• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2735

Wypadek na ul. Rzecznej w Wągrowcu. Rowerzystka w szpitalu

We wtorek, 14 maja, około godziny 18:15, na skrzyżowaniu ul. Rzecznej ze ścieżką pieszo-rowerową w Wągrowcu doszło do poważnego wypadku.

51-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego, kierując autem osobowym, potrąciła rowerzystkę. Poszkodowana, 67-letnia kobieta z obrażeniami ciała została natychmiast przewieziona do szpitala.

Kierująca samochodem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzystce na przejeździe dla rowerów. Według asp. Dominika Zielińskiego, oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, kobieta prowadząca pojazd była trzeźwa.

Ze względu na charakter zdarzenia, zostanie wszczęte postępowanie wypadkowe mające na celu dokładne ustalenie okoliczności zdarzenia.


 

 

Komentarze   

Hnmmmmmmmmmm
+5 #9 do #8Hnmmmmmmmmmm 2024-05-16 06:30
Ja nie wiem co tam widzisz dziwnego. No ale skoro wyraz najgłupsze piszesz przez " b" to faktycznie kierowanie autem jest dla ciebie problemem i dziś właśnie takie osoby mają jakimś cudem prawo jazdy, a w rzeczywistości mieć nie powinny, gdyby badania psychologiczne przeprowadzane były bardziej restrykcyjnie.
VIT 83
-3 #8 RE: Wypadek na ul. Rzecznej w Wągrowcu. Rowerzystka w szpitaluVIT 83 2024-05-16 06:21
do# 1
Najgłubsze miejsce to m.in skręt w lewo z ul. Kasprowicza w Słowackiego przy SM. Nie tylko niewidoczna prawa strona Słowackiego, to jeszcze trzeba stawać na pasach dla pieszych , aby zobaczyć prawą stronę jezdni Słowackiego i bezpiecznie skręcić w lewo. :
Św.Walenty
+2 #7 RE: Wypadek na ul. Rzecznej w Wągrowcu. Rowerzystka w szpitaluŚw.Walenty 2024-05-16 06:03
Może mi ktoś wyjaśnić jakiego skrętu w lewo dotyczy znak który stoi po prawej stronie w krzakach przy wyjeździe z osiedla Wschód na ul.Rzeczną? Czy jest to zakręt do feralnego miejsca wypadku czy zakręt do księdza, bo czegos tu nie rozumiem...No takie kwiatki to tylko w Wągrowcu
dyzma
+4 #6 RE: Wypadek na ul. Rzecznej w Wągrowcu. Rowerzystka w szpitaludyzma 2024-05-15 22:20
Jeżdżę rowerem i autem, i uważam ten ten przejazd nie jest ok, jest do dupy po prostu. I wszyscy poniżej mają rację: ludożerka tak się rozbestwiła że małolaty na e- hulajnodze prosto z chodnika wjeżdżają na pełnej prędkości na pasy dla pieszych, a ty się zatrzymaj w miejscu z 40-50 km/h na przestrzeni kilku metrów, NO BO TAK Jestem ciekawy czy ktoś z ratusza to czyta, te opinie mieszkańców, czy jak zwykle wiedzą swoje, a ludzi mają w pompie. Najlepiej tam jeszcze szlabany dla samochodów zróbcie. A milicja zamiast z suszarką po krzakach się chować, to niech się weźmie za gówniarzy na wypożyczonych hulajnogach i rowerkach, oni też mogą płacić mandaty a powodują większe zagrożenie niż ktoś szybszy od znaku o 10--15 km/h
alojz
+3 #5 RE: Wypadek na ul. Rzecznej w Wągrowcu. Rowerzystka w szpitalualojz 2024-05-15 18:44
Sygnalizację świetlną tam zainstalować! Koło Kauflandu kiedyś była i ją zdemontowano - ciekawe gdzie ją przeniesiono...
Marian z jaśnioka
+7 #4 RE: Wypadek na ul. Rzecznej w Wągrowcu. Rowerzystka w szpitaluMarian z jaśnioka 2024-05-15 13:10
