• Media
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 9905

W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!

Burmistrz Jarosław Berendt wydał oświadczenie dotyczące wczorajszej publikacji związanej z parkingiem przy Urzędzie Miejskim. Włodarz nie poinformował jednak o wszystkim.

Sprawa ujrzała światło dzienne wczoraj za sprawą Jakuba Zadrogi, Przewodniczącego rady Miejskiej w Wągrowcu i kandydata na burmistrza miasta. Zadroga ujawnił procedowanie sprawy dotyczącej ustanowienia służebności na drodze obsługującej parking Urzędu Miejskiego na rzecz prywatnych właścicieli sąsiednich działek. Decyzja ta niesie za sobą utratę miejsc parkingowych, co jest tylko początkiem większego problemu.

Prywatny inwestor planuje bowiem realizację projektu budowlanego, który zakłada powstanie dwóch trzykondygnacyjnych budynków z funkcjami usługowymi i mieszkalnymi. Zaniepokojenie budzi fakt, iż w planach nie przewidziano miejsc parkingowych na terenie inwestycji, zamiast tego wskazano na korzystanie z miejskiego parkingu.


🎬 Materiał wideo 


Burmistrz Berendt w oświadczeniu napisał: "Jako Burmistrz Miasta Wągrowca – nie wydałem dotychczas żadnej ostatecznej decyzji w tej sprawie. Nie zamierzam też w przyszłości wydawać jakiejkolwiek decyzji na szkodę mieszkańców miasta".

Włodarz zapomniał jednak dodać, że sprawa tej działki i służebności to temat, który został załatwiony już w listopadzie 2023 roku.

Dokładnie 28.11.2023 roku w jednej z wągrowieckich kancelarii notarialnych, burmistrz zawarł akt notarialny dotyczący ustanowienia służebności gruntowej. Miasto otrzymało jednorazowo od inwestora kwotę 30 841,00 zł.

Ustanowienia służebności gruntowej było konieczne, aby inwestor mógł wystąpić o warunki zabudowy i dalej o pozwolenie na budowę. Skoro teraz burmistrz wycofał się z wydania warunków zabudowy, to po co podpisywał akt notarialny? Były możliwości prawne, aby odmówić.

Teraz kiedy informacja ujrzała światło dzienne, Urząd został sparaliżowany, a burmistrz szybko wydał oświadczenie. To typowe działanie Berendta, sam "wznieca pożar", a później szybko musi go gasić.

Burmistrz w oświadczeniu napisał też, że obecnie do Urzędu Miejskiego wpływają uwagi stron postępowania.

Rodzi się pytanie jakich stron? Tak naprawdę jest tylko jedna strona postępowania, bo drugą jest Urząd Miejski, a trzecią właściciel jednej z działek przy starym "Jedynaku". Osoba, która jest stroną postępowania, skontaktowała się z nami po otrzymaniu zawiadomienia z dnia 8 lutego 2024 r. Dopiero wtedy dowiedziała się o całej sprawie. Była zbulwersowana i zapowiedziała złożenie sprzeciwu do Urzędu.

Od listopada 2023 roku wszystko owiane było tajemnicą. Z naszych informacji wynika, że do wczoraj w Urzędzie trwała procedura wydania warunków zabudowy, która po publikacji została szybko przerwana. Nieoficjalnie od urzędników otrzymaliśmy informację, że już zapadła decyzja o odmowie wydania warunków zabudowy.

Sytuacja ta rzuca cień na transparentność działań włodarza i budzi pytania o rzeczywiste intencje burmistrza Berendta. Z jednej strony zapewnia on o braku decyzji na szkodę mieszkańców, a z drugiej, już podjęte kroki mogą prowadzić do znaczącej zmiany w przestrzeni miejskiej Wągrowca.


