• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2312

18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkół

Już za tydzień dzieci uczęszczające do klas I-III wrócą do szkół. Informację przekazał dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski i Przemysław Czarnek miniester edukacji.

- Mamy za sobą bardzo trudną decyzję, która jest podejmowana w warunkach ogromnej niepewności dot. dalszego rozwoju pandemii w Polsce. Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy wszędzie w Europie widzimy narastającą trzecią falę — mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od 18 stycznia uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej, ale tylko w klasach 1-3.

- Musimy ważyć z jednej strony ryzyko pandemiczne, a z drugiej koszty tego, że najmłodsze dzieci nie chodzą do szkoły. Szkody z nieprzebywania uczniów z klas 1-3 w grupie rówieśniczej, nie równoważą w naszej ocenie ryzyka pandemii — powiedział Niedzielski.

Nauczanie zdalne w najmłodszych grupach jest najmniej efektywne oraz najbardziej uciążliwe dla uczniów.

- Ponowne uruchomienie nauczania stacjonarnego dla klas 1-3 jest decyzją bardzo ważną, bo nauczanie zdalne w najmłodszych grupach jest najmniej efektywne oraz najbardziej uciążliwe dla uczniów, nauczycieli i rodziców — mówił minister Przemysław Czarnek i dodał: - Odbyliśmy szereg konsultacji, w tym z Radą Konsultacyjną ds. Bezpieczeństwa w Edukacji, w której skład wchodzą dyrektorzy wybranych szkół, kuratorzy, eksperci i wirusolodzy. Opracowaliśmy zalecenia i wytyczne do zastosowania dla klas 1-3.

Jak informuje Ministerstwo, opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Dzisiaj rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli. Mogą się im poddać pracownicy szkół podstawowych, nauczyciele szkół specjalnych i pracownicy obsługi administracyjnej szkół.

- To jest dodatkowe testowanie dla osób, które wracają do szkół. Ci pracownicy, którzy są w szkołach, mogą korzystać z testowania, które jest dostępne każdego dnia. Jeśli będzie potrzeba dodatkowych testów w kolejnych tygodniach i zdiagnozujemy taką potrzebę, to będziemy podejmować decyzje w tej sprawie — powiedział podczas konferencji minister Czarnek.


 

