• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1727

Burmistrz Wągrowca przedstawił projekt budżetu na 2023

Odwiert geotermalny, kuchnie w placówkach oświatowych, nowe drogi i przedszkole na Osiedlu Wschód – to niektóre spośród inwestycji, które znalazły się w projekcie budżetu miasta na rok 2023, przedstawionym radnym Rady Miejskiej przez burmistrza Wągrowca Jarosława Berendta.

Wydatki inwestycyjne w 2023 roku mają wynosić ponad 37,3 mln złotych. Realizacja większości z tych zadań będzie możliwa dzięki pozyskanym przez miasto bezzwrotnym dofinansowaniom.

Planowane w przyszłym roku dochody miasta mają wynieść 132,161 mln zł, natomiast wydatki – 144,161 mln zł.

- Podczas przygotowywania budżetu na 2023 rok staraliśmy się pogodzić potrzeby wągrowczan z wyzwaniami, przed którymi nasze miasto stanie zarówno w roku przyszłym, jak i w latach kolejnych. Przedstawiany radnym projekt jest więc budżetem z jednej strony rozważnym i odpowiedzialnym, a z drugiej – odważnym, w którym staramy się przygotować do przyszłych zadań – poinformował burmistrz miasta Jarosław Berendt.

Najważniejsze zadania inwestycyjne, zaplanowane w projekcie budżetu na 2023 rok, to:

▫️wykonanie próbnego odwiertu geotermalnego,
▫️budowa przedszkola na Osiedlu Wschód,
▫️budowa ulicy Regatowej i Jachtowej w Wągrowcu,
▫️budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK),
▫️budowa ulicy Piaskowej wraz z łącznikiem do ulicy Przybyszewskiego,
▫️budowa placu zabaw na Osiedlu Kaliska,
▫️przebudowa budynku Muzeum Regionalnego,
▫️budowa ulicy Kulińskiego w Wągrowcu etap II,
▫️budowa ulicy Siostry Joanny w Wągrowcu,
▫️kontynuacja prac projektowych związanych z rewitalizacją plaży miejskiej,
▫️budowa ulicy Jesiennej w Wągrowcu,
▫️kuchnie w Szkole Podstawowej nr 3 i Przedszkolu nr 1,
▫️przywrócenie zieleni na wągrowieckim rynku (w ramach Wągrowieckiego Budżetu Obywatelskiego),
▫️wykonanie koncepcji wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla budowy V etapu obwodnicy miasta,
▫️opracowanie dokumentacji projektowej dla zagospodarowania terenu rzeki Wełny od al. Jana Pawła II wraz ze skrzyżowaniem z rzeką Nielba do ul. Gnieźnieńskiej.

Dodatkowo w przyszłym roku planuje się wykonanie dokumentacji dla modernizacji oświetlenia na osiedlu Berdychowo, a także dla budowy łącznika pomiędzy ulicą Kolejową i Rynkiem, budowy ulic Fiedlera i Wegnera oraz przebudowy ulicy Słowackiego wraz z budową łącznika do ulicy Kcyńskiej.

Przedstawiony przez Burmistrza Wągrowca projekt budżetu będzie omawiany przez radnych podczas prac poszczególnych komisji Rady Miejskiej oraz na sesji RM, która odbędzie się w grudniu br.


 

