• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2594

Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontrole

Policja apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowywanie dystansu społecznego. Od środy ruszyły kontrole.

- Z uwagi rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 na terenie kraju, otrzymujemy sygnały, że w niektórych placówkach handlowych oraz środkach komunikacji publicznej nie są stosowane zasady bezpieczeństwa. Osoby nie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz nie zachowują dystansu względem siebie — poinformował . asp. Adam Górniak, specjalista Wydziału Prewencji KPP Wągrowiec.

W związku z powyższym policjanci całej Wielkopolski, od środy zaczęli doraźne kontrole.

- Funkcjonariusze w czasie patrolu będą odwiedzać obiekty handlowe. Podczas rozmów z mieszkańcami będą pouczać o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz namawiać do zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób. W trakcie pełnionej służby podobnie jak dotychczas będą kontrolować autobusy oraz inne pojazdy transportu publicznego — dodaje . asp. Adam Górniak.

Policjanci przypominają o stosowaniu się do panujących obostrzeń dotyczących obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego.

Wchodząc do obiektu handlowego, czy też środka komunikacji publicznej nie myślmy wyłącznie o przepisach, czy i jak można je ominąć, tylko o bezpieczeństwie tych, którzy tam pracują, robią zakupy oraz osobach im najbliższych.

Komentarze   

PIS-Janowy
+3 #30 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontrolePIS-Janowy 2020-08-11 11:52
Hmmmmm - daj sobie spokoj z tumaczeniem rzeczy oczywistych osobnikom typu Anka czy vgvg... cos tam. Szkoda tylko czasu - to "wybitny" elektorat jahiry - gdy mowisz cos co jest bolaca prawda to zara jestes ptasim mozdzkime, zacofanym, homofobem itd. ...
Hmmm
-2 #29 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontroleHmmm 2020-08-11 07:58
Do vmdj... proszę poczytaj ze zrozumieniem to co pisałem predzej.
Mogę być nosicielem ale nie mogę chorować bezobjawowo!
Masz maseczkę która filtruje wirusa to czego się obawiasz ? Czyżby cię nie chroniła ? Tak jak osoby zaszczepione boja się dzieci nieszczepionych w przedszkolach nie chcą ich przyjmować dlaczego ? Skoro maja odporność to nic im nie będzie.
Tak samo ty masz maskę jesteś bezpieczny a mo pozwól zachorować na to co chce a i nawet umrzeć.
Dezynfekujesz wszystko to czego się obawiasz ?
Dlaczego ja mam robić dokładnie to co ty?
Ponoć wolny kraj i wolny wybór.
Można tez powiedzieć dlaczego nie ma przymusu palenia papierosów ?
Ludzie ponoć od tego umierają a masz kraj ich leczy.
Mogą sobie palić do woli na otwartej przestrzeni smrodzac innym i jakos jest ok mimo tego ze ponoć trują innych.
I nikt im nie zwraca nawet uwagi ze koło nich ktoś przechodzi i nie chce się biernie zaciągać.
Hgfd
-1 #28 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontroleHgfd 2020-08-11 06:49
Johnny z postu 23. Właśnie z powodu stanu zdrowia radzę ci zakryć gębę.
Vgvgvhbhb
+2 #27 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontroleVgvgvhbhb 2020-08-10 22:47
Hmmmmm twój ptasi móżdżek nie może pojąć oczywistości, że mając wirusa możesz go nosić i nie chorować, ale przekazujesz go innym kłapiąc gębą i plując na innych, więc zakryje ten dziób i doucz się .
marian
+4 #26 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontrolemarian 2020-08-10 17:07
Ludzie czy Wy musicie mieć przepisy i policjanta na głowie żeby przestrzegać prostych zasadJak rzad wprowadził rygory to żle jak troche poluzowali to żle jak teraz zaostrzają przepisy to też niedobrze. To czego teraz chcecie ?
Hmmm
0 #25 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontroleHmmm 2020-08-10 11:09
Do Helu Ani Gieni i kogo tam jeszcze
Nie ma chorób bezobjawowych!
Każda choroba wywołuje objawy.
Mogę być nosicielem jakiegoś wirusa X ale nie chorować na niego, bo nie wywołuje objawów. (Czy to z automatu oznacza ze jestem chory ???-nie)
Skoro pojawia się objawy tzn ze zachorowałem na wirusa X.
Może przy tak wyłożonej odpowiedzi zrozumiecie ze nie ma chorób bezobjawowych.
PIS-Janowy
-1 #24 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontrolePIS-Janowy 2020-08-10 10:01
He, he, he ... pani z postu #18 to roze ja na sniadanie i fiolki na obiad a z ust leci jej tylko lawenda. Jej maska nawet troszeczke nie smierdzi. A pani Anka znow stanowi idealny przyklad, ze mozna byc inteligentnym ale jednoczesnie glupim jak but. Organizm ludzki nie jest organizmem zwierzecym wg. niej. Tego nauczyla sie w szkole sredniej i na jej studiach. A mi na polibudzie mowili, ze jestesmy takimi samymi zwierzakami jak inne, tyle tylko, ze jakims trafem (do dzis nie wiadmo jakim) dostal nam sie wiekszy mzg i dwie konczyny z suoer sparwa jakimi sa domnie o 10 chwytnych palcach. Poza tym ... nie roznimy sie od zwierzat zbytnio - jestesmy ogolnie bardzo slabymi zwierzetami, nawet ruja nasze samice obowiazuje, tyle tylko, ze na tym polu wykazujemy wiecej inwencji niz pies czy byk. Co nie oznacza, ze nasze ciala to kompletne, doskonale maszyny (jesli sie o nie odpowiednio zadba).
Johny
+4 #23 Z powodu stanu zdrowia...Johny 2020-08-10 09:01
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. poz. 1066
§19. ust. 3 punkt 3
:lol:
Osoby z powodu stanu zdrowia (nie jest wymagane opisanie choroby) nie muszą zakrywać ust i nosa, ;-)
okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane. :D

