• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 8802

Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczych

7 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem, grzywna 30 tysięcy, a także przepadek kwoty uzyskanej z przestępstwa — to jednak nie wszystko. Wracamy do nieprawomocnego wyroku skazanego burmistrza Wągrowca.

24 stycznia 2024 r. w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy zapadł nieprawomocny wyrok skazujący, w którym oskarżony Jarosław B. został uznany za winnego dwóch przestępstw z art. 228 par. 1 kk (łapownictwo) objętych uprzednio aktem oskarżenia.

- Sąd wymierzył mu za te czyny karę łączną 7 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 3 lat, grzywny w wysokości 300 stawek dziennych po 100 złotych, a także orzekł przepadek równowartości korzyści majątkowej uzyskanej z przestępstwa w kwocie 8 000 zł — poinformowała prok. Agnieszka Adamska-Okońska, Prokurator Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Dodatkową sankcją nałożoną przez sąd jest zakaz zajmowania przez Jarosława B. stanowisk związanych z zarządzaniem placówkami oświatowymi oraz pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach administracji rządowej i samorządowej, a także w jednostkach finansowanych ze środków publicznych. Zakaz ten ma obowiązywać przez 5 lat.

Wyrok nie jest prawomocny, burmistrz czuje się niewinny, już zapowiedział apelację. Podobne kroki podejmuje również prokuratura.

- Prokuratura wystąpiła do Sądu o sporządzenie na piśmie jego uzasadnienia. Ostateczna decyzja co do ew. zaskarżenia zapadnie po zapoznaniu się przez prokuratora — referenta z jego treścią — dodaje prok. Agnieszka Adamska-Okońska.


PRZYPOMNIJMY. Śledztwo prowadzone było przez policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie aktu oskarżenia. Całe śledztwo dotyczyło nadużyć przy ubieganiu się o dotacje unijne na szkolenia w sektorze handlowym i publicznym, a także przyjmowania korzyści majątkowych.

Z materiału zgromadzonego w tej sprawie wynikało, że warszawska firma mogła wyłudzać dotacje unijne. Firma prowadziła szkolenia na terenie całej Polski, ale zdaniem śledczych fałszowała dokumenty, dzięki którym spełniała wszystkie wymogi uprawniające do dofinansowania. Szacuje się, że w ten sposób firma mogła wyłudzić około 800 tysięcy zł.

Zatrzymano 3 osoby, które usłyszały zarzut oszustwa kredytowego. W trakcie śledztwa zatrzymano 3 kolejne osoby podejrzewane o przyjmowanie i wręczanie korzyści majątkowych. Wśród zatrzymanych i oskarżonych o przyjmowanie łapówek był burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

Berendt usłyszał dwa zarzuty. Zdaniem śledczych miał on dwukrotnie przyjąć korzyść majątkową. Pierwszy przypadek dotyczył lipca 2018 roku, jako dyrektor ZS nr 1 w Wągrowcu w zamian za udostępnienie sali komputerowej w kierowanej przez niego szkole miał otrzymać 2 tysiące zł.

Drugi zarzut dotyczył grudnia 2018 roku, wtedy Jarosław Berendt nie był już dyrektorem ZS nr 1, tylko burmistrzem Wągrowca. To właśnie już jako burmistrz miał przyjąć kolejne 6 tys. w związku z zawartą umową na przeprowadzenie egzaminów zewnętrznych. Umowa zawierał jeszcze jako dyrektor, tuż przed wyborami samorządowymi.


