• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1021

Orzeczenia o niepełnosprawności i karty parkingowe

Komunikat w sprawie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i o stopniu niepełnosprawności oraz kart parkingowych.

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnoprawności w Wągrowcu informuje, że zgodnie z art. 15h ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2020, poz. 568 z późn. zm.) przedłużona zostaje ważność posiadanych orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności oraz kart parkingowych w następujący sposób:

1. Orzeczenia, których ważność:

a) upłynęła w terminie do 90 dni przed dniem wejścia w życie powyższej ustawy (tj. w okresie od 09.12.2019 r. do 07.03.2020 r.), pod warunkiem złożenia w tym terminie kolejnego wniosku o wydanie orzeczenia, zachowują ważność do upływu 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności albo orzeczenia o stopniu niepełnosprawności;

b) upływa w terminie od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy – 08.03.2020 r., zachowują ważność do upływu 60 dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności albo orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

2. Karty parkingowe:

a) w związku z zachowaniem ważności orzeczeń o niepełnosprawności oraz o stopniu niepełnosprawności karty parkingowe wydane na podstawie orzeczenia wymienione w pkt 1, a i b niniejszego komunikatu również zachowują ważność do 60 dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, nie dłużej jednak niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności albo orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

b) karty parkingowe dla placówek, o których mowa w art. 8 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, zachowują ważność do 60 dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY POSIEDZEŃ SKŁADÓW ORZEKAJĄCYCH W POWIATOWYM ZESPOLE DO SPRAW ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI:

Z uwagi na epidemię COVID-19 informujemy, że posiedzenia składów orzekających odbywają się do odwołania bez udziału osoby orzekanej (w trybie zaocznym).Komentarze   

Kord
-21 #6 Odpowiedz do #2 obserwerKord 2021-04-20 07:58
Dlaczego ludziom wydaje się że niepełnosprawny musi być brudny, zaniedbany, powykrzywiany i do tego upośledzony? To myślenie ludzi z bardzo małym zasobem wiedzy i niskim poziomem wykształcenia.
Vyvyvyv
-16 #5 RE: Orzeczenia o niepełnosprawności i karty parkingoweVyvyvyv 2021-04-20 07:23
Do obserwer#2 wiesz co to jest RODO? Właśnie złamałeś prawo.
Niepełnosprawny
-15 #4 RE: Orzeczenia o niepełnosprawności i karty parkingoweNiepełnosprawny 2021-04-20 07:10
Nie każda chorobę WIDAĆ,Ale każdą CZUJE niepełnosprawny. Jednak faktem jest, że z tego co widzę w naszym mieście karty wydaje się na potęgę na zwykły ból kolanka czy pleców , nie popieram!. Karta w założeniu wydawana jest na bardzo poważne choroby nieuleczalne. Więc nie zazdrość jej innym, a że twój sąsiad akurat sobie hasa w danym momencie, to tylko się cieszyć, że akurat dobrze się czuje. Jesteś zdrowy a stajesz na miejscu niepełnosprawnego ZAPAMIĘTAJ ZABIERASZ JEGO MIEJSCE, TO ZABIERZ TEZ JEGO CHOROBĘ! Będzie ci za to bardzo wdzięczny.
Gg
-15 #3 RE: Orzeczenia o niepełnosprawności i karty parkingoweGg 2021-04-20 05:45
A Ty kto sygnalista jesteś?????
Orzeczenia i karty parkingowej nie dostaniesz na ładne oczy a i na czole żaden niepełnosprawny nie ma wypisanej choroby
Oj ta zawiść ludzka.
W łyżce wody by utopił jeden drugiego.
obserwer
+18 #2 RE: Orzeczenia o niepełnosprawności i karty parkingoweobserwer 2021-04-19 20:22
na średniej 51 mieszka inwalida co hasa jak kozica,ale kwit na miejsce parkingowe ma!volkswagena ma i stawia tam gdzie mu pasuje i jakos nie widac ze jest chory,chyba że przed komisją .trzeba mu sie przyjrzec.
niepełnosprawny
-17 #1 RE: Orzeczenia o niepełnosprawności i karty parkingoweniepełnosprawny 2021-04-19 19:09
Zadziwia mnie fakt, że w tym kraju o niepełnosprawności orzekają i powiatowe zespoły orzekania i ZUS. Te pierwsze powinny być zlikwidowane, a wszystkim powinni się zająć lekarze orzecznicy ZUS. Po co to dublowanie instytucji?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.