• Media
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2379

W Wągrowcu ruszyła innowacyjna terapia laserobarią

Nowoczesna metoda leczenia — laserobaria już w Wągrowcu. ZOZ w Wągrowcu to pierwsza placówka w województwie wielkopolskim, która oferuje swoim pacjentom dostęp do terapii laserobarii.

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Wągrowcu, działającym przy miejscowym szpitalu, od kilku tygodni przebywa Pan Henryk – pacjent cierpiący na cukrzycę i wynikające z niej problemy naczyniowe, które spowodowały trudno gojącą się ranę na lewej stopie. W obliczu tradycyjnych metod leczenia, okazujących się niewystarczająco skutecznymi, zdecydowano się na włączenie do terapii Pana Henryka nowoczesnej metody leczenia – laserobarii. Pierwszy zabieg w ramach tego uzupełniającego schematu terapeutycznego odbył się 26 marca, czyniąc Pana Henryka pionierem tej technologii w regionie.

Laserobaria to innowacyjna forma leczenia z zakresu medycyny fizykalnej, łącząca w sobie działanie czterech elementów: tlenu pod wyższym ciśnieniem, ozonu, promieniowania podczerwonego i UV oraz pola magnetycznego. Dzięki tej synergii, terapia laserobariowa przyspiesza procesy naprawcze w tkankach, stymulując angiogenezę, hamując stany zapalne oraz pobudzając produkcję kolagenu i keratyny.

Efekt? Przyśpieszenie gojenia się ran, co czyni ją nieocenionym narzędziem w leczeniu wielu dolegliwości.

ZOZ w Wągrowcu to pierwsza placówka w województwie wielkopolskim, która oferuje swoim pacjentom dostęp do terapii laserobarii. Każdy przypadek jest dokładnie analizowany przez lekarza specjalistę, który dobiera indywidualnie dedykowany schemat terapeutyczny, z zalecaną liczbą około 10 zabiegów dla osiągnięcia optymalnych rezultatów.

Terapia ta znajduje zastosowanie nie tylko w leczeniu trudno gojących się ran, ale również w przypadkach oparzeń, schorzeń zatorowo-zakrzepowych, obrzęków limfatycznych, urazów mięśniowych oraz jako wsparcie w leczeniu bólu przewlekłego czy osteoporozy. Jednak jak każda metoda leczenia, tak i laserobaria ma swoje przeciwwskazania, wśród których znajdują się między innymi ciąża, choroby nowotworowe, cukrzyca typu I, czy obecność implantów elektronicznych.

Każdy zabieg trwa około godziny i jest całkowicie bezpieczny – nie wymaga znieczulenia i nie wiąże się z dyskomfortem dla pacjenta. To, co wyróżnia laserobarię, to minimalne ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji.

Aktualnie z zabiegów mogą korzystać pacjenci przebywający w wągrowieckim ZOL, jednak trwają przygotowania do udostępnienia terapii również w trybie ambulatoryjnym.

Wstępnej rejestracji na zabiegi laserobarii można dokonywać w dni robocze, w godz. 9.00-12.00, tel. (67) 268 15 91.


 

 

Komentarze   

sebi
#3 RE: W Wągrowcu ruszyła innowacyjna terapia laserobariąsebi 2024-03-31 07:37
Bezmyślne słuchanie muzyki, bezmyślne gapienie się w smartfona powoduje demencję. O jej, to teraz co drugi jest zagrożony, bo bezmózgi non stop já puszczają
Amrozy
#2 KleksAmrozy 2024-03-28 23:36
Na razie odpłatne. Dopóki ZOZ pewnie nie uzyska kontraktu z NFZ. Cóż tak to działa
Dziadek
#1 RE: W Wągrowcu ruszyła innowacyjna terapia laserobariąDziadek 2024-03-28 11:02
To na NFZ czy odpłatnie?

TRWA CISZA WYBORCZA
komentowanie zostało wyłączone do 21.04.2024 r. do godziny 21:10

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.