 

Komentarze   

D i Z
+10 #74 Do#72D i Z 2024-02-07 06:35
Krótko i zwięzle podsumowując poprzedni post powiedzeniem:
" Gdy pieniędzy wiele, wokół przyjaciele"...
Tak dziś funkcjonuje społeczeństwo, zapominając, że do grobu pójdą nadzy.
D i Z
+5 #73 Do#72D i Z 2024-02-07 06:22
Masz rację Golem. Co gorsza te dwie kategorie ludzi tu funkcjonujacych działają podobnie, tj myślą, że nikt nie widzi ich manipulacji i działań skierowanych na osiągnięcie własnych egoistycznych korzyści . Jedni robią to w sposób bardziej zawoalowany pod pozorem przestrzegania prawa, to ci którzy powinni być wzorem dla wszystkich i wzbudzać zaufanie publiczne, a drudzy to ci, którzy po chamsku, po trupach dążą do własnej wygody, korzyści, bez żadnych norm, zasad, czy przyzwoitości niszcząc tych, którzy wg nich w tym mogą im przeszkodzić, tych oszołomów, którym plusy i kasa zmywakowa odbiła jest niestety więcej. Wśród nich zginie dziś człowiek, który jest prawym i światłym, dla którego dobro jest dobrem, a zło złem bez względu na osobiste korzyści które mogłyby mieć ulegając, którejś z tych grup. Wygrywa cwaniactwo, oszustwo i tępota... tam gdzie kasa, tam skomlą, służą, poniżają się, by się tylko przypodobać danej osobie, grupie itp. byle czerpać korzyści dla siebie... jakie to prymitywne... Czas pokazuje każdemu czy to były właściwe decyzje..a kiedy? Przekonają się o tym, kiedy skończą się korzyści i kto zostanie wtedy wokół.
GOLEM
+6 #72 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychGOLEM 2024-02-07 01:41
Odpowiedz nikomu z #71. Czym szczególnym się tłumaczę. To że ktoś stara się uczciwie wytłumaczyć sytuację, to dla takich idio.ów jak ty najwyrażniej problem. Prawda dla ciebie to jakiś większy problem i dlatego wietrzysz jakieś podteksty?! Przestań oszuście oszukiwać kolegów i koleżanki, że jesteś lepszym od oszustów, którzy ciebie zatrudniali. To tylko kwestia czasu, żeby ujawnić oszusta, który oszukuje nas. Nie wiem czy mam być teraz jakiś lepszy od kogoś, a może mam być jakimś patriotą. W Wągrowcu takich idiotów nie brakuje. Obsiadły te gnidy instytucje publiczne jak urzędy zarządzane prze nominatów partyjnych PiSokretynów, policję i straż w miejscowościach powiatowych. Cieszymy się dziś, że ratuje nas w powiatach straż pożarna, a to są partyjne aparatczyki sterowanae przez PiSdzielców. Zaraza PiSdzielców rozlała się na Polskę. Niestety nie rozumieją tego tylko osoby ograniczone intelektualnie. Kto gdzie i kiedy wpisuje się do pewnych grup społecznych, to nasza indywidualna decyzja,
Do #70
-1 #71 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychDo #70 2024-02-06 15:35
Myślę, że Koliński ma rację.
Za dużo się tłumaczysz i za dużo wyjaśniasz jak na kogoś, kim rzekomo nie jesteś.
Za bardzo cię to dotknęło, hehe.
Jednym słowem: uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Albo jeszcze trafniej: tłumaczą się winni.
GOLEM
0 #70 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychGOLEM 2024-02-06 00:08
