• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1314

W Gołańczy odsłonięto pomnik

W Gołańczy dokonano uroczystego odsłonięcia pomnika upamiętniającego 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości i zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Wawrzyńca w Gołańczy. Zaraz po mniej zaproszeni goście i mieszkańcy udali się przed siedzibę bractwa kurkowego, bo właśnie tam stanął pomnik upamiętniający 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości i zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Odsłonięcia pomnika dokonał min. Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz Mieczysław Durski.

Komentarze   

Janowy
-2 #8 RE: W Gołańczy odsłonięto pomnikJanowy 2019-11-11 09:51
Pitere - widac, ze na forum jestes króciutko - ciepłe ręce meskie uwielbia taki inteligent klasy Budka czy Jahira, podszywający sie pode mnie. Zwę go PO-Janowym. Wlasnie przed chwila nasrał pod artykulem o Obchodach Swieta Niepodległosci i po raz kolejne swoje preferencje seksualne wyraził pod jakimś artykułem sportowym. A tutaj trochę statystyk w zwiazku z marszem islamistów w Paryzu:"...'All ach pozwoli zwyciężyć muzułmanom w Europie bez użycia mieczy. Nie potrzebujemy terrorystów i męczenników. Za 20 lat miliony muzułmanów zmienią oblicze Europy na muzułmański kontynent! – powtarzał przywódca Libii, Muammar Kadafi. Na południu Francji, w Nicei czy Marsylii aż 45% dzieci i młodzieży do lat 20 to muzułmanie! W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 30 lat liczba muzułmanów zwiększyła się z 80 tys. do 3 mln, czyli 36 razy! Na Wyspach jest dziś ponad 1000 meczetów. Część mieści się w dawnych kościołach. Jedna czwarta dzieci, które przychodzą na świat w Wielkiej Brytanii pochodzi z rodzin o korzeniach pakistańskich i afgańskich. W Holandii aż 50% noworodków pochodzi z rodzin muzułmańskich. Statystycy obliczyli, że za 12 lat połowa ludności Holandii wyznawać będzie islam. W Belgii także połowa niemowląt pochodzi z rodzin muzułmańskich, a 25% ludności królestwa to dziś muzułmanie...."
Mozna sobie wybrac - czarnych na których w dowolnej chwili mozna napluć, sprofanować obiekty religijne bezkarnie (a nawet z poklaskiem lewaków i LGBT) czy immenów drących sie 5 razy dziennie. Natura pustki nie znosi ...
Piter
+5 #7 RE: W Gołańczy odsłonięto pomnikPiter 2019-11-08 19:40
@Janowy ty przecież jesteś homoseksualistą , widziałem twoje wpisy, masz naprawdę problem z głową. Starasz się wypchnąć ze swojej świadomości fakt, ze jesteś gejem, a manifestujesz swoje rozchwianie tym, że atakujesz wszystko co choć trochę kojarzy się z homoseksualizme m.
Janowy
-8 #6 RE: W Gołańczy odsłonięto pomnikJanowy 2019-11-08 15:17
QBIK (czy to stoi za metrem sześciennym) - a moze jakiś argument mówiący, ze nie mam racji, co? Czy po prostu tekst przeczytał właściciel pokaleczonej skóry i krążków wstawionych w uszy, podrygujący do murzynskich "joł, joł"? Prawda zabolała jak trafienie mokrą szmatą w pysk, co? Nie dziwię się, inie martw - ja tez takim przygłupim byłem gdy byłem młodym, ale z wiekiem jednak człowiek mądrzeje ...
QBIK
+8 #5 RE: W Gołańczy odsłonięto pomnikQBIK 2019-11-08 15:06
Janowy czytając twoja twórczość na tym portalu ty jesteś gotowy na leczenie zamknięte. Nie wiem tylko czy w tym kraju znajdzie się odpowiedni ośrodek który jest w stanie zająć się tak skomplikowanym przypadkiem jak ty
Janowy
-4 #4 RE: W Gołańczy odsłonięto pomnikJanowy 2019-11-08 11:14
Ciekawski - nie, nie nie ... Pomysl dobrze, jesli potarfisz w swej nienawisci do koscioła. Nasmiewasz sie z szmanów w sukienkach a nie zauwazasz, ze szamani z Afryki maja juz w Polsce wieksze oddziaływanie niż ci nasi. Spojrz sobie na mode wsród młodziezy - wzorce sciagniete z murzynów i ich szamanów. Spojrz na tatuaze - typowe dla kultur zz głębokiego buszu. Spojrz na te piercingi, kolczyki w pepkach i popatrzz na plemieona w Afryce cy Brazyli - identycznie. Spojrz na dzisiejszą "twórczość muzyczną" - taka Rihanę czy Lady Gaga - tam juz nie masz gitar , skrzypiec fortepiano - tam jest typowe podrygiwanie do tam-tamów (dzisja elektronicznych ) - jak odurzonych dzikich skaczących w nocy w wiosce murzynskiej . Na teledyski popatrz sobie - to jest religia XXI wieku, to jest co zastepuje koscioł i czarnych - szaman z ekranu. Ja zostanę jednak przy organach, naszych znanych szamanach na kórych dzis mogę bezkarnie napluć, nagadać i nikt mi za to nic nie zrobi a jedynie mogę zdobyc poklask takich jak ty, Jachira czy Szczuka. Dziekuje. Ja wciąż wole oglądac procesje na Boze Ciało zamiast procesji geji z ołtarzami na których wyginają się spoceni faceci w stringach. Na tą nowoczesność i otawrtość nie jestem jeszczze gotów. Ale Wagroweic chyba tak, co nie?
ghf3
+3 #3 RE: W Gołańczy odsłonięto pomnikghf3 2019-11-08 10:17
Ciekawski Wasze pieniądze czyli przeciwników kościola są tak wielkie że ledwie starczy na zasiłki dla WAs
Ciekawski
+4 #2 Pasibrzuch x 3 - i wszystko sie zgadzaCiekawski 2019-11-08 09:23
Jak zawsze - czy w Polsce, w moim (nie TYM) kraju nie moze nic sie obyc bez czarownikow? Nasmiewamy sie z szamanow w amazonskiej dzungli a sami zapraszamy wlasnych szamanow. W dodatku takich, ktorzy pobieraja nasze pieniadze.
Edek
+11 #1 RE: W Gołańczy odsłonięto pomnikEdek 2019-11-07 21:10
A gdzie prezes bractwa?

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.