• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1439

Ponad 150 pacjentów z COVID trafiło do szpitala w Wągrowcu

Już ponad 150 pacjentów zostało przyjętych do leczenia w oddziałach wągrowieckiego Szpitala w związku z ciężkim przebiegiem infekcji koronawirusem.

Oddziały szpitala w Wągrowcu zostały w pełni przygotowane do przyjęć pacjentów zakaźnych, m.in. wyposażone są w wystarczającą liczbę jednostek sprzętu (respiratory, aparaty do terapii tlenowej wysokoprzepływowej) oraz zaopatrzone w niezbędne farmaceutyki i środki ochrony osobistej.

- Zgodnie ze wskazaniami ordynowany jest remdesiwir – jedyny zarejestrowany lek przeciwwirusowy stosowany w zakażaniach SARS-CoV-2. Nie odnotowano ani jednej awarii instalacji gazów medycznych, czy opóźnień w dostawie skroplonego tlenu. Dla części naszych pracowników medycznych praca z pacjentami zakaźnymi to zupełnie nowe doświadczenie zawodowe – jednak radzą sobie z tą sytuacją w doskonały sposób, udzielając świadczeń z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i zgodnie z zasadami standardu leczenia — poinformował dr Przemysław Bury, dyrektor szpitala.

Opieka nad tą grupą pacjentów zorganizowana jest w systemie dyżurów dobowych. Zapewnia ją grono 12 lekarzy oraz 35 pielęgniarek i opiekunów medycznych.


Komentarze   

Ekos
0 #11 gośćEkos 2021-05-06 20:52
Eda - i co w tym dziwnego? każdy budowlaniec ci potwierdzi, że najszybciej buduje się od zera, a z rozbudową i remontami to są sprawy nie do przewidzenia co wyjdzie i jak długo to potrwa.
eda
+2 #10 RE: Ponad 150 pacjentów z COVID trafiło do szpitala w Wągrowcueda 2021-05-06 20:09
Kola- sto lat temu szpital budowali 5 lat a teraz dobudówke 5 lat i zapewne trzeba będzie dołożyć kolejne kilka baniek bo w tym tempie to pierwotny budzet wyjdzie razy trzy .
Kola
+4 #9 RE: Ponad 150 pacjentów z COVID trafiło do szpitala w WągrowcuKola 2021-05-06 17:05
Ile jeszcze lat szpital bedzie placem budowy ??!!
Toż to widok nędzy i rozpaczy.
PIS-Janowy
0 #8 RE: Ponad 150 pacjentów z COVID trafiło do szpitala w WągrowcuPIS-Janowy 2021-05-06 16:44
Moze mi jakis Golem czy innu wagrowiecki ark wytlumaczy jedna rzecz - po co ci ludzie na zdjeciu poprzebierali sie w te kombinezony? Na pewno o do zdjec zeby panike w ludziach wzbudzac, a poza tym? Wyszczepieni wspanialymi szczepionkami o prawie 100% skutecznosci i dalej klaunow z siebie robia? Maski z zaworami ktore w100% przepuszczaja wszytko co w wydechu … Co tutaj za cyrk jest odwalany?