Do #68. Kolo nie wiem o kim piszesz i mam to w d..ie. Tak się składa że nie mieszkam na żadnym pięterku u ojca, tylko we własnym domu z rodziną. Już kiedyś pisałem, że mnie z kimś uparcie mylisz ty i tobie podobne gamonie. Nawet błaźnie imie moje się nie zgadza. Zaczyna się na M, ale nie mam na imię Maciej. Jak masz problem z gościem, to sobie to wyjaśnijcie, a nie mieszaj mnie do tego. Tak się składa że nie pracowałem w jakiejś tam spółdzielni, tylko mam od wielu lat działalność gospodarczą. Wcześniej entelegenci twojego pokroju próbowali mnie powiązać z jkąś kobietą w urzędzie, chyba skarbowym. Otóż informuję, że moja żona bywała w urzędzie skarbowym załatwiając sprawy podatkowe. W innych urzędach też bywała załatwiając różne sprawy, związane z prowadzeniem działalności. Tak swoją drogą to współczuje temu gościowi, jeżeli ma takich fałszywych znajomych, którzy wypisują takie teksty i próbują go wkręcić. Jak gościu robił z siebie idiotę to mu nie masz czego zazdrościć, bo zapewne nic się nie zmieniło i nadal robi z siebie idiotę w innym miejscu.
Kolo
-3 #69 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychKolo 2024-02-05 06:15
Do #66 odezwał się prawnik Maciej Golem który w wieku 50 lat nadal mieszka u ojca w dobudowie na piętrze .Przestań pajacowac bo robisz to samo co w spółdzielni gdzie mieli Cie za idiote .Jeszcze stawiasz na Bereta czy się obudziłeś popaprancu?
GOLEM
+5 #68 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychGOLEM 2024-02-05 02:05
Do #9 (Stachu) - podaj przykłady jako niby tą dwuwładzę zrobiła tobie jakaś tam platforma. Idioci twojego pokroju, opozycją określają rozumiejących rzeczywistość inaczej niż idioci z PiS. PiSdzielce to tylko tępota, która nie potrafi zrozumieć rzeczywistości. Polsce nie potrzeba już tej tępoty. Ci ludzie doprowadzili Polskę do skraju możliwości funkcjonowania. Wyborców PiSdzielców należy rozliczyć za współudział w niszczeniu Polski. Tą tępotę intelektualną również należy rozliczyć. Im się wydaje, że podejmują wartościowe decyzje.
GOLEM
+5 #67 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychGOLEM 2024-02-05 01:55
Do #55 (czyli konfa). Tak bardzo troszczysz się o starsze osoby, a czy tym osobą przekazujesz prawdę?! Czytając twój komentarz cieszysz się kłamliwym przekazem, w który sam wierzysz. Skoro wierzysz w kłamliwy przekaz to jesteś tylko tępym odbiorcą kłamstw. Niestety publiczne kłamstwo TVPiS i TVP INFO już się skończyło. Tępy i siermiężny przekaz partyjny już się skończył. Czekających na jad płynący z mediów opłacanych przez nas podatników, dobiegł końca. Dość już tych pierdół na temat patriotyzmu i bycia Polakami. Dość już wykreślania Polaków z bycia Polakami przez PiSdzielców. Wyborcy idiotów z PiS, wykreślili już wszystkich Polaków z bycia Polakami. Ta rasa niby panów z PiS nareszcie dobiegła końca. Oni powinni nas Polaków Przeprosić i Spiredzelać - czyli PiS.
GOLEM
+9 #66 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychGOLEM 2024-02-05 01:40
Czytając co niektóre komentarze to ręce opadają. PiSdzielce nadal wierzą, że przestępcy (czyli Kamiński i Wąsik) mają stanowić prawo dla pozostałej reszty Polaków. Jakim trzeba być idiotą, aby popierać przestępców, którzy mają stanowić nam Polakom prawo. Czy idioci głosujący na PiSdzielców, są w stanie zrozumieć, że wybierając posłów do sejmu i senatu, wybierają osoby które będą stanowić uchwały i procedury prawne obowiązujące w kodeksie karnym, administracyjnym itd. Czy do tych pustych łbów trafi, że cieszyli się z wyboru głąbów, którzy zdewastowali system prawny w Polsce. Wyborcy PiSdzielców to nikt inny jak osoby chcące zniszczyć nie tylko system prawny w Polsce, ale chcący zniszczyć Polskę, tylko dlatego, że nie rozumieją czym jest prawo, ekonomia, ekonomia i zdrowie.