 

 

Komentarze   

Lola
-7 #84 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Lola 2024-03-02 23:59
Jak zryty może mieć Beret POpapraniec który ogląda wszystkie tvn w tym ten rządowy Nie ma - pisu , KRS, Trybunału Konstytucyjnego , prezydentem kraju jest Pan Trzaskowski są neosady , neosedziowie neo wydziały w sądach Przepraszam sa jeszcze sedziowie ktorym Holownia zleca zadania i im mowi co maja robica jeszcze jedno lotnisko mamy w Berlinie a w Brukseli swoj rzad Jest tylko prawo takie jak je rozumie premier Tusk .Naprawdę jak w 3 Rzeszy lub dzisiejszej Rosji Wam mózgi wyparowały .Historycy dziwią się jsk Gebels wypral mózgi Niemcom a tu jest to samo Tylko co się dziwić jak elita kupila sobie wykształcenie na straganach Collegium Tumanum .Co do straganów pamiętacie jak 250 tys ludzi z Afryki I Azji kupiło polskie wizy s dziś się okazuje że jest 600 szt gdzie w tym czasie wWlk. Brytani mają 8 tys z nielegalnymi wizami .Dalej lykajcie wszystko jutro Wam powiedzą że. Za dużo zarabiacie i zabiorą Wam połowę pensji z idiotami zrobią wszystko bo idiota sam nie myśli.
Lola
-4 #83 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Lola 2024-03-02 22:59
Wybory na burmistrza i konwencja .Ludzie zejdźcie na ziemię. Może jeszcze otrzymał poparcie Trampka sobie Bidona ?Ciekawe kto spo ndoruje tych kandydatów?
Lola
-3 #82 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Lola 2024-03-02 22:47
Do poprzednika skąd Ty czerpiesz takie infoze PiS sie rozleciał .Wypij sobie jeszcze jedna małpkę i zobaczysz ufo .Jak nie możesz to nie pij .
Czytelnik
-6 #81 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Czytelnik 2024-03-02 22:05
Bardziej doświadczonego kandydata nie ma. Zadroga wygra, a wy później będziecie mu dupę lizać. PiSiory też pisały, że Tusk be be a jak wygrał to PiS się rozleciał.
111
+2 #80 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!111 2024-03-02 20:17
Problem w tym, że sama oprawa medialna to nie wszystko.. z jednej strony chce inwestować, remontować drogi.. a dlaczego nie potrafił wymóc utworzenia komisji która nadawalby priorytety chociaż o tym była mowa, gdzie był gdy zadłużali miasto.. No i o ile podniesie podatki bo pieniądze na wklad własny same się pojawią.. więc sorry ale medialność to nie wszystko, czymś trzeba nadrobić inne niedociągnięcia. Tutaj potrzeba kogoś doświadczonego..
Pawełł
-7 #79 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Pawełł 2024-03-02 17:49
Byłem dziś na konwencji Zadrogi. Pełna profeska, jestem w szoku kampanii medialnej tego kandydata. Reszta razem wzięte nie ma szans z nim konkurować. Wągrowiec Nowej Generacji to moja droga 7 kwietnia. Brawo dla wszystkich prezentujących program. Znakomite, profesjonalne przygotowanie!
Lljj7
+8 #78 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Lljj7 2024-03-02 12:30
Przecież ta działka graniczy z chodnikiem przy ul .Kościuszki Niech sobie zrobia wjazd z Kościuszki i po sprawie . Tylko wtedy będzie mało miejsca na bloki Widziały gały co kupowały Przy okazji pozbawili Berenta kolejnej kadencji.
Czytelnik
+2 #77 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Czytelnik 2024-03-02 09:42
