• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1342

Konsultacje społeczne dot. rewitalizacji plaży miejskiej

Rozpoczyna się kolejny etap na drodze do rewitalizacji plaży miejskiej. Trwają konsultacje społeczne.

Po rozstrzygnięciu konkursu na koncepcję architektoniczną zagospodarowania terenów nad Jeziorem Durowskim miasto przystąpiło do opracowania programu funkcjonalno-użytkowego dla rewitalizacji plaży miejskiej, kąpieliska oraz istniejącego parku wraz z przebudową amfiteatru w Wągrowcu – etap I.

Konsultacje potrwają do 23 stycznia 2023 r. Warto przypomnieć, że inwestycja otrzymała w ubiegłym roku ponad 11,3 mln złotych dofinansowania w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Zakres prac związanych z tą inwestycją obejmuje między innymi:

▫️rekultywację terenu plaży miejskiej; punkty dookoła plaży zostaną uzupełnione o natryski otwarte oraz przebieralnie;
▫️budowę kąpieliska składającego się z 3 basenów otwartych wytyczonych poprzez pływające pomosty, tj. brodzika o głębokości do 1,2 m, basenu rekreacyjnego oraz basenu pływackiego posiadającego 6 torów;
▫️budowę budynku dwukondygnacyjnego pokrytego dachem płaskim. Budynek zostanie częściowo wkomponowany w istniejącą skarpę brzegu rynnowego jeziora. Wewnątrz budynku na poziomie plaży ulokowana zostanie baza WOPR, ambulatorium, lokal gastronomiczny, wypożyczalnia sprzętu plażowego, toalety publiczne, przebieralnie oraz pomieszczenie dostosowane do karmienia i przewijania dzieci. Na kondygnacji pierwszej ma się znaleźć klubokawiarnia. Na dachu budynku planuje się nasadzenia roślin oraz taras widokowy;
▫️budowę placu zabaw zlokalizowanego na skarpie - będzie składał się z wertykalnego placu zabaw ulokowanego na naturalnym zboczu zejścia do jeziora oraz części płaskiej w postaci wycięcia w skarpę, gdzie ulokowane zostaną zabawki;
▫️budowę obiektu usługowego; wykonanie ciągu komunikacyjnego łączącego plażę z ul. Kościuszki - otwarcie osi widokowej;
▫️budowę ścieżek rowerowych, ciągów pieszych, dróg komunikacji wewnętrznej, obiektów małej architektury, sieci infrastruktury.

Przy głównych wejściach na promenadę mają być ulokowane punkty informacyjne z mapą, odległościami oraz orientacyjnym czasem przejścia. Znajdą się tam również panele informujące o jakości powietrza, o temperaturze powietrza, jak i wody oraz prędkości wiatru i jego kierunku.

Inwestycja będzie realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”, a dofinansowanie w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład stanowić ma aż 90% planowanych kosztów.

Aby wziąć udział w konsultacjach do programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania inwestycyjnego pn. Rewitalizacja plaży miejskiej, kąpieliska oraz istniejącego parku wraz z przebudową amfiteatru w Wągrowcu - etap I, należy zgłosić swoje uwagi na przygotowanym formularzu i złożyć je do 23 stycznia 2023 roku poprzez przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miejski w Wągrowcu, ul. Kościuszki 15a, 62-100 Wągrowiec.

Formularz można także złożyć osobiście w siedzibie urzędu, w godzinach jego pracy, tj.: od godz. 8:00 do 17:00 w poniedziałki, od godz. 7:30 do 15:30 we wtorki, środy i czwartki oraz od godz. 7:30 do 14:30 w piątki.

Złożone przez uczestników konsultacji uwagi, zostaną poddane ocenie ich zasadności i możliwości realizacji w zakresie zgodnym z obowiązującymi przepisami, warunkami technicznymi itp. oraz uzgodnione w projekcie technicznym.


📥 Dokumenty do pobrania:

 1. Formularz konsultacyjny: plik DOC.
 2. Program funkcjonalno-użytkowy: plik PDF, plik DOC.
 3. Część informacyjna: plik PDF.
 4. Załączniki: plik PDF.

