• dalke_nekrolog
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2953

Podpisano umowę na remont dróg powiatowych

Dzięki pozyskanemu, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowaniu w kwocie blisko 850 tysięcy złotych, Powiat Wągrowiecki wyremontuje dwie drogi powiatowe.

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięty został przetarg na dwa zadania:

 1. Remont drogi powiatowej nr 1606P odc. Rąbczyn – Żabiczyn
 2. Remont drogi powiatowej nr 1660P w miejscowości Sławica

Najkorzystniejszą ofertę w obu przypadkach złożyło Konsorcjum w składzie:

 1. Firma Budowlano – Remontowo – Drogowa Dariusz Białobrzycki – LIDER 
 2. Firma Usługowo – Handlowa „ANNA” Anna Białobrzycka – PARTNER

W środę 27 listopada w Starostwie Powiatowym odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą. Powiat Wągrowiecki reprezentował starosta wągrowiecki Tomasz Kranc oraz Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg - Robert Torz. Konsorcjum reprezentował  Dariusz Białobrzycki.

Zgodnie z umową koszt remontu drogi powiatowej nr 1609P odc. Rąbczyn – Żabiczyn wyniesie 831.269,03 złotych. Remont obejmie odcinek 0,99 km o szerokości 6 m. W ramach prac zostanie wymieniona nawierzchnia bitumiczna składająca się z warstwy wiążącej i ścieralnej. Dodatkowo w miejscach występujących wybojów oraz siatki spękań sugerujących utratę nośności przez podbudowę, zaprojektowano wymianę konstrukcji nośnej. Naprawa uszkodzonych części jezdni obejmować będzie wykonanie warstwy mrozoodpornej oraz podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie. Celem prac remontowych jest poprawa bezpieczeństwa ruchu kołowego, korekta spadków poprzecznych i podłużnych oraz prawidłowe odprowadzenie wód opadowych z korony jezdni do istniejących rowów trawiastych i poboczy gruntowych. Geometria drogi oraz jej parametry techniczne pozostają bez zmian.

Natomiast koszt remontu drogi powiatowej nr 1660P w miejscowości Sławica wyniesie 464.637,88 złotych. Remontem objęty jest odcinek 0,995 km o szerokości 6 m, obejmie chodniki. W ramach prac zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna składająca się z warstwy wyrównawczej i ścieralnej. Celem prac remontowych jest poprawa bezpieczeństwa ruchu kołowego, korekta spadków poprzecznych i podłużnych oraz prawidłowe odprowadzenie wód opadowych z korony jezdni do istniejących wpustów i poboczy gruntowych. Geometria drogi oraz jej parametry techniczne pozostają bez zmian. Niweleta jezdni odzwierciedla istniejące pochylenie podłużne z uwzględnieniem nowych warstw bitumicznych. W miejscach zjazdów i przejść dla pieszych przewidziano regulację wysokościową elementów brukarskich.

Wykonawca prace rozpocznie jeszcze w tym roku, natomiast zakończenie remontów planowane jest do końca czerwca 2020 roku. 

Komentarze   

julas
+4 #7 RE: Podpisano umowę na remont dróg powiatowychjulas 2019-11-28 12:02
Skoro tam działke ma Zadroga to dziwne żeby tam nie było asfaltu Przyjedzie do niego Narcyz, Beret czy inni i co mają łazić po błocie ? Przecież to elyta miasta Tak wogóle to Zadroga to ma szczęście, świetna praca ,porządna pensja ,niewymiarowy dzień pracy i to tylko dzięki swojej pracowitośći i uczciwości >? Jedyne co można mu zarzucić to chłop troche przesadza z tymi pączkami na różnych spotkaniach ale cóż każdy ma troche na sumieniu .
Xtr
-2 #6 też tam odbywa sie transportXtr 2019-11-28 09:10
Kiedy dokończenie drogi powiatowej Dąbrowa - Głogowiniec na ostatnim odcinku Wapno-Stołęzyn - Głogowiniec ???? :
( Wprawdzie nie jest to teren starostyDamasławek ale jest dokumentacja i projekt obejmował również ten odcinek)
Zzz
+11 #5 RE: Podpisano umowę na remont dróg powiatowychZzz 2019-11-28 07:20
@MieszkamTU, na Bonowskiego buduje się Zadroga.
Janowy-PIS
-5 #4 RE: Podpisano umowę na remont dróg powiatowychJanowy-PIS 2019-11-27 22:44
Mieszkam tu - droga Zabiczyn - Rąbczyn, 6 m szerokości - 831 tys. Oby tylko to nie była to taka sama sztuka gdy kilkanscie lat temu jakiegos luznego gówna na wierzch nawiezli i auta to uklepały. Jakas sciezka rowerowa (2,5 m szerokości)z naprawą chodnika (nie do końca jestem przekonany czy potrzebną) obok OSIR, 650 m - 885 tys. Mam pisać dalej na temat zasadności wydatków...?
MieszkamTU
-4 #3 PiorytetyMieszkamTU 2019-11-27 21:39
Bonowskiego i Kowalskiego czy ktoś tam nie ma działki...... I tu zostawiam znak zapytania? Na ilość mieszkańców szybko tam droga powstała. Ale do mieszkańców tych ulic nic nie mam, gratuluję im, że nie muszą już brodzić w błocie.
MAKOWIEC
+11 #2 RE: Podpisano umowę na remont dróg powiatowychMAKOWIEC 2019-11-27 21:06
Dawno już Pączusia nie widziałem , Pączuś pozdrawiam .
MieszkamTU
-1 #1 A drogi miejskie?MieszkamTU 2019-11-27 20:57
Kiedy będzie widać inwestycje w drogach miejskich? Ale takie widoczne, a nie jedna lub dwie na rok. Jest realna szansa by mieszkańcy nie brodzili w błocie do swoich mieszkań, domów, bloków 😥

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
 • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.