• KW
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 3337

Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ów

Burmistrz Jarosław Berendt zaparkował na miejscu dla niepełnosprawnych. Na miejsce wezwano patrol policji, jednak policjanci postanowili nie karać niesfornego kierowcę, włodarz został pouczony!

Dzisiaj około godziny 1300 jeden z mieszkańców Wągrowca zauważył, że samochód burmistrza Jarosława Berendta stoi na parkingu przed Urzędem Miejskim w miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych.

Mężczyzna postanowił wezwać patrol policji.

Policjanci podczas interwencji pouczyli burmistrza i odstąpili od wystawienia mandatu karnego. Włodarz Wągrowca przeprosił i przeparkował samochód.

Mężczyzna, który wezwał patrol, zapowiedział, że odwiedzi Komendanta Powiatowego Policji insp. Macieja Kusza i porozmawia z nim o tej interwencji, jego zdaniem - pouczenie w tym przypadku jest niedopuszczalne.

Rodzi się pytanie, czy w przypadku zwykłego obywatela policjanci też zastosowaliby pouczenie, czy od razu wystawili mandat karny i naliczyli punkty karne?

Prawo jest równe dla wszystkich, jednak jak pokazuje ta interwencja, wągrowieccy policjanci stosują przywileje dla VIP-ów. 

Warto dodać, że za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych, kierowca musi liczyć się z mandatem karnym w kwocie 800 złotych i 5 punktami karnymi.

Tym razem dzięki "uprzejmości policjantów", włodarzowi udało się zaoszczędzić, jednak wstyd pozostał!


 

