• KW
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 793

Jesteś zainteresowany teleopaską dla seniora?

Miasto Wągrowiec zamierza pozyskać środki na zakup teleopasek dla seniorów. Aktualnie MOPS w Wągrowcu prowadzi szacowanie potrzeb.

Miasto Wągrowiec zamierza wystąpić do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej o środki finansowe na Moduł II Korpusu Wsparcia Seniorów (w skrócie KWS). W ramach tego modułu dla seniorów w wieku 65 lat i więcej będzie można zakupić teleopaskę oraz pokryć koszty jej użytkowania przez okres trwania projektu, czyli do końca 2023 roku.

Teleopaska zawiera funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe, takie jak puls i saturacja, przycisk bezpieczeństwa (sygnał SOS), detektor upadku. To kluczowy element tzw. systemu teleopieki, na który składa się także telecentrum zatrudniające ratowników medycznych.

W celu oszacowania potrzeb MOPS w Wągrowcu prosi osoby zainteresowane udziałem w projekcie o zgłaszanie chęci swojego udziału w tym programie.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt 📨 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub ☎️ 67 262 08 85 w godzinach pracy MOPS. Do tej pory wągrowiecki samorząd realizował tego typu projekt w ramach środków własnych – w latach 2021-2022 systemem teleopieki objętych zostało około 40 osób.


 

Komentarze   

Adam P.
-1 #4 OpiniaAdam P. 2023-01-12 13:48
Moja opinia:
- Samorząd nie powinien kupować drogich usług teleopieki, jak może mieć dla seniorów o wiele lepsze zabezpieczenie i to przy wielokrotnie niższych kosztach. Takie zakupy należy uznać za rażącą niegospodarność środkami publicznymi.

-Biznesowe firmy teleopieki nie mogą znaleźć na wolnym rynku klientów na swoje urządzenia i usługi, które ludzie uważają za nieprzydatne i nie chcą wydawać na nie swoich pieniędzy, a więc wymyślono sposób na zgarnięcie publicznych pieniędzy przeznaczonych na pomoc seniorom. Zatem SENIORZY wówczas z tego powodu BARDZO DUŻO TRACĄ.

- Oferowane przez teleopieki moduły telefonii komórkowej, nie gwarantują dotarcia sygnału wezwania pomocy do odbiorcy i z uwagi na ich cechy techniczne nie powinny być stosowane do celów zapewnienia bezpieczeństwa. Ponadto często są to urządzenia, które z uwagi na ich parametry techniczne niedługo mają przestać działać w telefonii komórkowej.

Przeprowadzone testy wykazały, że np.:

- Lokalizacja GPS często w istotnym zakresie odbiega od rzeczywistego położenia, co może być przyczyną nie odnalezienia osoby wzywającej pomoc i tragicznych konsekwencji z tym związanych. Włączony GPS powoduje szybkie rozładowanie baterii.

- Czujniki upadku zainstalowane w tego typu urządzeniach, w praktyce nie zdają egzaminu.

- Czujniki np. pulsu, saturacji, temperatury w tego typu urządzeniach wskazują jedynie bardzo niedokładne wyniki pomiarów, absolutnie nienadające się do diagnozowania pacjenta. Ich uruchomienie powoduje szybkie rozładowanie baterii.

- Czujnik zdjęcia opaski będzie wysyłał sygnał alarmowy za każdym razem, gdy senior zdejmie opaskę w celu ładowania jej baterii, a także za każdym razem, gdy ją zdejmie np. w celu umycia się – parodia❗

Warto zapoznać się z opinią Krajowego Sztabu Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej na temat korzystania z teleopieki: ⬇
https://ratownictwo.org/aktualnosci/504-teleopieka-a-siec-ratunkowa

Oni już kilkadziesiąt lat temu wymyślili Sieć Życia i prowadzą w prawidłowy sposób, a na dodatek korzystnie z niej jest bezpłatne ewentualnie można dobrowolnie przekazać symboliczną składkę.

Warto też zwrócić uwagę na to, że program MRiPS nie narzuca posiadania przez urządzenia wszystkich wymienionych funkcji. To gmina ma określić jakie funkcje ma mieć taka „opaska” lub urządzenie bezpieczeństwa.
Wuja
+8 #3 RE: Jesteś zainteresowany teleopaską dla seniora?Wuja 2023-01-12 11:34
Panie Burmistrzu żeby Panu czasem w Bydgoszczu nie założyli opaski.
Wuja
+5 #2 RE: Jesteś zainteresowany teleopaską dla seniora?Wuja 2023-01-12 11:32
Berent założy Ci opaskę a pogotowie przyjedzie po 3 godzinach .
Emeryt
+6 #1 RE: Jesteś zainteresowany teleopaską dla seniora?Emeryt 2023-01-12 10:21
Berent opaskę załóż sobie na głowę my chcemy łatwego dostępu do lekarzy itd . ,może jeszcze nam załatwisz rabat u porucznika SB lindnera

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.