Ale się Pan Jakub Twaróg zagotował na FB, krytykuje Pana Zadrogę, że to kolejny hamulcowy dla rozwoju miasta. Większej bzdury nie czytałem dawno. Człowiek, który ma interesy z Berendtem teraz robi wszystko, aby Zadroga przegrał, bo skończy się układ. Nie wytrzymuje ciśnienia, zatem można wnioskować, że grunt pod nóżkami zaczyna się palić. Deweloper pisze o planie przestrzennym i odszkodowaniu od miasta, jest jeden problem - Panie Jakubie tam nie ma planu, właśnie dlatego trzeba wydać warunki zabudowy.
Brawo Zadroga, tak trzymać, koniec z układami i układzikami, transparentność i przejrzystość.
Zofia
+3 #76 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Zofia 2024-03-02 00:55
Wszystkich prześwietla z tymi dyplomikami MBA i wyjdzie kto solidnie uczył się i egzamin zdał bo nie jest łatwo go zdać.
Najlepiej powtórne egzaminy zrobić na koszt tej uczelni Tumanum...
Kolo
+4 #75 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Kolo 2024-03-01 01:28
W dzisiejszych czasach to już niemożnz mieć zaufania do żadnej grupy zawodowej jak to nie łapówkarze to kombinatorzy żeby jak wydoic kasy z budżetu państwa Już nie starczy emerytury po 20 tys jeszcze trzeba doić podatników xa później płacz bo niema na szpitale Strach pomyśleć co będzie z pieniędzmi z KPO jedni już się obłowili teraz nowi przy korycie za chwilę kolejne wybory
Skwara
+8 #74 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Skwara 2024-02-29 17:43
Poczytajcie na Onet co ustaliło CBA .Collegium Tumanum nie kończyli tylko politycy ale także strażacy czyli były Komendant Główny itd Nawet jeden znany piłkarz tak się zagalopował ze tam zrobił magistra poraz drugi czyli podwójny Magister.Najviekawsze jest to ze w całej Polsce głośno a w Wagtowcu cisza .Tylko ts cisza jest chwilowo bo tego pod lokalny dywan nie pozamiatcie drodzy decydenci
Skwara
+11 #73 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Skwara 2024-02-29 12:49
Na dziś CBA ustaliło że spora części dyplomików ma sfałszowane podpisy rektora są tego tysiące .Trzaskowski myśli nad zawieszeniem osób które zasiadają w spółkach z takimi papierami . CBA także ustaliło że dyplomiki były też kupowany jako prezenty tak jak kwiaty czy konisk na urodziny .Panie burmistrzu czekamy na Pana reakcje Jak narazie schował Pan głowę wcpiasek , ciekawe dlaczego , czyżby byłby z tego ogromny smród na mieście. Chował Pan się z Pana sprawa i wiemy jak to się skończyło teraz robi to Pan poraz kolejny .Jak tsk ma wyglądać komunikacja pomiędzy panem a mieszkańcami to my mówimy Jarek pakuj się i wracaj do siebie do Skokow My już mamy dosyć Twoich tajemnic itd .
Paliwo po 5 20 zł
+5 #72 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Paliwo po 5 20 zł 2024-02-29 12:10
Do # 71 Wszystko zamiata pod dywan bo za dużo jest tylko odob że świecznika .Po drugie są tam ludzie że wszystkich opcji politycznych .Widzimy to po Wagrowcu tu jest grobowa cisza.
Wybitny menadżer
+12 #71 Paluch jest związany z Collegium Humanum?Wybitny menadżer 2024-02-29 09:39
Poniżej link do tekstu z 2020 roku na portalu WRC o pierwszym posiedzeniu rady Muzeum Regionalnego w Wągrowcu. Czytamy w nim, że:
"(...) nastąpił wybór przewodniczącego, którym został dr Hubert Paluch, prof. Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej w Warszawie".
https://www.portalwrc.pl/wagrowiec/aktualnosci-z-miasta/13133-dr-hubert-paluch-przewodniczacym-rady-muzeum