Komentarze   

Pis-Janowy
-3 #15 RE: 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkółPis-Janowy 2021-01-14 14:50
Fix - coraz mniej chodzi samodzielnie to prawda - dzięki debilizmowi rodziców. Ale chociaz musza wstac, wsiasc do auta, na przerwe wyjsc, na zajecia z WF, wrocic ... Masz dzieci - kolejnego goscia sie pytam, bo z tego co widza to najwiecej tutaj do powiedzenia maja jakies bezdzietne cioty ...
Pis-Janowy
-3 #14 RE: 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkółPis-Janowy 2021-01-14 14:48
Dada - rozpedz sie tylko dobrze i zapierdol banka w ten nowy mural wagrowiecki, to moze cos tam za tymi oczami sie poruszy. Dzieci mlodziez ktorych wirus sie nie ima maja szczepic jakim nie do konca przebadanym gownem. Swoje szczep do woli - od innych sie odwal!
Pis-Janowy
-3 #13 RE: 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkółPis-Janowy 2021-01-14 14:45
Mgfsa - poczytaj moze najpierw moje komentarze na temat tej cale sraczki wokol swirowirusa a potem pisz cos na moj temat...
Mgfdsa
+4 #12 RE: 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkółMgfdsa 2021-01-14 08:55
Janowy a co zrobiłeś żeby otworzyli te przychodnie,? Gdzie zgłosiłeś fakt, że w tym mieście ludzie nie mają w ogóle dostępu do jakiegokolwiek leczenia? Zgłosiłeś to do NFZ, do Rzecznika, Ministra Zdrowia? No co zrobiłeś? Czekasz, aż ktoś za ciebie to załatwi jak większość tych roszczeniowcow, którzy ryczą o swoją wolność, bo nie mogą pójść na siłownię ale nie zauważają, że łamane jest podstawowe konstytucyjne prawo do ochrony zdrowia, leczenia. Nie to młodzi mają gdzieś, bo zwyczajnie mają głęboko życie, zdrowie starszych, ale krzyczą, ze szkoły zamknięte, bo dzieci im w domu przeszkadzają, krzyczą, że siłownie i kosmetyczki zamknięte z próżności i egoizmu, że im rozrywkę zabrali. Własny egoizm kieruje ludźmi, dopóki tego nie zrozumieją, nic się nie skończy w kwestii epidemii. Tylko szczepienie i logiczne odpowiedzialne myślenie i postępowanie tu może pomóc.
Dada
+4 #11 RE: 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkółDada 2021-01-14 08:44
Nigdy nie minie epidemia dopóki roznosicieli zarazy dzieciaki i młodzi się nie zaszczepia! Więc jeśli chcecie końca tego wariactwa, nie chcecie stracić swoich rodziców, dziadków, to opamiętajcie się ze swoim snuciem teorii spiskowych, bo mądrzejszych wyjaśnień wasze mózgi nie mogą ogarnąć, to zaszczepcie się, nie wysyłajcie smarkajacych i kaszlących dzieciaków do szkół, przedszkoli i żłobków, nie imprezujcie i nie stawiajcie KASY ponad życie ludzkie. Niestety kasa poprzestawiala wasze myślenie na mieć, a nie być , a to prowadzi do najgorszego. Jeszcze tego nie zauważyliście? Zaszczepić się i życie będzie wreszcie normalne.
Fix
0 #10 RE: 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkółFix 2021-01-14 08:33
Hajs Janowy możesz mi wskazać które dzieci chodzą pieszo do szkoły? Niedługo ci z podstawówki będą podjeżdżać swoimi terenówkami od tatusia że zmywaka. Im większy wóz tym lepiej go widzą sąsiedzi, a że szrot i pada na najmniejszej dziurce w drodze, to mało ważne. Kiedy dzieciaki całe dnie spędzały przed monitorem grając w zabijanki, to nie przeszkadzało, bo nie trzeba było dopilnować ich jak teraz, kiedy się uczą on-line. Tu chodzi o zaangażowanie w wychowanie i naukę, a nie o siedzenie przed kompem.
Pis-Janowy
-1 #9 RE: 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkółPis-Janowy 2021-01-13 14:15
Aa - innymi chorobami tego swiata jak: grypa, gruzlica, zapalenia pluc, AIDS. Wszystkie sie skonczyly w wyniku szczepień ...
A moze po prostu lepiej zaczac dbac o siebie - zdrowe jedzenie i ruch, duzo ruchu?
Aa
+2 #8 RE: 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkółAa 2021-01-13 05:34
Dlatego trzeba się zaszczepić jak najszybciej i skończyć z tym jak z innymi chorobami tego świata
kolo
+7 #7 RE: 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkółkolo 2021-01-12 11:59
Janowy najłatwiej wszystko krytykować bo za nic się nie odpowiada
PIS-Janowy
-6 #6 RE: 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkółPIS-Janowy 2021-01-11 21:47
Majk - od dawna o tym pisze. O tym co Morawiecki odpierdala to mozna ksiazke napisac ... 100% pensji dla lekarzy za zdalne leczenie i bezkarnosc za bledy lekarskie. A teraz szczepionke kazdemu, szczepioneczke .... kpiny z ludzi!!
PIS-Janowy
-8 #5 RE: 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkółPIS-Janowy 2021-01-11 21:45
Renia - a napisz mi czy nie mam racji? Obserwujesz swoje dzieci jak sie ucza? Jak sie krzywia przed monitorami i oczy psuja? Jak robia sie cherlawe bo nawet zabrano im spacery do szkoly? Jak zaglebiaja sie w szambie internetowym z braku normlanych zajec?
Ja to widze codziennie i tylko piesci mi sie zaciskaja. Najciekawsze jest, ze dzieci swirowirus sie nie ima a one sa najbardziej karane .... bo nauczycielki sie boja. Niedlugo zolnierz tez nie pojdzie na wojne bo sie kule swiszcza i mozna oberwac ...
RENIA
+8 #4 RE: 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkółRENIA 2021-01-11 20:15
Janowy na Ministra oświaty,a w2025 na prezydenta.
Majk
+7 #3 RE: 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkółMajk 2021-01-11 19:30
Zgoda Janowy, ale te dwa indywidua, które wymieniłeś mają swoich przełożonych i to oni też powinni odpowiadać za to co się dzieje. Uważam, że rząd powinien podać się do dymisji.
hre
+9 #2 RE: 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkółhre 2021-01-11 18:43
PIS Janowy Ciebie życie skrzywdziło bez pandemi .
PIS-Janowy
-10 #1 RE: 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkółPIS-Janowy 2021-01-11 18:40
Za zamkniecie szkol z podowu swirowiusa Niedzielki i ten Czarek powinni zostac rozstrzelani. Za ten ogrom krzywdy na dzieciach nie ma innej kary ...

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.