wrc
+5 #7 RE: Ponad 150 pacjentów z COVID trafiło do szpitala w Wągrowcuwrc 2021-05-06 10:54
Zacier weż leki bo zapomniałeś albo otwórz flaszke , to ci agresja przejdzie .
PIS-Janowy
-4 #6 RE: Ponad 150 pacjentów z COVID trafiło do szpitala w WągrowcuPIS-Janowy 2021-05-06 10:50
Pat- lekki przebieg u dzieci? Czlowieku - tsm w 99% wirus sie ich nie ims a ten 1% jest wykrywany testami a nie z powodu objawow. Dzieciaki o wiele ciezej przechodza zwykla grype niz ta "zaraze". To nie dotyczy tylko dzieci pedala debila Golema ktory o malo nie zdechl po dwoch dawkach szczepienia, stracil na zawsze smak i wech a polowa jego rodziny polozona zostals ms cmentarzu po ataku swirowirusa. Taka to cherlawa rodzinka, stosujaca sie w 100% do zalecen "espertoe" od debilowirusa ...
Pat
0 #5 RE: Ponad 150 pacjentów z COVID trafiło do szpitala w WągrowcuPat 2021-05-05 19:57
No i co z tym przedszkolem.
Poszły dzieciaki na kwarantanne i tyle.
Zaraza jak miała sie rozejsc to i się rozeszla.
Życzyć tylko chorym lekkiego przebiegu i by franca szybko odpuściła.
Pis-Janowy
-2 #4 RE: Ponad 150 pacjentów z COVID trafiło do szpitala w WągrowcuPis-Janowy 2021-05-05 14:14
Debilstwa i rzniecia panstwa na miliardy ciag dalszy. Nauczyciele wyszczepieni, dziadkowie wyszczepienie, male dzieci wirus nawet nie tyka ale przedszkole zamkniete. I tylko debile skonczone takie cos potrafia zaakceptowac. Nie ma innych, logicznych wniosków.
I juz wyjasnima o co chodzi z leczneim swirowirusa w wagrowieckiej trupiarni ( a nie szpiatalu):"...O tym, że Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie i czołowe miejsce na świecie w liczbie „nadmiarowych” zgonów, w mediach głównego nurtu mówi się mało. Wskaźniki są tak dramatyczne, że w żaden sposób nie pasują do straszenia Hiszpanią, Szwecją i ostatnio modnymi Indiami. Wystarczy spojrzeć na podstawowy parametr „zgonów kowidowych”, aby gorzko się uśmiać z „tragicznej sytuacji w Indiach”, gdzie w przeliczeniu na milion mieszkańców umarło 145 Hindusów, a w Polsce 1760 Polaków. Prześcignęliśmy Szwecję o 400 zgonów, Hiszpanię o 100, do Brazylii brakuje nam 89. Wielu Polaków zadaje sobie pytanie skąd te liczby, przecież Polska była „fenomenem” i jak to możliwe, że nagle sytuacja stała się tak tragiczna i co więcej końca nie widać. Spada liczba „przypadków”, ale liczba zgonów wręcz idzie w przeciwnym kierunku.

