• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2535

Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepień

Wojewoda zaakceptował dwa punkty szczepień w powiecie wągrowieckim. Szczepić będzie Przychodnia w Niemczynie oraz Miejski Dom Kultury w Wągrowcu.

Liczba wszystkich punktów szczepiennych została przekazana podczas wideokonferencji z Wojewodą oraz przedstawicielami Urzędu Wojewódzkiego.

- Niestety Wielkopolska jest w czołówce liczby nowych zakażeń. Sytuacja jest w dalszym ciągu napięta. Uruchomienie punktów szczepień masowych jest niezbędnym i kluczowym procesem – powiedział w trakcie wideokonferencji wojewoda Michał Zieliński.

Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie powiaty w Wielkopolsce są zabezpieczone w punkty szczepień. Zdecydowana większość powiatów ma 2 takie punkty.

Zgodnie z założeniami, zgłoszone punkty w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu i Przychodni w Niemczynie gwarantują wyszczepienie populacji pierwszą dawką szczepionki w ciągu 20 tygodni.

Lokale spełniają wymogi dotyczące organizacji masowych punktów szczepień. Udostępnią bazę lokalową, parkingi oraz możliwość zachowania wszelkich procedur sanitarnych.

W najbliższych dniach Narodowy Fundusz Zdrowia poda szczegóły dotyczące terminów rozpoczęcia rejestracji w nowych punktach.

- Uruchomienie dwóch nowych punktów w znaczny sposób zwiększy tempo szczepień mieszkańców oraz wpłynie na nasze wspólne bezpieczeństwo. Zachęcam do szczepień – powiedział Tomasz Kranc, starosta wągrowiecki.

Warto przypomnieć, że od grudnia zeszłego roku cały czas trwają szczepienia populacyjne realizowane przez Szpital Powiatowy w Wągrowcu.

 


