• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1957

W piątek elektronika, w marcu gabaryty

Administracja Spółdzielni Mieszkaniowej w Wągrowcu wraz z Urzędem Miejskim i firmą REMONDIS Sanitech Poznań Sp. z o.o. Oddział Wągrowiec ogłosiła daty zbiórki odpadów. W piątek 9 lutego zbiórka elektroniki a w marcu odpadów wielkogabarytowych.

Pierwsza zbiórka, zaplanowana na piątek 9 lutego 2024 r., skupi się na zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Mieszkańcy mogą pozbyć się starych telewizorów, komputerów czy lodówek. Kolejna zbiórka, przewidziana na 8 marca 2024 r., dotyczy odpadów wielkogabarytowych, takich jak meble czy sprzęt domowy. Należy pamiętać, że nie będzie przyjmowana ceramika łazienkowa, brodziki, wanny, kabiny prysznicowe oraz opony samochodowe.

Mieszkańcy bloków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej w Wągrowcu powinni wystawić odpady dzień wcześniej lub najpóźniej do godziny 7:00 w dniu zbiórki, w wyznaczonym miejscu przy śmietnikach. Ważne jest, aby nie wystawiać odpadów wielkogabarytowych poza wyznaczonymi terminami, ponieważ tereny te są monitorowane, a za nieprzestrzeganie zasad grożą dodatkowe opłaty związane z wywozem i utylizacją.

Dla tych, którzy nie mogą skorzystać z wyznaczonych terminów, dostępny jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Skockiej 13A. PSZOK jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 oraz w soboty od 9:00 do 13:00, oferując mieszkańcom dogodną opcję pozbycia się odpadów w innych terminach.


 

Komentarze   

Nmmn
+1 #9 RE: W piątek elektronika, w marcu gabarytyNmmn 2024-02-08 12:07
Do # 8 za dużo nie wymagaj od spoldzielni Tam nikt się nie wychyli .
Pączek w maśle
+2 #8 RE: W piątek elektronika, w marcu gabarytyPączek w maśle 2024-02-08 11:43
Społdzielnie powinna odłaczy się od wspólnego utrzymywania tych z Kopaszyna. To chore żeby za śmieci płacić prawie 40 zł! Starszy człowiek nie wyrzuca tyle co młodzi, więc jakieś granice przyzwoitości powinny być! Zamiast Remondisu, postawić kontenery z Bolechowa i taniej wyjdzie niż u tych zdziercow. Tak samo Kopaszyn odleciał, gdzie całe rodziny się po zatrudniały żeby się dorabiać na śmieciach. Spółdzielnia musi się odłączyc! Nie mam zamiaru płacić za tych z domków, którzy palą śmieci w piecach lub w ogniskach oszczędzajac na wywozie. To ci z bloków przez te ich oszczędności utrzymują śmieciarzy !
Nmmn
+1 #7 RE: W piątek elektronika, w marcu gabarytyNmmn 2024-02-08 11:08
January gruzu możesz mieć 300 kg Jsk masz więcej to do lasu.
January
+1 #6 RE: W piątek elektronika, w marcu gabarytyJanuary 2024-02-08 00:26
Mam śmieci, odpady budowlane pianki, puszki, gruz, styropian, stare zmruszałe węże ogrodowe itp. itd. co z tym ? we własnym zakresie mam jaśnie Państwu przywieźć na skocką czy od razu do kopaszyna ?
cxz
+7 #5 RE: W piątek elektronika, w marcu gabarytycxz 2024-02-07 20:22
Czytelnik pani prezes ze SM nie ma żadnego interesu w tym aby mieszkańcy płacili mniej za śmieci. Czy sie stoi czy się leży pensja się należy Nikt sobie nie bedzie na głowe brał dodatkowych obowiązków Jak sam widzisz tam wszystko zlecają innym firmom Czekam jeszcze jak poszukają firme zarzadzającą nieruchomościami i im nawet to zlecą .
pracowita pszczółka
+6 #4 RE: W piątek elektronika, w marcu gabarytypracowita pszczółka 2024-02-07 17:00
Płaćmy dużo za wywóz papieru, plastiku i szkła, żeby tym w Kopaszynie się dobrze żyło ;-)
Zenek
+5 #3 RE: W piątek elektronika, w marcu gabarytyZenek 2024-02-07 12:34
Fo # 2masz rację .Tylko ślepy nie widzi czasu odbierania śmieci od np 100 todzin w blokach a zbiorka ze 100 domow jednorodzinnych W blokach auto podjeżdża i zabiera śmietnik w kilka minut a z domów jednorodzinnych jeździ kilka godzin. Kolejny temat dlaczego w blokach płacimy tyle samo co reszta miasta skoro mieszkancy blokow nie produkją odpadow zielonych to samo np szkło . czy papier w blokach odbiór jest o wiele szybszy Ja myślę że pensje prezesów trzeba powiązać z ich zaangażowaniem w pracy a nie ze im die należy po 20 tys miesiecznie bo ktoś im dal ten stołek. Obecne władze tylko dbają o swój portfel a nie o Nasze
czytelnik
+11 #2 RE: W piątek elektronika, w marcu gabarytyczytelnik 2024-02-07 11:58
Taki duży odbiorca jak spółdzielnia powinien ogłosić własny przetarg, bo płacenie w bloku prawie 40 zł od osoby za wywóz odpadów to paranoja! Są firmy spod Poznania, wysłać zapytania czy taniej nie wyjdzie, trudno to zrobić?
Edward z Solidarnos
+1 #1 RE: W piątek elektronika, w marcu gabarytyEdward z Solidarnos 2024-02-07 11:29
Cały rok płacę za śmieci i wyrzucam kiedy mi pasuje . Z drugiej strony Remondis bierze pieniądze za śmieci przez cały rok to niech zbiera cały rok . To co sobie ktoś wymyślił to mnie nie interesuje Tsk samo jak wyrzuca wszystko co mam do wyrzucenia bo za to płacę

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.