Komentarze   

Adam i Adam
+1 #46 Do #33Adam i Adam 2023-01-30 07:59
No tak rozumiem, twoja glowka nie potrafi myśleć jak nikt ci nie pokaże obrazka jak przedszkolakowi. Musi być zaśpiewane, narysowane, wyświetlone, sto razy wytłumaczone, to może odrobinka dotrze do mózgownicy.
Zxzx
+4 #45 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówZxzx 2023-01-30 05:25
Panie Starosto proszę pouczyć osobę która jeździ służbowym autem z dróg powiatowych nie nauczy się parkować Dziś te wasze padło stoi na prywatnym miejscu postojowym przy bloku na ul Wegnera , miejsce to przynależy do sklepu Zologicznego Z tego z tego co kiedyś widziałem tym autem jeździł niski otyły Pan.Na przyszłości już Pan wie że trzeba eweloperom nakazywac w pozwoleniu , budowe większej liczby więcej miejsc parkingowych przy nowych blokach a małemu grubaskowi nie zaszkodzi przejsci się pieszo a nie parkowacvgdzie mu się podoba .
Kris
-14 #44 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówKris 2023-01-29 14:44
Do #37 puknij się ty w łeb
kamil 2
-14 #43 Pani Magister!kamil 2 2023-01-27 20:43
Dobry wieczor ! Tylko PIS ! Tylko wlasciwe radio w Toruniu ! Pani to chyba jest w pierwszym szeregu ,gdy PIS rozdaje nieswoje pieniadze !Jedyny program ,ktory Pani oglada to TVP1 i Info ! Ktory prezenter jest pani idolem ? Holecka ,Ogorek czy Jakimowicz ? Niech Pani zacznie juz odkladac pieniadze na Radio w Toruniu, gdyz jak ta Pani partia przegra to nad radiem w Toruniu moze swiecic tylko....ksiezyc !!!Gratuluje wyboru !!!
wwrcc
+13 #42 co wolno...wwrcc 2023-01-27 15:48
no tak, "co wolno wojewodzie to nie tobie, smrodzie" i tu mamy przykład przysłowia wprowadzonego w życie. A zwykły szary człowiek mandat płaci za przejscie w odległości metra od pasów. Przykre to :(
Gustawson
+18 #41 Zostańcie w domuGustawson 2023-01-26 17:00
Pytanie do bezradnych , który z Was na sesji zażądał wyjaśnień od Berenta w temacie jego zachowani ? Czyli parkowania gdzie mu pasuje , zarzutów o łapówkarstwo. Czego die boicie że Was też o coś zapyta?Dajcie dobie spokój z przychodzeniem na sesję niech Wam płacą obojętnie czy jesteście czy nie bo i tak na sesji siedzicie jak p .... a tak przynajmniej zaoszczędzimy na ogrzewaniu i prądzie.
Rychuu
+16 #40 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówRychuu 2023-01-26 16:45
Bolo - skoro twierdzisz że to nie jest miejsce dla inwalidy to jakim prawem policja pouczyła burmistrza ?
zdrowie
+14 #39 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówzdrowie 2023-01-26 16:36
Niestety i tu strzelił sobie włodarz miasta w olano. Prawy czlowiek przyjął by mandat bo i nalezy sie za zaparkowanie na tym miejscu gdy nie ma karty parkingowej niepełnosprawnego. Panowie plicjanci wam od swych przełozonych reprymenda się nalezy . Ale widac są równi i równiejsi nadal w naszym mieście.
Park
+21 #38 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówPark 2023-01-26 15:25
Nie dziwcie się tym policmajsterkom.
Mandat to się daje emerytce na pasach lub uczniowi podstawówki, a nie burmistrzowi - nikt nie chce sobie kariery złamać.
Pani Magister
+5 #37 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówPani Magister 2023-01-26 14:46
Ludzie,ile w was jadu!!!
Mój wspaniały syn nie może patrzeć na ogrom nienawiści jaka się przetacza przez portal!
Skoro Pan Burmistrz zaparkował na tzw.kopercie to widocznie miał ku temu ważny powód.
Może nawet nie zauważył że jest to miejsce uprzywilejowane i to dlatego.
Dzisiejszy pęd życia,presja i ciśnienie spoleczne...to wszystko sprawia że jesteśmy roztargnieni i nie zauważamy różnych rzeczy.
Tym bardziej Pan Burmistrz, który ma całe miasto na głowie!
Panie Burmistrzu,ja i mój wspaniały syn jesteśmy murem za Panem.
Tylko PiS
MieszkaniecGminy
+24 #36 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówMieszkaniecGminy 2023-01-26 12:09
Nasz Burek, to zwykły karierowicz bez zasad, a że policja jest na posyłki rządzących tu lokalnie, czy tych w Warszawie, wiadomo nie od dziś!
Nazwałbym ich PiS-ja, bo przyjmują do tej formacji coraz większe niedojdy, które cieszą się że są utrzymywane z naszych podatków, bo w prywatnym sektorze pracy nie znalazły, albo nie są zbyt przebojowe do bardziej wymagającej pracy...
Wapniak
+19 #35 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówWapniak 2023-01-26 11:44