Komentarze   

Urzędnik
+2 #17 RE: Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepieńUrzędnik 2021-04-18 09:43
do #MPS
Punkty szczepień tworzy starosta, bo nie jesteśmy miastem pow. 50 tys. zatem miasto nie musi nić przygotowywać, sprawa powołania masowych punktów szczepień w naszym przypadku spadła na powiat.
Starosta zaproponował wojewodzie cztery punkty: i LO w Wągrowcu, szpital, MDK i Przychodnia w Niemczynie.
Decyzją wojewody w powiecie wągrowieckim powstaną tylko 2 punkty, starosta nie ma na to wpływu, to nie jego decyzja. Więc zanim zaczniecie coś pisać warto poczytać.
trup
+4 #16 RE: Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepieńtrup 2021-04-18 09:35
Zgadzam się z przedmówca..w tym szpitalu pozbywają się problemu .życie ludzkie nie ma znaczenia
MPS
-1 #15 RE: Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepieńMPS 2021-04-18 09:20
Warto dodać w artykule,że punkt szczepień w MDK to praca i zasługa pracowników Urzędu miejskiego. Starosta przypisuje sobie sukcesy?jeszcze niedawno padła informacja,że mają być 3 punkty w Wągrowcu. Gdzie one są?w Wągrowcu starosta nie utworzył nic!!!!a już nie wspomnę jak działa szpital. Z resztą jaki nadzór taki szpital.
MieszkamTu
+8 #14 SzokMieszkamTu 2021-04-16 23:25
Straszne jest to, że główna przychodnia w Wągrowcu nie zrobiła punktu szczepień od początku jak tylko było można. Straciłem zaufanie do tej przychodni, za dużego też nie miałem. Powinna powstać nowa przychodnia z innymi lekarzami co będą leczyć głównie na miejscu. Jakaś alternatywna do tego co jest teraz.
piguła
+5 #13 RE: Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepieńpiguła 2021-04-16 20:39
Janowy wiem że nie możesz się ztym pogodzić że Twój odział w dziekance przerobili na covidovy ale wytrzymaj jeszcze troche , bierz regularnie leki a przyjdzie czas że tam wrócisz .
PIS-Janowy
-8 #12 RE: Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepieńPIS-Janowy 2021-04-16 19:31
cxcx - zawsze pisalem wiedzac, ze tacy jak ty sa przyglupi aby cos z tego zrozumiec. Ale niech chociaz 2-3 osoby przeczytaja, zaczna myslec to i juz sukces. katyn tez przez 50 lat byl w glowach takich jak ty wyksztalconych, niemiecka robota. '
Jescze raz - wpiszcie w Youtube "spowiedz ratownika" - po dniu 1 mln wyswietlen, na teczowym fejsie juz grupa ratownikow chce zidentyfikowac tego jednego i zlinczowac go ... Ogladajcie dopoki filmu jeszcze nie usunieto ...
cxcx
+1 #11 RE: Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepieńcxcx 2021-04-16 16:47
Jest dobrze Janowy już pisze sam ze sobą . Faktycznie covid mu nie straszny jak mu na deliel padło .
PIS-Janowy
-11 #10 RE: Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepieńPIS-Janowy 2021-04-16 15:56
Juras - wszystkie informacje tutaj nie sa moim wymyslem. Sa sygnowane podpisami wielu naukowcow, lekarzy specjalistow. Tyle tylko, ze nie dopuszczanych do glosu. W Polsce tez masz takich cala rzesze ale ich sie po prostu karze / dyscypliuje bo tak zalecil kiep Niedzielski. W poscie # 2 masz dane po ktorych latwo znajdziesz autorow badan. Komu wierzysz bardziej wypierdku fejsa i TV - praktykujacemu lekarzowi Bodnarowi ktory wylecyl juz ponad 3000 ludzi czy celebrycie, biologowi Gutowi ktory wczoraj mowill, ze koronowirus jest normalnym , znanym od lat , odzwierzecym wirusem, lagodniejszym od grypy tak a dzis na ten sam temat inaczej? Pewnie nie slyszales wypowiedzi sprzed roku szmaciarskiej choragiewki?
Pis-Janowy
-7 #9 RE: Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepieńPis-Janowy 2021-04-16 14:55
Pomysl - nie pomoze to nic. To niewazne, ze to dane prosto z MZ, niewazne, ze widac ukrywanie faktow, nie wazne, ze istnieje prawda ktora mozna odkryc logicznym mysleniem - nie ma w TV to dla takiego Jurasa czy Reni nie sitnieje. Ale - pierdol..c Jurasow i Renie - jak byli glupi takimi umra - wazne, ze choc kilku innych przeczyta i zastanowi sie chociaz
pomysl
0 #8 propaganda sukcesupomysl 2021-04-16 14:39
I tak ministerstwo zdrowia przez niedomówienie nie podaje wszystkiego o szczepieniach.
Oto link do odpowiedzi owego ministerstwa na pytania, dotyczące szczepienia:
https://wolnemedia.net/co-najmniej-2664-zgonow-po-szczepieniu-na-covid/
juras
-2 #7 RE: Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepieńjuras 2021-04-16 12:26
Janowy 2 - wiedze o wirusie czerpie z autopsji i z tego co mówi wiekszosci uczonych w kierunku medycznym a nie pojedyncze przypadki Jestem ciekaw w jaki sposób weryfikujesz informacje - sam przeprowadzasz badania ? Powielasz to co gdzieś przeczytasz a jesteś tego tak pewny jakbyś tym tematem zajmował się całe zycie naukowo Także weż sie za swoją prace a nie udajesz naukowca
pAWCIO
+2 #6 RE: Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepieńpAWCIO 2021-04-16 11:00
do dfzgv !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja proponuje Tobie , żebyś zaczął myśleć własną głową , przestał oglądać wiadomości TVP , TVN , POLSAT , poczytał trochę w internecie , posłuchał inny medyków niż tych w rządzie .
to może pewne rzeczy dotrą do Ciebie , chyba , że piszesz te bzdury tylko po to by pisać i zabić czas z nudów , bo myśle , że tak właśnie jest.
gdyż nie widać w Twoich wypowiedziach żadnego merytorycznego przekazu.
Może po prostu sprawa Cię przerasta
dfzgv
-1 #5 RE: Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepieńdfzgv 2021-04-16 10:15
Pis Janowy ty nam każesz ogladać spowiedz ratownika i myślisz że mu wszyscy wierzą to jest tak pojedynczy i głupi przypadek jak ty . Nawet tego nie szukam bo ty jesteś takim dnem że twoje opinie są tyle warte to gó w szambie . Ciekawe jest to że skoro jesteś pewien tego co piszesz to może ujawnij się zrób spotkanie w Wrc i przedstaw swoje racje , może ludzi przekonasz Takie szczekanie z budy nic nie daje . Tylko trzeba współczuć twoim domownikom że mają chorego wśród siebie i nie chce się leczyć
pAWCIO
+2 #4 RE: Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepieńpAWCIO 2021-04-16 08:37
I TAK WIĘKSZOŚĆ NIESTETY NIE DA WIARY TEMU FILMOWI ,
to się naprawdę w głowie nie mieści jak ludzie są robieni w balona !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pis-Janowy
-6 #3 RE: Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepieńPis-Janowy 2021-04-16 04:11
Wpiszcie w Youtube : SPOWIEDŹ RATOWNIKA
Mozna sie dowiedziec kilku iakwych rzeczy. Bardzo ciekawych, zamiatanych pod dywan bardzo silnie, za ciezka kase, ale wychodzacych cotraz czesciej, coraz mocniej ...
Pis-Janowy
-10 #2 RE: Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepieńPis-Janowy 2021-04-16 01:41
Szczepicl, szczepic co sie rusza i nie da rady uciec - starszych, dzieci, niemowlaki , psy i biedronki ... A teraz ostatni new z grzecznego Izraela, ktory buduje wlasnie getta dla swoich niezaszczepionych:"... "Zespół kilkunastu naukowców pod kierownictwem profesor Adi Stern z Uniwersytetu w Tel-Avivie w Izraelu zakończył właśnie badania dotyczące dowodów wskazujących m.in. na zwiększenie ryzyka zachorowania na COVID-19, wywołany przez niektóre mutacje wirusa, wśród osób zaszczepionych szczepionką mRNA
— informuje dr n. med. Marek Derkacz na portalu www.medexpress.pl(link is external).
Z materiału zgromadzonego przez naukowców wynika, że wariant brytyjski rozprzestrzenia się szybciej niż pierwotny szczep i towarzyszy mu zwiększona śmiertelność. Z badani wynika także, że wśród osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki BNT162b2 mRNA, aż osiem razy częściej dochodziło do zachorowania na COVID-19 wywołany mutacją południowoafrykańską w porównaniu do osób niezaszczepionych!..."
Dla jasnosci - podwojnie zaszczepieni maja 8 razu wieksze szanse na zachorowanie na inna odmiane swirowirusa w porownaniu do tych ktorzy sie nie zaszczepili i wierzą w swoj uklad immunologiczny ...
Pacjent
-3 #1 RE: Przychodnia w Niemczynie i MDK, wojewoda zatwierdził punkty szczepieńPacjent 2021-04-15 21:53
Brawo! teraz trzeba czekać na dostawę szczepionek i ruszamy.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.