• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2109

32-latek nie reagował na polecenia ratowników, wkroczyli policjanci

Mężczyzna lekceważył polecenia ratownika, nie stosował się do regulaminu kąpieliska. Zostało wszczęte wobec niego postępowanie w sprawie o popełnienie wykroczeń. Teraz grozi mu grzywna nawet 5 tysięcy złotych.

32-letni mieszkaniec miejscowości Tupadły w gminie Kcynia używał wulagrnych słów, spożywał alkohol i petował w piasku. Ratownicy zwrócili mu uwagę, jednak ten reagował agresją. Ostatecznie poszedł na pomost i skoczył do wody poza obszar wyznaczony do kąpieli.

- Mężczyzna nie stosował się do poleceń ratowników do wyjścia z wody. Błędnie uznał, że skoro pływa sobie poza wyznaczoną strefą, to ratownik nie ma nic do gadania. O tym zachowaniu poinformowani zostali policjanci z Damasławka. Pracujący na plaży ratownik wziął łódź i zainterweniował wobec 32-latka. Aby uniemożliwić mu dalsze pływanie, opłynął go i nakazał wracać na brzeg. Mieszkaniec Tupadł po chwili wyszedł z wody — poinformował . asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Policjanci na miejscu zebrali informacje od plażowiczów i ratowników. Postanowili nałożyć na mężczyznę mandat karny w kwocie 500 zł.

- Mężczyzna stwierdził jednak, że będzie dochodził swoich praw podczas postępowania przed sądem. Za popełnione wykroczenia sąd może nałożyć na mężczyznę karę nawet pięciu tysięcy złotych grzywny — dodaje oficer prasowy wągrowieckiej komendy.

Warto dodać, że Ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 roku o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, określa w art. 13 - czym są działania ratownicze, a w art. 16 - wskazuje na obowiązki ratownika, do których należy m.in. reagowanie na przypadki naruszania zasad korzystania z wyznaczonego obszaru wodnego.

Ratownik jest przede wszystkim do tego, żeby obserwował obszar, który chroni, reagował na każdy sygnał zagrożenia życia i zdrowia i działał wyprzedzająco — profilaktycznie.

Przypominamy, aby stosować się do regulaminów kąpielisk i nie pływać po spożywaniu alkoholu.

Komentarze   

Edek
0 #4 AEdek 2020-08-15 22:22
Spałować na plaży gnojka!
RICH
+3 #3 RE: 32-latek nie reagował na polecenia ratowników, wkroczyli policjanciRICH 2020-08-15 00:37
Co nas interesuje Kcynia na naszym terenie nie ma o czym pisać WRC?
Zajmij się własnym podwórkiem. Interesują mnie drogi rowerowe które miały powstać a ich nie ma bo Pan Kranc ma to gdzieś.
lex
+7 #2 RE: 32-latek nie reagował na polecenia ratowników, wkroczyli policjancilex 2020-08-14 20:29
Brawo ratownik i policja! Niech ten "suweren" przestrzega przepisów prawa i zachowuje się odpowiednio. Suwerenem jest naród, a nie chuligani. Takie zachowania trzeba stanowczo eliminować. Mam nadzieję, że sąd wymierzy mu wysoki wymiar kary.
kolo
+20 #1 RE: 32-latek nie reagował na polecenia ratowników, wkroczyli policjancikolo 2020-08-13 12:55
Brawo, suweren nie słucha poleceń - mandat, walić po 5tyś i się nie przejmować. Suweren musi poczuć finansowo dobrą zmianę wtedy MOŻE zacznie myśleć.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.