• Media
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 10328

Baner na kamienicy bez zgody konserwatora

Na jednym z budynków przy wągrowieckim Rynku, wywieszono baner wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców Alicji Trytt. Jak się okazuje, zabrakło na to zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Mieszkańcy, przechodząc przez wągrowiecki Rynek, wyrażają swoje niezadowolenie.

- Codziennie przechodzę przez nasz piękniejący Rynek, ale nie mogę patrzeć na banery Pani Alicji Trytt i jej kandydatów do Rady, które rozwieszone są w historycznym układzie przestrzennym. Pani notariusz chwali się znajomością przepisów prawa, ale o tych chyba zapomniała — poinformowała nas mieszkanka Wągrowca.

Skontaktowaliśmy się z Iwoną Bartczak z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu, która potwierdziła, że montaż banera odbył się bez wymaganej zgody.

- Powinna być zgoda konserwatora, wszystkie reklamy i wszystko, co się dzieje na terenie układu, powinno być uzgadniane z konserwatorem. Osobiście zajmuję się Wągrowcem i nic do mnie w tej sprawie nie trafiło — poinformowała Iwona Bartczak z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu.

Okazuje się, że baner został powieszony nielegalnie.

Zgodnie bowiem Ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami na powieszenie reklamy należy uzyskać pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Każdy, kto nie uzyska wymaganego zezwolenia, podlega karze grzywny lub ograniczenia wolności. Co ważne zgoda wymagana jest również na budynkach, które nie znajdują się w ewidencji zabytków, ale stanowią całość w historycznym układzie urbanistycznym!

To już kolejny przypadek łamania przepisów przez KWW Alicji Trytt. Od Pani Iwony Bartczak usłyszeliśmy, że Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Poznaniu zajmie się tym tematem. Czekamy na rozstrzygnięcie.


 

 

Komentarze   

Jachu
#151 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraJachu 2024-04-07 21:18
Brawo Stachu ponownie burmistrzem .
Olaf
#150 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraOlaf 2024-04-05 23:24
Lista PO do Powiatu to jakaś porażka . Nieudacznik Springer, damski bokser Liske, Palczynska totalna porażka i tak można wymieniać kolejnych nauczycieli. Nigdy nie musieli uczciwe pracować tylko brać diety i myślą, że tak można całe życie. Skreślamy wszystkich
aNDREWs
#149 LepszyaNDREWs 2024-04-05 15:59
Wszystko lepsze od tej Iwony Los. Ja do tej Trytt nic nie mam
Sryta
#148 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraSryta 2024-04-05 15:29
Kotecki z to przecież menda jakich mało. Pozałatwiał sobie wszystko u lysego prace do całej rodziny przystawiajc łysemu pistolet do głowy. Kanalia jakich mało zapytajcie w Horstmanie
Justa
#147 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraJusta 2024-04-05 15:25
Jestem ciekawa ile Srytka straciła pieniedzy na brzydkie swoje wizerunki. Już nie bedę kupowała w jedzienia w sklepach, gdzie wisi bo mi się robi niedobrze
Justa
#146 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraJusta 2024-04-05 15:25
Jestem ciekawa ile Srytka straciła pieniedzy na brzydkie swoje wizerunki. Już nie bedę kupowała w jedzienia w sklepach, gdzie wisi bo mi się robi niedobrze
obiektywny
#145 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraobiektywny 2024-04-05 15:10
Tej trytowej to ja mam już dość. Co to za jedna? Lepiej ze swoim tatusiem Kalinochą pieniądze za te banery przeznaczyła by na chorych i potrzebujących. Bo tatuś za damo nic nie zrobi, tylko głupi lud omamia płacząć, aby wzbudzić litość.
obiektywny
#144 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraobiektywny 2024-04-05 15:10
Tej trytowej to ja mam już dość. Co to za jedna? Lepiej ze swoim tatusiem Kalinochą pieniądze za te banery przeznaczyła by na chorych i potrzebujących. Bo tatuś za damo nic nie zrobi, tylko głupi lud omamia płacząć, aby wzbudzić litość.
Irena Ochódzka
#143 Tylko Jarosław BerendtIrena Ochódzka 2024-04-05 08:18
I wszystko jasne - tylko dotychczasowy włodarz. Jedyny człowiek z jasną wizją i ciekawymi pomysłami: geotermia, in vitro, przebudowa plaży, kolejny, jakże potrzebny żłobek. A co pozostali? Ano nic, poza ogólnikami i gładką gadką. Namolna wizerunkowo pani rejent z ekipą nieznanych kandydatów, młody gryzipórek z powiatu bez jakiegokolwiek doświadczenia, ale ze wsparciem hejterskiego portalu, przegrany ex- burmistrz bez cienia refleksji, śpiący przez 5 lat - oto alternatywa. Dlatego wybieram JB!