Vcxzv
+12 #65 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychVcxzv 2024-02-04 22:51
Miłoszem do ekipy Pana Koteckiego widziałbym kapral Basię która widnieje na listach ipn.Ciekawe ilu jeszcze powiatowych urzędników jest na tej liście ?
Miłoszem
+8 #64 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychMiłoszem 2024-02-04 21:20
Nie wystartuje ani Kotecki ani Trytt. Najpierw muszą ludzi do rady poszukać, a tam mizeria. Ogłoszenia dają na fejsie, ale nikt nie zgłasza się. Ludzie nie walą oknami i to jest dramat. Czas wreszcie spojrzeć prawdzie w oczy. Można lubić bądź nie, ale ekipa Zadrogi jest już znana bynajmniej liderzy i z tego co słychać to pozostałych kandydatów też już mają. Trochę jakby inna liga, Kotecki narazie w okręgówce, a Zadroga w ekstraklasie.
Pifko
+5 #63 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychPifko 2024-02-04 20:52
Ja piję piwo co ma 6% i stawiam, że Kotecki może właśnie mieć około tyle. Faktycznie ciekawy zakład macie w Horstmanie, ale myślę, że jednak piwo wygra. Kotecki nie zachowuj się jak nachalny narcyz, męczysz ludzi rozmowa i nikt na to nie ma ochoty.
Sertelek
+15 #62 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychSertelek 2024-02-04 19:29
Potwierdzam Kotecki to porażka. W pracy nikt mu nie wierzy i wszyscy wiedzą jaki to typ. Nie ufam mu i unikam kontaktu z nim. Jak został radnym to myślał, że mu ludzie się w pas będą kłaniać. Opowiadał ile to może i jakie ma wpływy.
Ta kandydatura jest dla mnie tak abstrakcyjna jak hurnika 5 lat temu. Dostanie 8% i się skończy. Już się śmieją w robocie i przyjmują zakłady czy więcej procent będzie miał Kotecki na burmistrza czy ma standardowe piwo z dyskontu. Wiele osób jednak stawia na piwo.
Horstman
+17 #61 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychHorstman 2024-02-04 18:13
Szczerze współczuję osobom głosujących na Koteckiego. Kariera tylko w głowie.
Rafał83
+7 #60 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychRafał83 2024-02-04 16:10
Obligacje mamy w takim samym zakresie przez Trytt, Poszwe, Zadrogę i Berendta. Ale mamy też tak długo wyczekiwany inwestycje. Jeśli nie rozumiesz faktu, że przewodniczy rady reprezentuje radę i jest obecny w trakcie inwestycji, po zakończeniu na otwarciu to nie mamy o czym rozmawiać. Akurat obecność radnego zawsze uważam na plus przy takich wydarzeniach. Bardziej zastanawiam się dlaczego uczestniczyli w otwarciach jakiś kierownicy i pracownicy nie związania z daną inwestycja. Robili sztuczny tłum przy burmistrzu. Ja uważam, że Zadroga prawidłowo reprezentuje radę i takie pseudo zarzuty są śmieszne. I chyba najlepsza odpowiedzią Zadrogi jest, że kandyduje i chce pogonić Berendta. Bardziej spytaj się reszty się nie dogada z Bereentem.
Gaca
-6 #59 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychGaca 2024-02-04 15:08
Do # 58 przecież dzięki Zagrodzie mamy obligacje i bałagan Nawet nie potrafi zająć stanowiska w temacie wyroku Berenta Po drugie ten człowiek nie może pracować w nienormowanym czasie pracy a do tego głównym jego zajęciem by było jeżdzenie po wszelkich uroczystościach przecinania wstęgi
