• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 15377

Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelację

Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt został skazany. Włodarz czuje się niewinny, nie zgadza się z wyrokiem i już zapowiada apelację.

Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt w 2020 roku usłyszał dwa zarzuty. Śledczy zarzucili mu czerpanie korzyści finansowych, miał przyjąć łącznie 8 tysięcy złotych.

Sprawa dotyczyła nadużyć przy ubieganiu się o dotacje unijne na szkolenia w sektorze handlowym i publicznym, a także przyjmowania korzyści majątkowych. Włodarz Wągrowca został oskarżony o dwa przestępstwa określone w artykule 228 § 1 Kodeksu Karnego, czyli o łapownictwo, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Sąd w Bydgoszczy wydał dzisiaj wyrok skazujący. Wyrok jest nieprawomocny. Burmistrz Berendt już zapowiedział apelację.

- Dzisiaj Sąd Rejonowy w Bydgoszczy wydał orzeczenie w mojej sprawie, pomijając niestety liczne okoliczności przemawiające na moją korzyść. Przyjmuję takie rozstrzygnięcie z pokorą, ale nie zgadzam się z nim. Stałem się ofiarą pomówienia. Orzeczenie jest nieprawomocne. Po zapoznaniu się z jego pisemnym uzasadnieniem, odwołam się do sądu wyższej instancji - poinformował Jarosław Berendt, burmistrz Wągrowca.

Nie znamy jeszcze treści wyroku, jutro wystąpimy do sądu o szczegóły. Warto dodać, że każdy skazany, każda osoba przebywająca w więzieniu czuje się niewinna.


PRZYPOMNIJMY. Śledztwo prowadzone było przez policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie aktu oskarżenia. Całe śledztwo dotyczyło nadużyć przy ubieganiu się o dotacje unijne na szkolenia w sektorze handlowym i publicznym, a także przyjmowania korzyści majątkowych.

Z materiału zgromadzonego w tej sprawie wynikało, że warszawska firma mogła wyłudzać dotacje unijne. Firma prowadziła szkolenia na terenie całej Polski, ale zdaniem śledczych fałszowała dokumenty, dzięki którym spełniała wszystkie wymogi uprawniające do dofinansowania. Szacuje się, że w ten sposób firma mogła wyłudzić około 800 tysięcy zł.

Zatrzymano 3 osoby, które usłyszały zarzut oszustwa kredytowego. W trakcie śledztwa zatrzymano 3 kolejne osoby podejrzewane o przyjmowanie i wręczanie korzyści majątkowych. Wśród zatrzymanych i oskarżonych o przyjmowanie łapówek był burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

Berendt usłyszał dwa zarzuty. Zdaniem śledczych miał on dwukrotnie przyjąć korzyść majątkową. Pierwszy przypadek dotyczył lipca 2018 roku, jako dyrektor ZS nr 1 w Wągrowcu w zamian za udostępnienie sali komputerowej w kierowanej przez niego szkole miał otrzymać 2 tysiące zł.

Drugi zarzut dotyczył grudnia 2018 roku, wtedy Jarosław Berendt nie był już dyrektorem ZS nr 1, tylko burmistrzem Wągrowca. To właśnie już jako burmistrz miał przyjąć kolejne 6 tys. w związku z zawartą umową na przeprowadzenie egzaminów zewnętrznych. Umowa zawierał jeszcze jako dyrektor, tuż przed wyborami samorządowymi.


 

