• Wyświetlono: 12439

Pływacy z MKS Nielba walczyli w Śremie

Pływacy z sekcji MKS Nielba Wągrowiec wystartowali na V Ogólnopolskich zawodach pływackich pod hasłem Śremska wieża 2013.

Zawody odbyły się 11.05.2013 , wystartowało 335 zawodników z 23 klubów z całej Polski. Nielbiści wywalczyli 9 medali.

W kategorii 11-latków Joanna Robaszkiewicz otarła się o podium zdobywając 4 miejsce, a Sonia Ajtner uplasowała się w pierwszej 10 bijąc swoje rekordy życiowe.

Norbert Gruszka wywalczył srebrny medal na dystansie 200m stylem zmiennym. Wśród 12-latków wystartowali: Grzemski Kamil zdobywając 3 miejsce na 200m stylem zmiennym i dwa razy 4 miejsce.

Agnieszka Włodarczyk ustanowiła swoje rekordy życiowe i znalazła się wśród 10 najlepszych pływaczek w swojej kategorii.

W kategorii 13latków Helena Klessa zajęła dwa 1 miejsca na dystansie 200m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym oraz dwa 4 miejsca, co dało w ogólnej kategorii najlepszych zawodniczek 4 miejsce.

W kategorii 13-latków Nielbę reprezentowali: Anna Różańska, Sebastian Szczepaniak, Jakub Synoracki, Marcin Malczewski oraz Łukasz Stanisławski zdobywając srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym.

W kategorii łączonej 14–16 lat startowała Klaudia Czarnecka stając aż 4 razy na podium. Klaudia zdobyła złoty medal na 200m stylem zmiennym, dwa srebrne medale na dystansie 100m stylem zmiennym i 100m stylem klasycznym oraz brązowy medal na dystansie 50m stylem klasycznym.

Wyjazd na zawody dofinansowany został z pieniędzy Urzędu Miejskiego w Wągrowcu.