Burmistrz Miasta Wągrowca wydał zarządzenie o powołaniu zespołu, który zajmie się przygotowaniem koncepcji utworzenia Centrum Usług Społecznych w mieście. Decyzja zapadła 10 września 2025 roku.
W skład zespołu weszło 15 przedstawicieli różnych instytucji i organizacji działających na terenie Wągrowca.
1. Iwona Jankiewicz – główny specjalista pracy socjalnej MOPS w Wągrowcu, kierująca pracami zespołu,
2. Anna Grzewińska – Radna Rady Miejskiej w Wągrowcu,
3. Sylwia Woźniak – kierownik Dziennego Domu Seniora w Wągrowcu,
4. Lidia Kozdęba – kierownik Miejskiego Ośrodka Profilaktyki Uzależnień w Wągrowcu,
5. Iwona Szafran – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu,
6. Marta Kurpińska – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu,
7. Monika Stachowiak-Grochala – prezes Fundacji „Wiedzieć Jak”,
8. Robert Lorczyk – prezes Fundacji „Więcej z życia”,
9. Ewelina Szulc – kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Wągrowcu,
10. Tomasz Ratajczak – kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego MOPS w Wągrowcu,
11. Monika Zopf – główna księgowa MOPS w Wągrowcu,
12. Halina Ratajczak – główny specjalista Urzędu Miejskiego w Wągrowcu,
13. Karina Kaczor – specjalista Urzędu Miejskiego w Wągrowcu,
14. Magdalena Kwaśniak – pracownik socjalny MOPS w Wągrowcu,
15. Marcin Pawlicki – radca prawny Urzędu Miejskiego w Wągrowcu.
Zadaniem powołanego gremium będzie opracowanie koncepcji funkcjonowania przyszłego Centrum Usług Społecznych. Przygotowane rozwiązania mają uwzględniać wyniki badań dotyczących realnych potrzeb mieszkańców w zakresie wsparcia społecznego. W pracach zespołu przewidziano również wsparcie prawne – jego zakres został powierzony radcy prawnemu Urzędu Miejskiego.
Wykonanie zarządzenia powierzono Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Wągrowcu. Centrum Usług Społecznych ma stać się miejscem integrującym różne formy pomocy i wsparcia dla mieszkańców, co w dłuższej perspektywie powinno przełożyć się na lepszą koordynację usług i łatwiejszy dostęp do nich.