Komentarze   

wyborca 2024
+18 #61 :)wyborca 2024 2024-01-26 20:03
Czas na nowego burmistrza! Czas na przewietrzenie miejskich instytucji! Czas na przewietrzenie miejskich placówek edukacyjnych! Tak samo czas najwyższy na zmiany w powiecie, bo tam w powiatowych instytucjach od lat te same twarze! Czas na zmiany i to wszędzie!
Kolo
+2 #60 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęKolo 2024-01-26 19:29
Rufa '- czy to wina Tuska że dziadek wstąpił do Wermachtu.Byl wychowany w tej kulturze i już tak zostało .Choć zapewne niemieckie wychowanie go tak nie bolało jak to ze koledzy nazywali go Rogaczem po zdradzie jego malżonki Takiego premiera na potrzeba który patrzy na wschód I zachód.
Rufa
-16 #59 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęRufa 2024-01-26 17:08
Proszę, oto siłą wiary i modlitwy: w kościele Wojciecha odbyła się mszą, i teraz już szczęśliwie i sprawiedliwie Pan poseł (podkreślam: _poseł_) Wąsik oraz Pan poseł (_podkreślam: _poseł_) Kamiñski są już wśród wolnych ludzi!
A znęcanie się nad więźniami politycznymi było!!!
I co zrobił Tusk?
GADAŁ PRZEZ TELEFON PO NIEMIECKU!!!!!111
Rsda
-3 #58 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęRsda 2024-01-26 15:34
Do # 57 racja lgbt trzeba szanować ale już z wierzących można się nabijać .Od razu wiadomo z jakiej opcji politycznej ten komentarz .
Rufa
+2 #57 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęRufa 2024-01-26 14:41
Chciałem coś napisać o Tusku, ale napiszę później, bo teraz jest różaniec w radiu Maryja.
Rsda
+14 #56 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęRsda 2024-01-26 14:01
Jak zapadnie prawomocny skazujący wyrok nowy burmistrz powinien zrobić audyt poczynań obecnego burmistrza To samo powinno stać się w powiecie trzeba sprawdzić lata pracy dyrektorskiej w szkole Pana Betenta Kto tak nie uczyni to może też mieć coś za uszami .
Tyjkhgfssao
+24 #55 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęTyjkhgfssao 2024-01-26 06:50
Kolejnym burmistrzem może zostać tylko rodowity wągrowczanin znający od podszewki problemy i potrzeby mieszczuchów! Miasto zawsze miało place zabaw i chodniki, nie mają traumy z dzieciństwa pod postacią ubłoconych butów i rowera w radlince czy braku huśtawki i piaskownicy, dlatego ścieżki rowerowe, skate parku czy sto tysięcy placyków zabaw z huśtawkami nie są nam tu niezbędne do życia! W mieście potrzeba miejsc pracy, zakładu nie tylko dla popegeerusow bez wyksztalcenia. Pytam po co te płatne uniwersytety wągrowieckie? Po to żeby za kasę produkować ludzi, którzy muszą i tak się stąd wynosic, bo pracy dla nich nie ma!!! To jest upadłe miasto, tylko z nazwy!!! Ludność głównie napływowa, bez dobrych manier, zasad, kultury itp.
Mieszkaaniec
+26 #54 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęMieszkaaniec 2024-01-26 06:15
Nagłośnić to do mediów ogólnopolskich! Sprawa menedżerki przedszkola publicznego powinna być tu też jak najbardziej nagłośniona. To trwonienie publicznych pieniędzy. A ten pan nie tylko jako burmistrz ale jednocześnie nauczyciel nieważnie czy wyrok jest prawomocny czy nie, aktualnie ma wyrok i od dnia następnego powinien być zawieszony w wykonywaniu swoich obowiązków!!!! Radni czekamy na natychmiastową reakcję w tej sprawie i na oficjalną informację w mediach.
