• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2386

Policjanci zatrzymali 44-letniego stalkera z Wapna

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o uporczywe nękanie jednej z mieszkanek Wągrowca. Na wniosek prokuratury, sąd wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu.

- Zatrzymany przez policjantów 44-letni mieszkaniec Wapna, jak wynika z przyjętego zawiadomienia, nękał pokrzywdzoną kobietę od dłuższego czasu. Mężczyzna nachodził kobietę w miejscu pracy – pokrzywdzona wykonuje usługi dla obywateli. Podczas jednego z takich zajść, zdecydowała się wezwać na miejsce Policję. Interweniujący policjanci, po wyjaśnieniu okoliczności, wytłumaczyli mężczyźnie, że takie zachowanie jest prawnie zabronione, decydowali też o ukaraniu mężczyzny mandatem karnym — poinformował sierż. sztab. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Na tej interwencji jednak się nie zakończyło. Pokrzywdzona zdecydowała się złożyć zawiadomienie o jej nękaniu.

- W trakcie składania zawiadomienia, opowiedziała policjantom o niepokojących sytuacjach, kiedy to mężczyzna wysyłał jej SMS-y o nagabujących treściach, śledził ją, robił zdjęcia jej i rodzinie. Kobieta czuła się zagrożona — dodaje oficer prasowy wągrowieckiej komendy.

Mężczyzna tak bardzo interesował się kobietą, że w czasie, kiedy ta składała zawiadomienie w wągrowieckiej komendzie, przyjechał na parking tuż przed komendą. Kiedy pokrzywdzona wyszła z budynku i wsiadła do samochodu, oprawca podszedł do jej auta. Całe zdarzenia zauważyli policjanci i zatrzymali mężczyznę.

- Podejrzany usłyszał zarzut uporczywego nękania. W trakcie prowadzonego pod nadzorem prokuratury postępowania wyjaśniane będą wszystkie okoliczności, m.in. motywy, jakimi się kierował. Na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Przestępstwo to podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 - podsumowuje sierż. sztab. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.


Stalking jest często powiązany z czynami karalnymi, tj. obrazą i zniewagą, zniszczeniem mienia, przemocą domową. Przykładowe zachowania definiowane jako stalking to śledzenie ofiary, osaczanie jej (np. poprzez ciągłe wizyty, telefony, SMS-y, pocztę elektroniczną, podarunki) i ciągłe, powtarzające się nagabywanie. Działania te są szczególnie niebezpieczne, gdy mogą przybrać formę przemocy fizycznej, zagrażającej życiu ofiary.

W polskim kodeksie karnym stalking (zdefiniowany jako uporczywe nękanie powodujące uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotne naruszenie prywatności) od 6 czerwca 2011 r. stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat (art. 190a § 1 k.k.) lub – w przypadku doprowadzenia ofiary do próby samobójczej – do 10 lat. Osoba dopuszczająca się stalkingu nazywana jest stalkerem.

Komentarze   

tulipan
+8 #2 RE: Policjanci zatrzymali 44-letniego stalkera z Wapnatulipan 2019-10-16 17:15
Zachciało się skoku w bok to teraz ma pani efekty
Janowy
-8 #1 RE: Policjanci zatrzymali 44-letniego stalkera z WapnaJanowy 2019-10-16 10:39
Ja nazwałbym to chorobą psychiczna , jakąś szzaloną miłościa połączoną z zazdroscią a nie zadne, ku..a, "stalking". Artykuł stworzony chyba specjalnie po to aby POredaktorek mógł sie popisać uzywaniem tych debilnych naleciałości angielskich. A historia jakich tysiące - na pewnio ne warta wspominania na forum portal ...

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.