Ludzie,do czego to dochodzi. Moje rodzinne miasto, moi ziomale i takie zachowania. Wstyd! Zero honoru,kultury,poczucia sprawiedliwości i uczciwości. Jak można tak kalać mundur,tak go upodlić! A pan Berent- cóż...brak kulturalnych słow by określić pana zachowanie - pana ,świadomie z małej litery.
nowy
+25 #34 mandaty dla obywatelinowy 2023-01-26 11:08
Niestety Pan rzecznik Policji milczy, a sprawa jest bardzo przykra, dla szarych mieszkańców którzy dostają mandaty za podobne przewinienia.... Panowie Policjanci trochę cywilnej odwagi jeżeli było wszystko ok to powiedzcie to tym co zapłacili za inne złe parkowania
Bolo
-9 #33 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówBolo 2023-01-26 10:02
A czy miejsce dla niepełnosprawnych jest oznakowane odpowiednimi znakami pionowymi i poziomym? Jeżeli nie to policjanci nie mogą ukarać bo przekroczą uprawnienia. A nie kojarze by było dobrze tam oznakowane miejsce tak samo jak na rynku odpowiednio. Jeżeli jest błędnie oznakowane to jest to normalne miejsce do parkowania.
Nannnaaaannaannaaaa
+26 #32 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówNannnaaaannaannaaaa 2023-01-26 08:30
Czyli można parkować na niebieskiej kopercie, bez żadnych konsekwencji. Hurrrraaaa. No jak tu się teraz dziwić zwykłemu śmiertelnikowi, ze parkuje sobie na środku drogi pod szkołą czy przedszkolem włącza awaryjne, wychodzi z dzieckiem, prowadzi do szkoły czy przedszkola , a reszta czeka grzecznie nie mogąc przejechać, bo droga zbyt wąska... Tu się wyprawia, tu się wyprawia....raczej bezprawie. Szok.
Iza
+29 #31 mandat /pouczeniaIza 2023-01-26 08:27
Niedawno policja w nieoznakowanym czerwonym aucie na PWA ..... stała we wjeżdzie do biedronki przy ul. Kasprowicza i łapała przechodzących przez ulicę nie po pasach. Sama policja stała autem w miejscu blokującym wjazd do biedronki, gdyż w tym miejscu nie ma miejsca postojowego. Łapali przechodzących z Intermarsche do biedronki. Złapanemu dawali mandat 50 zł, twierdzili że nie będą pouczać bo my mamy znać wszystkie przepisy i ich przestrzegać. Kiedy wylegitymowany zwrócił uwagę że w tej chwili kiedy kiedy jemu wypisują mandat inny przechodzi też nie na pasach policjanci stwierdzili że jak ja chcę mam go złapać bo oni są w tej chwili zajęci. Przechodząc przez drogę nie stworzyłem żadnego zagrożenia gdyż żadne auto w tym momencie nie jechało. Niestety policja nie chce słuchać żadnych tłumaczeń, mają wlepiać mandaty żeby zarobić dla państwa i tyle. Uważam że to jest wstyd żeby policja sama łamiąc prawo karała innych a sama pozostawała bezkarna.
Niepelnospr.ruchowa
+25 #30 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówNiepelnospr.ruchowa 2023-01-26 08:18
Ekipa z Kosciuszkowej i wierzbowej zaczęła minusować zamiast pracować. Zabrać im w pracy komórki prywatne
Oha
-15 #29 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówOha 2023-01-26 07:20
Mieszkaniec zgłosił hahaha dobre kapuś donosiciel urzędowa 60. Łazi za rządzącymi od kilku miesięcy z prawej dupe liże a z lewej czeka na okazje. Takie jak ta śmiechu warte. Może by warto przypomnieć akcje poprzednich burmistrzów i zastępców. Gówno 💩 burza 🌩. Pozdrawiam tą urzędową 60 💩
Borewicz
+34 #28 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówBorewicz 2023-01-26 05:25
Pan komendant wprowadził na Komendzie tak rodzinna atmosferę że teraz vipy ,lekarze czy inni notable są nie karani .Nie mówiąc już o wynoszeniu informacji służbowych z komendy. Zapewne kto chce to już wie kto ośmielił się ruszyć burmistrza .Panie komendancie może poda pan nazwiska swoich bohaterów którzy byli tal łaskawi do Pana burmistrza .
Kolo
+21 #27 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówKolo 2023-01-26 05:18
Najpierw większości akceptuje zakupy które samorządowcy robią policji a później się dziwi że policja głaszcze po glowie darczyńców za przewinienia .Myślicie że darujacy robią to bezinteresownie ?
Mnbv
+28 #26 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówMnbv 2023-01-26 03:09
Strach pomyśleć co ten człowiek robi jak go nikt nie widzi .Tu na oczach mieszkańców olał ludzi niepełnosprawnych a co jeszcze ma za uszami to nawet w Bydgoszczy nie wiedzą.
Jan m
+26 #25 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówJan m 2023-01-26 01:36
Berent pokazał niepełnosprawnym środkowy palec .
nygus