Na tym przejeździe jest wszystko ok .tylko jak jedzie rowerzysta beż mózgu i ślepy kierowca auta to taki finał. Jeżdżę tam i nie tylko tam co dzień i tak zwalniam że dopóki nie widzę że kierowca wyraźnie zatrzymuje auto to nie jadę dalej .Moi drodzy musimy swoich rodziców, dziadków Moze tak uświadomić że to nie są lata 60 gdzie po Wagrowcu jeździło 100 aut i to ze mają pierwszeństwo to nie znaczy że nie muszą uważać .Tylko jak starsza osoba potrafi wyrzucić przez okno komus obcemu 100 tys . to tym bardziej zaufa ładnej pani za kierownicą.Policja mogłaby seniorom robic spotkania i uczyć nowych zasad ruchu drogowego .
$&$&$#####
+16 #3 RE: Wypadek na ul. Rzecznej w Wągrowcu. Rowerzystka w szpitalu$&$&$##### 2024-05-15 12:48
Druga sprawa to gwałtowne wjazdy na pasy gdzie nie ma przejazdu dla rowerów, to jakaś paranoja co tu wyprawia się w tym mieście! Albo gwałtowne zjazdy ze ścieżki rowerowej na Kościuszki na jezdnię, bo pan lub pani chce przejechać sobie na drugą stronę, co gorsza nie w miejscu gdzie są przejazdy , gdzie kierowca może przewidzieć jego przejazd, tylko w miejscu gdzie krawężnik jest niżej ze względu na wjazd do posesji. To jakiś horror, co ci rowerzyści wyprawiają! A najgorsze jest faktycznie to, że NIE WYCIAGAJA REKI NIE SYGNALIZUJAC ZAMIARU PRZEJJAZDU PRZEZ PRZEJSCIE. DLACZEGO NIKT Z TYM NIC NIE ROBI?????? Jeszcze coś co bulwersuje, to pojazdy na pedały, których najwięcej jeździ po ulicach, chodnikach, ścieżkach rowerowych przy parku na Lipowej. Jeżdżą tym dzieci niepełnoletnie po 4 osoby, same bez opieki dorosłych. Jeżdżą po jezdni, chodnikach, tarasują przejście, przejazd ścieżkami rowerowymi. Czy przepisy o ruchu drogowym pozwalają by takie pojazdy poruszały się w mieście po jezdni , chodniku czy ścieżce rowerowej? Kto ma kontrolę nad tym? Dziś widziałem 4 dzieci może trzecia może 4 klasa podstawówki, szalały na ścieżce jadąc w kierunku Lidla. Czy ktoś to kontroluje?
Kier
+17 #2 RE: Wypadek na ul. Rzecznej w Wągrowcu. Rowerzystka w szpitaluKier 2024-05-15 12:33
I będzie jeszcze więcej niepotrzebnych wypadków przez przepisy nie slużące głównie pieszym. Przez nie ludziom wydaje się, że są niezniszczalni skoro mają prawo pierwszeństwa, a niestety nikt nie pomyśli, że auto natychmiast się nie zatrzyma, a za kierownicą siedzi człowiek, który oczu nie ma dookoła głowy. Przede wszystkim Policja powinna wlepiać mandaty rowerzystom, którzy nie sygnalizują zamiaru wjazdu na jezdnię i pasy. Czy ci ludzie na rowerach myślą, że kierowcy to wróżki ? Ludzie są naprawdę totalnie nie myślący, jedzie chodnikiem lub ścieżka i nagle wtargnie na jezdnię bez zasygnalizowania reką wjazdu. Panowie Policjanci to naprawdę jest nagminne i trzeba jak najszybciej temu zaradzić, bo auto ma dłuższą drogę hamowania i nawet przy niewielkiej prędkości nic nie da szybka reakcja kierowcy jeśli taki wtargnie rowerem tuż przed maską.
dyzma
+14 #1 RE: Wypadek na ul. Rzecznej w Wągrowcu. Rowerzystka w szpitaludyzma 2024-05-15 12:19
Nie umniejszając winy sprawcy: To jest akurat najgłupsze miejsce w mieście, setki lub tysiące aut dziennie zatrzymuje się tam na stopie, bo być może, aczkolwiek niekoniecznie, ktoś pojedzie rowerem. Nie wystarczyłoby pasów zrobić zamiast stopu? Wtedy rowerzysta byłby bezpieczniejszy, bo nie jechałby na pałę przez jezdnię. A gdzie ta zielona ekologia się pytam? Zamiast tych kamer na słupie postawcie lepiej licznik wypalonego paliwa do stawania i ruszania.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.