Komentarze   

ZADOWOLONY
+3 #15 RE: Burmistrz Wągrowca przedstawił projekt budżetu na 2023ZADOWOLONY 2022-11-19 19:56
Karuzela to projekt, który pozytywnie wpłynął na jakość życia! Szeroki asortyment i wspaniałe sklepy! Dziękujemy i prosimy o kolejne sklepy! Wreszcie pojawiły się nowe marki, których u nas nie było! Super!
klient Biedronki
+4 #14 RE: Burmistrz Wągrowca przedstawił projekt budżetu na 2023klient Biedronki 2022-11-19 19:53
Mam nadzieje, ze w 2023 powstanie na Osadzie Biedronka albo Lidl... brakuje w tej czesci miasta dobrego dyskontu :)
Poli
+6 #13 RE: Burmistrz Wągrowca przedstawił projekt budżetu na 2023Poli 2022-11-19 16:47
Podczas otwarcia Karuzeli inwestorzy bardzo chwalili władze za przychylności w trakcie budowy Mnie ciekawi dlaczego my szarży mieszkańcy tego miasta nie widzimy takiej przychylności ani chęci pomocy Gdy inne miasta pomagają mieszkańca w zakupie węgla to w Wagrowcu cisza .Szkoda ze Karuzeli nie ogrzewają weglem , bo już by był zslatwiony tez dla nas.
BACA
+9 #12 RE: Burmistrz Wągrowca przedstawił projekt budżetu na 2023BACA 2022-11-18 09:51
Pań Tomasz czy inni lokalni biznesmeni węgla nie potrzebuje to dla kogo burmistrz ma go sprowadzać Bieda niech sobie sama radzi a nie zawraca gitarę. Po zatym kto yo ma załatwić skoro na etatach sami znajomi a oni nie mogą się przemęczać.
Bury bob
+6 #11 RE: Burmistrz Wągrowca przedstawił projekt budżetu na 2023Bury bob 2022-11-18 07:13
Berent gdzie jest wyngiel , bo na dworze minu .Przerósł Cie temat.
EddiM
+7 #10 Do #4EddiM 2022-11-18 06:23
Nie wiesz dlaczego? Zawsze wali się najwięcej tam, skąd można mieć jakiś zysk. A co można mieć od takich starych lub niepełnosprawnych? Trzeba im dać , dać mój drogi od siebie, a niekiedy siebie, wiec zysku żadnego. Tak dziś funkcjonuje ten świat. Ludzie to cwaniacy, nawet złotówki nie dadzajesli nie będzie o tym głosno i bez korzyści dla siebie. Cwaniactwo i lizusostwo kwitnie na potegę, a wszystko dla zysku, dla materii nie dla drugiej osoby. Nawet łapki w gorę na Facebooku stawiaja temu , kto coś znaczy i z kogo można mieć jakiś zysk. Wyrachowani.
Mieszkaniec_wizja
+11 #9 RE: Burmistrz Wągrowca przedstawił projekt budżetu na 2023Mieszkaniec_wizja 2022-11-18 06:14
W Wągrowcu nigdy nie było tak źle. Burmistrz stworzył siatkę układów, OSiR nie ma pieniędzy, bo Nielba miesięcznie za halę, boiska, biura, prąd, siłownię płaci zaledwie 400 zł miesięcznie (dwie sekcje po 200 zł każda), sytuacja w MPWiK tragiczna po powrocie p. Garnetza, MDK praktycznie nie działa, "swoja" Pani dyrektor wykonuje posłusznie polecenia burmistrza i blokuje dostęp do sal, na których może zarabiać. Kolejny temat - Veolia, za chwilę wejdzie nowy udziałowiec, bo miasto nie potrafiło, mimo 50% udziałów odpowiednio sprawować nadzoru nad spółką, Aquapark tonie, bez miejskiej kasy można zamykać.
Dramat! Jak mawiają elity przy kawie: "Ch...j, dupa i kamieni kupa".
Może czas na referendum? Berendt szkodzi miastu wspólnie ze swoim zastępcą. Co o tym sądzicie? Ostatnio burmistrz Mosiny w referendum stracił stołek.
Roxa
+12 #8 RE: Burmistrz Wągrowca przedstawił projekt budżetu na 2023Roxa 2022-11-17 19:35
