• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2098

Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańców

Burmistrz Wągrowca Alicja Trytt zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie otwarte, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek. W trakcie spotkania szczegółowo omówiona zostanie planowanej emisji obligacji.

Celem spotkania jest szczegółowe omówienie planowanej emisji obligacji, której środki mają zostać przeznaczone na pokrycie planowanego deficytu budżetowego w 2024 roku oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. W spotkaniu wezmą udział burmistrz Alicja Trytt oraz skarbnik miejski Dariusz Hamulczyk.

Spotkanie stanowi doskonałą okazję do uzyskania szczegółowych informacji na temat planowanych działań finansowych miasta oraz do zadania pytań bezpośrednio osobom odpowiedzialnym za realizację tych planów.

Spotkanie odbędzie się 17 czerwca o godzinie 16:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego, w sali nr 301. Burmistrz zachęcaja wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału i zgłaszania swoich uwag i wniosków.


 

 

Komentarze   

y
+11 #27 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówy 2024-06-17 18:43
trytka tam sie nie nadaje!
Żadnego zadluzania
-13 #26 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówŻadnego zadluzania 2024-06-17 12:27
Wszystko czego chcemy, to spokoju i bezpieczeństwa w mieście, nic więcej nas nie obchodzi! Żadne rozrywki, żadne imprezki co weekend, żadne głośne pijackie imprezy gromadzące okoliczną patologię! To miasto w którym żyją też ludzie, którzy chcą w weekend ODPOCZAC PO TYGODNIU PRACY. Zadłuzac miasta nie potrzeba.
Rower
-7 #25 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówRower 2024-06-17 08:42
Zlikwidować rowery miejskie. Dziś wszyscy mają swoje rowery. Starsi nie jeżdżą na tym sprzęcie rozwalonym przez łobuzów, bo strach. Łobuzy tylko dewastują je, rzucają gdzie popadnie, wożą się nawet we trzech, byle tylko coś zniszczyć, bandyci. Szkoda pieniędzy podatników na to wątpliwe udogodnienie.W wakacje to dopiero będzie się działo!
Kasakadakasa
-7 #24 Robią co chcąKasakadakasa 2024-06-17 08:12
Jeszcze kolejny blok stawiają w miejscu gdzie powinien być dom jednorodzinny, bo stał tam wcześniej i w planach długoterminowych nie ma miejsca na blok!kto kaskę przytulił?
Tobii
-7 #23 Do #22Tobii 2024-06-17 08:09
Cała prawda! Tam robią taki hałas, że z tych nerwów z balkonów skaczą, bo ile można znieść hałasu 24 h na dobę. Nie minusowa! To cała prawda. Tam powinny być ekrany dźwiękochłonne! Kto to widział żeby hałas kumulować w jednym miejscu???? Kto to wymyslił????? Co to za uczony nie zna się na planowaniu infrastruktury??????
Zen
-6 #22 Odp#19Zen 2024-06-17 06:56
To prawda całe miasto tonie w brudzie , trawa wyrasta z płytek chodnikowych, na jezdni w zagłębieniach odpływow kanalizacyjnych suche liście i trawa. Wszędzie, na każdej ulicy .....tylko jedno miejsce j3st p3rfekcyjne tam gdzie trawa powinna rosnąć czyli PARK 600 LECIA I ULICA PRZY PARKU. PANOWIE CO TYDZIEN NAWET ROBIA SOBIE TAM SCHADZKI I WYSCIGI WSZYSKIMI KOSIARKAMI KTORYMI DYSPONUJA, A CZYSZCZARKA JEZDZI W TE I SPOWROTEM Z 4 RAZY, PRZY CZYM JEST TO TAK GŁOSNY ZDEZELOWANY STARY SPRZET ZE UMARŁEGO Z PARKU PRZEGONI A BLOKI DAJĄ TAKIE ECHO, ZE TYLKO STAMTĄD ZMYKAC. MAJĄ PANOWIE SPOKOJ PRZEZ 8 GODZIN , NIEKIEDY CAŁY TYDZIEN BO TEREN DUŻY. JESZCZE DODATKOWO CODZIENNIE PĄN Z DMUCHOWĄ( PODOBNO JEST ZAKAZ IMISJI PYŁÓW) OD WCZESNYCH GODZIN RANNYCH DMUCHA SOBIE NIE WIEM CO, BLACHE SKATE PARKU ZEBY WYPALIC NORME DZIENNĄ PALIWA. CIEKAWE CZY TAK OCHOCZO BY HAŁASOWAŁ GDYBY KAZANO MU MACHAC MIOTŁĄ? ZŁOSLIWCY I TYLE. ALE MULD NIE POLOZA NA JEZDNI ZEBY DZIECI BYLY TAM BEZPIECZNE. DNO I KUPA MUŁU!
