• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1567

Wągrowiec – Lider Rozwoju Regionalnego

Na prestiżowym X Polskim Kongresie Przedsiębiorczości, który odbył się w Krakowie, miasto Wągrowiec zostało uhonorowane prestiżową statuetką Lidera Rozwoju Regionalnego.

Wyróżnienie, przyznane przez Polską Agencję Przedsiębiorczości, odebrał osobiście burmistrz miasta, Jarosław Berendt. Dwudniowe spotkanie zgromadziło czołowych polskich przedsiębiorców, naukowców oraz przedstawicieli samorządów. Była to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń i dyskusji o nowych trendach w życiu społecznym i gospodarczym Polski. Udział w Kongresie to nie tylko szansa na promocję miasta, ale także możliwość poznania innowacyjnych rozwiązań, które mogą zostać zaadaptowane w Wągrowcu.

Burmistrz Berendt aktywnie uczestniczył w panelach dyskusyjnych, koncentrując się na zagadnieniach związanych z wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Jego zaangażowanie w te tematy pokazuje, jak ważne jest dla Wągrowca dbanie o zrównoważony rozwój i ekologiczne innowacje.

Równie ważnym elementem Kongresu były rozmowy kuluarowe, w których burmistrz Berendt wymieniał się doświadczeniami z innymi samorządowcami. To doświadczenie pozwala na nawiązanie nowych kontaktów oraz zapoznanie się z najlepszymi praktykami w zakresie zarządzania miastem i rozwoju lokalnego.


 

