• Media
  • Wyświetlono: 2214

Mistrzostwo Polski oraz I miejsce w Pucharze Polski

W weekend 7-8 marca, po zimowej przerwie, odbyły się kolejne zawody psich zaprzęgów zaliczane do Pucharu Polski 2019/20 w warunkach bezśnieżnych.

Ekipa RakocyTEAM z Mieściska tym razem rywalizowała w Owińskach pod Poznaniem.

Krystian Rakocy wraz ze swoją złotą czwórką czworonożnych przyjaciół, wśród których znalazły się psy o imionach: Ragnar, Floki, Raya i Kenai sięgnął po kolejny, czwarty już złoty krążek w tym sezonie pozostając niepokonanym z kompletem 4000 punktów na koncie w Pucharze Polski.

Natalia Tucholska po raz drugi w swojej sportowej karierze wystartowała na zawodach w klasie z dwoma psami, Levi i Inkim, w której zawodnicy ścigają się na specjalnych sportowych hulajnogach i zdobyła 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej (3 miejsce w Pucharze Polski). Zawodniczka wcześniej rywalizowała w klasie canicross (biegaczka + pies) i wywalczyła w ubiegłym sezonie Wice Mistrzostwo Polski oraz 4 miejsce na Mistrzostwach Świata.

Ze względu na obecną sytuację w kraju i na świecie były to już ostatnie zawody Pucharu Polski w sezonie 2019/20. Zawody, które miały odbyć się 21-22 marca w Lubieszowie (woj. opolskie) zostały odwołane i tym samym Puchar Polski zakończył się wcześniej, niż planowano.

Przypomnijmy, że Krystian w tym sezonie obronił również tytuł Mistrza Polski, a w poprzednim sezonie wywalczył również wysokie 5 miejsce na Mistrzostwach Świata.

Dla sportowców z Mieściska nie oznacza to jednak zaprzestania treningów. Będą trenować, dopóki pogoda na to pozwoli i powoli przygotowywać psiaki do letniej przerwy.