Jarosław
#142 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraJarosław 2024-04-05 08:11
Do # 140 Też bym chętnie zaglodowal na Kube ale od miesiąca nadal nieznamy jego dokładnego wykształcenia z latami kiedy je zdobywał i kto zacto płacił. Nieznamy jego ścieżki zawodowej kiedy co , jakievkonkursy na dane stanowisko wygrał itd ? .Jego pomysły na miasto to same ogólniki. Zero wypowiedzi na tematy światopoglądowe czy też na temat pontoniarzy .
Malek
#141 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraMalek 2024-04-05 07:57
Pani Trytt to już posty sponsorowane na Facebooku wykupiła. Nie wszystko idzie zrobić kasą. Chyba kampania nie śmiga jak powinna bo trzeba sponsorowane posty robić. Słabiutko. Czekam aż mąż Pani Alicji będzie sprzątał banery.
Teooo
#140 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraTeooo 2024-04-05 07:48
Pani Trytt myśli, że ilość znaczy jakość. Naprodukowała filmów, rolek i relacji, swoich radnych nakręciła, chociaż wyglądają trochę jak stado owieczek. Ta kampania jest w już nachalna. Próbowała seniorów zaprosić i chyba nic z tego nie wyszło bo ZERO zdjęć z tej "imprezy". Wolę bardziej wyważoną kandydaturę. W niedzielę zagłosuje na Zadrogę. Polecam jego podsumowanie kampanii, rzeczowo bez zbędnego nadęcia i szczerze. To normalny człowiek jak wielu z nas, będzie nas dobrze prowadził.
sryt
#139 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatorasryt 2024-04-04 19:59
Kotecki wez ta trytke do ołtarza. Naprawdę wymiotowac już można. Schowajcie już te swoje nienajedzone geby
Tedi
#138 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraTedi 2024-04-04 08:21
Apel do wszystkich Radnych Miejskich i Powiatowych . Poza chęcią bycia ponownie Radnymi pochwalcie się co dobrego dla tego Miasta i Powiatu zrobiliście tak dla zwykłej ludzkiej przyzwoitości.
Jgfum
#137 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraJgfum 2024-04-04 06:21
Do # 136 Limit jest finansowy a że dużo wisi to m9ze .Nie m limitu na sztuki Ci co niewieszaja banerów widocznie się wstydzą swojej niekompetencji tak samo jak się nie chwalą wykształceniem czy zawodową kariera
Opr
#136 LimitOpr 2024-04-04 06:12
A ja chciałbym się się dowiedzieć czy aby na pewno wszyscy kandydaci przestrzegają ustalonego limitu finansowego? Jak tak patrzę ile banerów wisi w mieście to przypuszczam, że niektórzy mają w nosie przepisy.
niedwano_mlody
#135 juz_dziadekniedwano_mlody 2024-04-03 23:50
Tak podczas spaceru przy jeziorze w święta od strony ulicy Kościuszki naszła mnie myśl czy ci wszyscy kandydaci na radnych, burmistrzów itd. tak dbają o interes mieszkańców tak sie o nich troszczą, czy bardziej o gości hotelowych lokalnego hotelarza, bo przecież już dawno zamknięto, zagrodzono jedyny zjazd na plażę, teraz jedyna możliwość to parkowanie przy aquaparku i spacerek z wózkiem z wnuczkiem do zejścia przy nie istniejącym bistrze kwadrans. Obejrzałem projekt rewitalizacji plaży i co się nasuwa to raczej zrobiony pod kogoś bynajmniej nie mieszkańca tego grodu, chociażby świadczy o tym ograniczona ilość miejsc do "plażowania", nie ukrywam bywałem w wielu miejscach w polsce, za granicą i taka koncepcja służy głównie zaspokojeniu potrzeb turystów okolicznych hoteli, ośrodków wypoczynkowych itp. a nie większej grupie docelowej w tym wypadku mieszkańcom. Po drugie nie doszukałem się aby projekt zakładał udogodnienia do dojścia do plaży dla mieszkańców, a znalazły się one dla gości hotelowych, w tym i zatoczka z pomostem dla "wycieczkowca". Może się mylę zobaczymy w przyszłym roku, na razie została kamienica i kobylec i mam nadzieję, że to się zmieni i Wągrowczanie będą z chęcią zamiast w w/w wypoczywać nad własnym jeziorem na rodzimej plaży, jak to bywało tłumnie jeszcze pod koniec lat 80tych. Tak, tak nie było miejsca na plaży tylu ludzi, to się szło szukać dalej szkolna, dzika, aż do cypla, starsze roczniki wiedzą gdzie to :)
Zenon
#134 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraZenon 2024-04-03 22:06
Dopóki są głupcy którzy głosują na cwaniaków to tacy osobnicy jak Michalska , Springer czy Zdrzalks będą startować w wyborach.