Rufa
-17 #53 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęRufa 2024-01-25 23:36
Lewactwo niesie na sztandarach tolerancję poszanowanie człowieka ale już ludzi o innych poglądach to najlepiej zamknąć w psychiatryku Może poprosicie Tuska to załatwi z Niemiec kompanie emerytowanych palaczy z obozów zagłady i odpalicie krematoria ? Macie prawie wszystkie media w kraju i jeszcze nie dajecie rady , wprowadźcie cenzurę opisujcie z Nitrasem katolików a jak jeszcze Wam nie będzie odpowiadało to powtórzcie Katyń. Żyje na tym świecie sporo lat ale takie chęci zemsty na przeciwnikach politycznych nie widziałem. Nagle okazuje się że ostatnie 8 lat yo żyliśmy jak w Korei Wszystko chcecie naprawiać niszczyć bo jest inne .Zwykły człowiek już nie wie co ma robić prawo wprowadzacie takie jak tozumiecie je Wy .Chyba nie myślicie że przez kadencje czy dwie zmienicie 7 mln ludzi Pamietajcie będzie jak za komuny napiętnowali kościół to chodziło więcej osób Chcieli żeby wszyscy myśleli jaktowarzysze to był opór społeczny coraz większy. Także nie dacie rady zgnębić Nas Polaków którzy chcą Polski sywerennej i niepodległejTu macie przykład swojego człowieka w każdej społeczności są różni ludzie nie zawsze kryształowi U Was narazie będą bo nic z tego szamba nie wypłynie skoro media i instytucje są Wasze
Inez
-8 #52 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęInez 2024-01-25 23:07
Stachu lewactwo może być skoro są fani Biedronia , Smiszka czarzastego czy milera itd .Tylko niech lewactwo nie narzuca swych ideologi większości Ja na nich głosować czy patrzeć nie muszę są mi obojętni Niech pływają w swoim bajorku
Inez
+13 #51 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęInez 2024-01-25 23:01
Prośba do wszystkich potencjalnych chętnych do kandydowania do samorządów Nie zatajamy przynależności do PZPR , ormo do pracy w SB czy innych strukturach aparatu bezpieczeństwa PRL Panie Michale , Andrzeju itd pani Elu pani Basiu itd. prosimy o uczciwości. Także nie werbujemy w sobie podległych instytucjach
ludzi do zapełniania list
Stachu
-7 #50 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęStachu 2024-01-25 22:48
Lewactwo to coś co trzeba likwidować w zarodku …
Wągrowczanka
+13 #49 Do #18Wągrowczanka 2024-01-25 21:34
Chyba wymieniłeś wszystkich, a zarazem dałeś odpowiedź na kogo nie powinniśmy głosować.
Beata
+22 #48 CyrkBeata 2024-01-25 19:14
Jest kolejny z wyrokiem Burmistrz kolega z Milenium H. Paluch i do trójcy może Dobro Wraca Raczka rączkę ciągnie
Major
+27 #47 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęMajor 2024-01-25 18:06
Berendt się sam zaorał 🚜. Nie wierzę w jego niewinność 😒. Teraz spory orzech do zgryzienia 🥜 mają kandydaci na radnych, którzy chcieli kandydować do Rady Miejskiej z jego list. Taki start to samobójstwo polityczne 💥 Berendt w ciągu kilku najbliższych miesięcy może stracić urząd, a kandydaci zostaną z łatką 🏷️ To może zaważyć na dalszym funkcjonowaniu, bo kto będzie chciał rozmawiać z człowiekiem, który wspierał skazanego?

