• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1003

Zakończył się V sezon Wągrowieckiego Roweru Miejskiego

Wągrowiec zakończył piątą edycję Wągrowieckiego Roweru Miejskiego (WRM). Blisko 9 tysięcy użytkowników przejechało 281 tysięcy kilometrów.

Od 15 marca użytkownicy mieli możliwość korzystania z rowerów Roovee, które dzisiaj - 1 grudnia - zostały przewiezione do magazynów Zakładu Komunikacji Miejskiej. Popularność miejskich jednośladów jest imponująca, co widać w statystykach — liczba przejazdów i pokonany dystans są znaczące.

Miejskie jednoślady pomagają w codziennym przemieszczaniu się, dojeżdżaniu do pracy czy szkoły, a także w aktywnym spędzaniu czasu wolnego. Wprowadzony w 2019 roku system rowerowy cieszy się rosnącą popularnością, co potwierdza liczba użytkowników — z 2724 osób w pierwszym sezonie do ponad 8600 obecnie. W zakończonym sezonie użytkownicy WRM przejechali ponad 281 tysięcy km w ciągu ponad 36 tysięcy godzin, pokonując w sumie ponad 142 tysiące przejazdów.

Obecnie, po zakończeniu sezonu, rowery przechodzą posezonowe naprawy, a miłośnikom miejskich jednośladów pozostaje oczekiwanie na kolejny sezon​​​​.


 

Komentarze   

Mnbv
+1 #10 RE: Zakończył się V sezon Wągrowieckiego Roweru MiejskiegoMnbv 2023-12-04 10:52
Najlepszy to jest hit że dosyć że rowery miejskie się nie sprawdziły to jeszcze na miasto epuscili prywatne hulajnogi .Jak tacy ludzie mogą kierować miastem jsk oni sami dobie sprowadzili konkurencję. Z takim podejściem to faktycznie im tylko zostaję siedzenie przy biurku tamnie trzeba za dużo myśleć
Henio Obserwator
-1 #9 RE: Zakończył się V sezon Wągrowieckiego Roweru MiejskiegoHenio Obserwator 2023-12-03 18:58
Proste operacje na liczbach - 281 tys . km / 9 tys użytkowników daje nam 31,2 km na "użytkownika". Przez 8 miesięcy. Bez komentarza.
Pamiętam, ze chyba rok temu wygnany z portalu janowy policzył ile przejechał każdy rower w sezonie (tym razem w artykule nie ma ma wzmianki o ich ilości). Wtedy wychodziło coś około 30 minut dziennie.

Ma racje tez Olo - przydałoby się cos o kosztach tego sukcesu wspomnieć.
Kolarz
+4 #8 RE: Zakończył się V sezon Wągrowieckiego Roweru MiejskiegoKolarz 2023-12-03 13:00
Panie burmistrzu widzę że z myśleniem u Pana kiepsko.Podpowiem Panu jak można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i wykorzystywać rowery przez cały rok .Skoro niema pan środków na nowy piec w muzeum wystarczy na okres zimy rowery miejskie wstawić do muzeum na stojaki .Wtedy zwiedzający mogą podziwiać wystawę i przy okazji się rozgrzać. Może Pan tak samo zrobić w swoim gabinecie, zakręci Pan grzejnik i może Pan pedałować ile Pan chce , przy okazji poprawi się kondycja i zdrowie .Nie musi Pan dziękować za pomysł ma Pan pomysł gratis.
pokot
+3 #7 RE: Zakończył się V sezon Wągrowieckiego Roweru Miejskiegopokot 2023-12-02 20:10
Jedyny pożytek z rowerów ze nie trzeba na autobus czekac i w kazdej chwili z pkt a do b się przemieści człowiek.
Minus to brak poszanowania własnosci przez co tak naprawde zysku co w pysku owe rowery przynosza. A młodziez zapomniała ze ma wlasne
jednoślady w piwnicach,garażach.
Ilu urzędników rowerami miejskimi do pracy jeżdzi dajac przykład innym by samochody w domu zostawili.
Olo
+3 #6 RE: Zakończył się V sezon Wągrowieckiego Roweru MiejskiegoOlo 2023-12-02 12:20
Berent I jego ekipa tak się zachowują jakby nam wszystko fundowali z własnych kieszeni Podają jakąś informację która im pasuje ale o kosztach zero .Panie burmistrzu akurat Pan powinien być najbardziej transparentny jako osoba dysponująca pieniędzmi społeczeństwa To nie szkoła zawodową i nadzór Starosty tu społeczeństwo chce transparentności w finansach .Brak zestawienia kosztów pokazuje że czegoś się obawiacie .
ioioioio
+4 #5 RE: Zakończył się V sezon Wągrowieckiego Roweru Miejskiegoioioioio 2023-12-02 07:16
Proszę o wyszczególnienie godzin korzystania z rowerów. Z pewnością mogę już teraz stwierdzić, że były to godziny wieczorne i nocne oraz, że w żaden sposób nie zmniejszyły ruchu pojazdów w dzień. Jestem też pewien, że najmniej używane były w godzinach dopołudniowych, a rano prawie wcale.
ioioioio
+7 #4 RE: Zakończył się V sezon Wągrowieckiego Roweru Miejskiegoioioioio 2023-12-02 07:11
jeśli rowery są uszkodzone, a z moich obserwacji wynika, że tak. Korzystała z nich głównie młodziez i to zwykle wieczorem i nocą, kiedy pod wpływem alko wracalli z imprez do chaty robiąc przy tym sporo hałasu. Nie wspomnę o szaleńczej jeździe nimi po chodnikach i jezdni, bo ścieżki rowerowe im zbyt wąskie, to zebrać ich dane i kosztami obciążyć mamusie i tatusia( jeśli taki jest) lub samych wyrostków jeśli są pełnoletni. Z jakiej racji wszyscy podatnicy mają przyczyniać się do tego, by kwitło pokolenie patologii?
Olo
+4 #3 RE: Zakończył się V sezon Wągrowieckiego Roweru MiejskiegoOlo 2023-12-01 22:06
Do # 2 jak zaczniesz pracować i płacić podatki to zaczniesz się pytać na co one idą. Także skończ z zasiłkami i zabierz się za pracę. Podobno rowery miały zastąpić prywatne auta na drogach to jestem ciekaw ilu kierowców zaniechało jazdy autem do miasta i pojechało rowerami Z tego jest taki zysk jak z Nielby ktora ma promowac miasto a tracimy na nią miliony towarem miejskim Bo jak widzę to większości rowerów wypożyczą młodzież Także akurat to nie wypaliło. Zamiast wydawać setki tysięcy złotych to może lepiej zainwestować to w coś innego .Skoro nic nie ma o kosztach to znaczy że są niewspółmiernie wysokie do założonego celu .Podobnie dziś słyszałem jak będzie dużo wiatraków to będzie tania energia chyba debil wierzy w te bajki
Parterr
-2 #2 RE: Zakończył się V sezon Wągrowieckiego Roweru MiejskiegoParterr 2023-12-01 21:50
Olo debilu🤔, rowery są od 5 lat, a ciagle jakiś prostak 🫣 pisze o kosztach. Rowery to strzał w dziesiątkę 🎯 i zapamiętaj to sobie pajacu z BMW za 5 tysięcy.
Olo
-2 #1 RE: Zakończył się V sezon Wągrowieckiego Roweru MiejskiegoOlo 2023-12-01 20:29
Czy koszty związane z rowerami miejskimi poniósł burmistrz ze swojej prywatnej kieszeni czy podatnicy bo jakoś żadnych kwot niewidze .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.