Tymczasem na stronie internetowej Collegium Humanum dr Hubert Paluch, MBA, MSc, figuruje jako pełnomocnik ds. jakości kształcenia filii tej uczelni w Poznaniu! Ciekawe, czy odpowiada też za jakość kształcenia na studiach MBA?
Józef Bąķ
+12 #70 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Józef Bąķ 2024-02-29 06:54
Urząd Miasta Poznań zdążył już podać ilu jego pracowników posiada dyplomy z MBA, a Pan Berent jeszcze nie zdążył tego zrobić. Burmistrzu czego sie Pan boi , jeśli wszystko jest uczciwie zdobyte to tylko się chwalić. Czekamy na ulotki wyborcze kandydatów na burmistrza z informacjami kto kiedy i gdzie za czyje pieniądze się kształcić. Oczywiście chodzi o wyższe wykształcenie. Zatajenie takiej informacj może dać wyborcom do myślenia.
Dipłoma
+9 #69 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Dipłoma 2024-02-29 05:42
Radni, proszę dopilnować żeby osoby pracujące w urzędzie a posiadające dyplom MBA były zgłoszone tam gdzie trzeba. To chyba wasza powinność. W sumie też każdego, kto czyta WRC, bo jest tu artykuł, w którym osoby chwalą się takim dyplomem.
ddd
+3 #68 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!ddd 2024-02-28 23:01
a nie pracował pan Z w urzedzie gdy pozwolenia na te budowy wydawano .Dlaczego wowczas nie interweniował co.
czas wyborow do koryta to teraz interwencje.
ddd
+15 #67 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!ddd 2024-02-28 22:49
PRZECIEZ gdy otwierano to nowe przedszkole NR4 to pisano ze dyrektorka ma MBA zrobione na HUMANUM. . Zreszta w necie mozna poszukac.
asd
+10 #66 sygnaliściasd 2024-02-28 22:12
CBA apeluje W celu skorzystania z klauzuli niekaralności, wynikającej z art.229 kodeksu karnego , osoby uczestniczące w przestępczym procederze nielegalnego handlu dyplomami powinny niezwłocznie zgłosić się do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach lub Delegatury CBA w Rzeszowie .
bloki
+7 #65 blokibloki 2024-02-28 21:50
Ludzie, nie ekscytujcie się, teraz każdy kandydat udaje prawilnego i pro społecznego.
Gdzie był zadroga i reszta kandydatów ( obecnie radni ) kiedy Igielski laduje się z blokami na osadzie?
nie dajcie sie nabrac na tą kielbasę wyborcza!
teraz wszyscy kochają mieszkańców?! a pół roku temu można było przyklepywac budowe bloków tam gdzie nie ma chodników, tam gdzie nie ma parkingów i wreszcie tam gdzie bylo jest i ma pozostac osiedle domkow jednorodzinnych!
asd
+10 #64 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!asd 2024-02-28 21:27
Do #63 w poznanskim UM 13 osób zdobyło dyplomik MBA . Oczywiście nie tylko można było tam kupić dyplomiki ale też doktoraty itd Teraz wiemy kogo mamy na stołkach . Na temat pewnego lokalnego doktoranta pisałem pod innym artykułem . jak to w wieku 50 lat zaczął chłonąć wiedze jak gąbka Choć najlepszy jest numer z pewną panią o której w komentarzach czyutałem jakie to Ona ma super wykształcenie , gdzie ona może zasiadać itd. Teraz cisza już nikt nie posiada dyplomików tej uczelni.
Jupik
+10 #63 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Jupik 2024-02-28 21:00
Już jest blisko. W poznańskim magistracie już się wzięli za absolwentów MBA.
Xzz
+13 #62 WwwXzz 2024-02-28 18:00
Przecież ta szkole millenium to tylko cwoki kończą którzy wiedzą że nigdzie indziej niczego by nie osiągnęli. Ludzie.. Nie ma się czym chwalić, skończona szkoła weekendowa wątpliwej jakości? Niestety nie raz miałem do czynienia że studentami czy absolwentką i tej szkoly... Zatrwazajace. Poziom niższy absolwentów naszego LO z Klasztornej tak sprzed 20 lat.