Podobnie mieszkańcy, głos oddany na Berendta to głos stracony i bardzo drogi 💸 Berendt tracąc stanowisko, doprowadzi do kolejnych "DROGICH" wyborów 🗳️ Warto dodać, że to nie koniec, a raczej początek jego problemów, a tych jest bez liku. Kobiety, pieniądze, alkohol 🍷.
Koniec PiS!
+11 #46 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęKoniec PiS! 2024-01-25 17:35
Jeżeli faktycznie Zadroga ma lewicowe poglądy to bardzo dobrze - mam mój głos. Małe wyjaśnienie. Do podstawowych postulatów lewicy należy zaliczyć ideę równości i sprawiedliwości społecznej, walkę z dyskryminacją, popieranie praw socjalnych w społeczeństwie, interwencjonizm państwowy, gospodarkę rynkową, rozdział Kościoła od państwa.
Mieszkaniec Wrc
+3 #45 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęMieszkaniec Wrc 2024-01-25 16:55
Do #42 czytanie ze zrozumieniem nie boli. Nigdzie nie napisałem, że mam do kogoś pretensje, tylko zwyczajnie nazwałem rzeczy po imieniu, i jest to jak najbardziej na miejscu. Niestety nasze miasto ma ewidentnego pecha do burmistrzów Według mnie żadna z osób pełniących tę funkcję w naszym mieście od 1989 roku nie nadawała się na to stanowisko, i absolutnie nie rozwiązała żadnych z istotnych potrzeb i oczekiwań mieszkańców.
Wrc
+26 #44 MieszkaniecWrc 2024-01-25 16:47
Myślę że szanowny pan Berent powinien pójść na urlop bezpłatny po drugie wagrowczanie mają już dość tych układów i ukladzików. W szpitalu brak specjalistów za chwilę zostaną nam tylko panie sprzątające. Dyrektor przedszkola bez kwalifikacji. Przedszkola nie wyremontowane odstraszające wyglądem. Liceum na klasztornej odstrasza podejściem i traktowaniem uczni ale co tam dyrektor musiał zostać ten sam bo jest radnym. Jedynym słowem brak słów!!!
Michu
-14 #43 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęMichu 2024-01-25 16:23
Oczywiście że poglądy kandydata i jego przynależności partyjna jest bardzo ważna Nie wyobrażam dobie żeby Polsk patriota głodował na lewicę czy np kandydata z pdl Który to pdl zawsze na kolanach Prodi sby był w jakiejkolwiek koalicji tylko żeby trzymać ryj w korycie Od czasu gdy PO pomogło w wyborach czerwonyemu Milerowi czy cimoszewiczowi
i to tylko został nam PiS Tsm chociaż tych kilu czerwonych ma zero do gadania i nie są przeciwko suwerennosci Polski Co do pochodzenia kandydatów to jeszcze gorzej bo wszyscy są z okolicznych wsi
Kolo
+5 #42 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęKolo 2024-01-25 16:05
Nazywanie kandydatów lewakami, czy czynienie pretensji z tego, że ktoś należy do Platformy Obywatelskiej jest nie na miejscu. To nie ma znaczenia jeśli kandydat nadaje się na to stanowisko.
Widzę, że hejterzy chcieliby kogoś z PISu u władzy w Wągrowcu i niemałbym nic przeciwko jeżeli byłby to DOBRY kandydat..... jednak życie i sytuacja w kraju po ośmiu latach rządów PIS pokazała czym "pachnie" taki PIsowski kandydat. Wydaje mi się, że mieszkańcy Wągrowca są za mądrzy aby głosować na kandydatów związanych z PIS, którzy po prostu się nie nadają.
Mieszkaniec Wrc
+15 #41 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęMieszkaniec Wrc 2024-01-25 15:47
Berendt praktycznie jest skończony jako burmistrz i kandydat na drugą kadencję, więc czysto hipotetycznie zostało aktualnie dwóch kandydatów. Jeden z platformy, który już był burkiem, i drugi młody lewak bez jakiegokolwiek doświadczenia w zarządzaniu, który do niedawna lansował się z obecnym burkiem i pomagał w jego lansowaniu. Tragedia, bo po raz kolejny pozostaje wybór nie na kogoś ale na mniejsze zło dla miasta i jego mieszkańców.
Miasto
+29 #40 BurmistrzMiasto 2024-01-25 15:12
Burmistrzem powinna zostać tylko i wyłącznie osoba z Wągrowca czyli rodowity wagrowczanin który zna to miasto i potrzeby mieszkańców!!!!
Do #4
+6 #39 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęDo #4 2024-01-25 14:52
Ich jest chyba dużo więcej.
Olo
