• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 540

Gołańcz. Dotacja celowa na wyminę pieca, trwa nabór wniosków

Miasto i Gmina Gołańcz ogłasza nabór wniosków o przyznanie dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych zlokalizowanych na terenie Miasta i Gminy Gołańcz.

Nabór wniosków odbywa się od 30 marca 2021 r. do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel, z zastrzeżeniem, że termin ten może ulec skróceniu, w przypadku skompletowania wymaganej ilości poprawnych i kompletnych wniosków, z uwagi na ograniczenia środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Liczy się kolejność składanych wniosków.

Dofinansowanie udzielane jest na podstawie Uchwały nr XXII/221/20 Rady Miasta i Gminy Gołańcz z dnia 30 października 2020r. oraz uchwały Nr XXIII/225/20 z dnia 24 listopada 2020r.

Wnioski należy składać w formie korespondencyjnej, pocztą tradycyjną, elektroniczną 💻 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., za pomocą skrzynki podawczej ePUAP, umieszczając w skrzynce znajdującej się przed wejściem głównym do urzędu.

I. Warunki składania wniosków:

1. Wnioski można składać tylko i wyłącznie w okresie naboru. Wnioski złożone po wyczerpaniu środków w danym roku budżetowym zostaną odrzucone, o czym Wnioskodawca zostanie poinformowany na piśmie.

2. Rozpatrywane będą wyłącznie poprawnie wypełnione i kompletne wnioski, tj. zawierające wszystkie niezbędne załączniki wymienione we wniosku.

WAŻNE! Złożenie wniosku nie jest tożsame z otrzymaniem dofinansowania.

II. Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Podmioty wskazane w art. 403 ust. 4 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska tj. osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy, jednostki sektora finansów publicznych będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnym.

III. Dotacje na dofinansowanie inwestycji (zakup nowego źródła ciepła) ustala się na poziomie 50% kosztów inwestycji, jednakże nie więcej niż 5000 zł brutto. Dotacja jest formą refundacji poniesionych kosztów.

IV. Procedura dofinansowania obejmuje następujące etapy:

🔸 Złożenie wniosku o przyznanie dotacji;
🔸 Zawarcie umowy o dofinansowanie;
🔸 Realizacja zadania inwestycyjnego;
🔸 Złożenie wniosku o rozliczenie dofinansowania.

Udzielona dotacja nie może być przeznaczona na finansowanie wydatków poniesionych przed datą zawarcia umowy o udzielenie dotacji. Kosztami kwalifikowanymi będą tylko i wyłącznie koszty zakupu nowego źródła ogrzewania, poniesione po podpisaniu umowy dotacji.

Formularze wniosków wraz z regulaminem zamieszone są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Gołańcz https://bip.golancz.pl w zakładce ochrona środowiska -> wnioski i formularze. Szczegółowych informacji o naborze wniosków można uzyskać pod ☎️ 67 26 833 20, 💻 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 


Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.