych dokumentacji w ramach przedsięwzięcia pn. "Wykonanie otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego Wągrowiec GT-1 w miejscowości Wągrowiec i wyborze przez miasto Inżyniera Kontraktu, którym ma być firma, która złożyła najkorzystniejszą ofertę: cena 427 056 zł oraz posiada zespół osób skierowany do realizacji zamówienia z doświadczeniem, za które przyznano maksymalną możliwą ilość punktów, konkurencyjna firma odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej, w której trwa obecnie postępowanie odwoławcze — poinformował Piotr Korpowski, Urząd Miejski w Wągrowcu.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka Geotermia Polska z Warszawy. Konkurencyjna firma, która odwołała się do KIO, to warszawska spółka Multiconsult Polska.

- Z analizy innych postępowań wynika, że odwołująca się do KIO firma czyni to niemal zawsze w przypadku braku wyboru jej oferty. W naszym przypadku firma ta wskazuje, że wybrany przez Gminę Miejską Wągrowiec wykonawca złożył nam na wezwanie do złożenia wyjaśnień nieprawdziwe informacje. Na 22 września zaplanowano posiedzenie w Krajowej Izbie Odwoławczej w Warszawie, na którym zostanie rozpatrzone odwołanie wniesione przez odwołującego. Jeśli będzie ono pozytywne dla wybranej przez miasto firmy, to – po podpisaniu stosownej umowy - zostanie przeprowadzone drugie postępowanie, które dotyczyć będzie wyboru firmy wiertniczej - tłumaczy Piotr Korpowski.

Wniesienie odwołania blokuje wybór firmy wiertniczej, do czasu rozstrzygnięcia i podpisania umowy z Inżynierem Kontraktu, burmistrz ma związane ręce.

Warto dodać, że miasto na odwiert próbny GT-1 otrzymało dofinansowanie w kwocie 13 733 812,00 złotych, jak informują urzędnicy, obecnie nie ma zagrożenia utraty przyznanego dofinansowania.


Komentarze   

myko
+1 #2 nigdymyko 2022-09-19 21:33
może i dojdzie, ale po śmierci rydzyka !
Pań magister
-1 #1 RE: Czy w Wągrowcu dojdzie do odwiertu próbnego? Co dalej z geotermią?Pań magister 2022-09-19 20:21
Jarek kryształ wszystko załatwi fla dobra mieszkańców .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.