Dziękuję bardzo 8)
PIS-Janowy
-1 #22 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontrolePIS-Janowy 2020-08-10 08:43
Beti - sa leki przeciwwirusowe ...? Po przeczytaniu twoich wpisow i hmmm stwierdam, ze twoja wiedza w stosunku od posiadanej przez Hmm jest szczatkowa. Powiedziabym, podobnje kllasy jak golema (ktory na poczatku tej panikki stwierdzil, ze na wirusa antybiotyki a nie zapobieganie jedzeniem czosnku, cebuli i wszelkiej masci zielska plus ruch, duzo ruchu) ale nie chce cie z bytnio obrazac ...
Ponadto - absolutna prawda jest, ze dezynfukujac sie 10 - 2o razy dziennie (czy kpiac sie roznymi chmikaliami 2-3 razy dziennie) jestes super celem dla kazde francy. Jest to oczywiste jak slonce, tylko elektorat czaskowskiego moze o tym nie wiedzie. Gdy bylem w wojsku, kapiel odbywala sie raz w tygodniu w osbote (i rowniez zmiana bielizny). Pot to byla codziennosc (jak to wojsku) ale nit nawet nie syszal o jakis problemachskorn ych, alergiach - problemem najczestszym byly otarcia. A dzis - kapiele rano i wieczorem (a gdy sie nieco spoci to i w poudnie) w super specyfikach a co druga latorosli po nich musi odwiedzac dermatologa ... Troche poobserowac i myslec, myslec. Natura nam dala zajebiste srodki do obrony a nasze cialo to super maszyna.
Wóz Drzymały
+3 #21 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontroleWóz Drzymały 2020-08-10 07:16
Zmuszanie sprzedawców by nie obsługiwali klientów bez masek jest nakłanianiem do złamania art 135 oraz 138 kw jak i wystąpieniem przeciw art 32 pkt 2 konstytucji
hmmm
-4 #20 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontrolehmmm 2020-08-08 20:26
Ponadto https://www.wykop.pl/wpis/51240739/damian-garlicki-ratownik-medyczny-z-pily-jestem-wo/
hmmm
-3 #19 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontrolehmmm 2020-08-08 20:25
Do berti i innych nie rozmawiamy o myciu dłoni i podstawowej higienie tylko o zakrywania twarzy.
Cxzsdfrtewazsdre
+2 #18 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontroleCxzsdfrtewazsdre 2020-08-08 19:57
Ci , którym przeszkadzają maseczki i którzy twierdzą, że mają od nich na gębie grzybicę, że dusza się wdychając własne opary mają doskonałą okazję, by przekonać się, jaki smród wypuszczają ze swoich otworów gębowych, opary piwska, wódki, czosnku, fast foodów, zepsutych zębów, kwasu żołądkowego po różnych dietach . Jestem szczęśliwa, że dzięki maseczkom nie czuję tego smrodu, nie oglądam glonojadów, tapety na glebach, głupich grymasów twarzy i żucia gumy pełną gębą . Dzięki dystansowi nie czuję potu , tandetnych biedronkowych perfum i nikt nie pluje mi na plecy i przede wszystkim nie dotyka mnie. Zapamiętaj jeden z drugim, że nie każdy toleruje ocieractwo przez obce cielska. Oby to trwało zawsze! Naucz się też nie grzebać paluchami w nosie i myj ręce po wyjściu z toalety.
Beti
+1 #17 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontroleBeti 2020-08-08 19:39