Olaf
#133 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraOlaf 2024-04-03 21:30
Przeczytałem dzisiaj na banerach Michalskiej i Zdrzalki złotą myśl,, Z myślą o mieszkańcach Powiatu '' , przez ostatnie 5 lat nic nie robiliście , braliście tylko kasę a teraz macie czelność pisać, że o nas myślicie. Myślicie tylko o kasie i własnych tyłkach . Jak Wam nie wstyd. Głupsza rzecz to napisał już tylko Springer ,, Powiat wągrowiecki łączy '' chyba Ciebie i kasę która przytulasz. 25 lat brania kasy za nic i znowu się pchasz. Nie masz pomysłu na życie i tylko się lansować i za nic brać pieniądze. Kończ Waść i wstydu oszczędź
drab
#132 #129 #130 #131drab 2024-04-03 20:17
Nie można było tego streścić i napisać w jednym komentarzu ?
robciu
#131 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatorarobciu 2024-04-03 19:30
Nie cierpię gdy ktoś na sile wciska dziecko w brzuch.
Co to dziewczę sobą reprezentuje? Oprócz szczekania na sesjach nic nie pokazala. I tak będzie wyglądało jej rządzenie
Zero dialogu tylko tak jak ona chce
Wszystkim szybko się odechce
kitek
#130 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatorakitek 2024-04-03 19:26
Nie mogę patrzeć już na te jej banery. Jest po prostu wszędzie. Jej mąż na chama wieszał nawet gdy ktoś odmawiał. Co za ludzie,na sile się pchają!
A tak wogole to podobna jest do taty plebana
wyborca
#129 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatorawyborca 2024-04-03 19:19
Trytowa nie ma pojęcia o zarządzaniu ludzmi. Ta kobieta jest strasznie arogancka i zarozumiała. To mocherowy beret z pierwszej ławki kościoła. Nie ma znajomości potrzebnych do zarządzania miastem. Myśli,że jest notariuszem i to wystarczy.do prowadzenia miasta. Tu się nie podpisuje tylko akty notarialne. Trzeba potrafić rozmawiac a nie traktować wszystkich z góry.
Gdy wygra to bedziecrzadzic pleban i jej mezulek,ktory ma jakies niespelnione ambicje
organista
#128 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraorganista 2024-04-03 17:51
Czy Trytowa jest ponad prawem ze swoim tatusiem plebanem, że robią co chcą ze zabytkami? Przeciez to oni nie tylko wykupia całe miasto ale staniecie sie wszyscy poddanymi plebana.Tego chcecie?
obiektywna
#127 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraobiektywna 2024-04-03 14:57
Jak widzę zarozumiałą twarz Zadrogi to od razu odechceiewa się czytać tego blogerskiego i śmiesznego portaliku
Tedi
#126 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraTedi 2024-04-03 14:29
Czy może mi ktoś wyjaśnić czym właściwie przez ostatnie 25 lat wyróżnił się Springer ,że ponownie się pcha na stołek Radnego
Jaras
#125 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraJaras 2024-04-03 12:42
Golem strasznie nie lubi pisowców czyli tsk samo jak Hitler Żydów. Golem nie myślałeś o budowie obozów koncentracyjnych i krematoria? Jakoś jsk Ci pisowcy płacili podatki i z tego żyłeś to było dobrze Ciekawe czy napisał byś to samo o Żydach czy muzułmanach .Strach by Ci nie pozwolił. Co do szacunku do kobiet to Macieju rozwodniku w tym temacie zamilcz . Lepiej napisz gdzie paliwo po 5 l , i inne konkrety?
Tytus
#124 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraTytus 2024-04-03 10:03
Bolo w 100 % zgadzam się wszyscy radni miejscy, powiatowi do wymiany należy ich pożegnać i wybrać nowych, młodych, ambitnych.
Oglądając sesje Rady Miasta która nareszcie się pożegnała to wielki wstyd dla mieszkańców, a szczególnie jeden który podczas sesji notorycznie jest znużony, ziewa, wpatrzony w telefon, katastrofa i kolejny który udaje że coś liczy, pilnuje. Większość startuje z KWW JZ szkoda że akurat znaleźli się na listach tego kandydata na burmistrza bo będzie ich mało w Radzie.