+26 #38 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęOlo 2024-01-25 14:45
Pan Starosta z zastępca nucą sobie pod nosem Nic się nie stało nic się nie stało , zamiatsmy dalej jak zawsze . Żadnej krytyki swojego postępowania , samouwielbienie Drodzy rodacy czas pokazać im drzwi niech wypiedalaja razem z tymi swoimi kolesiami z powiatu
.
Xxxxccxxxc
+4 #37 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęXxxxccxxxc 2024-01-25 14:40
Najgorsze jest to ze niema normalnego kandydata Jeden sam się wykluczył drugi to lewak którego kandydatura może się podobać tym którzy nie żyli w ko.unie słabo żyli w tych czasach i nie narzekali bo byli związani z uwczesna komuna Trzeci już był.
Mietek
+12 #36 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęMietek 2024-01-25 14:37
Hahaha przecież to Berendt się przy nich wylansował. Ilu ludzi dziś zostało z Berendtem? Nikt i to już od dawna z nim nikt nie współpracuje. Dlatego tym bardziej teraz powinien Berendt mieć świadomość w jakim jest położeniu. Zadroga powinien wygrać i to będzie dla Berendta największa kara jak będzie mu musiał przekazać władzę. Tak ich zwalczał, zatrudnij bulteriera, który okazał się jamnikiem. Za te wszystkie zachwiania teraz ma nauczkę. Może chociaż na koniec przegra j przeprosi, choć wątpię, że taki typ przeprosi.
Xxxxccxxxc
+18 #35 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęXxxxccxxxc 2024-01-25 14:14
Czy ktoś wie gdzie jest Sławek Neuman ? Chyba sobie jaja robi Już dawno powinien temat załatwić a nie żeby niewinnych ludzi ciągnąć po sądach Mam nadzieję że się obudzi i pomoże w odwołaniu.Tez nic nie słychać o Szejnflecie ani Jaśkowiaka też się pochowali ?
Sus
+9 #34 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęSus 2024-01-25 14:10
Byle nie Zagroda....i ten jego komitet, którego członków wylansował Jarosław...
Pół-żartem,pół-serio
+17 #33 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęPół-żartem,pół-serio 2024-01-25 14:00
Kamiński, Wąsik i.... Berendt
Mareczek
-5 #32 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęMareczek 2024-01-25 10:58
Dla mnie w tej sytuacji wybór jest prosty. Berendt nawet jak wystartuje to w kampanii będzie się przewijać jego problem z prawem. Powrót Poszwy to też byłaby fatalna sprawa dla miasta. Tylko Zadroga!
Remi
+23 #31 Burmistrz skazanyRemi 2024-01-25 10:50
Kurde, ale jaja! I to wcale nie jest śmieszne! Pewnie teraz nie ośmieli się kandydować bo go wyborcy obrzucą śmierdzącymi jajami. No Zadroga pomyliłeś się jak jego wyborcy. Radny wojewódzki, dyrektor, poważny gość jak by nie było, a tu takie szambo ! I na dodatek wciska kit, że to pomówienia. Kto w to teraz uwierzy? Gościu uszy po sobie i skok do Skoków w mysia dziurę...
Joanna-wagrowiec
+30 #30 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęJoanna-wagrowiec 2024-01-25 10:28
W Murowanej Goślinie , burmistrz też szedł w zawarte ,że niewinny ;)
Osiolek
+26 #29 A gdzie resztaOsiolek 2024-01-25 10:25
Teraz o tym dlaczego ciagle wygrywa firma Jack …. czy to zbieg okoliczności
Ale jaja
+23 #28 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęAle jaja 2024-01-25 10:21
Jeszcze tylko drugim skoczaninem, burmistrzem skoków się zajmą,bo oni z jednego wora
Rubi
+19 #27 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęRubi 2024-01-25 10:03
Tak się zastanawiam czy to wydarzyło się tylko dwa razy .Panie Jarku trzeba było uczyć się od najlepszych czyli lekarzy Onj fo tego dziś doprowadzili ze łapówki zalegalizowali Biorą kasę w prywatnych gabinetach a leczą później w państwowych placówkach. Już nie mówiąc o samym guru który do legalizacji kopert utworzył fundację. Oczywiście ludziom to nie przeszkadza bo nadal zasiada w Senacie . Także Pan z tymi śmiesznymi kwotami i legitymacja PO może spokojnie kandydować na kolejne 4 lata . Ten naród jest tak głupi że głosuję na partie a nie na osobę.
Ona
+28 #26 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęOna 2024-01-25 09:57