Do Hmmmm . Wg twojego toku myślenia Lekarz nie powinien dezynfekować rąk kiedy będzie cię badał po kontakcie z innym pacjentem, przeprowadzając operację chirurgiczna u ciebie nie powinien myć rąk, bo zniszczy bakterie na nich-swoją naturalną barierę ochronną, rękawiczki lateksowe spowodują u niego grzybicę, podobnie jak maseczki. Nie wiem czy zdołałbym to przeżyć. Twoja wiedza z wikipedii jest szczątkowa, otóż są leki przeciwwirusowe .Coś gdzieś dzwoniło tylko nie wiesz w którym kościele. Zapewne pomyliło ci się wszystko , racja jest, że wirusa antybiotykiem nie wyleczysz. Dokształć się cieniutki-ka z jakiejś fachowej strony, a nie na forum dla wolnych ludzi. Wolność to uzyskasz dopiero kiedyś tam jak zejdziesz, dopóki żyjesz na ziemi, wśród innych ludzi musisz podporządkować się obowiązującym regułom, nigdy wolny nie będziesz. W społeczeństwie obowiązuje prawo, które musisz przestrzegać, nie przestrzegasz, to odpowiadasz przed sądem. Tak wygląda życie w każdym zakątku Ziemi, nie tylko w Pl, więc o jaką wolność ci chodziło, nie rozumiem?
!
0 #16 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontrole! 2020-08-08 18:48
Wystawiać mandaty! Od razu wszyscy będą pamiętali o maseczce! :-)
member
-4 #15 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontrolemember 2020-08-08 16:24
Hmmm, chyba nie mieszkasz w Polsce i nie masz do czynienia z Polakami :)
Pomyśl, dlaczego w Polsce tak się dzieje, że musi być nakaz tego czy owego?
I to dotyczy różnych sfer życia.
Polacy to nie Szwedzi czy Francuzi.
Polak (nie każdy) jak ma jakiś zakaz, znajdzie wymówkę, obejście itp. Cwaniak nieważne, że krzywdzi innych, ważne aby to on miał dobrze.
nik
+8 #14 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontrolenik 2020-08-08 16:04
hmm; Z tym wirusem podzielam całkowicie twoje uwagi odnośnie cov. Badamy wirusa tylko fragmentaryczne .Zatem ów fragment jest wspólny dla setek różnych wirusów będących w organizmie . Teraz nikt nie umiera na udar ,zawał,niewydol ność płucno - sercową cz nowotwór.Lekarz bada przez słuchawkę telefoniczną . Paranoja .
hmmm
-1 #13 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontrolehmmm 2020-08-08 15:43
To jak się ma to do zakrywania twarzy ??
member
+3 #12 brak higieny to odbieganie od tematu?member 2020-08-08 15:29
Nie odbiegam od tematu - brak należytej higieny, w tym higieny rąk nie jest przyczyną różnych chorób?
Nie piszę o wszystkich chorobach tego świata. Ale cześć z chorób jest wynikiem braku odpowiedniej higieny. To, co jest przenoszone drogą kropelkową, to też jest brak higieny. Ludzie powinni dawno temu nauczyć się, że nie kicha się i kaszle w otwartą przestrzeń, a tym bardziej gdy są ludzie wkoło, nie wyciera się nosa i rzuca chusteczki jak popadnie, nie myje się do tego dłoni. Lecz tak nie jest. Nawet teraz ludzie to mają gdzieś.
Dla mnie to jest też brak higieny.
Chocby nie wiem, jak kto wyglądał na zadbanego.
hmmm
-1 #11 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontrolehmmm 2020-08-08 14:29
Trochę odbierasz od tematu dyskusji.
member
+4 #10 higieny nic nie zastąpimember 2020-08-08 14:11
hmmm nikt przecież nie każe tobie dezynfekować rąk 10 razy dziennie. Załóż rękawiczki, jakie?-wybór zależy od ciebie.