Komentarze   

Pół-żartem,pół serio
-1 #11 RE: Konsultacje społeczne dot. rewitalizacji plaży miejskiejPół-żartem,pół serio 2023-01-17 14:03
A jak to się wkomponuje w te istniejące baseny bo jakoś tego nie widzę.
olo
+7 #10 betonozaolo 2023-01-17 12:12
zobaczcie kacerek, cały betonem zalany !
Wioleta
+12 #9 RE: Konsultacje społeczne dot. rewitalizacji plaży miejskiejWioleta 2023-01-17 08:39
Taaaa już widzę te konsultacje.... Wyremontują plaże za kasę podatników, a potem zamkną, tak jak parking przy zejściu do plaży i dadzą biznesmenowi, żeby więcej kasy zarabiał. A jak nie, to zawsze można studniówki tam urządzić i będzie jeszcze więcej. Od wieków zejście do plaży było dla ludzi, a nie opłotowane a ludziom zostawili pół metrową scieżkę. Jak na plazę ma tam zjechać osoba na wózku inwalidzkim? Przeginacie ludzie z dyskryminacją i pazernością!
esteta
+9 #8 Wincyj betonu please!esteta 2023-01-16 22:53
Wincyj betonu! Wincyj betonu! Wincyj pozbruku! Wincyj! Ma być tak betonowo jak na osiedlu naprzeciw biblioteki na Średniej! Tylko beton i pozbruk, a zieleń to w doniczce.
Olo
+6 #7 RE: Konsultacje społeczne dot. rewitalizacji plaży miejskiejOlo 2023-01-16 20:42
Panie burmistrzu przy tak kosztownej inwestycji proszę się przyjrzeć wydatkowaniu środków żeby komus łapka nie zaswedzila. Proisze też mieć baczenie na wykonanie prac tak jak Pan dopilnować swojej szlagierowej inwestycji ścieżki rowerowej z barierkami i tunelem.Wiem że na Panu można polegać widać to po Karuzeli która Pan tak dopilnować że wszystko tam gra jak w zegarku Pan P napewno jest zadowolony .
Kutka
+1 #6 RE: Konsultacje społeczne dot. rewitalizacji plaży miejskiejKutka 2023-01-16 20:18
Co się dziwicie, stara czerwona szkoła, jeszcze za naczelnika stary dostał zielone światło, osla wprowadził i tak do dziś fajans w Wągrowcu i nie tylko odpierdzielala
Hula bula
+10 #5 RE: Konsultacje społeczne dot. rewitalizacji plaży miejskiejHula bula 2023-01-16 14:02
Już widzę te zaprojektowane zjazdy dla niepełnosprawnych i służb ratunkowych ciekawi mnie też rozwiązanie i projekt z parkingami chyba że to plaża tylko dla mieszkańców Reja, Jeżyka,
pokot
+9 #4 RE: Konsultacje społeczne dot. rewitalizacji plaży miejskiejpokot 2023-01-16 13:48
Ok.Zaplecze dla sprzętu pływajacego,kawiarenke i stoliki w b ryle budynku inponujacego widze.
Otoczenie no cóz pomosty,sciezki,schody...
A gdy ktos zechce rozłozyc koc czy sam na reczniku poopalać sie to gdzie ma pójsć w krzaki do lasu ?????? Gdzie tu miejsce dla seniorow .
Znowu barierki powstawiacie w piach dla oka nie dla bezpieczeństwa. I drewno wszechobecne ile bedzie konserwacja tego kosztowac .Jak wygladały ławki na pkp po roku kto choc troche otoczeniem sie interesował to widział.
I raz
+10 #3 RE: Konsultacje społeczne dot. rewitalizacji plaży miejskiejI raz 2023-01-16 13:24
Mixer a kto by miał to zaprojektować haha kamych ten dureń haha ulicy nie potrafi porządnie rozrysować a taką inwestycje, starych by było tam wejść czy coś by na głowę nie spadło
Karol I
+13 #2 RE: Konsultacje społeczne dot. rewitalizacji plaży miejskiejKarol I 2023-01-16 13:19
Już dwa razy wziąłem udział w konsultacjach odnośnie inwestycji i poprawy wizerunku Wągrowca trzeci raz nie mam zamiaru pierdole to. I tak ten potomek czerwonej gnidy narysuje to co mu pasuje, a później przez takiego deblia od lat Wągrowiec wygląda jak wygląda. Więc głupa niech przestaną rżnąć i za robotę niech się wezmą.
Mixer
+18 #1 RE: Konsultacje społeczne dot. rewitalizacji plaży miejskiejMixer 2023-01-16 11:24
Rozumiem że brak tematu zadaszenia amfiteatru to żart na 1 kwietnia. Amfiteatr miał być zadaszony z budżetu obywatelskiego kilka lat temu, pan Berent to zablokował twierdząc że „rewitalizacją płazy miejskiej obejmie również amfiteatr”.
Pytam się: Co z amfiteatrem? Kiedy będzie choćby zadaszenie bo widząc co robi a raczej czego nie robi obecna dyrekcja MDKu to jesteśmy skazani na maciupkie imprezy skierowane do wąskiego grona odbiorców, coś większego (nie zawsze pod względem widzów😂😂😂) tak jak „sławny koncert TLove o którym zarówno my mieszkańcy jak i pewnie organizator czyli miasto i MDK chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć będzie w amfiteatrze na spróchniałych deskach pod chmurką i tylko modlić się aby nie padało ani nie grzało za mocno słońce. Jeszcze raz, Co z amfiteatrem????

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.