Panie Berendt..to już koniec Pana rządow..Nigdy nie interesowały Pana problemy mieszkańców Wagrowca..Widzi Pan tylko czubek własnego nosa.. Dla Pana liczy się tylko kasa..Musi Pan odejść..
.
Miuosh II
+17 #25 A kto go wypromował?Miuosh II 2024-01-25 09:43
Przypomnę tylko, że taką osobę - której rozliczne wady i zalety znane były powszechnie - reklamował właśnie Portal oraz ekipa pod szumnym szyldem "Bliżej Ludzi". Biegali po domach i opowiadali, jaki to poprzedni burmistrz zły i jaka to teraz będzie dobra zmiana. Jeszcze wcześniej Piotra Pałczyński - promotor radnego Jakuba, który mimo braku jakichkolwiek kwalifikacji chce wdrapać się na stołek - występował w różnych kampaniach na wspólnym banerze z Jarosławem B. (szkoda, że nie można tu wkleić zdjęcia). Teraz wszyscy oni nie chcą pamiętać, że są osobiście odpowiedzialni za dzisiejszy stan!
Utopia
+19 #24 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęUtopia 2024-01-25 09:42
Czy wiadomo jaki wyrok zapadł konkretnie ??
Sebo
+23 #23 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęSebo 2024-01-25 09:13
Czyżby prawo i sprawiedliwość wreszcie spadło na naszego burmistrza?
Norman
+31 #22 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęNorman 2024-01-25 08:31
Jarku, chyba szczęście przestało sprzyjać. Tyle razy ładowałeś na cztery łapy, ale teraz spadasz i to będzie bolało. Pamiętaj, że wszystkie osoby, które przez lata cierpiały na Twoich decyzjach, dziś patrzą na Twój upadek i szczerze biją brawo. Właśnie na to sobie zapracowałeś. To już jest koniec. Twój koniec.
Cxxxxx
+16 #21 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęCxxxxx 2024-01-25 08:28
Teraz czekam na Golema , Tylko Tusk Zlajdaczala prawica na panią manager , prezesa Nielby I pozostałych wielbicieli burmistrza że staną w jego obronie i stworzą komitet obrony , może zaczną głodówkę Zobaczymy czy w trudnej sytuacji jesteście z nim jak byliście jak rozdawał kasę i stołki Panie Berent zrobił Pan miastu darmowa promocje na całą Polskę Oczywiście do tej promocji dołożyli się radni którzy przez lata trwania sprawy nie zajęli stanowiska czyli go popierali. Teraz ciekaw kto sprawdzi działania burmistrza już na urzędzie burmistrza ? Nazywali się elita tego miasta a tu wyszło tylko szambo a nie rlita .
Cxxxxx
+22 #20 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęCxxxxx 2024-01-25 08:17
Panie Starosto kiedy zauważy Pan jakim synem Pan kieruje Ilu już pańskich podwładnych w ten sposób reklamuje Wagrowiec Zrobiliście sobie z Wagrowca pośmiewisko na cały kraj Nielba za miliony zlotych nie zrobiła nam takiej reklamy jak Pana ekipa
Chłopie zejdź że sceny i dalej się nie kompromituj razem z tymi wymienionymi w poprzednim komentarzu .Wszyscy wiedzą że to co wypływa to tylko części tego szamba
Cxxxxx
+17 #19 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęCxxxxx 2024-01-25 08:17
Panie Starosto kiedy zauważy Pan jakim synem Pan kieruje Ilu już pańskich podwładnych w ten sposób reklamuje Wagrowiec Zrobiliście sobie z Wagrowca pośmiewisko na cały kraj Nielba za miliony zlotych nie zrobiła nam takiej reklamy jak Pana ekipa
Chłopie zejdź że sceny i dalej się nie kompromituj razem z tymi wymienionymi w poprzednim komentarzu .Wszyscy wiedzą że to co wypływa to tylko części tego szamba
Jarek Wągrowiec zbaw
+31 #18 Starosta jak zwykle bezradnyJarek Wągrowiec zbaw 2024-01-25 08:07