Nie zmienia to faktu, że o higienę trzeba dbać niezależnie od bakterii, wirusów, grzybów.
Z higieną w społeczeństwie polskim jest problem nie od dziś. Wystarczy, że ktoś po korzystanie z wc, nie myje rąk.
Są na to stosowne badania, jeśli jesteś tak do przodu z wiedzą to poszukaj w necie hehehe
Co do tego, gdy głaskam zwierzątko, to po głaskaniu myje dłonie. Tyle razy dziennie, ile trzeba tylko z tego powodu. Dodam, że nie ma alergii :)
hmmm
+4 #9 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontrolehmmm 2020-08-08 13:57
W podstawówce uczyli ze na wirusa nie ma lekarstwa organizm sam musi wyprodukować przeciwciała natomiast bakterie można zwalczyć antybiotykiem.
Czym różni się sierść psa jego obroża od kartki papieru ,długopisu, paska do spodni ?? Skoro droga kropelkowa się przenosi to siada na wszystko !!!!
Do stwierdzenia istnienia wirusa istnieje potrzeba wyizolowania i opisu biochemicznego aby istniał wzor wg którego porównamy układankę sekwencji. Jak dotąd nikt COVIDu nie wyizolował podobnie jak wirusa Odry czy HIV , wiec wzór biochemiczny fikcyjnie jest założony.
Gdybyśmy mieli spełnione ww warunki To należy zgodnie z procedurami KOCHA wykazać ze to ten właśnie wirus wywołuje te a nie inne objawy zarażając nim inne osoby. Jak widać droga do odkrycia nawet istnienia wirusa cv19 jest bardzo daleka. Nie da się w żaden sposób udowodnić jego istnienia a co dopiero zakażenia u badanego testem PRC.
Syf na skórze to normalna ochrona bakteryjna organizmu. Dezynfekujące ręce 10 razy dziennie to zobaczysz jak szybko przyprawisz sobie problemów.
Może mam móżdżek ale daj mi wybor na co mogę zachorować bądź umrzeć. I daj mi wolny wybór w co i komu wierze.
Anka1
-2 #8 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontroleAnka1 2020-08-08 13:22
Hmmmm. Ty to naprawdę miałaś do szkoły pod górkę.Twoja wiedza jest na etapie przedszkola. Musiałabys oprócz zawodówki ukończyć jeszcze szkołę średnią, potem studia, żeby zrozumieć, że organizm ludzki różni się jednak od zwierzęcego. Może byś wtedy zrozumiała, że istnieją choroby zwierząt i ludzi, choroby odzwierzęce i zwierzęce....zr ozumialabys, że kartka papieru to nie organizm i wiele , wiele innych ciekawych rzeczy, tyle, że twój ptasi móżdżek już nie pojmie tego..Inteligen cję się ma lub nie. Czy ty masz? Wątpię....hahah a
Vuvuvuvu
+1 #7 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontroleVuvuvuvu 2020-08-08 13:13
Odp.do Hmmmmmm. Wróć do podstawówki i uważaj na lekcji o wirusach i bakteriach. Wtedy może twój ptasi móżdżek zrozumie, że możesz mieć zarazę i nie chorować tylko przekazywać ją innym. Poproś kogoś, kto ma mikroskop żeby pokazał ci jaki syf nosisz na swojej skórze, to dopiero oczęta ci wyjdą z orbit. Najgorzej jeśli ktoś miał pod górkę do szkoły, do takiego nie dotrzesz, chyba, że jak poszczujesz go mamoną.np.500
hmmm
-8 #6 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontrolehmmm 2020-08-08 13:02
Do Helu Gieni itd
Masz problem ze ktoś nie zakrywa twarzy?
Skoro masz maseczkę która cię chroni to czego się obawiasz ?? Nosząc maseczkę narażasz się na grzybice dróg oddechowych i nie tylko.