Rafał83
+8 #58 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychRafał83 2024-02-04 14:42
Przecież tak jak wcześniej napisane wg mnie startuje tylko Zadroga. Ktoś jeszcze ogłosił start? Poszwa ma tyle wrogów, że jak ogłosi start to się wyleje szambo, Pani Trytt szuka ludzi czyli nie ma drużyny. Berendt z wyrokiem też nie ma co szukać. Dlatego szanuje Zadrogę za odwagę, za brak kalkulacji, kto z kim się dogada i co z tego będzie mieć. Chłopak idzie twardo, robi swoje i wg opinii ludzi wygra te wybory.
Wojtekk
+11 #57 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychWojtekk 2024-02-04 14:00
Jak czytam Wasze komentarze to jestem załamany. Jaka Pani Trytt? Ta co kazała czujniki ustawiać i nic innego nie zadziało się w tej sprawie? Dla mnie bardzo nieprzyjemna i odrzucająca kobieta. Zresztą jej wpis że szuka ludzi i zaprasza to pokazuje w jakim jest położeniu. Będą kolejne osoby z przypadku. Dlatego można pisać co się chce ale dla mnie ta Pani nie ma żadnych szans, jeszcze w grupie z Koteckim co ma pistolet przy głowie i nie umie podjąć decyzji. Narazie oficjalnym kandydatem jest Zadroga, jeśli Pani Trytt chce startować to niech ogłosi to, bo tak ludzie traktują te ruchu jako szukanie poparcia bez powiedzenia wprost. Miejcie ludzie odwagę i tak jak Zadroga powiedzieć że Startuje, a teraz możecie mnie oceniać. Ja zagłosuje na Zadrogę bo nie chce burmistrza, który nie umie się określić i jasno powiedzieć KANDYDUJĘ. Później całą kadencję będą robić uniki od poważnych spraw.
Gaca
-13 #56 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychGaca 2024-02-04 13:29
Nie cierpie lewactwa ale już wole panią rejent jak Zadroge .Pani notariusz to chociaż pracowita kobieta .Choć wątpie żeby porzuciła własny biznes bo za kilka lat może już nie mieć do czego wracać . Chyba że mąż pomoże ? Na koniec jest to osoba spoza układów miejsko - powiatowych tak samo nie pochodząca z Wrc jak inni potencjalni kandydaci mający korzenie w okolicznych wioskach .
konfa
-13 #55 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychkonfa 2024-02-04 13:17
Do # 50 T5y taki światły , nowoczesny , wykształcony a szydzisz i gardzisz wyborcami pisu . Zapewne chodzisz w pierszym szeregu na marszach równości krzyczą tolerancja a tu widze chama który tylko gra pod publike Spora grupa wyznawców pisu to osoby starsze które zapierdalały po wojnie na to co dziś mamy a Ty nimi gardzisz . Może napisz petycje do Berlina niech odpalą obozowe piece i Ty i Tobie podobni pozbędziecie się 7 mln problemu .Spiesz się bo za chwile ekologia zabroni palenia i wtedy bedziecie zabijać przeciwników politycznych tak jak w Katyniu.
Trytt na burmistrza!
-13 #54 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychTrytt na burmistrza! 2024-02-04 12:35
Jeśli to prawda, to rewelacyjna wiadomość!
JB- już bez szans
Wybór pomiędzy P a Z, to jak wybór pomiędzy dżumą a cholerą.
Pani Alicjo, jeśli to prawda, to szczerze kibicuję, w tym układzie ma Pani wielką szansę utrzeć nosa wszystkim panom😜
Joolajoli
+7 #53 Do #51Joolajoli 2024-02-04 12:28
Dokładnie. Aż nie chce się wierzyć, że doszło do takiej sytuacji...
Poczta
0 #52 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychPoczta 2024-02-04 10:39