Burmistrzu na kulturę jak najwięcej bo rozjebał ją pan w Wągrowcu doszczętnie, w sumie nie ma czego zbierać. Poza filmami w kinie (szału nie ma ale coś tam jest), nic się w mieście nie dzieje. Przykre to że ani nawet na żaden koncert nie można iść tylko po Damasławkach czy Margoninach trzeba jeździć. Co roku od jakiegoś czasu była biesiada, można było coś zjeść, potańczyć, porozmawiać ze znajomymi a tu co? Gów.o!!! Jedna zła decyzja i ch.j bombkę strzelił. Z utęsknieniem czekamy aż pan opuści Urząd Miasta Wągrowca.
PIS Janowy
+1 #7 RE: Burmistrz Wągrowca przedstawił projekt budżetu na 2023PIS Janowy 2022-11-17 18:15
Beee! Beeee! A co to jest "bezzwrotne dofinansowanie" ktorym zaplaci sie za "realizacje wiekzsosci zadan" (ach jak to dumnie i naukowo brzmi)? BEEEEE! BEEEEEEEE! Pieniazki . darowizna od Bila Gatesa czy firmy Pfizer?
Moze ktos "elitom yntelektualnym wongrofca" wytlumaczy?
Czy to ay na pewno nie kasa z kieszeni ludzi czy pozyczka ktora trzeba bedzie trzeba splacic z kieszeni ludzi...? Beeee!
Ooo
+8 #6 RE: Burmistrz Wągrowca przedstawił projekt budżetu na 2023Ooo 2022-11-17 18:06
Planowanie wydatków o 12mln przewyższające dochody,które mogą być niższe od szacowanych w dobie szalejącej inflacji i galopujących odsetek?
Obecnie obsługa długu już z tego co wynika to ponad 1mln zł- na pewno Rada powinna okroić ten budżet z mniej ważnych wydatków.
PIS Janowy
-9 #5 RE: Burmistrz Wągrowca przedstawił projekt budżetu na 2023PIS Janowy 2022-11-17 13:22
I co barany covidowe? Beee, beeee! Burmistrz POkazał, że ma wizję i jaja aby projekty realizować, a wam malkontenci wszystko źle, w dupach się wam poprzewracało!
krzychu pks
+12 #4 RE: Burmistrz Wągrowca przedstawił projekt budżetu na 2023krzychu pks 2022-11-17 12:25
Do # masz racje , każdy ma swoje podwórko a my mamy im budować place zabaw. Może jeszcze zrobimy im parkingi koło domu żeby nie musieli parkować na swojej posesji jak to jest na ulicy Mikołajczyka .Tam mało komu chce się otworzyć brame i wjechać na posesje .
Niepełnosprawny
+8 #3 RE: Burmistrz Wągrowca przedstawił projekt budżetu na 2023Niepełnosprawny 2022-11-17 12:16
Place zabaw, ulice przy prywatnych domach jednorodzinnych, przedszkole, łaczniki, ścieżki rowerowe....a co dla starszych i niepełnosprawnych? Zabrakło farby na pomalowanie na niebiesko miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych i na znaki informacyjne przy wyremontowanych ulicach całą długość Jeżyka, Mickiewicza, Słowackiego? To jawna dyskryminacja burmistrzu. Nie obcuje lub nigdy nie obcował pan z takimi osobami? Ciekawe, bo pan do najmłodszych już też nie należy. Niepełnosprawni też chcą żyć!
hela
+15 #2 RE: Burmistrz Wągrowca przedstawił projekt budżetu na 2023hela 2022-11-17 12:11
Ciekawe komu potrzebny jest łącznik pomiedzy Kolejową a Rynkiem skoro obok jest ulica z chodnikiem Wojska Polskiego ? Czyżby ktoś wpływowy zamierzał dokonczyć rozpoczeto budowe przy starej masarni i sobie załatwił żeby mu miasto zrobiło dojazd .
l eo
-6 #1 popieranie złodziejal eo 2022-11-17 12:03
odwiert geotermalny- precz z tym!To popieranie złodzieja z Torunia !

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.