Bolo
#123 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraBolo 2024-04-03 08:03
Pani na Kamienicy i całe miasto obwieszone banerami , Jakaś Michalska , która wszędzie gdzie pracowała dawała ciała , Zdrzałka ,który się całą kadencje nie odzywał ale chce być Radnym bo trzeba Sobie dorobić . Springer raz na 5 lat przypomina Sobie o wyborcach bo nic innego nie umie i tak można wymieniać Radnych ,którzy już kilka kadencji są Radnymi . Tylko poza kasą ,którą biorą nic dla Powiatu czy miasta dobrego nie zrobili. Wstydu nie macie pisząc na banerach i ulotkach jak to teraz będziecie dobrze działać
Justynka
#122 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraJustynka 2024-04-03 07:34
Litości… niech już będą wybory!!!
Mam serdecznie dość nachalnej kampanii kandydatów, którzy niemal do domu się ludziom pchają, otwierasz fb i wyskakuje ci pani z ulotkami, pani z życzeniami, pani z przypominajką. Im więcej częściej, nie znaczy lepiej.
Zdegustowany
#121 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraZdegustowany 2024-04-03 07:11
To prawda z tą odmianą . Podobnie jak zapożyczyli z gramatyki ruskiej odmianę i powtarzają nawet na cały świat w tv i necie .... w Ukrainie.... a nie na Ukrainę... Czy powiemy jedziemy w Węgry, w Polskę, w Chiny itp.? Ukrainiec czy Rosjanin logiczne, że mówi ..ja był w Rassiji, Ja był w Ukrainie, Ja był w Polszy.....bo zwyczajnie taką mają gramatykę ale Polak powinien powiedzieć zgodnie z polską gramatyką... pojadę na Ukrainę na Węgry, do Stanów, do Anglii, do Włoch....itp. czy powiemy, że jedziemy w Węgry, w Stany, w Anglię....Co się porobiło z ludźmi, że wszystko negują, nawet tezy udowadnianie przez setki lat przez wielkich naukowców, że dzięki powtarzaniu, ćwiczeniom, zadaniom domowym dziecko ćwiczy swój mózg, pamięć, uczy się systematycznej pracy, powtarza i zapamiętuje to czego nauczyło się na lekcji, a tym samym staje się mądrzejsze...no cóż chyba ponownie trwa produkcja ciemnej masy robotniczej, bo częśc wyjechała za granicę budować inne kraje, gdzie lepiej płacą.
@$#&*
#120 Do GOLEMA #119@$#&* 2024-04-03 06:48
GOLEM pomijam treść wypowiedzi, bo nie mogę się na niej skoncentrować ze względu na kardynalne błędy popełniane przez ciebie i obecnie przez wielu MLODYCH KTÓRZY CHCĄ BYĆ " Ą" i "Ę". GOLEMIE i INNI liczbę mnogą wyrazu KOBIETA piszemy KOBIETOM , stosujemy końcówkę -OM!!!!!!!! Jedna -KOBIETA czyli liczba pojedyńcza. Kilka kobiet czyli liczba mnoga np. Chcę podziękować tym KOBIETOM ...... Golem jeśli stosujesz w zdaniu o kobietach końcowkę -Ą to dziękujesz tylko jednej kobiecie, a treść wskazuje na to, że masz na myśli wiele kobiet. Zauważam że dziś młodzi nie potrafią tak prostej rzeczy, jak odmiana przez przypadki wyrazów w liczbie pojedynczej i mnogiej. Czy może jednak potrafią tylko chcą uchodzić za takich uczonych od -Ą i "Ę, a na skórze tona tatuaży i plastikowe rzęsy. No, uczony to raczej nie skupia się na tym, by przez pogryzmoloną skórę zaprezentowac swoją mądrość i spacerowanie przez cały dzień z 4 psami na sznurkach oraz jedynym jego problemem na wagę życia jest zdążyć na czas na siłkę i do "salonu " kosmetycznego na pazurki i sztuczne rzęsy. Takie dziś mamy priorytety. Powtarzam jeszcze raz liczba mnoga - ( komu, czemu) KOBIETOM, PSOM, LUDZIOM, PAZURKOM, RZĘSOM, PIZZOM, KEBABOM, BUTELKOM, PIWOM, .......
