• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 662

Dotacja 50 tys. zł w konkursie „Pięknieje wielkopolska wieś”

Konkurs „Pięknieje wielkopolska wieś” wystartował. Termin składania wniosków upływa 26 lutego 2021 roku. Można ubiegać się o dotację w wysokości nawet 50 tys. złotych.

Główny konkurs dotacyjny regionalnej odnowy wsi wystartował. Zarząd województwa na posiedzeniu w dniu 14 stycznia 2021 roku uchwalił regulamin XI edycji Pięknieje wielkopolska wieś. Gmina ma prawo złożyć maksymalnie 3 wnioski o dofinansowanie projektów planowanych do realizacji w sołectwie lub miejscowości, w tym w mieście do 5 tys. mieszkańców, uczestniczących w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”. Sołectwo (miejscowość) musi być uczestnikiem programu na dzień składania wniosku.

Lista sołectw (miejscowości) uczestniczących w programie

- Tegoroczna edycja konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” to kolejna szansa dla członków programu Wielkopolska Odnowa Wsi na rozwój społeczny, kulturowy oraz estetyczny swoich miejscowości. Zwiększona w tym roku aż do 4,5 mln zł pula środków na realizację konkursu wzmacnia szanse uczestników na otrzymanie dofinansowania projektów. Dzięki temu wiele społeczności środowisk wiejskich będzie mogło spełnić swoje marzenia o „pięknej wsi” – mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

W konkursie nie mogą uczestniczyć projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, projekty współfinansowane z innych środków budżetu województwa wielkopolskiego oraz projekty, o których dofinansowanie gmina ubiega się w ramach innych konkursów organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Przedmiot dofinansowania

W ramach konkursu dofinansowane zostaną projekty w zakresie: zagospodarowania przestrzeni publicznej, poprawiające estetykę sołectwa (miejscowości), zachowania, odtwarzania i promowania dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego lub krajobrazowego oraz tradycji społeczności lokalnych. Dopuszcza się dofinansowanie zakupu sprzętu i/lub wyposażenia w ramach realizacji projektów zagospodarowania przestrzeni publicznej (np. zakup stołów, krzeseł, sprzętu AGD w ramach remontu świetlicy) pod warunkiem, że koszt tych zakupów nie przekroczy 1/3 wartości całości projektu.

Wysokość dotacji oraz ważne terminy

Poziom pomocy finansowej wynosi maksymalnie 70% kosztów kwalifikowalnych projektu, jednak nie mniej niż 10.000,00 zł i nie więcej niż 50.000,00 zł dla pojedynczego projektu.

Złożenie przez gminę wniosku o dofinansowanie na kwotę niższą niż 10 tys. zł lub wyższą niż 50 tys. zł, będzie podstawą do odrzucenia wniosku z przyczyn formalnych. Złożenie przez gminę więcej niż 3 wniosków lub złożenie wniosków na łączną kwotę dotacji większą niż 150 tys. zł eliminuje z konkursu wszystkie wnioski złożone przez gminę.

Maksymalna wielkość dofinansowania projektów wyłonionych w konkursie wynosi łącznie 4,5 mln zł

Wnioski o dofinansowanie w wersji papierowej należy składać w terminie do 26 lutego 2021 r. do godz. 15:30. Wypis z uchwały budżetowej potwierdzający zabezpieczenie środków w budżecie gminy na wkład własny należy dostarczyć do 31 marca 2021 r. (liczy się data wpływu dokumentu).

Projekty dofinansowane w ramach konkursu należy zrealizować najpóźniej do 15 listopada 2021 r.

Załączniki do pobrania:

🔸 wzór wniosku o dofinansowanie projektu,
🔸 wzór wniosku o dofinansowanie projektu (wyjaśnienia),
🔸 wzór oświadczenia wójta/burmistrza ws. zabezpieczenia finansowego wkładu gminy,
🔸 wzór oświadczenia VAT,
🔸 wzór oświadczenia wójta/burmistrza o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane,
🔸 wzór oświadczenia właściciela lub współwłaściciela nieruchomości o wyrażeniu zgody na realizację projektu,
🔸 wzór oświadczenia o przeprowadzeniu rozeznania cenowego,
🔸 wzór informacji o działalności sołectwa(miejscowości).


Komentarze   

PIS-Janowy
0 #2 RE: Dotacja 50 tys. zł w konkursie „Pięknieje wielkopolska wieś”PIS-Janowy 2021-01-21 19:46
Oj piekniej, piekniej ... te silownie na swiezym powietrzu stojace przy dziurawych drogach pelnych kaluz i smieci. Az sie lezka wyciska z oka na widok tego 'POstepu". A jak tam slup TVN, "o malo co" prezydent wyksztalconych i z duzych miast, licealista [wpis niecenzuralny]o wnia, kumpel czaszkowskiego? Slyszalem, ze jego tratwa juz zabiera rozbitkow z wraku PO i innych takich teczowo rozowych wrakow ...?
Open Bankier
+1 #1 RE: Dotacja 50 tys. zł w konkursie „Pięknieje wielkopolska wieś”Open Bankier 2021-01-20 13:01
To może wójt Majchrzak upiększy naszą wieś Kiedrowo? 50 tysięcy, to spora suma!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.