• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 4134

KWW Alicji Trytt nie zajął pasa drogowego!

KWW Alicji Trytt nie zajął pasa drogowego przy ulicy Kasprowicza i Pałuckiej. Po analizie materiału przez urzędników, odstąpili oni od wszczęcia postępowania administracyjnego.

Wracamy do artykułu „Naruszenie przepisów przez KWW Alicji Trytt?”, opublikowanego na naszej stronie 25 marca 2024 roku. Z informacji otrzymanej z Urzędu Miejskiego w Wągrowcu wynikało, że KWW Alicji Trytt nie uzyskał zgody na zajęcie pasa drogowego.

- Pełnomocnik wyborczy KWW Jakuba Zadrogi uzyskał wymagane przepisami zgody (decyzje administracyjne) na umieszczenie reklam w pasach drogowych zarządzanych przez Burmistrza Miasta Wągrowca, w których określono stosowne opłaty za zajęcie pasa drogowego. Komitet Wyborczy Wyborców Alicji Trytt nie wnioskował do tej pory o stosowne zgody na zajęcie pasa drogowego. Sprawa będzie wyjaśniania pod kątem art. 40 ustawy o drogach publicznych — poinformował Urząd Miejski w Wągrowcu.

Ruszyło postępowanie wyjaśniające.

Po analizie zgromadzonego materiału Kierownik Wydziału Inwestycji i Mienia Komunalnego Michał Piaskiewicz w piśmie z dnia 11 kwietnia 2024 roku poinformował, że analiza monitoringu wykazała, że nie doszło do zajęcia pasa drogowego przy ulicy Kasprowicza (droga gminna nr 228588 P).

- Zawiadamiam także, że zebrany do tej pory materiał dowodowy w zakresie możliwości zajęcia pasa drogowego przy ul. Pałuckiej (droga gminna nr 228602 P) na wysokości parkingu przy Kaufland nie daje podstaw do wszczęcia postępowania administracyjnego w tej sprawie. Niemniej w dniu 05.04.2024 r. podczas mojej nieobecności Zastępcą Burmistrza Miasta Wągrowca p. Remigiusz Priebe skierował wniosek z prośbą do Spółki Kaufland o udostępnienie nagrań z monitoringu z dnia 24.03.2024 r. - poinformował Michał Piaskiewicz, Kierownik Wydziału Inwestycji i Mienia Komunalnego.

Zgodnie z dokumentami, które otrzymaliśmy od KWW Alicji Trytt, wynika, że Komitet uzyskał wszystkie wymagane zgody od Spółdzielni Mieszkaniowej w Wągrowcu na zajęcie działki zlokalizowanej przy ulicy Kasprowicza.

- Nie wszczęto względem KWW Alicji Trytt postępowania administracyjnego w zakresie zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia zarządcy drogi przy ulicy Kasprowicza (w okolicy Intermarche) oraz ulicy Pałuckiej (w okolicy parkingu przy Kauflandzie), o którym mowa w art. 40 ust. 12 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 320) - dodaje Michał Piaskiewicz, Kierownik Wydziału Inwestycji i Mienia Komunalnego w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu.

Co ciekawe do dzisiaj nie otrzymaliście żadnej odpowiedzi z Urzędu Miejskiego w Wągrowcu o przebiegu tego postępowania. Informacje zawarte w artykule pochodzą z pisma, które udostępnił nam Komitet Wyborczy Wyborców Alicji Trytt.


 

 