GOLEM
#119 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraGOLEM 2024-04-03 02:44
Odp. do #106. Dziękuję za merytoryczną i rzeczową odpowiedź, której z trudem szukać na tym portalu. W pełni zgadzam się z tym, że w pełni należy się szacunek kobietą i w żadnym z moich wpisów nie odmawiałem i nie odmawiam pełneych praw kobiet w Polsce. To co zrobił prezydent Polski, który powinien reprezentować nas wszystkich Polaków bez w względu na płeć, to jest jedna wielka porażka. To coś określane mianem prezydenta Polski nie reprezentuje nas Polaków, a jedyne co reprezentuje, to zaściankowa ideologia polityczna PiSdzielców.
Twierdzi, że tabletka "Dzień po", to niby bomba hormonalna. Takie tezy może stawiać tylko, ameba intelektualna, która nie ma pojęcia nic na temat opinii osób ze środowiska medycznego. Mam nadzieję, że głąby popierające do tej pory PiSdzielców, nie będą wyśmiewać takie osoby jak pielęgniarki, lekarzy, ratowników i profesorów medycyny. Piszę to celowo, bo wyznawcy Pisdzielców i tym ppodobnych przygłupów, nie mają szacunku dla żadnej grupy zawodowej, a tym bardziej lepiej wykształconych według tych nizin społecznych reprezentowanych przez wyborców PiSdzielców. NIE MAM SZACUNKU DLA WYZNACÓW PISDZIELCÓW!!!!!!!!!!!! TE OSOBY MUSZĄ WRESZCIE ZACZĄĆ PRACOWAĆ ZA 5 zł na godzinę, JAK GŁOSILI I GŁOSĄ W SWOICH KŁAMSTWACH. POZWÓLMY WYZNAWCĄ PSIDZIELCÓW PRACOWAĆ ZA 5 zł/godzinę.
Deweloper
#118 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraDeweloper 2024-04-02 15:00
Jako że Zadroga nie chce dokładnie podać swojej ścieżki zawodowej i edukacyjnej to może ktoś z jego fanów mu pomozeJskie dokończył uczelnie za kogo kasę, jakie i kiedy wygrał konkursy o stxnoeidks pracy .Osiągnięcia poza zawodowe , jaki ma pogląd na dprowadzanie ponyoniarzy do miasta itd .Jak kogoś zachwdkacie yo napiszcie coś onim skoro sam nie potrafi. Jakiej parti kibicuje ?
Władysława
#117 To nie są wybory miss i misteraWładysława 2024-04-02 14:36
Nie rozumiem takiego toku myślenia: nieważne doświadczenie, kontakty itd. - ważne kto się szczerze uśmiechał, czy wypadł naturalnie itd. Ludzie, bądźcie poważni: to nie konkurs piękności, tylko prawdziwe wybory człowieka odpowiedzialnego za spory majątek, zasoby ludzkie itd.! Zobaczcie, kto traktował miasto poważnie i dzięki komu poszło ono do przodu, mimo rzucanych kłód (brak absolutorium, próba uwalenia geotermii przez przyboczną kandydata Jakuba itd.). Dlatego - mimo różnych spraw za uszami - wybieram Berendta: może nie jest wybitnym mówcą, ale widać, jaki obrał kierunek i co już pokazał.
Mieszkanka123
#116 Re#115Mieszkanka123 2024-04-02 14:19
To ile już razy od słuchałeś debatę, żeby zauważać wciąż to samo? Styl i treść wypowiedzi wskazuje, że komentarze pisze jedna osoba. Niestety wybór kandydatów radnych przez jednego z kandydatów na burmistrza rzeczywiście może być na minus.
PanM
#115 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraPanM 2024-04-02 14:09
Wielu tutaj dywaguje czy aby być burmistrzem trzeba coś mieć, trzeba umieć zarządzać, trzeba mieć kontakty i doświadczenie w samorządzie. To są dodatki. To pomaga, ale trzeba też mieć coś najważniejszego predyspozycje i umiejętność nawiązywania kontaktów. Trzeba umieć podejmować decyzję i dawać pracownikom poczucie, że jesteście w jednej drużynie. Brać odpowiedzialność za wszystko co dzieje się w urzędzie. Dlatego osobiście patrzę na całkowicie inne powody niż ktoś tam wcześniej pytał. Berendt mnie rozczarował, Poszwa zawiódł mnie na całej linii. Dlatego żadnemu z nich nie zaufam ponownie. Pozostaje dwójka kandydatów i miałem jeszcze do niedawna spory dylemat. Odsłuchałem debatę i zdecydowanie mi łatwiej. Pani Alicja mówiła ogólniki, nawet nie mogła się okreslić co zrobić z ciepłownią. W tym przypadku bardziej konkretnego pytania nie szło usłyszeć. Ekspertów będzie powoływać, raczej nie jest to tania sprawa, przy innym pytaniu sama tak się zakręciła, że później się z tego smiała. Mowa ciała też mi się nie podobała, takie ruchy i uśmiechy z Panem Poszwą. Nie będę oryginalny i napiszę jak wielu innych, mam podobną ocenę, że Zadroga wypadł najlepiej, zyskując moje poparcie.