+39 #24 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ównygus 2023-01-25 23:50
ja tam tez stalam kolo bankomatu,i te kmioty chcieli mi dac mandat ,ale nie przyjelam bo im zmierzylam ze jest 1,5 metra chodnika pomimo ze auto moje tam parkuje ,i cwaniaczki pojechali sobie.
klient Żabki
-7 #23 -klient Żabki 2023-01-25 22:47
#10 - pod bankomatem PKO BP nie ma parkingu, tam jest chodnik. Parking jest pod Żabką, tak więc wystawiać mandaty tym, którzy by najchętniej wjechali do bankomatu :D
Oczy przetarte
+17 #22 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówOczy przetarte 2023-01-25 21:33
Wstydu narobił wszystkim mieszkańcom jako człowiek mający ich reprezentować.
Myślę,iż ten etat wytworzony przez burmistrza od dbania o jego wizerunek nie jest już potrzebny- można zlikwidować ,bo tu już osiągnięto bardzo wysoki poziom,niżej spaść oczywiście jeszcze można,ale mam madzieję,iż tak się nie stanie.
Niedługo Wągrowiec zasłynie kolejną negatywną wyjątkowością.
Kris
+11 #21 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówKris 2023-01-25 21:31
Skoro pan burmistrz chce być na miejscu inwalidy, to może ktoś mu pomoże?
Kolo
+9 #20 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówKolo 2023-01-25 21:31
Berent ma wielkie ego ale kim jest faktycznie widzimy pp takich sytuacjach .
Hell
+12 #19 VipHell 2023-01-25 21:13
Mam prośbę do tego pana który dzwonił na policję i zamierza się wybrać do komendanta. Proszę by Pan zapytał czy w tym mieście jest szansa że jeszcze kiedyś zobaczymy piesze patrole czy policjantow będziemy widzieli tylko w radiowozach. Bo jeśli tak to po pierwsze nigdy w tym mieście już nie będzie lepiej a po drugie trzeba będzie zacząć zbierać na hurtowe ilości maści na hemoroidy dla wszystkich z komendy
Khy
+12 #18 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówKhy 2023-01-25 21:04
Lekarz nie musi być badany czy jest trzeźwy w pracy , burmistrz nie jest karany adekwatne do wykroczenia Taki jest obraz tej nieudolnej policji
Petent
+3 #17 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówPetent 2023-01-25 20:51
Cześć #4, rusz komórką, ale tą drugą, w mózgu.
Burmistrz jest osobą publiczną, i dlatego podaję się jego tytuł stanowisko, imię i nazwisko.
Pani Magister
+8 #16 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówPani Magister 2023-01-25 20:35
Teraz widzicie jakie poważanie i szacunek ma nasz wspaniały Pan Burmistrz!?
Ciężko na to pracował ostatnie lata, często kosztem własnego życia prywatnego i licznych wyrzeczeń!
Na taki szacunek w oczach dzielnych stróżów prawa trzeba sobie zasłużyć.
Ci co szkalują Pana Burmistrza powinni się 3 razy zastanowić zanim oplują go jadem.
Miał Pan pełne prawo zaparkować tam gdzie chce!
Jest Pan Włodarzem miasta i rządzi nim
Tylko PiS
jaś fasola
+1 #15 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówjaś fasola 2023-01-25 19:43
A czego wy się spodziewacie po ludziach PO-PSL-wczoraj jeden z nich dał PO-pis w radiu ZET-totalny i.di.o.t.a nijaki sikorski.Trzeba mieć katron po margarynie zamiast głowy.Głosujcie dalej na idiotyzm w powiecie i gminie.
Marlenuś serduszko
+18 #14 Zawsze parkował gdzie chciałMarlenuś serduszko 2023-01-25 19:34
Jak był dyrektorem w szkole na Kcyńskiej to po chodniku wjeżdżał na teren szkoły, zostawiając swoje auto na wprost drzwi wejściowych, aby portier widział i kamery miały baczenie. A reszta szukała miejsca pod marketami!
Juhass
+14 #13 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówJuhass 2023-01-25 19:11
Pijarów strzał w kolano, wielki wstyd, że taki ktoś rządzi tym miastem.
Bożesztymój
+17 #12 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówBożesztymój 2023-01-25 18:50
Nigdy niezaparkowałbym na miejscu dla niepełnosprawnych z szacunku dla tych osób,które mają ciężej od sprawnych,choćbym musiał dojść kilometry.
Nie wiem i nie rozumiem,co trzeba mieć w głowie żeby korzystać wykorzystać takie miejsce- czy burmistrz jest niepełnosprawny?
Zaczynam się zastanawiać.
Inwalida
+23 #11 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówInwalida 2023-01-25 18:48
Ekipa Berendt siedzi teraz przy kompach i minusuje nasze wypowiedzi. Jutro jak bedą w pracy, wszystko wróci do normy. Śmiechu warte.
Burmistrz to zwykłe ZERO, który nie rozumie problemów niepełnosprawnych. Zwykły pozer i ignorant.
Jdjdjdh
+13 #10 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówJdjdjdh 2023-01-25 18:41