Odpowiedzi udzielałem wielokrotnie, główną przyczyną jest powtórka z Bergamo, autorstwa socjopatycznego ludobójcy Niedzielskiego. On i „rada medyczna” przekształcili szpitale i przychodnie w „opiekę kowidową”. Praktycznie od ponad roku niczym innym służba zdrowia się nie zajmuje tylko jedną najmodniejszą chorobą, jednocześnie oficjalnie wyrzucono ze szpitali wszystkich innych pacjentów, między innymi oczekujących na zabiegi planowane. Powstaje jednak inne pytanie, dlaczego lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni nie budują grup na Facebooku, nie pukają do TVN albo TVP i nie alarmują o fatalnym zarządzaniu prowadzącym do narodowej hekatomby? Pełna odpowiedź zawiera się w poniższych danych. Jeszcze Szumowski zbudował patologiczny system, w którym równocześnie opłaca się: nic nie robić, „leczyć” pacjentów wyłącznie „kowidowych”, ze szczególnym uwzględnieniem intensywnej terapii, czyli respiratorów i na końcu opłaca się też wypisywać „kowidowe” karty zgonów. Zacznijmy od stawek NFZ i mam nadzieje, że w końcu ludziom otworzą się oczy:

Opłata ryczałtowa za gotowość do transportu sanitarnego realizowanego przez jedną osobę 960 zł za dobę
Opłata ryczałtowa za gotowość do transportu sanitarnego realizowanego przez zespół co najmniej dwuosobowy 1920 zł za dobę
Opłata za transport sanitarny realizowany przez jedną osobę 120 zł za wyjazd
Opłata za transport sanitarny realizowany przez zespół co najmniej dwuosobowy 150 zł za wyjazd
Opłata ryczałtowa za gotowość do udzielania świadczeń nieobjętych dotychczas finansowaniem 135 zł za dobową dostępność łóżka
Dodatkowa opłata ryczałtowa za dostępność łóżka do udzielania świadczeń 100 zł za dobową dostępność łóżka
Dodatkowa opłata ryczałtowa za dostępność respiratora do udzielania świadczeń w jednoprofilowych szpitalach zakaźnych 200 zł za dobową dostępność jednego respiratora
Pobyt związany z zapobieganiem i przeciwdziałaniem zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 w podmiocie wykonującym działalność leczniczą 185 zł za dzień (na osobę)
Hospitalizacja związana z leczeniem COVID-19 430 zł za dzień (na osobę)
Hospitalizacja związana z leczeniem COVID-19 pacjenta wymagającego wentylacji mechanicznej poza OAiIT 1054 zł za dzień (na osobę)
Wykonanie testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 280 zł (razem z kosztem odczynników) lub 140 zł (bez kosztu odczynników)
Źródło: https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,jak-leczenie-pacjenta-z-koronawirusem-wycenia-nfz-,artykul,90405041.html

Już pierwsze dwie pozycje „gotowości” mówią, jaki to jest złoty „kowidowy” interes. Gotowość oczywiście nie oznacza wykonania jakiejkolwiek świadczenia, ale tylko tyle, że stoi karetka w garażu i ratownicy grają w karty. Kolejna kluczowa pozycja to „leczenie” respiratorem, które wycenione jest na 1054 zł dziennie, dla porównania 185 kosztuje „zwykły” pobyt w szpitalu. Respirator nikogo nie leczy, zawsze był ostatecznością, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, mechaniczna wentylacja płuc w każdym przypadku płuca uszkadza. Respirator to urządzenie ratujące życie w stanie krytycznym, tak było od zawsze, ale od roku respiratory robią za najpopularniejszy sposób „leczenia”, czytaj dobijania chorych. Dlaczego? Patrz wyżej!

Jeśli na to wszystko nałożymy 100% dodatku “kowidowego” do podstawowych pensji lekarzy, pielęgniarek i ratowników, które tylko w ich medialnych i internetowych wypowiedziach wynoszą klika tysięcy złotych, to rzeczywiste 50 000 – 70 000 zł dla lekarza, 10 000 -12 000 zł dla pielęgniarki i tyle samo dla ratownika, deje pełen obraz brudnego biznesu. Szpital w Legnicy od tygodni szuka lekarza, płacąc 54 000 zł miesięcznie i w tę stawkę nie jest wliczony dodatek „kowidowy”, mimo to chętnych brak! Tak się „przypadkowo” składa, że najgłośniej o „pandemii” krzyczą nie politycy, ale „dzielni”: lekarze, pielęgniarki i ratownicy, jednym słowem „służba zdrowia”. PiS z Niedzielskim zbudowali tak patologiczny system, skutkujący masową zbrodnią na życiu i zdrowiu Polaków, że słynni „łowcy skór” z Łodzi, to są przedszkolaki i detaliści. “Medykom kowidowym” opłaca się nic nie robić, udawać leczenie, a najbardziej uśmiercać pod respiratorem. Co jest najgorsze? Ta zbrodnia jest bezkarna, autoryzowana przez „państwo” i „medyczne autorytety”, a ludzi, którzy to ujawniają ściga Naczelna Izba Lekarska, GiS i prokuratura...."
Tutaj lezy problem!! Kasa lezy na ulicy i kitlarze beda przedluzac swirusokomedie do upadlego!
Covid
+4 #3 gośćCovid 2021-05-05 13:49
Konkretnie te osoby wyraziły zgodę na publikację wizerunku, więc weź się opanuj, myślisz że Redakcja Portalu nie zna prawa?
igor
-3 #2 wirusigor 2021-05-05 13:33
A w Wiatrowie przedszkole zamknięte z powodu wirusa !
D
-5 #1 RE: Ponad 150 pacjentów z COVID trafiło do szpitala w WągrowcuD 2021-05-05 13:16
Zamieszczanie zdjęć pacjentów mówiąc łagodnie "narusza" ich prawa, Rzecznik Praw Pacjenta powinien temu się przyjrzeć.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.