miś
+17 #61 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!miś 2024-02-27 13:45
Jak buduje ten sam pseudo deweloper co Średnią to jakość wykonania tragiczna .Zastosowane materiały tynki robocizna tragedia.Wągrowiec nie ma porządnego gospodarza pewnie za pana Poszwę czy Kamińskiego by to nie przeszło.Nasze miasto pomału robi się jak wiele miast w Polsce tzw.patodeweloperka .a wszystko za przyzwoleniem rządzących.Przykładem może być niby hotel obok aquaparku a będzie apartamentowiec.W takim miejscu pasuje jak świni siodło jakośc wykonania tempo tragedia.Trochę dalej po leśniczówce bedzie pewnie patodeweloperka.Amfiteatr ogrodzenie wysokim płotem hotel piertak ogrodzenie wysokim płotem wiocha.Jedny słowem nie ma gospodarza.
witek
+12 #60 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!witek 2024-02-27 12:14
Do poprzednika masz racje tylko niech dobrze sprawdzi bo wyszło na jaw że większości ma dyplomy NBA podpisane przez Denisa Rodmana , Niedawno na portalu niektórzy chwalili si e swoim wykształceniem a dziś cisza .
Kevin
+10 #59 Burmistrz na pewno zadbał o interesy miastaKevin 2024-02-27 11:52
Nie martwcie się o grunty na wschodzie koło karuzeli. Burmistrz jest wybitnym menadżerem po podyplomówce MBA w Collegium Humanum, więc z pewnością wszystkiego dopilnował, aby miasto wyszło jak najlepiej :lol:
Zxc
+10 #58 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Zxc 2024-02-27 11:41
Truda tam kiedyś części gruntów nalezalo do spoldzielni mieszkaniowej reszta wiadomo fo kogo ?Wątpię żeby SM sprzedała tanio czyli mniej jak 1000 zl za metr swoje działki wiedząc że inwestorowi będzie zależało na kupnie ich terenu żeby mieć w miarę goremne działki Jedyne co mnie tam dziwi jak yo die dało że na czesci terenu pod budynki jednorodzinne powstał ten najdłuższy ciąg sklepów. Jestem zdziwiony ze tsk można Skoro można to widocznie będą stawiać zamiast fomkow bloki Nie wiem jsk wtedy to się ma do tego jak dawno temu pisano na portalu o 2 mln zł z miasta do właściciela za drogi które miały być miejskie na tym terenie Skoro tam budują bloki to wszystko się pozmieniali i teraz niewiadomo za co wogole miasto zapłaciło? Myślę że nasi radni i burmistrz są na tyle panstwowcami że to wyjaśnia
rys
+16 #57 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!rys 2024-02-27 08:50
Witam a gdzie są radni bezradni co miesiąć pieniądze biorą.?Lansują się w internecie w sposób żenujący i dają zezwolenie na takie działania.Radnych to ustawowo powinny znieś postawić kryteria wykszatcenie wyższe itp.
Truda
+13 #56 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Truda 2024-02-27 07:02
A tam na wschodzie tuż obok karuzeli, co budują? Słyszę, że bloki. Jestem w szoku, bo niedawno czytałem, że galeria ma być rozbudowana , a tu coś takiego. Jak to, to tak można zmieniać plany zagospodarowania z dnia na dzień z minuty na minutę? Ja cię kręcę, co tu się wyprawia.Kto tam stawia te bloki ? Przy obwodnicy, tuż przy galerii. No super lokalizacja, ciekawe kto chce mieszkać w takim kotle. No szok. A tyle w tv słychać jak buntują się ludzie, którym obwodnicę lub sklep wybudowali tuż pod nosem. W tv nawet o tym gadają, że to wałki, a w Wągrowcu ludzie cappy i chcą takiej lokalizacji? No ciekawe, bardzo ciekawa sprawa.
Kapral
+10 #55 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Kapral 2024-02-26 20:34