Komentarze   

Cxz
+2 #9 RE: Wągrowiec – Lider Rozwoju RegionalnegoCxz 2023-11-16 11:40
Może coś bliżej kto zgłosił, ile podmiotów przystąpiło do konkursu , ile dziennie takich nagród wydają itd Bo nie wiemy czy to jest wybór z tysiąca czy tylko trzeba się zgłosić? Panie Jarku może nam się Pan pochwali jaki zysk z tej nagrody a jakie koszty ? Tak wogole jak pan może reprezentować nas mieszkańców jak wpisując Pana nazwisko wychodzą takie nie ciekawe informacje .Powinien Pan się wstrzymać aż do wyjaśnienia sprawy z oficjalnym reprezentowaniem miasta .
Cxz
+2 #8 RE: Wągrowiec – Lider Rozwoju RegionalnegoCxz 2023-11-16 11:26
Do # 3 podczas otwarcia Karuzeli na Wschodzie przemawiający tak bardzo dziękowali Burmistrzowi i Staroście za pomoc Mnie ciekawi czym ta pomóc się objawiała skoro są przepisy równe dla wszystkich a jakoś nie słyszałem żeby zwykły Kowalski który się buduje czy otwiera działalności był az tak zadowolony z pracy urzednikow ? Co rozwoju przedsiębiorczości za czasow Betenta to można iści na targowisko przy Kasprowicza .Nie piszcie że w Wrc niema pracy bo jakoś nie znam radnego czy kogoś z jego famili aby byli na bezrobociu nawet już ludzi beż kwalifikacji na dany etat i słupy zatrudniają żeby bezrobocie zmniejszyć .
Nikuś
+2 #7 RE: Wągrowiec – Lider Rozwoju RegionalnegoNikuś 2023-11-16 11:14
Do # 6 masz rację, kiedyś też cis wpisałem i to samo się pokazywało Przecież ten człowiek robi miastu darmowa reklamę lepsza jak Nielba za miliony zlotych .Jeszcze jak sprawa się skończy jak z tym z Mutowanej Gośliny to już calkiem będzie głośno. Choć coś czuję że Sławek Neuman i nowy rząd zakupi kilka dywanów i tacy ludzie jak Grodzki , Gawłowski , Giertych itp .będą oczyszczeni z zarzutów i jeszcze im podatnicy zapłacą odszkodowania .Przez tą kadencję Pan Tusk musi pozamykać pisowców i 8mln ludzi wybić z głowy PiS Oczywiście jak Piskorski kradł czy naciągał prawo to do paki, łącznie z mundurowymi .Mam tylko nadzieję że Tusk nie dogada się z Putinem czy Niemcami i wyślę zwolenników pisu do koloni karnych na terenie Rosji czy do Niemiec do obozów koncentracyjnych .Żal by było siedzieć na Syberi jak w Polsce po stu dniach będzie druga Szwajcaria
Bezrobotna
+4 #6 RE: Wągrowiec – Lider Rozwoju RegionalnegoBezrobotna 2023-11-16 09:53
Szukałam w internecie o jaką przedsiębiorczość może chodzić, ile przedsiebiorstw powstało i ile miejsc pracy pojawiło się w Wagrowcu za kadencji obecnego Burmistrza? Bez urazy, ale znalazłam kilka artykółów na Portalu WRC, które dają do myślenia?
"Burmistrz Wagrowca Jarosław Berent czeka na wyrok"
"Burmistrzowi Wagrowca grozi osiem lat więzienia"
"Wracamy do sprawy karnej Jarosława Berenta"
"Burmistrz Wągrowca nadal bez wyroku, kolejna sprawa w lipcu".
Nie wiem o jaką przedsiebiorczość chodzi? Jeżeli ktoś wie, to bardzo proszę napisać.
Odp#
+9 #5 Odp#Odp# 2023-11-16 06:22
Tak tak my widzimy i odczuwamy tę przedsiebiorczość. Opłaty za śmieci chyba najdroższe w kraju, jedyny menadżer przedszkola publicznego w kraju, mieścina upstrzona scieżynkami rowerowymi z podzielonych na połowe chodnikow, w szpitalu leczący bez kwalifikacji( program tv), brak lekarza okulisty, diabetologa na NFZ, -łamane prawo do bezpłatnego specjalistycznego leczenia, pijane nastolatki i agresywni nastolatkowie- program tv, inne media ogólnopolskie, inna przestępczość w tym posiadanie różnych substancji- media ogólnopolskie itp, itd. Drogi do Poznania co rano zapchane autami wyjeżdżającymi do pracy, bo w mieście nie ma pracy oprócz marketów i molocha tapczanowego, pytam gdzie ta przedsiębiorczość, która poprawiła standard życia samych mieszkańców ? Ile powstało miejsc pracy dla każdej grupy społecznej? Chyba jednak nikt nie sprawdza tych ochów i echow które piszą o sobie sami zainteresowani w zgłoszeniu do takiej nagrody. Kto w ogóle to zatwierdza? Rada miasta? Kto skorzystał na tym rozwoju przedsiębiorczości i na czym polega wg zainteresowanych ta przedsiębiorczość?chcemy to wiedzieć, bo poza podwyżkami za wszystko jakoś nie odczuwamy wyższych standardów życia. Wszedzie trabią o plajtach a taki Pcim mały kwitnie, to ciekawe zjawisko, coś mi przypominają takie przechwałki.
Urząd miasta
+14 #4 SodomaUrząd miasta 2023-11-15 23:43
Wycieczki w urzędzie miasta to norma, wymyślają pretekst by tylko wyjechać, nachlać się i obrócić pracownice. To co tam się dzieje to nikt by w to nie uwierzył.
Henryk Grewling
+11 #3 Kto promuje Polską przedsiębiorczość???Henryk Grewling 2023-11-15 21:54
Zastanawia mnie fakt, czy Polska Agencja Przedsiębiorczości nagradza za rozwój przedsiębiorczości polskie podmioty gospodarcze na terenie miasta Wągrowca,czy obcych i ich słupy.Widzę,ja rozlały się po terenie miasta z obcymi nazwami markety,na Wschodzie nastąpił piorunujący przyrost marketów.W centrum miasta,tradycyjnym Rynku i okolicy wolne lokale handlowe!Czy właściciele tych sklepów zrezygnowali z prowadzenia działalności handlowej w związku z nagrodą Polskiej Agencji Przedsiębiorczości!?
Proszę tylko nie mówić,że powstały nowe miejsca pracy!!! W sklepie rodzinnym zaangażowane są conajmniej dwie osoby!!!A w markecie więcej....nic z tego!!!
Na Wschodzie byłem z dwa tygodnie temu w jednym z marketów,zatrudnienie na zmianie,aż 2 ekspedientki!!!Powierzchnia marketu zajmuje conajmniej 20 sklepów z okolic Rynku!W 20 sklepach zatrudnionych jbyłoby 40 osób!!!Towar w marketach marki chińskie badziewie...niszczy polską przedsiębiorczość i polski drobny handel!!!
Za co otrzymuje się nagrodę,czy za likwidację polskiej przedsiębiorczości!!!Spójrzcie wyborcy wokół siebie i zastanówcie się czy czasami
patrzycie ,a nic nie kojarzycie i w efekcie głosujecie na ładnie gadające głowy wbrew własnym interesom!!!
Kolo
+10 #2 RE: Wągrowiec – Lider Rozwoju RegionalnegoKolo 2023-11-15 12:04
Berent ta nagrodę chyba dostał za dublowanie stanowiska w przedszkolu .Ciekawe czy o Bydgoszczy też miał jakis ?wyklad
Cxc
+11 #1 RE: Wągrowiec – Lider Rozwoju RegionalnegoCxc 2023-11-15 09:57
O wartości nagrody świadczykto ją odebrał Może coś o kosztach ile ten cyrk i wycieczka Berenta nas kosztowała i co z tego będzie miał podatnik ?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.