Władysława
#114 Potrzebny ktoś z doświadczeniem eWładysława 2024-04-02 10:54
Gładkie słówka na debacie czy kierowanie raz w miesiącu obradami rady wg narzuconego regulaminu to trochę mało jak na sprawne zarządzanie ponad dwudziestotysięcznym miastem. Tu trzeba wiedzy i praktyki na temat zarządzania ludźmi, spółek, jednostek, programów dotacyjnych itd. Ciekawe który z tych obszarów kandydat - przedszkolak ma w małym paluszku. Ratusz to nie szkoła - miejsce na naukę jest gdzie indziej. Dlatego wybieram sprawdzone nazwiska, a nie debiutantów bez jakiejkolwiek historii.
Mikroskop
#113 Do #112Mikroskop 2024-04-02 10:17
Może i by wygrał ale po prezentacji osób którymi się otoczył, jakoś słabo to widzę. Wągrowiec to malutka mieścina, jeden o drugim wie prawie wszystko. Zła ekipa.
Wągrowczaninka
#112 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraWągrowczaninka 2024-04-02 09:44
Ekipa SW była już u władzy przez wiele lat i pamiętamy Grzesia. Dlatego nie oddam głosu na Panią Trytt. Poszwa miał swoje 5 minut i raczej dobrze tego nie wykorzystał bo przegrał. Zresztą na debacie pytanie w punkt - jakie wyciągnął wnioski. A on mówił, że było super. No więc dla mnie człowiek nie przemyślał tego. Berendt ma na koncie akcje z Panią Kierownik/Menadżer, z kancelarią i teraz jeszcze wyrok. Dużo tego aby tak sobie lekko wygrać. Zadroga pokazał bardzo ciekawy pomysł kampanii, pokazał też na debacie poziom i przygotowanie. Zdobył już doświadczenie w radzie i pamiętam jak 5 lat temu też mówili, że za młody na przewodniczącego. Dlatego teraz też wg mnie wygra.
Władysława
#111 Tylko poważni kandydaci!Władysława 2024-04-02 08:49
Kandydat junior niech najpierw wykaże się uporządkowanym życiem, zaprezentuje jakieś osiągnięcia zawodowe, nabierze doświadczenia w poważnych sprawach - wtedy będziemy rozmawiać. Na dziś mimo sztucznego pompowania przez portal, rozkręcania atmosfery grozy i epatowania "młodością" nie pokazał niczego przekonującego. Przypomina typowego przedstawiciela swojego pokolenia, który podczas rozmowy kwalifikacyjnej ma tylko oczekiwania względem stanowiska i zarobków, a nie potrafi wskazać żadnych swoich atutów i podeprzeć tego jakąkolwiek praktyką.
Dr hab
#110 Do #109Dr hab 2024-04-02 06:51
Ten komentarz i wiele innych napisała jedna osoba. Zdradza cię słowo merytoryczny, wracanie do debaty i podkreślanie wieku.
To wszystko faktycznie jest ważne tyle, że życie to nie studia, a debata to nie wykład, żeby był merytoryczny, a w wieku 30 lat, to raczej myśli się o zalożeniu rodziny, dzieciach i zdobywaniu doświadczeń w gospodarowaniu w swoim małym miasteczku ktorym jest rodzina. Co innego teoria, a co innego praktyka . Nie łam wszystkich merytorycznych i udowodnionych socjologicznych i psychologicznych teorii naukowych.
WRC nie wejdzie do księgi Guinnessa.
Rybin
#109 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraRybin 2024-04-01 18:15
Za tydzień cały ten nadmuchany balon już puści. Skończy się ta kampania, która chyba najbardziej zmęczeni są mieszkańcy. Niektórzy kandydaci robili coś, czego wcześniej nawet by nie pomyśleli. Pani Trytt sprzątanie, jakieś spotkania z herbatą. Pan Poszwa tak samo chodził jak po kolędzie po ulicach ze swoimi kandydatami. Ale ludzie nie są aż tak nawini i raczej na te wszystkie akcje się nie nabrali. Berendta i Zadrogę chociaż wcześniej widziałem przy różnych spotkaniach. Obejrzałem debatę dziś i mogę tylko podzielić zdanie wcześniejszych piszących. Najbardziej merytoryczny był Zadroga. Jest przygotowany do bycia burmistrzem. I wiek nie odgrywa dla mnie roli, ma wiedzę i ma pewność w tym co mówi.
