• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1727

Nieletni wandale niszczą co popadnie

Palą kosze, niszczą ściany przystankowe, wybijają szyby, niszczą place zabaw. Mowa o nieletnich wandalach, którzy niszczą co popadnie.

Informacja o każdej sprawie, gdzie udział w zdarzeniu bierze osoba nieletnia, czy małoletnia trafia w konsekwencji do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Wągrowcu. Policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich, a także dzielnicowi ze Skoków, Gołańczy i Damasławka ustalili sprawców każdej zgłoszonej sprawy.

- Na początku kwietnia dwóch chłopców z Wągrowca w wieku 10 i 11 lat postanowiło urozmaicić sobie czas, wrzucili odpalone petardy do pojemnika na segregowane odpady. Kosz, w którym znajdował się papier, zajął się ogniem. Straty spowodowane tą „zabawą” wyniosły dziewięćset złotych — poinformował . asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP Wągrowiec.

Tłuczenie szyb w oknach nieczynnego ośrodka wczasowego w Skokach były przedmiotem interwencji policjantów w niedzielne popołudnie 11 kwietnia.

- Policjanci na miejscu wylegitymowali 5 nastolatków w wieku 16 i 17 lat, którzy rzucając kamieniami, wybili szyby w trzech oknach ośrodka — dodaje oficer prasowy wągrowieckiej komendy.

Na kwotę dwustu złotych wyceniona została naprawa uszkodzonego stołu przy "Żabiaku" w Gołańczy. Policjanci ustalili nastoletniego sprawcę szkody.

Niestety pęknięte lustro kosztowało już znacznie więcej.

- Niebagatelną kwotę trzeba wydać na pokrycie kosztów pękniętego lustra. Zabawka stojąca na placu zabaw w Gołańczy wart jest bowiem sześć tysięcy złotych. Zachowanie piątki dzieci w wieku 10-12 doprowadziło do jego pęknięcia. Dzieci wpadły na pomysł, aby wbiegać i odbijać się ciężarem swojego ciała od wypukłego lustra — relacjonuje . asp. Dominik Zieliński.

Informacja o każdym z tych zdarzeń trafiła do Sądu i choć stosowane środki są ustawowo ograniczone, to na barkach opiekunów spoczywa obowiązek naprawienia szkody.

 


Komentarze   

Sigmar
+1 #6 RE: Nieletni wandale niszczą co popadnieSigmar 2021-05-05 07:47
Problem jest ogromny w weekendy nad promenadą, nad skrzyżowaniem rzek siedzą grupki wyjców, każda ławka zajęta, oni tam tylko piją, palą, wrzeszczą, szczają i pewnie srają obok tych ławek a na końcu z nudów, któryś dzikus wyrzuci jeszcze kosz do rzeki. Po ostatnim ciepłym weekendzie, byłem w niedziele rano na spacerze to obok ławki przy bifurkacji naliczyłem 28 butelek po piwach i to były piwa smakowe więc zakładam, że te dzikusy to młode osoby bez kultury i pomyślunku, brawo dla rodziców, dla szkół dla całego systemu.
Pani Magister
0 #5 RE: Nieletni wandale niszczą co popadniePani Magister 2021-05-05 04:46
Biedne dzieci,przez tą pandemię nie mają co robić,nie mają jasnego celu w życiu,nie jeden wzmaga się z depresją i potrzebuje psychiatry bądź psychologa. Nie bądźcie zbyt surowi dla tej młodzieży! Ja ich rozumiem,przecież muszą się gdzieś wyszaleć!
Tylko PIS!!!
Joel
+13 #4 RE: Nieletni wandale niszczą co popadnieJoel 2021-05-05 04:38
Pokolenie 500 + i bezstresowe wychowanie.
Youtuberzy, streamerzy itp.gowna.
taki
+5 #3 RE: Nieletni wandale niszczą co popadnietaki 2021-05-04 23:24
Janowy, zabawki z atestem kosztują dużo więcej. Zanim się wypowiesz w temacie policz sobie ile kosztuje jeden malutki plac zabaw. Masz internet to łatwo się zorientujesz.
PIS-Janowy
+1 #2 RE: Nieletni wandale niszczą co popadniePIS-Janowy 2021-05-04 19:28
Lustro - zabawka za 6 tys?? Ciekawe kto mial taki pomysl na taka zabawke i kto mial na sprzedaz te tanie lusterka ...
juras
+12 #1 RE: Nieletni wandale niszczą co popadniejuras 2021-05-04 18:26
Pokolenie róbta co chceta

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.