Jak słyszę że Trytt ma startować to szczerze zaglosyje na Koteckiego . On przynajmniej jest z Wągrowca . Kotecki i Poszwą raczej w 2 Turze .
Do układacza list
+17 #51 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychDo układacza list 2024-02-02 17:16
Jeszcze dodaj do tej listy: dyrektor - menager bez uprawnień, jej vice z papierem ale bez pojęcia o czymkolwiek, mamusię co tą vice tam wepchnęła, panią dyrektor Osiru , no i pan kierownik Oświaty ktry z ramienia Berenta wiele przyklepywał, niczemu się nie sprzeciwił, choć powinien... Oby nowy Burmistrz im podziękował i nie zapomniał o audycie
Do poprzednika
+14 #50 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychDo poprzednika 2024-02-02 14:23
Przez 8 ostatnich lat, zjednoczona kleptokracja waliła cie w kakaowe oko, a ty nadal piejesz z zachwytu mimo dowodów i powielasz plugawą propagandę pisaną cyrylicą. I kto tu jest głupi? Jesteś typowym wyborcą PiS- słabo wykształconym, słabo kojarzącym fakty, bez perspektyw, sumienia i elementarnej przyzwoitości.
Szymonn
-5 #49 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychSzymonn 2024-02-02 11:39
Z wyborców koalicjj zrobili takich głupców że głupcy ju zie patrzą czy im będzie lepiej tylko chcą zemsty Już nie ważne obietnice termin wykonania itd najważniejsze że kaczor ma siedzieć Myślę że zkurat to najważniejsze jest do tych na górze żeby się pozbyć przeciwników politycznych ale oni tsk to wmówili tym Nadole jakby to był postulat nr 1 i to przy każdej okazji mówią że ludzie chcą rozliczeń Ale że ludzie chcą jeszcze coś to cisza Oczywiście kto złamał prawo ma być osadzony i nie tylko x pisu Dziś słyszałem że na ponad 700 europarlamentarzystów 170 ma jakieś problemy z prawem I ci ludzie mówią że unas był i jest taki problem
Szymonn
-2 #48 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychSzymonn 2024-02-02 01:14
Paliwo po 5 zł nie musi być grunt żeby obajtka posadzili Może być po 10 zł chleb po 20 zł a pensje mogą wynosić 2 tys Damy radę pojedziemy na szparagi
Rufa
-13 #47 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychRufa 2024-02-01 21:44
A paliwo po pińć złoty?
Cxz
+14 #46 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychCxz 2024-02-01 20:32
Siódmego lutego to Obsrajtek powinien iść do więzienia za 7 miliardów złotych przewałki na rzecz bandytów PiSowskich.
Misiu
-5 #45 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychMisiu 2024-02-01 20:03
Od 7 lutego paliwo po 5 12 zł
Misiu
+2 #44 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychMisiu 2024-02-01 20:01
Do # 43 jeszcze koniuszy .Może mi ktoś powie czy plakaty wyborcze z pobobizna Pana J B będą musiały mieć opaskę na oczach Bo to może być dziwne
Układacz list
+24 #43 Moje propozycje kandydatówUkładacz list 2024-02-01 19:46
Jarosławowi B. wiele osób zawdzięcza stołki dyrektorskie i prezesowskie, więc teraz powinny te osoby się odwdzięczyć. Zatem jako kandydatów z jego komitetu wyborczego widziałbym: Ewa Czapul, Maja Białkowska-Gąsiorek, Mariusz Nowak, Teresa Stachowiak (w końcu mąż swoje zarobił), Sebastian Bukowski, Joanna Meller, Katarzyna Piechowiak, Marcin Moeglich (w końcu muzeum wyremontowane), Robert Palluth, Beata Pawlak, Witold Krystkowiak. Oni wszyscy mają za co być wdzięczni!
Misiu
+7 #42 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychMisiu 2024-02-01 17:56