Komentarze   

Lepper
0 #12 TrytytkaLepper 2024-04-18 11:03
Fizycznie proszę by ta pani odpuściła sobie walkę o stanowisko burmistrza.
Tam potrzeba człowieka który potrafi współpracować z innymi ludźmi brać ich pomysły czy doświadczenie pod uwagę a nie działać na zasadzie .
Wysłucham i tak zrobię po swojemu.
Ta kobieta się do tego nie nadaje!!!!!!
DRAG
0 #11 RE: KWW Alicji Trytt nie zajął pasa drogowego!DRAG 2024-04-16 15:28
Kolejna gównoburza w wągrowieckim grajdołku. Kowalczewski ma klikalność a jełopy się podniecają.
Benedykt VII
0 #10 a to ci afera byłaBenedykt VII 2024-04-16 15:18
No proszę! Portalik razem z Kubusiem nowej generacji próbowali zaszkodzić rywalce, a teraz okazuje się, że cała afera była dęta i owo "niezależne" medium usiłuje odkręcić temat. A gdzie młodzieniec - nadzieja wągrowczan? Coś ucichł po wyborach, a wcześniej było go pełno, także w Internecie. Teraz zostanie bez kolegi w dyrekcji dróg, bo ten pójdzie pewnie na burmistrza Gołańczy, a młodemu przyjdzie obejść się smakiem.
Doro
0 #9 Do #8Doro 2024-04-16 14:38
Osoba skazana wyrokiem nie może pracować w oświacie. I to powinni pamiętać dyrektorzy. Tak samo osoba, która ukończyła kierunkowe studia pedagogiczne w myśl prawa oświatowego i moralnosci tego zawodu nie może być managerem, bo ktoś miał widzi mi się, żeby lepszą pensję miała.Tak samo nie może być dyrektorem pedagogicznym ze względu na brak stażu w pracy na stanowisku pedagogicznym. Sprawa do wyjaśnienia w kuratorium, co napisał burmistrz, że kuratorium wyraziło zgodę na menedżera państwowego przedszkola, skoro wiadomo, z jakimi brakami finansowymi borykają się samorządy oraz są inni nauczyciele którzy mogli zostać dyrektorami. W Polsce nie praktykuje się stanowiska menedżera państwowej publicznej placówki, tylko w prywatnych placówkach. Wągrowiec jest chyba jedynym miastem, który ma takie stanowisko w publicznej placówce. No a wice, to odrębny temat . Pasuje tu powiedzenie, że" dwie pieczenie zostały upieczone na jednym ogniu".
Nic tylko audyt.
Mifoł
0 #8 Berent zastępcą buchachacha…Mifoł 2024-04-16 14:09
To co #4 napisałeś jest niedorzeczne. On najwyżej w świetlicy szkolnej wyląduje Beret tak jak wszyscy przed nim spadochroniarze z urzędu 🤣 To ktoś inny napisał, że miastem nie może rządzić przyjezdny a co to za idiotyzm. A Beret to kim niby był Wągrowczaninem? Kompletnie wadliwe myślenie i takie wykluczające ludzi i wbrew demokracji. Niech sobie rządzi kto chce, byle dobrze rządził, rozwijał miasto nie okradał go i jednych kosztem innych, nie stosował nepotyzmu, bo to zmora obecnych czasów przy mało douczonym i miałkim społeczeństwie. Poszwa to z kolei jakie nowe ? Nowy stołek dla niego dobrze płatny… już był i można by zaśpiewać „miałeś chamie złoty róg” a on powinien pamiętać że nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody i dać mieszkańcom już spokój ze swoim narzucaniem się na urząd burmistrza. Tylko skłócał i nic więcej nie robił i gierki polityczne w urzędzie. Jak szybko ludzie zapominają. Może warto teraz z dwóch zgadzam się nieciekawych propozycji, a były 4 dać szansę kobiecie, niech się wykaże co potrafi. Kolejny marazm albo chociaż przy wyborze P. Trytt jakaś szansa dla miasta…
Vcx
0 #7 RE: KWW Alicji Trytt nie zajął pasa drogowego!Vcx 2024-04-16 13:43
Zobacz sobie panią Trytt na zdjęciu z kolegą Berenta z tbs .Widziałeś kiedyś zdjęcie z ksmpsni wyborczej Tuska ja stoi obok Morawieckiego .Po tym zdjęciu widać że pani kandydatka jest obca i nie czuję miasta Teraz czas na fotkę z panią manager i słupem.
now
0 #6 RE: KWW Alicji Trytt nie zajął pasa drogowego!now 2024-04-16 13:39
#4
🤣🤣🤣Ty to teraz dałeś 🤣🤣🤣 już ich widzę w duecie 🤣🤣🤣 głupszej teorii wymyśleć nie mogłeś 🤣🤣🤣
Popo3
0 #5 do #4Popo3 2024-04-16 13:23
Po jakich fotkach można wywnioskować, że p. Trytt to ekipa Berendta? Prawdopodobieństwo tego, że Berendt będzie zastępcą, jest mniej więcej takie jak to, że dziś w Wągrowiec uderzy meteoryt.
Vcx
0 #4 RE: KWW Alicji Trytt nie zajął pasa drogowego!Vcx 2024-04-16 11:47
Do # 3 jak widać pp ostatnich fotkach pani Trytt to ekipa Pana Berenta zostaję w komplecie a Pan Betent będzie zastępca. Także czekaliśmy kilka lag na zmiany a tu wszystko będzie po staremu Ci sami kolesie ns tych samych stołkach itd .Panie Poszwa czekamy na jasna deklaracje czy Pan zrobi audyt i zaprowadzi porządek że słupami managerami .Pana przeciwniczka już pokazała że wszystko jest ok jedynie wyborcy pokazali Berentowi i jego ekipie drzwi
Massimo
0 #3 odp. do #1Massimo 2024-04-16 11:36
Przecież Pani Alicja jest z Wągrowca (tu mieszka i prowadzi działalność), a obcy przyjezdny właśnie pakuje się do Skoków.
Fajny
0 #2 Czas na zmianyFajny 2024-04-16 11:01
I po co było nakręcać się panowie na kobietę? Ta taktyka żadnemu z was nie pomogła tylko niesmak pozostał i przegrana w 1 turze. Mechanizmyrodem z PRL juz nie działają. Czas na kobiety i nowe rozdanie
Xyz
0 #1 RE: KWW Alicji Trytt nie zajął pasa drogowego!Xyz 2024-04-16 10:39
I tak mam nadzieje ze owa pani nie wygra wyborów ponieważ miastem powinni rządzić mieszkańcy a nie obcy przyjezdni z daleka

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.