• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 866

W Mieścisku rusza budowa nowego Ośrodka Zdrowia

Wójt Mieściska przy kontrasygnacie skarbnika gminy Pauliny Durak, podpisałem umowę na budowę nowego Ośrodka Zdrowia w Mieścisku.

Na jej mocy powstanie nowoczesny obiekt, który ma stanowić nowe centrum usług zdrowotnych dla mieszkańców Gminy Mieścisko. Cały obiekt, który znajdować się będzie przy ul. Św. Huberta w Mieścisku, to prawie 1000 metrów kwadratowych powierzchni i obejmuje:

🔸 Przychodnię podstawowej opieki zdrowotnej POZ (lekarze rodzinni);
🔸 Gabinet stomatologiczny;
🔸 Aptekę;
🔸 Gabinety dla praktyki specjalistycznej i prywatnej.

- Cały obiekt został zaprojektowany tak, aby spełniać oczekiwania zarówno kadry medycznej, jak i pacjentów — obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ponadto w części POZ będzie wydzielona część dla dzieci, a także osobna strefa dla zdrowych i chorych (co jest niezwykle ważne np. podczas szczepień), a także wiele innych udogodnień — poinformował Przemysław Renn, wójt Mieściska.

W powstającym obiekcie zastosowane zostaną nowoczesne rozwiązania takie jak np. pompa ciepła czy instalacja fotowoltaiczna, co sprzyja środowisku i pozwala obniżyć koszty eksploatacyjne.

W otoczeniu Ośrodka znajdzie się parking dla pacjentów, ale także miejsce dedykowane dla np. mammobusa czy busa do oddawania krwi, a także niezbędne ciągi komunikacyjne (piesze i jezdne), jak i towarzysząca zieleń.

Obiekt zostanie wybudowany przez zwycięzcę przetargu nieograniczonego, tj. firmę pod nazwą Przedsiębiorstwo Budowlane HENBUD Sp. z o.o. Sp. K. z Kłecka za kwotę 5 081 877,98 złotych, a całość inwestycji opiewa na niebagatelną kwotę 5,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 2,5 miliona złotych.

Jest to największa inwestycja komunalna Gminy Mieścisko w XXI wieku, a końcowy termin realizacji to październik 2022 roku.

- Nowy obiekt to jednak nie wszystko, ponieważ nawet najnowocześniejszy budynek sam w sobie nie zapewni nam lepszej opieki zdrowotnej. Dlatego czas do ukończenia tej inwestycji to równocześnie czas wytężonej pracy dla mnie, która powinna zaowocować rozszerzeniem wachlarza dostępnych usług medycznych i wzrostu ich jakości, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców naszej gminy — dodaje wójt Mieściska.


Komentarze   

Gustaw
+2 #4 Za publiczne pieniądze?Gustaw 2021-05-09 14:09
Zupełne nieporozumienie! Biorąc pod uwagę, że podstawowa i specjalistyczna opieka zdrowotna w Polsce już od ponad 20 lat jest sprywatyzowana (jednocześnie działa na podstawie kontraktu z płatnikiem publicznym-NFZ który płaci za wykonywanie usług zdrowotnych), budowa za publiczne pieniądze budynku przychodni jest totalnym nieporozumieniem. Prywatne firmy-spółki lekarzy w 99% przypadków budują przychodnie, gabinety, ośrodki zdrowia za swoje pieniądze. Czy gmina planuje może jeszcze zatrudniać lekarzy , jak w PRL? Czy Mieścisko jest tak bogate, że nie ma innych pilnych potrzeb do sfinansowania?
Pacjent
+6 #3 AptekaPacjent 2021-05-08 22:23
Oby tylko aptekę wynajęto komuś innemu aby nie było kumoterstwa. Ceny kosmos a gdy się zrezygnuje z wykupienia leku aby nie zaczynać recepty to obraza. A jak jest więcej pozycji to nigdy nie ma proszę przyjść jutro. A jak ktoś dojeżdża z poza Mieściska to problem
Kasza
+7 #2 RE: W Mieścisku rusza budowa nowego Ośrodka ZdrowiaKasza 2021-05-07 13:02
Panie wójcie wzór z gminy Skoki. W Skokach Burmistrz wydzierżawił ośrodek i ma święty spokój na głowie. Ośrodek czynny od 6 rana do 22 wieczora. Lekarze wszystkich specjalności, brakuje pustych gabinetów do kolejnych specjalistów. Recepty czekają na pacjentów w punkcie rejestracji już gotowe do odebrania. Punkt poboru krwi i porodówka
czynna całą dobę. Normalnie tylko tak panie Burmistrzu dziękujemy. Ucz się wójcie ucz.
vcx
+7 #1 RE: W Mieścisku rusza budowa nowego Ośrodka Zdrowiavcx 2021-05-07 09:47
Oby tylko do pomocy nie poprosili tego speca co nadzoruje rozbudowe wągrowieckiego szpitala tam dobudówka kurnika to dziesiątki miliony złotych i dekada papraniny .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.