Coś mi się wydaje że będziemy musieli wybrać pomiędzy kiłą a rzażaczką , mi nic z tego nie odpowiada Także zostaję w domu.
Misiu
+3 #41 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychMisiu 2024-02-01 17:52
Radek z osir to jeszcze mamy szkoły, aquapark i inne instytucji podległe Także lista będzie pełna
Detektor
+14 #40 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychDetektor 2024-02-01 17:17
Skazany burek buduje listy 😂 jedną z osób na jego listach ma być Radek Moszyński, pracownik OSiR-u.
Kolo
+6 #39 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychKolo 2024-02-01 15:36
Jest pierwszy kandydat to czekamy na listw sponsorów jego kampani
Lilka
+19 #38 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychLilka 2024-02-01 14:37
Czytając o tych pseudo kandydatach to ogarnia mnie śmiech. Jaki Kamiński, jaki Kotecki? Kim oni są? Jeden z nich po 5 latach w radzie zadaje durne pytania, drugi mieszka w Ochodzy i nie ma żadnego doświadczenia samorządowego. A teksty wiele mogę i mam wpływ na wiele spraw to naprawdę bajki. Gościu rozumiem, że Tobie coś szkodzi, musisz zmienić leki lub lekarza...
Dlatego można mówić wyłącznie o poważnych kandydatach czyli Zadroga, Poszwa i Berendt. Ten ostatni przestał już być poważnym kandydatem tylko pierwszym w historii Wągrowca burmistrzem z wyrokiem!!! Ludzie kochani do czego to doszło? Zostaje Zadroga i Poszwa. Poszwa dał już się poznać i naprawdę nie ma dobrej opinii. Zresztą gdzie on teraz jest? Siedzi jak mysz pod miotła. Zadroga wygra te wybory i taką opinię słychać na mieście.
Łysek
+15 #37 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychŁysek 2024-02-01 14:23
Trytt nie wystartuje to Kotecki wspiera Berendta, takie ploty na mieście
Kolo
+13 #36 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychKolo 2024-02-01 14:23
Wszyscy kandydaci powinni oficjalnie przedstawić sponsorów tiw swojej kampani .
Mariolaa
+13 #35 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychMariolaa 2024-02-01 14:07
Kamiński coś chyba przyćpał, skoro decyduje się na start. Gość nie nadaje się do pracy, same skargi. Lata po mieście i ogłasza, że będzie burmistrzem, bo ma wielkie plecy. Takich pajaców należy przed startem poddawać badaniom, a wyniki publikować. Czy on w tej Ochodzy wie, co to uchwała, sesja, zarządzenie?
Osobiście uważam, że w tak egzotycznym zestawieniu, jedyny normalny knadydat, to Zadroga, czy się komuś to podoba czy nie.
ZENIU
+16 #34 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychZENIU 2024-02-01 13:38
Proszę Was Kamiński z MPWIK pracownik fizyczny , który nie poradził Sobie jako kierownik warsztatu gdzie miał 3 pracowników . On chce być Burmistrzem . To może jakaś Pani sprzątaczka z UM w WĄGROWCU .Może od razu Kamiński niech startuje na Prezydenta podobny poziom absurdu
Łysek
+11 #33 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychŁysek 2024-02-01 13:32
Ja osobiście czekam na listę kandydatów od " niewinnego " ....Te osoby , które od niego wystartują to będzie żart chyba ....
PKW
+9 #32 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychPKW 2024-02-01 13:06
Poszwa poniesie klęskę, bo kto zagłosuje na tak mściwego i zawziętego człowieka. Ma on spory bagaż, był już burmistrzem i mieszkańcy podziękowali mu po pierwszej kadencji.