Baca
#108 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraBaca 2024-04-01 11:56
Golem czy Ty musisz pić w Wielksnoc ?
Cuda cuda ogłaszają.
#107 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraCuda cuda ogłaszają. 2024-04-01 08:18
Ja nie rozumiem skąd u ludzi wzięło się przekonanie, że wciąż musi się coś dziać? Wciąż jakieś zadymy, remonty, niepokój, rozwalanie dróg, tworzenie jakiś sztucznych placów,zagospodarowywanie każdego wolnego kawałka zieleni czymś co powoduje kumulację ludzi na tym terenie, a tym samym tłok, tłumy, ścisk, krzyk dzieci, dorosłych, szczekanie psów( bo teraz taka glupia moda) czy takie ciągłe rewolucje uspokajają człowieka czy wprost przeciwnie? Ludzie teraz sprawiają wrażenie wciąż pobudzonych, nerwowych, niemiłych, odpychających wręcz. Dookoła miasta jest tyle miejsc, gdzie człowiek, a zwłaszcza dzieci mogą się wyciszyć, nauczyć, poznać przyrodę, pobyć wreszcie blisko rodziny ale nie, dziś tloczą się jeden na drugim, przepychają, remontują wciąż chaty, jakby to było ich wyznacznikiem zdrowia psychicznego. Wręcz przeciwnie medycyna mówi zupełnie coś innego. Stabilne środowisko, otoczenie i spokój są gwarantem zdrowia psychicznego i fizycznego. A w Fongrówcu i powiecie musi się dzioć panie, im wiyncy się dzieje i leje za kołnjyrz tym lepi panie. No tej to chyba patologia tak uwożo, bo spokojny mądry człowiek dba o swój rozwój w inny sposób. Czekamy na mądrych , rozsądnych rządzących, którzy stawiają na zrównoważony rozwój nie tylko w kierunku destrukcji.:)
Do GOLEMA
#106 Odp#105Do GOLEMA 2024-04-01 07:42
O jakich wagrowieckich przedsiębiorcach mówisz?Prawdziwi przedsiębiorcy mają się dobrze i nie potrzeba im poklasku swoich kumpli w radzie. Pozostali to foremki założone tylko dlatego, żeby móc się szybko wzbogacić, co niestety doprowadza do tego co ostatnio się dzieje. Biznes wymaga głowy na karku, a nie tylko siły fizycznej i ciętego języka. Mówisz, że "radni mają nas reprezentować i są zatrudnieni przez nas"...o właśnie, myślę, że człowiek myślący nie chce, by reprezentowała go przypadkowa osoba spod kiosku czy człowiek który za swój sukces życiowy uważa bieganie, rodzenie dzieci, chodzenie na spacery po mieście, uprawianie ogródka itp....GOLEM Dlaczego wybór kobiety na burmistrza wywołuje u ciebie sarkastyczny śmiech? Własnie taką postawą reprezentujesz postawę populistyczną jak sam piszesz o poprzednikach władzy, a wręcz dyskryminacyjną, patriarchalną, typową dla poprzednich wieków i jeszcze środowisk wiejskich i małomiasteczkowych, która zakłada, że tylko płeć męska może rządzić. Mamy XXI wiek gdybyś nie wiedział, a rola kobiet w społeczenstwie nie ogranicza się do bycia niewolnicą, nałożnicą i utrzymanką swojego pana i władcy, do czego próbowała ponownie doprowadzić poprzednia władza wszystkimi plusami.
Październik pokazał, że społeczenstwo ma dość takich reprezentantów, które nic sobą nie reprezentując, znajdują taki właśnie sposób na życie i zarobek. Mocna buzia i powielanie wyczytanych bredni z internetu, to nie wszystko.Nie przemawiają też do mnie osoby, które oceniają ludzi na podstawie zasobności portfela, który napełnily pracą na tzw.zmywaku, uznając to za swój sukces życiowy. Kiedyś radnym mogła być osoba posiadająca wykształcenie wyższe, pracująca w jednostkach budżetowych, a przypadkowy przysłowiowy Kowalski z ulicy i był porządek w kraju.