Do #16 Inez: szkoła podlega pod powiat i kiedy Berendt był dyrektorem, to robił co chciał. W szkole kierowanej przez Berendta znalazła robotę żona starosty, a potem wicestarosty Michała Piechockiego. Robotę dostał również radny powiatowy i członek zarządu powiatu Jerzy Springer. Ten absolwent ASP w Poznaniu uczy do tej pory przedmiotów zawodowych bez wymaganych kwalifikacji. Nauczycielem tej szkoły jest inny członek zarządu powiatu Robert Woźniak. Wreszcie nauczycielem tej szkoły jest radny powiatowy Michał Liske. Od 2018 roku radną powiatową jest inna nauczycielka tej szkoły Justyna Michalska - ona przyszła na końcówkę rządów Berendta w szkole, bo potem został burmistrzem. Jak widać w szkole pracuje dwóch członków zarządu, jeden radny powiatowy, żona starosty/wicestarosty. Do tego wicedyrektorem w szkole na Kcyńskiej został nauczyciel Krzysztof Kasperkowiak, który jest kumplem starosty Tomasza Kranca (pomagał mu nawet w polu na żniwach). Kilkanaście lat temu komisja rewizyjna rady powiatu siedziała kilka dni w szkole, bo rozpatrywała anonim, w którym ktoś obsmarował dyrektora. Przewodniczącą komisji była radna Małgorzata Osuch (obecna przewodnicząca rady powiatu), a jednym z członków radny Piotr Pałczyński. Pioter siedział w jednej z sal przeglądając dokumenty, a w tym samym czasie w gabinecie dyrektora brylowała pewna nauczycielka uśmiechnięta bardzo szeroko :lol:Oczywiście komisja rewizyjna nie dopatrzyła się żadnych uchybień. Podsumowując: wszyscy o wszystkim wiedzieli, było przymykane oko na wiele okropnych rzeczy i nikt za to nie poniesie odpowiedzialności!
Ooo
+23 #17 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęOoo 2024-01-25 06:56
Mam pytanie,czy burmistrz jest jeszcze członkiem Platformy Obywatelskiej?
Coś sobie przypominam,że schował legitymację partyjną,ale czy jest nadal w PO?
To teraz może mieć znaczenie?
Inez
+17 #16 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęInez 2024-01-25 00:45
Mam pytanie czy wogole był jakiś nadzór nad tą szkołą czy wogole ktoś na to patrzy z góry? Jakie środki sprawdzające zostały zastosowane w tej szkole i innych po wypłynięciu tej sprawy , czy wszystko szło pod dywan ? Kto z nadzoru odpowie za niedopilnowanie swoich obowiązków czy skończy się tak jak lata wstecz jak w wydzielę
oświaty w UM gdzie kierownik uciekł na emeryturę bo niedopilnoeal pracownicy która kradła
Browarnia lidla
-13 #15 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęBrowarnia lidla 2024-01-25 00:29
Bez przesady może lepiej żeby te pomieszczenia stały puste Kiedyś to była norma wszędzie były wynajmowane salę czy inne pomieszczenia lub place czy to straż pożarna czy jakiś zakład pracy Dziś też się wynajmuje salę klasy czy np hale sportowa prywatnemu stowarzyszeniu z ogromną zniżka Co Wam się nie podoba że ludzie są przedsiębiorczy? Zajmnijcie się swoimi sprawami Za chwilę może zdzwonicie po Szczerbe i Jońskiego? Maliniak nie musi nikogo ułaskawiać wystarczy że to zrobi Pan premier albo marszałek Hołownia. Wogole co za osioł zaniósł papiery do tego dadu i i ustawił taki skład sędziowski. Przez takie działania zabiorą bam pieniądze z KPO i znów będziemy na tapecie w Brukseli Od dziś modle sie z Włodkiem Czarzastym żeby ten sąd się opamiętał Tak dalej być nie moze Na szczęście można się odwołać od wyroku tego reżimowego sądu .Nie mozemy dopuscic aby naszym miastem zarzadzało lewactwo
. Ja tam głosuję na kpo i kgb

Jutro pikieta przy Kaponierze będą Nas miliony
Vcxz
-22 #14 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęVcxz 2024-01-24 23:53
Nie wierzę w ten wyrok Pan burmistrz przez całą swoją kadencję pokazał wszystkim swoją uczciwości .Nie jeden pisowiec mógłby brać wzór z znaszego burmistrza Panie Jarku głową do góry w PO są tylko ludzie kryształowi Mieszkańcy trzymają za Pana kciuki Myślę że tu niema co za duzo się odwoływać tylko poprosić premiera Tuska I on powie kto tu ma rację. To jest zemsta polityczna pisiorow .
Bobo
+19 #13 MasakraBobo 2024-01-24 23:20
Oj chyba jest więcej takich że Skoków celebrytów. Niesamowite
Kryształ
+14 #12 RE: Burmistrz Wągrowca skazany. Jarosław Berendt zapowiada apelacjęKryształ 2024-01-24 23:05
No to burmistrzowi został już tylko strajk głodowy i oczekiwanie na ułaskawienie od Maliniaka.
PIS tak rozpieprzył sądownictwo że teraz każdy skazany będzie się czuł skrzywdzony i nie będzie uznawał wyroku. Republika bananowa normalnie.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.