Niki
-21 #21 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówNiki 2024-06-17 00:38
Tsk hak myślałem Fanatycy Tuska to Wydymani idioci którzy potrafią tylko monusowac .Wcale Tuskowi die nie dziwię że ma poparcie w takich prymitywach , trafił idealnie w lukę części społeczeństwa nazywana debilami
Niki
-26 #20 Uśmiechnięte podwyzkiNiki 2024-06-16 17:30
Może zwolennicy Tuska napiszą coś o jego rządach które trwają już pół roku a nie miesiąc jak pani Trytt .Myślę że polityka Tuska jest bardziej uciążliwa jsk pani Trytt .To dzięki Donaldowi za chrild wzrosną ceny gazu , wody psliwa sciekow żywności itd Może coś w tym temacie napisze prezes Golem lub andrzej 2 ?
Mieszkanka
-8 #19 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówMieszkanka 2024-06-16 15:49
Dajcie ludziska spokój Pani burmistrz. Od czego ma pracowników. Niech egzekwują od tych co powinni dbać o porządek w mieście. Zapeaszamy m.in. na promenadę nad rzeką Wełną. 2 metrowe zielsko wyparło już wszystkie posadzone rośliny. Żal patrzeć na takie marnotrawienie kasy. Brak ławek. Starsze osoby nie mają gdzie spocząć. Na ścieżce wzdluż cmetarza są piękne ławki zaciśnięte zielskiem. Czy to tak wiele? Nie tylko w Wągrowcu jest ulica Kościuszki
Bob z mostów i dróg
-8 #18 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówBob z mostów i dróg 2024-06-16 14:01
Do poprzednika Też dziś bylem dobie popedałować a tu sklepy pozamykane nz ul Kosciuszki leżały dwa pety a pani burmistrz bierze kasę i nic nie robi
pederasta
+23 #17 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówpederasta 2024-06-16 13:56
dzis byłam na wycieczce rowerowj, i co ? a no to ze plaza zamknięta, na obwodnicy 2 latarnie powalone przez auta , leza sobie juz dlugo, mostek przez rzeke uszkodzony, a trytt bierze wypłatę i nic nie robi! najwarzniejsze ze ja wybralli!!!
Miron
+1 #16 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówMiron 2024-06-15 20:21
Podatnicysja płacić żeby sutobusy jeździły do galeri Niech sobie płaci za duyobus właściciel galeri Po drugie takie rzeczy sie robi alę nie w takiej dziurze gdzie miasto ma 3 km długości. Ludzie tak się nauczyli ze tyle dostaja za darmo że jeszcze trzeba ich na zakupy zawieść i kto za to zapłaci ?
użytkownik Excela
-5 #15 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówużytkownik Excela 2024-06-15 16:30
Do #9. Wychyl głowę zza swojej wsi i przejedź się do większej miejscowości. Typowe myślenie fana czterech kółek z tyłkiem przyspawanym do fotela. :) Wyobraź sobie, że w normalnym nowoczesnym europejskim mieście podstawia się komunikację zbiorową do galerii handlowych, żeby część kupujących przesiadła się z aut i zmniejszył się ruch uliczny. W Wągrowcu jednak takie myślenie jest skomplikowane.
wiem lepiej
+10 #14 -wiem lepiej 2024-06-15 15:19
Sprzedać aquapark, po co to komu! Turystów w tym mieście nie ma, a jeśli są to na papierze.
olek
+9 #13 MIRONolek 2024-06-15 14:55
#10- M.... Policz ile generuje kasy komunikacja miejska.
alojzy
+5 #12 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówalojzy 2024-06-15 13:43
A wystarczy tylko powołać straż miejską i egzekwować porządek na ulicach i terenach miejskich. Karać ile wlezie. W innych miastach już to zrozumieli, że to dobre źródło pieniędzy dla budżetu. Wystarczy popatrzeć ilu kierowców na Słowackiego robi sobie parking z chodnika, powystawiać mandaciki i od razu się nauczą parkować.