Obecnie godzina 18:86 milicjanci od dobrych 30 min wlepiają mandaty (ten sam patrol)byłem w kilku sklepach ten sam radiowóz na niebieskich światełkach kasował ludzi pod bankomatem pko wiadomo jak się tam parkuje w celu wyciagnięcia gotówki
Przy intermar….. pewnie za przejście pieszego w sposób niedozwolony tylko karać i karać i jeszcze busa zatrzymali tez na kolejowej ehhhh
Złodzieje w białych rękawiczkach niech pouczenia dają tak jak burkowi
Skoro przykład idzie z góry to max stawkę powinien dostać i tyle
Rodzic
+12 #9 Wszystkie dzieci nasze sąRodzic 2023-01-25 17:50
No proszę Pan Burmistrz parkuje w miejscu nie dozwolonym a my nie możemy zaparkować przed przedszkolem nr 1 bo nie ma dla nas miejsca i naszych dzieci za to mandaty są nam wręczane. Dosyć, że włodarz naszego miasta nie szanuje osób niepełnosprawnych to jeszcze ma za nic rodziców i nasze prośby.
Niepelnospr.ruchowa
-12 #8 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówNiepelnospr.ruchowa 2023-01-25 17:45
Może jakiś apel do niepełnosprawnych by interweniować w Poznaniu o miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych w wielu punktach naszego miasta? Chętnie się pod tym podpisze, bo póki co tylko markety dbają o to, by takie miejsca były.
Mieszkaniec N
+6 #7 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówMieszkaniec N 2023-01-25 17:36
Brawa dla Pana który zgosił. Tylko czy interwencja w mieście coś wniesie? Myslę, ze trzeba od razu wszystko zgłaszać do Poznania
Niepełnosprawny
+1 #6 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówNiepełnosprawny 2023-01-25 17:22
I tym samym burmistrz dał przykład łamania przepisów, a nie ukaranie mandatem daje teraz przyzwolenie innym na popełnianie takiego wykroczenia. Będą powoływać się na brak mandatu dla burmistrza i zajmować miejsca niepełnosprawnym. Zazdrościcie niepełnosprawnym im tej karty????? Chętnie oddam każdemu tę bardzo pożadaną kartę ale pod warunkiem, że zabierzecie też sobie moją chorobe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Coż nikt nie zna dnia ani godziny i każdy może być chory. W wielu miastach przy niebieskich kopertach umieszczane są tabliczki własnie z takim napisem" ZABRAŁEŚ MOJE MIEJSCE ZABIERZ TEZ MOJĄ CHOROBĘ" Nie życzę nikomu choroby, która pozwala uzyskać pozwolenie na parkowanie w takich miejscach.
Niepełnosprawny
-3 #5 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówNiepełnosprawny 2023-01-25 17:11
Co z miejscami dla niepełnosprawnych na nowo wyremontowanych ulicach Jeżyka, Mickiewicza, Słowackiego? Przypominam, że remont zakończył się pół roku temu, a przed remontem były miejsca dla niepełnosprawnych, teraz nie ma żadnego. Przepisy wyraźnie mowią o tym, ze na 10 miejsc parkingowych musi być jedno dla niepełnosprawnych. Na wyżej wymienionych ulicach nie ma żadnego! To dyskryminacją takich osób panie Berent. Dał pan temu wyraz parkując na takim miejscu nie mając odpowiednich dokumentów, no chyba że jednak pan ma, a ukrywa niepełnosprawność...
Whats going on
-35 #4 Gdzie się podział obiektywizm?Whats going on 2023-01-25 17:05
Hmmm... skoro wiemy jak nazywała się osoba popełniająca wykroczenie, to dlaczego z artykułu nie dowiadujemy się jak nazywa się pan "uprzejmie donoszę" ?
ja
+31 #3 Równi i równiejsi.ja 2023-01-25 17:02
Za natarczywość złego parkowania przez Burmistrza , powinien on publicznie przeprosić wszystkich obywateli naszego miasta, Na dodatek powinien dobrowolnie poddać się karze wpłacając na Hospicjum 1500 zł. Zobaczymy czy Burmistrz ma HONOR. Jeżeli tego nie zrobi ,powinien być traktowany jak zwykły CIEĆ, który chowa się za posadą burmistrza i kasuje nasze pieniądze. Cóż Policja ,nie jest godna zaufania społeczeństwa. Chroni tylko tych co siedzą na stołkach, a zwykłym obywatelom co posiadają grosze walą mandaty z górnej półki .Ciekawi mnie kto na komendzie podjął decyzję tylko o pouczeniu ?.
czesiu
+20 #2 pouczenieczesiu 2023-01-25 16:44
bo inaczej burmistrz nie kupi kajdanek z futerkiem
Mirosław W.
+22 #1 RE: Mandaty dla obywateli, pouczenia dla VIP-ówMirosław W. 2023-01-25 16:00
Policjanci to chłopcy w rurkach, normalnie nikt by ich nie przyjął, teraz służą władzy: obstawy prezesa i jak widać, warszawka schodzi na prowincje - burek pouczony.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.