Co do Berendta. Priebe walczy, ale się nie cieszy, walczy, bo chce utrzymać etat, po 50 latach życia zobaczył, że można zarabiać, ale to jego pierwsza tak dobrze płatna praca.

Typuje wynik tych wyborów (lista kandydatów alfabetycznie)

1️⃣ Jarosław Berendt - 11%
2️⃣ Krzysztof Poszwa - 20%
3️⃣ Jakub Zadroga - 54%
4️⃣ inny kandydat: PiS-u, Kamiński z MPWiK, radny Kotecki - 15%
Słuchacz
+13 #31 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychSłuchacz 2024-02-01 12:37
Coraz ciekawiej robi się na miejskim podwórku samorządowym.
Berendt ma jednego doradcę, a o poziomie tego doradcy świadczy fakt, że w poprzednich wyborach z list PiS miał coś koło 40 głosów. Priebe tylko ciągnie go w dół, choć po wyroku to już naprawdę bardziej na dnie nie da się być. Ale Berendt nie ma honoru i pójdzie w zaparte, niech startuje, dostanie 10% i zobaczy sam na jakim dnie się znajduje.
Nerwowo robi się w obozie poprzedniego burmistrza - Poszwa nadal tkwi w śnie zimowym, jego ludzie już coraz głośniej mówią, że boją się powtórki z 2018 roku, gdzie kampania zakończyła się totalna porażką, był spóźniony we wszystkich działaniach i niestety teraz też nie przedstawia planu na kampanię.
Zadroga chyba zrobił najlepsza z możliwych rzeczy czyli szybko i bez zbędnego trzymania w napięciu ogłosił start, oficjalnie jest jedynym kandydatem, który ogłosił start, zarówno tutaj jak i w przestrzeni publicznej wydaje się obecnie najpoważniejszym kandydatem. Czekam na program, ale wydaje się, że ma plan od początku jeśli wystartował i zyskuje tylko od tego momentu.
Natomiast obóz Trytt raczej narazie jest w budowie, trwają poszukiwania i ciężko stwierdzić jak się one zakończą. Jedno jest pewne, za miesiąc będziemy znali nazwiska kandydatów, a troche więcej niż za dwa miesiące poznamy nowego burmistrza. Pisze nowego bo nie wierzę, że Berendt może wygrać. W mojej ocenie Zadroga wygra wybory i nie wiem czy będzie druga tura.
mieszkaniec Wapna
+7 #30 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychmieszkaniec Wapna 2024-02-01 11:46
Wójt Wapna niezwłocznie po wyroku został przez PAD ułaskawiony, a co za tym idzie zapisał się do "rodziny pisuarów". W zamian dostal duże dofinansowania na inwestycje.Najbiedniejsza gmina w powiecie, a w przeliczeniu na mieszkańca druga.
Łysek
+7 #29 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychŁysek 2024-02-01 11:27
Coraz więcej słychać pozytywnych opinii o Zadrodze .
Z kim nie rozmawiam to na obecnego tym bardziej skazanego głosu nie oddadzą.Mlodym trzeba dać szansę. Patrz Mieścisko Damasławek .
Andrzej2
-3 #28 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychAndrzej2 2024-01-31 21:20
A co z tymi co udostepnili poczcie polskiej wrarzliwe dane osobowe na wybory kopertowe.Juz stoja w kolejce do ulaskawienia przed palacem prezydenckim?
Przemko.
+9 #27 Do wymiany marsz!Przemko. 2024-01-31 21:05
W Skokach też skowyczenie, bo czas rozliczania nadchodzi. Już karawana nie pojedzie dalej! A pierwsza wypier..li się przy biblotece miejskiej. Audyt tuż tuż. A "przyspawana" do stołka niech wraca skąd przyszła.
Jadzia, Mieciu, Antek, Piotr - to już może nie wróci, ale radość i dobro bijące od tych ludzi do dziś jest w sercach PRAWDZIWYCH skoczan. Jątrzenie było im obce, podważanie działań szkoły też. Gdzie są Ci, którzy tworzyli Skoczki?! Szkoda, nie tak miało być. Ale idą zmiany!!!
Vccxz
+7 #26 RE: Burmistrz skazany! Więzienie w zawieszeniu, wysoka grzywna i zakaz pełnienia funkcji kierowniczychVccxz 2024-01-31 20:09
Halina polej sobie jeszcze jednego i nie pisz bzdur .
Halina78
-9 #25 prawdaHalina78 2024-01-31 19:18
ale wyrok jest nieprawomocny, zanim się uprawomocni to zdąży wygrać kolejne wybory....

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.