Do # 53 teraz wszyscy wezmą przykład z Pana Brentx przez poprzednimi wyborami. Ja nie pasowalz mu jego legitymacja to ją schował .Teraz Ci co mają ciepły dyplom MBA to go chowią Okazuje się że nikt nie uzyskał dyplomu na tej trefnrj uczelni .Choć ja jestem zdania że takich uczelni jest więcej nie tylko z dyplomami MBA Jak człowiek PO zawodówce i średniej szkole zaocznej w wieku 50 lat robi nagle licencjat magistra i doktorat to już nie jest smieszne
Pani menażer
-2 #54 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Pani menażer 2024-02-26 19:33
Do poprzednika - ja nie mam
No pięknie
+15 #53 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!No pięknie 2024-02-26 19:18
Własnie w tv mówili, ze wszystkich którzy w ostatnich latach zdobyli dyplom MBA będą przeswietlać. Wszystkich bez wyjątku, a zwłaszcza tych, którzy piastują stanowiska w spółkach, samorządach i innych placówkach. Kto w Wągrowcu ma taki dyplom?
Leon
+2 #52 SkarżypytaLeon 2024-02-26 13:45
Dziecinada , jak w przedszkolu zupełny brak klasy . Słoma z butów wystaje . ..
Kaczmarek
+9 #51 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Kaczmarek 2024-02-26 13:32
a o wałku z darowizną nieruchomości Kaczmarkowi Jakubowi nikt nie mówi ????
Manager z łazarza
+18 #50 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Manager z łazarza 2024-02-26 13:11
Panie burmistrzu czas zweryfikować dyplomy MBA osób które z ramienia miasta zasiadaja w spółkach? Taką weryfikację zapowiada już wielu samorządowców.
Manager z łazarza
+18 #49 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Manager z łazarza 2024-02-26 11:52
Nie rozumiem po co ludzie jeżdżą do Warszawy jak w Poznaniu na Łazarzu można kupić te same dyplomy .
Prof.dr hab
+21 #48 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Prof.dr hab 2024-02-26 05:55
Oj tak dziś wielu ma dyplomy prestiżowych płatnych uczelni, a w liceum to dostali się z odwołania i ledwie z klasy do klasy przechodzili lub nawet respektowali.
CXZ
+25 #47 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!CXZ 2024-02-26 00:12
Jak spółki mogą dobrze funkcjonować jak ta banda kupuje sobie dyplomy a koszty pokrywają podatnicy . Czekamy na liste wągrowieckich urzedników co posiadają dyplomy tej uczelni .Choć myśle że takich szkółek jest więcej ale jeszcze szambo nie wybiło . Kandydaci do samorządów domagamy się przedstawienia w ulotkach wyborczych podania co kiedy ukończyliście .
Gracz NBA
+24 #46 Niezłe jaja z tymi dyplomamiGracz NBA 2024-02-25 21:56
Na onecie piszą, że CBA weszło do Collegium Humanum i zatrzymało kilku pracowników za handel dyplomami studiów MBA. Podobno niektórzy absolwenci zrobili te dyplomy w rekordowo krótkim czasie? Studia kosztowały około 10 tysięcy złotych, a dyplom pozwalał na zasiadanie w radach nadzorczych - zamiast zdawania trudnego egzaminu w ministerstwie aktywów państwowych. Czy ktoś z Wągrowca i powiatu posiada taki dyplom MBA zrobiony w Collegium Humanum?
miron
+23 #45 afera elit władzymiron 2024-02-25 21:24
Tak przy okazji to pan burmistrz sprawdzi
dyplomy MBA swoich pracowników wydane przez COLLEGIUM HUMANUM Okazuje się że nie zła afera się kręci w całym kraju .
Edward
+12 #44 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Edward 2024-02-25 20:57
król Maciuś nie on jeden w Polsce ,Korupcja Korupcja tak już jest nie ma granic co odpychają tylko do siee!.
Bbbbbbbb
+9 #43 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Bbbbbbbb 2024-02-25 18:33