Naoglądałes się tv i siejesz panikę.
Śmiech mnie ogarnia jak mówi się ze ktoś choruje bezobjawowo.
To może mam katar bezobjawowy, rozwolnienie tez bezobjawowe.
Choruje tez na dżumę tyfus i cholerę ale bezobjawowa. Trzeba wymyślić nowe jednostki chorobowe na choroby bezobjawowe.
każda choroba wywołuje objawy jeśli nie ma objawów nie ma choroby.
Chcesz nosić maskę to ja zakładaj nawet 2.
Twój minister szumowski mówił ze maski nic nie pomagają ale trzeba je nosić.
Ktoś chce chodzić bez maski jego sprawa.
Ktoś chce nosić maskę niech nosi.
Ale nie zgadzam się by każdy musiał ja zakładać.
Dodatkowo virus ma mózg i myśli.
Jak kichasz i wirus wylatuje i myśli o kartka papieru to na nią usiądę ale jak widzi psa to już na niego nie siada bo zwierzęta virusa nie przenoszą.
W Tv podają zalecenia kichaj psikaj ziewaj najlepiej w łokieć by twarz zasłonić dodatkowo. Ale witać się masz podając łokieć a nie dłoń. Łokieć w który predzej nakichales.
Miłego dnia
Włączamy Myślenie.
Genia
+4 #5 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontroleGenia 2020-08-07 15:12
Myślę, że tym wszystkim którzy uważają że nie ma wirusa należałoby częściej tłumaczyć, co to jest pandemia, tłumaczyć jak krowie na rowie wszystkie wiadomości dotyczące wirusów, bakterii, ochrony przed nimi , wyjaśnianie jaką rolę w łańcuchu pokarmowym virusa czy bakterii odgrywa człowiek. Większość tych z maskami pod nosem lub w kieszeni to raczej nie orły intelektualne, może trzeba prościej, to wreszcie zrozumieją.
Kinia
-1 #4 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontroleKinia 2020-08-07 14:57
W pierwszej kolejności sprawdzać piekarnie np. na Reja. Mala, ciasna, dwie kasy tuż obok siebie, nikt nie zwraca uwagi czy klienci mają maseczki, nie sposób zachować tam odległości.
member
+10 #3 higienia rąkmember 2020-08-07 14:44
To już nie rola policji, ale ludzie pamiętajcie też o higienie rąk - szczytem jest grzebanie rączką bez rękawiczki w pieczywie. Do tego rączki przy wejściu niezdezynfekowa ne.
Napisane jest przy tych stoiskach, że należy zakładać rękawiczki, rękawiczki zwykle wiszą obok.
No cóż, są takie osoby, które tego nie robią. I nie ma tu znaczenia wiek (dzieciom można by pewnie wybaczyć, bo rodzić jeszcze nie nauczył, ale dorosły?), czy płeć. Nawet na oko wydawać się by mogło, że osoby, które wyglądają na zadbane - też tak robią.
kolo
+14 #2 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontrolekolo 2020-08-07 13:38
Do PISowskiego suwerena nie dociera nic oprócz argumentu finansowego więc walić mandaty równo, jak ktoś głupi niech płaci.
Hela
+19 #1 RE: Policja apeluje o zakrywanie nosa i ust, ruszyły kontroleHela 2020-08-07 12:12
Wagrowieckie markety - Lidl, Kaufland, Netto, Biedronki: w soboty, czwartki i poniedzialki wlepiac wszystkim paradujacym sie bez maseczek mandaty, bloczki sie wypelnia w kilka minut! Zadnych pouczen, tylko mandaty po 500 zlotych najlepiej rozdawac osobom ktore chodzac bez maski narazaja na niebezpieczenst wo zdrowie innych kupujacych!

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.