• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2097

Otwarcie zmodernizowanej Świetlicy Wiejskiej w Smuszewie

W minioną sobotę odbyło się uroczyste poświęcenie i otwarcie rozbudowanej Świetlicy Wiejskiej w Smuszewie.

Zaproszonych gości powitał Roman Adamski, Sołtys Smuszewa. Obiekt został poświęcony przez ks. Krzysztofa Szydłowskiego Proboszcza Parafii pw. św. Mikołaja w Srebrnej Górze.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał starosta wągrowiecki Tomasz Kranc oraz Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek, a także Przewodniczący Rady Gminy Damasławek Sławomir Buk, Proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja w Srebrnej Górze ks. Krzysztof Szydłowski, Sołtys Smuszewa Roman Adamski, Prezes Stowarzyszenia „Dolina Wełny” Janusz Woźniak.

W uroczystości uczestniczyli licznie zgromadzeni Mieszkańcy Smuszewa, którzy nie kryli szczęścia i satysfakcji ze zmodernizowanego obiektu.

- Mamy nadzieję, że nowa świetlica pomoże w aktywizacji oraz integracji lokalnego społeczeństwa. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji. Gratulujemy Mieszkańcom. Zrealizowaliśmy zadanie pod nazwą "Rozbudowa oraz przebudowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Smuszewo - poinformował Cyprian Wieczorek, wójt Gminy Damasławek.

Wykonawcą robót była Firma Handlowo-Usługowa Ewa Śmiech z Werkowa. W trakcie robót budowlanych wyburzono ścianę i zamontowano podciągu w wyniku czego powstała nowa większa sala o pow. użytkowej 74,63 m².

Do budynku dobudowano nową część, w której powstała kuchnia, zmywalnia, sanitariaty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, kotłowania z ekologicznym piecem 5 klasy. Powierzchnia użytkowa całego obiektu wzrosła o 49,42 m². Teren wokół budynku utwardzono kostką brukową.

Gmina Damasławek na ten cel pozyskała dofinansowanie w wysokości 77.653,00 . z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Pozyskanie środków było możliwe dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem "Dolina Wełny".

Komentarze   

Zenek
+4 #9 SwietlicaZenek 2019-12-05 22:06
Sołtys ma mine że za duzo ludzi przyszlo i za dużo zjedza a za malo do jego i jego córki stracha na wróble zostanie !!!a. Proboszcz bardzo dobrze ze byl moze zle duchy wypedzil tam wszyscy razadza a nikt nic od siebie nie da i nie zrobi
Wacław
-8 #8 RE: Otwarcie zmodernizowanej Świetlicy Wiejskiej w SmuszewieWacław 2019-12-03 23:41
Nasz kochany szkoła w Niemczynie też się rozwija artystycznie. Co impreza w gminie to występują dzieci z Niemczyna. Młodzież mamy wspaniałą. A nauczyciele co jeden to zdojniejszy, pracowitszy, ambitny, oddany swojemu powołaniu. Można tylko zazdrościć pani dyrektor. Nie można nie wymienić rodziców, dziadków, sołtysa, rady sołeckiej i strażaków. Zawsze można liczyć na księdza proboszcza Bogdana Łybka
Pan Pikuś
+9 #7 RE: Otwarcie zmodernizowanej Świetlicy Wiejskiej w SmuszewiePan Pikuś 2019-12-03 22:25
Wygląda ładnie. Pan sołtys zachwycony. Tylko jakoś mało mieszkańców widać. Też ich wymazano?
Roman
-3 #6 RE: Otwarcie zmodernizowanej Świetlicy Wiejskiej w SmuszewieRoman 2019-12-03 21:16
Gdyby nie zrobili to mały problem. Poważniejszy jest gdy się lub wymazuje osoby. Niektórzy mają doświadczenie w tym procedurze. Nieprawdaż panie w.....? ;-)
Do Info
-13 #5 RE: Otwarcie zmodernizowanej Świetlicy Wiejskiej w SmuszewieDo Info 2019-12-03 10:56
Zrobili tylko znowu wykasowali :lol:A śmiać to się powinieneś z tych którzy myślą,że jak czegoś nie zrobią lub czegoś o kimś nie powiedzą to te czegoś lub kogoś nie ma. Za klasykiem. Z kogo się śmiejecie ? Z siebie się śmiejecie.
Info
+12 #4 RE: Otwarcie zmodernizowanej Świetlicy Wiejskiej w SmuszewieInfo 2019-12-03 07:28
A gdzie Jacek? znowu mu nie zrobiliście zdjęcia :D
PIS-Janowy
-12 #3 RE: Otwarcie zmodernizowanej Świetlicy Wiejskiej w SmuszewiePIS-Janowy 2019-12-02 14:22
Chciałem to samo napisać, ale mnie ludzie ubiegli. Katabas oczywiście musiał być, a znając życie to pewnie alkohol pod stołem też był rozlewany. Ot, patriotyczny, katolicki lud.
Ciekawski
+15 #2 Do SamborekCiekawski 2019-12-02 13:09
Nie pajac w sukni, a zwykly pasibrzuch.
Na moje pytania ile i kto zaplacil za usluge magiczna dokonana przez szamana nigdy nie otrzymalem odpowiedzi. Z jedna gmina w powiecie bedziemy sie sadzic niebawem - mieszkaniec gminy zlozyl oficjalne zapytanie o udostepnienie informacji publicznej dotyczacej obecnosci szamana na uroczystosciach gminnych i nie otrzymal odpowiedzi.
SAMBOREK
+13 #1 RE: Otwarcie zmodernizowanej Świetlicy Wiejskiej w SmuszewieSAMBOREK 2019-12-02 12:36
I wszędzie w tym ciemnogrodzie pajac w sukni musi być :)

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.