Miasto to nie wieś, że można stawać jak na polu, gdzie popadnie. Kasa leży na ulicy, tylko trzeba ją zebrać 😁
Miron
+12 #11 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówMiron 2024-06-15 12:22
Wyborca wschod to jaki masz pomysł na wyjście z długów? Może tak zabrać radnym diety ?
Miron
+2 #10 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówMiron 2024-06-15 12:19
Olek gdzie Ty żyjesz podatek za deszcz płacimy już dawno .Po drugie gdzie byłeś jak miasto zadłużał towarzysz Wilczyński, Poszwa czy Berent ? Zapytaj tego z łańcuchem co on wtedy robił?
Skwara
-6 #9 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówSkwara 2024-06-15 12:15
DO # 8 miasto wielkości większej wioski a Tobie śnią się autobusy na Karuzele Masz rower miejski to jedz a jak nie to z laczka bo drugie masz sklepy w innych miejscach .Może tak mamy płacić żeby Cie zawieść na zakupy do Poznania .Weź się za robotę to i na taksówkę będzie Cie stać.
użytkownik Excela
+2 #8 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówużytkownik Excela 2024-06-15 11:45
Do #4. Komunikacja miejska w tym mieście nie istnieje. Zamiast kilkunastu linii powinny być góra dwie, które by regularnie jeździły. Komunikacja powinna być częsta i przewidywalna, a tym co jest teraz to można tylko emerytów zachęcić. Jest wielki generator ruchu na os. Wschód w postaci centrum handlowego, więc powinny istnieć linie podjeżdżające pod samą Karuzelę (tym bardziej że miejsce na przystanek na uliczce obok Lidla jest). Czas skończyć z archaicznymi godzinami kursowania autobusów i zrobić porządną komunikację autobusową. A jak się nikomu nie chce, to ją skasujcie całkowicie. Bo to nasze podatki idą na takie rzeczy, podobnie jak na studnię bez dna pod nazwą aquapark.
Wyborca_Wschód
+7 #7 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówWyborca_Wschód 2024-06-15 10:47
Pani burmistrz mówiła w kampanii wyborczej o oddłużaniu miasta, o obniżce cen śmieci itp. Wszystko wskazuje na to, że punkt widzenia zmienia się w zależności od punktu siedzenia. Śmieci od 1 lipca idą w górę na MSOK-u za chwilę mieszkańcy zapłacą więcej, teraz te obligacje.

To kolejne 11 milionów kredytu, bo kiedyś będzie trzeba to spłacić. Najsmutniejsze jest to, że pieniądze te pójdą na pokrycie deficytu, czyli poprzednich zaległości.

Czy pani Trytt jako radna miała pojęcie o budżecie, który przez ostatnie lata konstruowała? Czy rozumie uchwałę budżetową? Odnoszę wrażenie, że sytuacja przerosła młodych radnych i samą panią burmistrz.

Radni nie powinni się zgodzić na dalsze zadłużanie miasta, te obligacje zadłużą miasto na kolejne lata. Co w przyszłym roku, kolejne obligacje na kolejne spłaty? Błędne koło!
Johny
+12 #6 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówJohny 2024-06-14 21:30
Obligacje = Kredyt

Trytowa chce zadłużyć Wągrowiec? :o
olek
+12 #5 DANINAolek 2024-06-14 20:54
Pani Burmistrz-propozycja 1)danina za jazdę po ulicach miejskich 2)danina(myto) za wjazd na rynek 3)opłata za wejście do Urzędu Miasta 4)klimatyczne jak świeci słońce nad Wągrowcem 5) jest jaszcze dużo, wiele propozycji.
olek
+14 #4 Ciągle pada.olek 2024-06-14 20:36
Brawo Pani BURMISTRZ.Zaczynamy z przytupem i tupetem,teraz podatek od deszczu a kiedy PŁATNA komunikacja miejska.Czy po renowacji promenady i plaży wstęp za opłatą.Proponuję porozmawiać i o takich sprawach.
Cerwu
+12 #3 RcwCerwu 2024-06-14 18:03
Czyli będzie tak jak na Berdychowie. Pani Burkowa powita wszystkich i stanie zboku bo nie ma o niczym pojęcia i nie wie ci powiedzieć. Walnie swój nieszczery uśmiech i będzie kazała się tłumaczyć pracownikowi zgodnie z jaj punktem widzenia "Mam pracowników..."
Ola
+19 #2 RE: Wszystko na temat emisji obligacji! Spotkanie dla mieszkańcówOla 2024-06-14 14:24
Zaprosić Berenta .. Poszwe i Zagrodę niech sie też tłumacza jak zajechali budżet miasta .
Jacek14
+13 #1 SpotkanieJacek14 2024-06-14 13:56
Żadnych obligacji najpierw trzeba zrobić porządek w urzędzie w przedszkolu na Wschodzie i tam szukać oszczędności, nie należy zadłużać miasta. Radni nie mogą się na to zgodzić, a jeżeli się zgodzą to ich to również będzie obciążać. Na to nie ma zgody by dalej zadłużać miasto.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.