Tak, myślę że kobiety w mieście będą głosowaly na kobietę bez względu na ilośc banerów na płotach, bo chcą spokoju, mają dość tworzenia atmosfery wiecznej wojny, zawiści, frazesów o cudownym spokojnym życiu w mieścinie pełnej patologii, nocnych rozrób, braku bezpieczeństwa publicznego o każdej porze dnia i nocy, tworzenia że spokojnego niegdyś miasta sypialni dla takich jak wyżej opisami bez pracy zmuszonych jej szukać poza Wagrowcem lub żyć na socjalu.Plac zabaw, ścieżka rowerowa, park linowy, huśtawki, wybieg dla kejtrów itp. czy to są inwestycje mające wpływ na bezpieczeństwo bytowe i szczęście człowieka?????.
Wejdź na stronę MOPS w Wągrowcu, tam w tabeli są sukcesy wągrowieckie.
GOLEM
#105 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraGOLEM 2024-04-01 02:56
Czytając tutaj wpisy, że to kobiety wygrały ostatnie wybory i że należy w najbliższych wyborach głosować na kobietę, powoduje u mnie sarkastyczny śmiech. Skąd to przekonanie, że w Wągrowcu, to kobieta może być tą siłą skupiającą na sobie uwagę. Co takiego ta kobieta sobą zaprezentowała i jakie konkrety chce realizować i was tym kupiła?! Pytam bo po obejrzeniu debaty potwierdzam to co większość opinii w Wągrowcu, że debatę merytorycznie wygrał Zadroga. Nie musze być jego zwolennikiem i nim nie byłem, ale oceniam jego merytoryczne wypowiedzi. Tak merytoryczne, a nie populistyczne do czego przyzwyczaili nas w ostatnim czasie wyborcy PiSdzielców. Trudno zrozumieć, czym jedyna Pani kandydatka na burmistrza Wągrowca kupiła sobie lokalnych przedsiębiorców?! Ktoś ma na to jakąś merytoryczną odpowiedź? Czyżby ilość plakatów i banerów miała nam sugerować na kogo mamy głosować?! Czyżby tak prostackim wyborem mają się kierować wyborcy w W Wągrowcu?! Odpowiedzmy sobie, kogo chcemy za włodarza naszego miasta i jakie stawiamy wymagania. To my mieszkańcy zatrudniamy burmistrza i radnych. Problem w tym, że tym których wybieramy wydaje się, że są ponad nami wyborcami lokalnymi. Radny, to pracownik, zatrudniony przez każdego z nas, który nie tylko go wybrał, ale jest opłacany z naszych lokalnych podatków. Wybierając radnego, który ma nas reprezentować, nie wybieramy kogoś o jakiś ponadprzeciętnych zdolnościach czarodzieja lub wybawcę. Radny to człowiek, którego zatrudnia wyborca i jego rolą jest reprezentowanie swoich wyborców na forum miasta. Jakich radnych wybierzemy i jak ich będziemy rozliczać z wyborczych obietnic, to już tylko czas pokaże. Nauczmy się na początek, że radny, to nie jest bezkarne bożyszcze, które cokolwiek bez waszego poparcia może!!!! Radny może samodzielnie podejmować decyzje, ale za te decyzje odpowiada przed swoimi wyborcami w okręgu. Żeby rozliczać radnych, należy oglądać sesje rady miasta, które są dostępne w sieci internetowej. Ci którzy śledzą sesje Rady Miejskiej w Wągrowcu, choćby przez internet potrafią zrozumieć, kogo rozliczać i o co pytać.
Działkowiec
#104 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraDziałkowiec 2024-03-31 18:39
Nad Nielba na RODOS wisi baner Pana Zadrogi mam pytanie kto die pytał działkowców o pozwolenie powieszenia tej płachty ?
właściciel
#103 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatorawłaściciel 2024-03-31 17:50
Kochani kandydaci! Zróbcie u nas na Osadzie plac zabaw dla psów z prawdziwego zdarzenia. Infrastruktura służąca spędzaniu wolnego czasu z naszymi pieskami prawie nie istnieje! Zróbcie coś, bo Osada to przecież prestiżowa dzielnica. Pozdrawiam wraz z Tofikiem i Fafikiem.
Kolo
#102 RE: Baner na kamienicy bez zgody konserwatoraKolo 2024-03-31 12:06
Drodzy kandydaci przestańcie już umieszczać w mediach świąteczne życzenia dla Nas wierzących. Wszyscy macie lewackich poglądy gdzie kościół jest niepotrzebny , katolik to człowiek drugiej kategori , jesteście za zmiana prawa aborcyjnego itd.Teraz w przedzien wyborów nagle udajecie że solidaryzujecie się z nami
.Przecież to kpina i obłuda. Po wyborach zaraz że swoim zwolennikami wrócicie fo haseł antykatolickich .

TRWA CISZA WYBORCZA
komentowanie zostało wyłączone do 21.04.2024 r. do godziny 21:10

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.