z czego wy się cieszycie bezmyślnie? A czy wraz ze wzrostem liczby bloków czyli mieszkańców przybyło w tym grajdole miejsc pracy, lekarzy, nauczycieli itp. czy tylko o parkingi chodzi? Na pewno przybyło ludzi i psów to pewne, wzrosła też przestępczość też pewne. Markety na razie jeszcze mają zyski, a jakie zyski z obsiewania miasta blokami, ścieżkami i placami zabaw ma przeciętny zwykły mieszkaniec, podatnik w tym mieście? Żadnych, dlatego jeśli ktoś pracuje poza tym miastem i ma możliwość płacenia podatku tam gdzie zapewniają mu pracę, to wypada tam go odprowadzać, a nie tu, gdzie bogaci się bogacą, a parobki na nich płacą.
edzia
+7 #42 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!edzia 2024-02-25 18:24
Mieszkańcy mają dosyć burmistrza , radnym on pasuje skoro co roku otrzymuje votum zaufania
czytelnik
+11 #41 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!czytelnik 2024-02-25 18:11
Jedyne co wrze w Wągrowcu to woda w czajniku. Jestem pewien, że kolejna inwestycja mieszkaniowa upiększy nasze PRZEPIĘKNE miasto. Proszę spojrzeć moi Kochani Internauci, jak ślicznie i wielkomiejsko wygląda teraz ulica Średnia, dzięki niskim apartamentowcom z betonu i wybrukowaniu okolic kostką nie ma żadnej zieleni, która tylko oznacza dodatkowe koszty związane z utrzymaniem czy sprzątaniem liści. Trzeba DOCENIAĆ, że są w mieście inwestorzy, którzy chcą sprawić by panorama architektoniczna miasta była zapierająca dech w piersiach! Artykuł powinien koncentrować się na tym aspekcie! Nowe apartamenty to wręcz szansa na podwyższenie prestiżu okolicy! Jestem ZA! Więcej inwestycji!
Miron
+22 #40 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Miron 2024-02-25 15:14
Do # 36 pan Mazurek niech sobie da spokój z wyborami . Jedyne jego osiągnięcie to zmiana zatrudnienia na prace w miejskiej spółce . Dosyć że mu płacimy za siedzenie na radach to jeszzce łożymy na etat w wodociągach .
BURMISTRZ MIASTA WĄG
+9 #39 WyboryBURMISTRZ MIASTA WĄG 2024-02-25 14:49
Pytanie.Kto startuje w wyborach na Burmistrza i do nowej Rady Miasta.Jest cicho.CO WRC.
BURMISTRZ MIASTA WĄG
+12 #38 reasumpcjaBURMISTRZ MIASTA WĄG 2024-02-25 14:11
PROPOZYCJA. Po wyborach sprawdzić wszystkie szemrane decyzje JARKA .
BURMISTRZ MIASTA WĄG
+11 #37 prawo-brawoBURMISTRZ MIASTA WĄG 2024-02-25 14:04
Te umowy notarialne to czyste wałeki.Co radni i rada miasta,wyborcy to takie tępaki łykną wszystko.Jest OKAZJA-WYBORY.Ale Jaruś strzelił sobie w kolanka.
Amator
+24 #36 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!Amator 2024-02-25 12:59
Patrząc jeszcze na ekipę Pana Zadrogi to nie ma naprawdę czego zazdrościć…
Pan Mazurek na swoim rewirze Berdychowa (o ile to jeszcze Jego rewir) od postawienia śmietników kilka lat temu to się chyba już niczym innym nie wyróżnił….
A do Pana Reisa mam jedna radę. Zamiast kpić ze słów Berendta ”dobro mieszkańców jest dla mnie najważniejsze”, niech się Pan zajmie swoim rewirem czyli Osada a ogólniej mówiąc tym szrotem na łączeniu Bartodziejskiej z Bobrownicka. To wizytówka Osady. Tam ledwo co można przejść a za jakiś czas pewnie ledwie będzie można przejechać. Satysfakcjonuje Pana ta berlinska wystawka?? Rozumiem, ze ”wszystko dla doba mieszkańców”. Hipokryci.
****
+17 #35 RE: W Wągrowcu wrze! Burmistrz Berendt wydał oświadczenie!**** 2024-02-25 10:07
Jestem ciekawy, czy Zadroga gdy zostanie burmistrzem zostawi swoich kolegów "pampersÓw " na tych stołkach, czy te gamonie będa współrzadzić.

TRWA CISZA WYBORCZA
komentowanie zostało wyłączone do 21.04.2024 r. do godziny 21:10

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.